reklamaml
Copyright © agdManiaK wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści. |
Największa sieć blogów Nowych Technologii techManiaK.PL CATALIST s.c., ul. Krowoderskich Zuchów 17/12, 31-271 Kraków 836 queries. 0,193, 0.192 (0,193) (79066076, D3dgg6hDh43) |
Niby wygląd i parametry ciekawe. Ale dlaczego nie mamy prania wstępnego ? Cóż to za dziwne rozwiązanie. Przecież to nie są niskiej klasy modele. Tak samo jak brak temp 30 stopni ale wg instrukcji już 90 stopni mamy do wyboru. Może warto się odezwać do firmy i poprosić o stanowisko w sprawie tego prania wstępnego? Chyba nie spotkałem się obecnie z pralka która by tego nie miała. Czyżby ekolodzy i w tym zaczęli maczać palce.
Pranie wstępne? Po co to komu? Rozumiem, że chcemy wyprać ciuchy po pracy ( bardzo zabrudzona odzież itd ), ale to spokojnie można zrobić oddzielnie i później do pralki. Tak samo zakres temperatur, zawsze piorę w 40 stopniach, bądź program wełna. Co więcej potrzeba? 30 stopni, do czego? Bardziej przydają się programy pełny wsad trwające 1h ( lub ciut dłuższe ).
30 stopni to podstawa dla wielu bardziej delikatnych tkanin – używam bardzo często.
Właśnie problem w tym, że instrukcja obsługi potwierdza większość braków funkcjonalnych z opisu i specyfikacji na stronie, choć trzeba przyznać, że Amice często zdarzają się tam błędy. Co do 90 stopni to widzę ją jako domyślną tylko dla czyszczenia bębna, reszta programów ma mieć max. 85, co też jest mega dziwne. Braki w tej nowej serii wyglądają tak jakby projektował je ktoś, kto nigdy nie miał używał pralki, lub może są powody dla takiej biedy programowo-funkcjonalnej, wynikające z współpracy na linii Amica-Midea, a o tego się raczej nie dowiemy 😉
Przykładowo instrukcja podaje temperatury dla modelu 9 kg: zimna woda, 20°C, 40°C, 60°C, 80°C, 90°C, a opis produktu i specyfikacja 85 stopni bez 90 😀
Poczekamy, zobaczymy.
Jak często korzystacie z prania wstępnego? Bo ja wcale. Jeśli coś jest bardzo zabrudzone, i tak muszę zadbać wcześniej o namaczanie w detergencie itd.
Totalnie niepotrzebna funkcja dla mnie.
Czasem się z tego korzysta i to taka standardowa funkcja w pralnictwie, jak dzielenie tylnej kanapy w samochodzie – użyje się parę razy do roku, a na co dzień niepotrzebne, lecz prawie każdy samochód to ma.
Czasem się korzysta, ale tak szczerze ile razy Pan sam skorzystał? 🙂 fajne porównanie w kanapą w samochodzie.
Choćby wczoraj 🙂
No dokładnie dziwne to bo modele też opisane jako Nowość na stronie Amica czyli NWAS610DL NWAS612DL , mimo ze typowo są modealmi archaicznymi mają wszystkie funkcje. To dziwne i to niesamowicie.
To akurat proste modele z najniższej serii, które mają 1 podstawowy sens – jako jedne z niewielu mają ściągany blat, który zmniejszy wysokość pralki poniżej 82 cm i wejdą pod blat.
Wszystkie te dane dotyczące zużycia energii są tylko po to aby dostać wyższą klasę energetyczną. Nikt nie pyta normalnego konsumenta z jakich programów chciał by korzystać. W praktyce jest tak że każdy ładuje pełny wsad i wybiera mozliwie najkrótszy czas przy jakiejś niskiej temperaturze. W zasadzie nikt nie wybiera programów Eco bo tam są bardzo długie czasy prania.Tak więc konstruktorzy starają się tylko po to aby otrzymać wyższą klasę energetyczną a klienci po zakupie i tak piorą na jak najkrótszym czasie i pełnym wsadzie. Wiem z doświadczenia.
Użytkuję tę pralkę od dwóch dni, więc opinia bardzo świeża, ale pralka jest genialna, intuicyjna, temp. można regulować, przy 20stopniach włączam Steam Power – więc ciekawa jestem tej oszczędności energii i wody przy tak niskiej temperaturze. Czekam z niecierpliwością 🙂
Ekstra jest program Auto One Touch, sam ustawia sobie program, temperaturę itd.
Na razie same plusy, nie bójcie się 🙂
Mały update. Szuflada na detergenty – używam wyłącznie kapsułek, więc korzystam z szuflady wyłącznie, by wlać płyn – otwór na płyn jest dość mały i dość głęboko (muszę wysunąć całą szufladę). I koniecznie muszę użyć nakrętki, z butelki się przelewa.
To jest ważne, bo to wpływa na jakość współpracy z pralką 🙂 czy są tu pod tym artykułem osoby naprawdę na co dzień robiące pranie?
Pozdrawiam
Artykuł dotyczy 8 pralek, więc stwierdzenie „użytkuję tę pralką” jest mało precyzyjne… Pralnictwo na naszym rynku ma pewnie standardy, których 98% pralek się trzyma jak obecność prania w 30 stopniach, a nie skali 20 dalej 40, parzystej skali obrotów co 200 obrotów (-/400/600/800/1000/1200/1400). Do tego tabela programowa nowych pralek to regres względem modeli poprzedniej, nadal dostępnej serii WA2, a nawet starszej, wycofanej DreamWash, więc realnie jest czego się bać, bo pralka wygląda tak jakby zaprojektował ją ktoś kto nie używa pralki, nie zna polskiego rynku i najczęstszych wymagań kupujących. Do tego kiepska klasa odwirowania, bardzo małe bębny pojemnościowo, wysoka głośność 76 dB pracy przy wirowaniu, brak opcji skracania programów, która była w starszych modelach, brak prania wstępnego – ilość braków i udziwnień sprawia, że wybór pralki z nowej serii jest po prostu bezsensowny.
Mam
Pralka AMICA TMAWSB814BiS 8kg 1400
Ludzie zazwyczaj boją się zmian, zwłaszcza tych, których nie rozumieją. Dawno przestałam przyjmować argument „najczęstsze wymagania kupujących”, bo patrzę na mnie i na moje potrzeby. Ja nawet nie wiedziałam, że mogę wybrać 20stopni, po prostu pralki na rynku są wszystkie tak samo skonstruowane i mają 30 stopni.
Naprawdę w domu używa Pan pralki i samodzielnie skraca program? W jakim celu?
Pani potrzeby nie są reprezentatywne dla rynku – to, że Pani masa udziwnień i braków nowej serii względem starej nie przeszkadza, nie znaczy, że tak będzie u innych poszukujących pralki dla siebie, zwłaszcza braki temperaturowe. Regulacja czasu pracy danego cyklu jest przydatna i używam jej dość często, choćby do szybkiego przeprania (wręcz odświeżania) pojedynczych rzeczy w 15 minut (bazowo 30), lub do skrócenia programu bawełna z ponad 3h do 1:20, gdy pranie nie jest mocno zabrudzone, a mi zależy na czasie. Lepiej mieć wybór niż go nie mieć.
Informacyjnie, pralka DAWSG814BiS ma klejony bęben. Właśnie jestem po wizycie serwisanta i stwierdził, że jak jest możliwość, to żeby oddać tą pralkę i tu nie będę dalej cytował jego słów. Serwis AMICA potwierdził, ze ten model jest klejony.
Serio serwisant firmy Amica doradził oddanie pralki do sklepu? Niezły as, jeśli to pracownik serwisu Amica, lub z nimi współpracujący, powinien zostać zwolniony bo to mało profesjonalne z jego strony. Widział Pan, że zbiornik jest zgrzewany, bez śrub? Teraz widzę na stronie, że podają info tylko o wymiennej grzałce, a nie o wymienności łożysk – usunęli info. Upewnię się jutro i zaktualizuję tekst.
Powoli kończy sie sukces Amicii Nie idzcie ta droga chyba nie macie innego wyjscia.Czyj to pomysł z nie wymiennymi łożyskami zamiast lepiej to coraz gorzej Nowa seria pralek o załadunku 8 kg ,a gdzie slim do małych łazienek?
Robią jak reszta producentów – coraz większe wsady i brak skręcanych zbiorników to kierunki wyznaczone przez liderów rynku – od lat głównie takie produkują koncerny: Electrolux/AEG, BSH (Bosch/Siemens), Whirlpool (Indesit,Hotpoint-Ariston), Haier (Candy i Hoover). Z wymiennymi łożyskami zostaje coraz mniej marek.
Pranie wstępne chociażby do wybielacza.