Chcesz mieć płytę indukcyjną, ale nie chcesz rezygnować z gazu? Kup płytę Gorenje GCI691BSC, która w jednym urządzeniu łączy dwie różne technologie.
Słoweńska firma będąca w rękach chińskiego koncernu Hisense pokazuje sporo nowości. Jedną z nich jest płyta gazowo – indukcyjna Gorenje GCI691BSC. Płyt tego typu jest dosłownie kilka sztuk na rynku. W większości są to modele z mało stabilnymi rusztami, a tu mamy ruszt żeliwny i w pełni zabudowany!
Palniki gazowe wyprodukowała firma Sabaf – jeden mały o mocy 1 kW i jeden średni 3 kW. Pola indukcyjne mają średnicę 16 cm (1,4 kW) i 20 cm (2,3/3 kW). Większe pole posiada funkcję booster – szybkie gotowanie. Sterujemy za pomocą prostego programatora +/- z timerem i minutnikiem. Dodatkowo mamy blokadę przed dziećmi (części indukcyjnej).
W komplecie do płyty dostajemy dysze do gazu z butli, a zamontowano dysze do gazu ziemnego G20. Wymiary płyty to 59,5 cm szerokości, 12 cm wysokości i 52 cm głębokości. Wymagana nisza to 56 x 49 x 8,5 cm. Jak widać płyta potrzebuje trochę więcej miejsca na głębokość od standardowych modeli. Moc przyłączeniowa to 4,4 kW.
Szkło jest ceramiczne i pochodzi od światowego potentata w tej dziedzinie – firmy EuroKera. Model Gorenje można zakupić bezpośrednio od producenta – coraz więcej producentów decyduje się na takie rozwiązanie. Oczywiście w sklepie Gorenje ceny są trochę wyższe niż w dużych sieciach handlowych – Gorenje wyceniło płytę na 1999 zł, a w sieci dostaniemy ją od 1849 zł.
Jeśli szukasz porządnej indukcji i nie chcesz rezygnować z gazu, rozwiązanie Gorenje będzie najlepsze!
Szukasz innej płyty?
Przygotowaliśmy przydatne poradniki dla tych, którzy właśnie urządzają kuchnię i kupują płytę lub kuchenkę. Doradzamy m.in., czy warto kupić płytę indukcyjną, jaka powinna być dobra płyta ceramiczna i na co zwrócić uwagę kupując płytę gazową, a także czy warto dzisiaj kupić kuchenkę wolnostojącą.
Ceny Gorenje GCI691BSC
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Dzień dobry, stoję przed wyborem takiej właśnie płyty. Wybieram pomiędzy płytą firmy Kernau i Teka. Która warta swojej ceny?
Teka jest sprawdzona i bezproblemowa – mogę polecić z czystym sumieniem, tak jak modele Gorenje. O modelu Kernau nic nie wiem.
Rozumiem – dziękuję bardzo i pozdrawiam
Dzień dobry, zastanawiam się nad właśnie takim rozwiązaniem i połączeniem indukcji i gazu. Takie płyty ma jeszcze Teka i Elektolux. Co wybrać? Mało jest recenzji tego typu płyt
Brałbym Tekę, lub Gorenje – indukcje w tych płytach są podstawowe, a gazówki bdb – obie firmy korzystają z palników firmy Sabaf (najlepsze).
Dziękuję za podpowiedź