REKLAMA TP
, Co kupić? Pralki i suszarki

Jaka suszarka do ubrań z systemem samooczyszczenia? (kwiecień 2024)

fot. BSH

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

22 odpowiedzi na “Jaka suszarka do ubrań z systemem samooczyszczenia? (kwiecień 2024)”

  1. Piotr pisze:

    Czy jest jakaś suszarka godna polecenia z firmy Amica ?
    Wiem, że głównie produkcja w chinach ale jednak marża powinna iść do Polski w końcu Polski właściciel 🙂

  2. Joanna pisze:

    A ja kupiłam ten model Suszarka BOSCH WTH85V8SPL , bez funkcji samoczyszczenia….czy to dobry model, czy czyszczenie jest takie problematyczne?

  3. Mareczko pisze:

    Ciekawe czy te bosh mają mycie wymiennika pod ciśnieniem tak jak LG od wielu lat czy tylko polewają wodą i sklejają drobinki tkanin w filc ?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Technologia niezmienna – zrzut grawitacyjny wody, ale samo uderzenie wody jest całkiem porządne, wcale nie uznałbym SelfCleaning jako gorszego od AutoCleaning z LG.

  4. KK pisze:

    Co zrobić żeby podczas suszenia ubrań z guzikami nie było tak głośno (uderzają o bęben)? Da się jakoś je zabezpieczyć albo wyciszyć bęben?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Można używać worków do suszenia jeśli rzecz jest niezbyt duża, ale inaczej to zawsze będzie słychać stukanie guzików o blachę.

  5. M pisze:

    A przy mniejszej ilości miejsca (na głębokość..) która będzie najlepsza? Pralka samsung (najbardziej chciałbym Lg ale boję się że będzie za głęboka..)

  6. Emma pisze:

    Waham się między zakupem suszarki BOSCH WTW876S0PL za 2549 zł lub najtańszej suszarki LG RC80V5AV5N za 2993 zł. Na korzyść BOSCHa przemawia bęben ze stali nierdzewnej, a na korzyść LG system autoclean. Co pana zdaniem będzie lepszym wyborem?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Obie bardzo dobre, Bosch ma jeszcze lepszą klasę energetyczną, LG za to lepszą klasę kondensacji i dodatkową gwarancję 10 lat na silnik i pompę ciepła.

  7. Dominik pisze:

    WTW8760EPL nie ma żadnej klapki, tylko pełny panel, który trzyma się na zatrzaskach z ząbkami. Jego zjecie, bez ich połamania, graniczy z cudem.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Wszystkie WTW mają klapkę otwieraną w dół (cały dolny panel), a zanim jest klapka skraplacza zamykana na 2 zakładki. Panel na zatrzaski to mają starsze serie jak WT45H25EPL i jego nieco inną formę nowe WQB najwyższej serii.
      Tutaj prezentacja tego WTW – jest dokładnie tak jak napisałem.

      • Dominik pisze:

        Być może w trakcie produkcji Bosch zmienił dolny panel, lub istnieją dwie wersje WTW8760EPL , gdyż w sieci można znaleźć zdjęcia egzemplarzy zarówno z otwieraną klapą, jak i panelem na zatrzaski. Ja posiadam wersję bez otwieranej klapy, zakupioną w listopadzie 2023 r. w sieci Euro.
        Chętnie załączyłbym zdjęcia, ale nie widzę takiej możliwości.

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Mam przed sobą właśnie ten model dla Euro i jest z klapką, ale fakt, że to sztuka z wiosny 2023, więc może coś zmienili – nie spotkałem się jeszcze z taką sztuką.
          Fotki można podlinkować przykładowo przez: https://zapodaj.net/

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Czyli faktycznie musiała zajść w ubiegłym roku zmiana produkcyjna i zamiast wygodnej klapki zmienili to na zatrzaski, podobnie jak w nowej serii 8. Podpytam o co tu chodzi u źródła…

          • Dominik pisze:

            Instrukcja obsługi nie wspomina też o konieczności opróżniania tacki na kłaczki pod kondensatorem, zakładam więc, że zwyczajnie jej już tam nie ma. Być może są one usuwane wraz z wodą do pojemnika na skropliny lub do sieci kanalizacyjnej, w przypadku korzystania z węża odpływowego. Niestety o tym instrukcja też nie wspomina. Jest tylko informacja o konieczności czyszczenia filtra w szufladzie na skropliny. Zakładam więc, że to on ma wyłapywać te klaczki.

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            A udało się Panu ściągnąć maskownicę?

  8. Majkel pisze:

    Witam,
    A co powie pan o Miele TWF760WP ?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Porządna filtracja, niskie zużycie prądu, wysoka klasa kondensacji, ale wysoka głośność pracy – to chyba jedyna wada, ale tak to już segment premium, więc kawał dobrego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


reklamaml