Turecki producent odświeża portfolio płyt indukcyjnych i wprowadza kilka ciekawych nowości. Na początek dostajemy 5 ciekawych modeli.
Dotychczasowa oferta Beko opierała się głównie na tanich modelach z programatorami +/-, a bardziej zaawansowanych płyt po prostu brakowało. Na dodatek design nie należał do najbardziej udanych i właśnie ma się to zmienić.
Na początek dostajemy 5 premier, które z grubsza pokazują, jak będą wyglądać przyszłe płyty tego producenta. Co ciekawe, ze wszystkich nowości zniknęło oznaczenie producenta szkła – Schott Ceran lub EuroKera (mała literka k), co może sugerować, że Beko, podobnie jak Amica w tańszych modelach przeszło na szkło jednego z chińskich producentów.
Podane ceny to pierwsze oferty na nowości Beko – nie przywiązywałbym do nich większej wagi, gdyż sprzęty tego producenta są często przeceniane.
Beko HII64200SFMT (1549 zł)
Stara elektronika z 4 programatorami +/-, ale z zupełnie nowym designem – pola zaznaczone są przekreślonymi krzyżami, mami jedno pole łączone z dwóch cewek 18 cm, dużą cewkę 21 cm i małą 14,5 cm. Płyta ma 7,2 kW, timer i standardowe wymiary 58×51 cm.
Beko HII64700QUFT (1969 zł)
Trochę bardziej zaawansowana płyta, choć układ pół i średnice jak wyżej. Zmienił się za to sposób ich zaznaczenia – niepełne kwadraty i prostokąty wyglądają ciekawie. Sterownik jest już wygodniejszy, mamy 4 slidery z 9 poziomami mocy. Płyta ma 59×52 cm, moc 7,4 kW, timer i system łatwego montażu, a także komunikację radiową z okapami Beko.
Beko HII64822SUFT (1999 zł)
Kolejna wariacja nadruków – tym razem kropkowane X. Układ pól identyczny z tymi wyżej, szkło dodatkowo ma frez z przodu i tyłu, a sterowanie to rozwiązanie flagowe – cylindryczne, 4 slidery z 15 poziomami mocy. Widać je tylko po włączeniu płyty, gdyż są podświetlane ledowo na czerwony kolor – bardzo praktyczne i estetyczne rozwiązanie. Rozmiar to 58×51 cm, moc przyłączeniowa 7,4 kW, a reszta funkcji jest identyczna.
Beko HII85770UFT (2449 zł)
Szeroka płyta na 78 cm z 5 polami i 5 sliderami do sterowania mocą po 9 poziomów każdy. Pole łączone to dwie okrągłe cewki 18 cm, najmniejsza ma 14,5 cm, środkowa to 20 cm, a największa 21 cm. Płyta łączy się radiowo z okapem i z uwagi na brak frezów na rantach, może zostać zlicowana na płasko z blatem.
Beko HII88810NTX (3399 zł)
Najciekawszy sprzęt wśród ostatnich premier Beko. Wielka płyta o szerokości 77 cm z metalową ramką i aż 10 cewkami. Pola łączone składają się z 4 cewek 9 na 18 cm i łączą się w większe strefy po 2, 3, lub 4 cewki, a nawet mają możliwość połączenia się w poprzek płyty z dodatkową strefą pionową.
Sterowanie to flagowe rozwiązanie z podświetlanymi ledowo sliderami w kształcie niepełnego koła, mamy osobne timery, 3 programy automatyczne i funkcję „move” – zmianę mocy grzania poprzez przesunięcie naczynia z końca płyty, bliżej użytkownika. Moc płyty jest standardowa 7,4 kW i wykorzystuje 2 fazy.
To 5 najciekawszych płyt z kilkunastu nowości tureckiej marki. Trzeba przyznać, że jak na parametry i wyposażenie, ceny całkiem znośne – zwłaszcza ostatniego, wypasionego modelu.
Szukasz innej płyty?
Zerknij na nasze poradniki. Doradzamy m.in., czy warto kupić płytę indukcyjną, nie zapomnieliśmy również o konkretnych propozycjach, które zebraliśmy w naszym TOP-10 najlepszych płyt indukcyjnych.
Ceny w sklepach
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.