REKLAMA TOP.agd
piątek, 17 listopada 2023, Szymon Marcjanek

TEST Dreame L20 Ultra. Czy to najlepszy robot sprzątający na rynku?

27
Dreame L20 Ultra / fot. techManiaK.pl

0 odpowiedzi na “27”

  1. Maku pisze:

    Genialna recenzja!
    Czy jest szansa na obniżenie wysokości robota do 9,9 cm poprzez odczepienie czy nawet odcięcie/spiłowanie tego kapsla na pokrywie kopulki radaru?

    • J pisze:

      Zdaje się, ze tym kapslu jest schowany mikrofon – stąd taka ponadstandardowa wysokość

      • Krzysztof Kulikowski pisze:

        To by wyjaśniało wysokość – faktycznie są tam 4 otwory jakby od mikrofonu.

        • Maku pisze:

          Wielka szkoda. To go deklasuje w wielu przypadkach.
          A przynajmniej moim. Może ktoś coś wymyśli na to albo wypuszczą nowy model poniżej 10 cm.

          • Technik pisze:

            z moje doświadczenia, niechętnie wjeżdża pod meble o prześwicie 11cm, właściwie to nie wjeżdża. 12cm to minimum

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Dzięki. Delikatnie próbowałem sprawdzić czy da się go zdjąć, ale nie chciał dać za wygraną, a i uszkodzić sprzętu nie chciałem. Nie wiadomo jak wygląda tam konstrukcja pod spodem, czy radar nie będzie miał problemów z obracaniem się – model za świeży żeby były na YT filmiki pokazujące jak wymienić lidar, czy jego napęd…

  2. Marcin pisze:

    Dzięki za recenzję.
    Czy robota można przenosić na inne piętro bez przenoszenia bazy?
    Z mopowaniem pewnie się nie uda, ale przy samym odkurzaniu będzie jakiś problem?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Tak, ale głównie do samego odkurzania i najlepiej na początku zrobić mapy każdego piętra z wyjazdem i powrotem do stacji. Potem może pracować samemu, mapy zmieniamy ręcznie w apce.

  3. Magdalena pisze:

    Witam szukam odkurzacza który poradzi sobie z sierścią 2 dużych psów. Co polecicie?

  4. martingg pisze:

    Czy ten srodek do mycia podłog można zastąpić czyms normalnym? Chociażby ajax czy cos innego „standardowego” ?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Nie można – muszą to być środku do robotów, lub odkurzaczy mopujących.

      • martingg pisze:

        a może coś pan polecic „tanszego” ?

        • Technik pisze:

          na Aliexpress dedykowny detergent do tego modelu kosztuje €25 za trzy pojemniki

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Tylko detergenty do robotów, więc z innych firm jak Roborock, Xiaomi, iRobot, Karcher – nie mogą się pienić i krystalizować.

          • Łukasz pisze:

            Panie Krzysztofie czy te płyny powinny być rozcieńczane przed wlaniem do zbiorniczka? Np Karcher RM 536

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Zgodnie z tym co podaje producent płynu na produkcie – dedykowany płyn Dreame to koncentrat i jest dozowany w małych proporcjach do wody.

      • Kasia pisze:

        Ale czy mozna dolac srodek innej firmy do oryginalengo pojemnika z plynem?

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Poprzez strzykawkę da się wlać coś innego, ale najlepiej stosować detergent dedykowany – ma się pewność, że nic się nie będzie krystalizować i zapychać.

    • Kasia pisze:

      Podpinam sie do pytania, to samo czy jest mozliwosc wyjecia kurzu samodzielnie bezbosrednio z odkurzacza. Mam psa i taki worek to mi chyba na dwa tygodnie starczy.

      • Krzysztof Kulikowski pisze:

        Można wyłączyć autoopróżnianie i opróżniać zbiornik kurzu z robota ręcznie – widać to na zdjęciach w teście.

  5. Ada pisze:

    Chciałam zapytac ile czasu zajmuje robotowi poodkurzanie i mopowania ok.140 m², czy jest na tyle cichy by zalanczac go w nocy jak idziemy spac aby rano było czysto? Oraz czy dziala przy zgaszonym swietle. Dziekuje i pozdrawiam, bardzo pomocna recenzja

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To zależy od ustawienie 1 z 3 poziomów intensywności mopowania i ustawienia czasu powrotu na przemywanie szmatek, więc realnie może to być nie mniej niż 140 minut przy najmniej intensywnych ustawieniach, ale przy maksymalnych ponad 200 minut (oczywiście przy założeniu, że w obu przypadkach odkurza na biegu cichym). Jak dla mnie żaden robot nie nadaje się do takiego scenariusza sprzątania nocnego – głośność jest za duża, przynajmniej dla mnie. Każdy z lidarem ma gdzieś to czy jest ciemno, ale za to system z kamerą woli jednak jasne pomieszczenia – pomaga nieco oświetlenie w robocie.

  6. Marek pisze:

    Mi akurat, aż tak zaawansowany sprzęt nie jest potrzebny, a szczególnie odstrasza mnie od tej marki słaby serwis.
    Celuję raczej w Roborock Q Revo i ma pytanie do Pana, czy odkurzacz w jednym cyklu poradzi sobie z mopowaniem i odkurzaniem? Mam dwa wełniane dywany i boję się, że uniesienie szmatek nie uchroni dywanów przed zamoczeniem. Jaka jest Pana opinia na ten temat?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To zależy od długości włosia – skoro wełniany to pewnie ma przynajmniej cm, czyli i tak się pomoczą.

      • Marek pisze:

        Czyli najlepszym wyjściem byłoby najpierw wysłać odkurzacz do odkurzenia dywanów, a potem w drugim cyklu do mopowania z zaznaczeniem w aplikacji dywanów do ominięcia? Czy ma Pan może jakiś inny pomysł? 😊

  7. Bartosz pisze:

    Dzien dobry,
    Ktore roboty dorownuja Dreame L20? jakis Ecovacs albo Roborock? Czy ktores sa chociaz bliskie jemu?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Aktualne rynek nie dostarcza nam sprzętów idealnie podobnych w najwyższej półce cenowej – Roborocki, Ecovacs i Dreame mocno się różnią, każdy ma kilka własnych cech, których brakuje pozostałym. Przykładowo tylko Dreame L20 Ultra zdejmuje sobie szmatki w stacji, ale już przemywanie szmatek ciepłą wodą to tylko Ecovacs, a najlepsze doczyszczanie szmatki w stacji to Roborock…

  8. Lejdi_vi pisze:

    Witam,
    Mam problem bo nie mogę się połączyć z siecią wi-fi przez dedykowana apke (sieć spełnia wymagania urządzenia). Próbowałam przez Xiaomi home ale nie wyszukuje tego modelu….

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      A sieć jest 2,4, czy 5 GHz? Mi znajdowało w dedykowanej apce bardzo szybko. Robi Pani wszystko zgodnie z instrukcją?

      • Jarek pisze:

        Również mam ten problem. Telefon łączy się z urządzeniem, a w ostatnim kroku gdy ma się połączyć z siecią występuje problem. Wszystko na 2.4 GHz. W czym tkwi problem?

  9. Anty pisze:

    Przepraszam, ale artykuł sponsorowany przez Xiaomi. Brak informacji użytecznych: jak działa skanowanie kolejnych pięter, jak wszystko jest łatwe do ustawienia używam tego robota 10 dni i go oddam bez podania przyczyny, bo to noc nie zmieni, wezmę kolejnego i jak aplikacja nie będzie intuicyjna aut. Bo za sprzęt >5k zł można coś więcej wymagać. Jak ktoś pisze „pewnie najlepszy” niech napisze że chiński soft w nim jest i tworzą go ludzie co znają go z symulatora telefonu na iPhone’ach porażka.
    Niestety, ale dalej utwierdzam się, że tego typu strony to tylko marketing firm zainteresowanych. Nie koniecznie użytkowników.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Gdyby tekst był sponsorowany to byłby jako taki oznaczony, a jak każdy u nas – nie miałby też oceny i wymienionych na końcu wad/zalet.
      Czym dla Pana jest „działanie skanowania kolejnych pięter”? Roboty z lidarem skanują piętra tak samo jak parter, więc pytanie kompletnie bez sensu.
      „jak wszystko jest łatwe do ustawienia używam tego robota 10 dni i go oddam bez podania przyczyny, bo to noc nie zmieni, wezmę kolejnego i jak aplikacja nie będzie intuicyjna aut” – a można po polsku? Soft należy do jednych z najbardziej rozbudowanych i dopracowanych – jedynie Roborock stoi tu o poziom wyżej, ale o to nie trudno – w tej kategorii są najlepsi.
      Komentarz tak bzdurny, że głowa mała…

  10. Andrzej pisze:

    Mam w salonie czarny dywan w białą kratkę (kwadraty o boku ok. 20cm). Wjedzie czy zgłupieje?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To nie zależy tylko od koloru, ale konkretnego przypadku – Dreame gorzej niż Roborock radzi sobie na czarnym, ale to trzeba sprawdzić konkretnie na tym dywanie…

  11. Ania pisze:

    Mam w przedpokoju i łazience czarna kafelkowa powierzchnię. Czy ten robot sobie z taką podłoga poradzi? Pisze Pan,że ma problem z czarna podłoga i stąd pytanie. Ja ich mam niestety troche.
    Pozdrawiam Ania.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Moim zdaniem nie poradzi sobie, ale to bardzo indywidualna kwestia, trzeba by sprawdzić na konkretnej podłodze…

      • Technik pisze:

        u mnie sobie radzi na naprawdę czarnych na wysoki połysk gresie w łazience.

        Czyli trzeba sprawdzić IMHO

  12. Jakub pisze:

    Próbuję ustalić czy bateria jest wymienna jak w innych modelach. Nie widzę ofert dla samej baterii, czy to oznacza, że nie będzie takiej możliwości? Zastanawiam się nad zakupem, ale nie chciałbym być uzależnionym na przyszłość od serwisu w razie zużycia baterii

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      W każdym robocie można wymienić baterię i te zazwyczaj pojawiają się po wielu miesiącach od premiery – na razie widzę tylko oferty z AliExpress.

  13. Barbara pisze:

    Czy robot jest odpowiedni do drewnianych lakierowanych podłóg? Czy podczas odkurzania nie porysuje lakierowanej deski barlineckiej? Czy mopowanie będzie działać bez używania detergentu (czy umyje samą wodą) lub czy można zastosować oryginalny detergent dedykowany podłogom lakierowanym Barlinka?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Mam lakierowane deski modrzewiowe na legarach – miękkie drewno, lakier starego typu, więc nie jest tak odporny jak te nowe – 98% robotów nie zostawia u mnie żadnych rys. Mopować można bez detergentu, stosowanie innych, dedykowanych takiej podłodze jest możliwe, ale w małym stężeniu i bezpośrednio do zbiornika wody w stacji – uprzednio trzeba wyjąć detergent Dreame, lub wyłączyć jego dozowanie w apce.

  14. Barbara pisze:

    Krzysztof Kulikowski bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Pisząc, że można dodać detergent w małym stężeniu bezpośrednio do zbiornika wody w stacji masz na myśli pojemnik na czystą wodę (ten 4,5l )?

  15. Damkar pisze:

    Czy wiadomo jaka jest najniższa wysokość mebli pod które robot da radę wjechać? Widziałem na innej stronie komentarz że miał problem z wjechaniem pod narożnik który był na nóżkach 12cm.

  16. Barbara pisze:

    Dzień dobry, Panie Krzysztofie mam dwa pytania:
    1) Czy do zbiornika na czystą wodę można wlać mocno ciepłą/gorącą wodę? 2) Czy robot umyje około 45-50m2 podłogi bez konieczności powrotu na przepłukanie szmatek? Pytam o to ze względu na obecność piętra, czy mogę go zanieść z mokrymi szmatkami na piętro gdzie nie ma stacji dokującej i czy uda mu się wymyć podłogi w 3 pomieszczeniach (w sumie około 45m) bez konieczności przemywania szmatek? Jak ogólnie sprawdza się praca robota w domu dwupiętrowym? W internecie niewiele można znaleźć informacji na ten temat niestety.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      1. Max ciepła – 60 stopni.
      2. Nic nie stoi na przeszkodzie, ale po ok. 20 m2 można spodziewać się gorszych efektów bo robota cały czas będzie zasuwać na tych samych, coraz bardziej brudnych szmatkach.
      Stacja w mopowaniu odgrywa bardzo ważną rolę, więc najlepiej ją przenosić, a jeśli nie chcemy tego robić z uwagi na jej wagę i fatygę, to na piętrze mopować pomieszczenia osobno i zmieniać między nimi szmatki, na nowe i namoczone.

  17. Monstrual pisze:

    Robot jest naprawdę ok, ale nie bez wad. Dość sporym minusem jest obsługa wyłącznie 2,4 ghz. To już irobot od kilku lat obsługuje 5 ghz. Jest to spory problem, jeśli skonfigurujesz sieć jako jedną (nie występującą pod dwoma nazwami). Wówczas urządzenie odbiorcze dobiera pasmo i przy wyborze 5ghz apka dreame się nie połączy mimo że sieć de facto działa w obu pasmach. Musiałem użyć starego telefonu tylko z 5 ghz żeby nie zmieniać całej konfiguracji wifi tylko pod robota… oczywiście sama apka dreame też ma przywary – zarządzanie mapami dużo lepiej działa na irobotach. I jakość tłumaczenia interfejsu i wypowiedzi też lepsza. No i na koniec gorsze wsparcie w Polsce. W Niemczech masz już możliwość zakupu zestawu przyłączeniowego do instalacji (przyłącze wody) a ceny samego robota czy akcesoriów dużo tam niższe. Detergent u nas 169 zł a u nich 16 eur (ok 70 – 80 zł)..

    • Technik pisze:

      Mam w domu około 50 urządzeń klasy IoT, znakomita większość (te audio mają inaczej) działa na 2.4GHz. Sieć domowa to mesh na kilku routerach działających w trzech pasmach (jedno 2.4GHz i dwa w 5GHz). Szczerze mówiac wolę jak urządzenia IoT działają na 2.4GHz, bo:
      – lepszy zasięg przez różne ściany;
      – lepsza agregacja pasm (nie powodują ograniczenia przydzielanej przepustowości w 5GHz w WiFi6)
      – mogę definiować im inne polityki bezpieczeństwa na oddzielnych podsieciach WiFi.

      Natomiast poprawnie skonfigurowany router gwarantuje płynny dostęp z dowolnego urządzenia nie ważne w jakim paśmie ono pracuje. To są ustawienia routera, a nie urządzeń IoT.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Większość firm nadal siedzi na 2,4 GHz. Nie bardzo rozumiem jakie zarządzanie mapami działa lepiej na iRobotach? Przecież połowy funkcji związanych z mapami iRobot nie ma, więc nie ma co u nich działać lepiej, zwłaszcza, że mapy działają żałośnie, bez LiDARu są tylko kolorowane w obszarach gdzie robot niby był, nie ma trasy zaznaczonej linią, podział map na pomieszenia znacznie gorszy i tak można wymieniać. Ja rozumiem gdyby chodziło o porównania do każdej innej dużej marki niż iRobot, ale akurat ci to są 100 lat za murzynami w większości aspektach.

      Prawdą jest fakt, że wsparcie i serwis Dreame to nie serwis iRobota, ale to wynika też z lat obecności na rynku. Dreame faktycznie przesadza z cenami niektórych akcesoriów czy części, na szczęście można stosować dobre zamienniki detergentów. Niestety temat różnic cenowych między PL, a zachodnią UE to temat rzeka – sam miałem zamiar kupić ekspres Jura E8 w niemieckim Media Markt na wyprzedażach 2 lata temu chodziły po 3200 zł, a u nas sztywno 4999-5999 zł z nielicznymi promocjami do okolic 4699 zł…

      Niestety zarabiamy mniej, ale za to kupujemy wszystko drożej 😉

  18. sPartynek pisze:

    Czy można dodawać dowolny detergent? Czy trzeba dedykowany za miliony monet?

    • Kamil@ pisze:

      Kupujesz robota sprzątającego za 5k PLN, a za drogi jest dla Ciebie detergent za 150 zł, który wymienia się raz na kilka miesięcy? Poważnie?

      • Krzysztof Kulikowski pisze:

        Robot koszący jest wart swojej ceny, ale kilkaset ml płynu za 150 zł? To już gruba przesada, więc podzielam opinię.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Nie musi być ten z logo Dreame, ale stosowałbym tylko detergenty przeznaczone do robotów – zamienników jest sporo.

  19. Domin pisze:

    Czy robot będzie działał jeżeli nie będzie miał dostępu do internetu? Rozumiem że trzeba go skonfigurować itp zrobić mapy ale moje pytanie czy jak mnie nie ma w domu i nie router jest wyłączony czy robot się włączy mając zaplanowaną pracę?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Hmm nigdy nie sprawdzałem, jak brak Internetu wpływa na działanie robota z harmonogramem pracy – jutro sprawdzę na Roborocku, ale nie wydaje mi się, żeby miało to wpływ, bo to robot zarządza pracą – dla pewności sprawdzę.

  20. Sufi pisze:

    Witam. Zastanawiam się nad kupnem Dreame L20 Ultra lub Roborock s7 MaxV Ultra . Interesuje mnie w jaki sposób stacje dozują detergent do wody. Rozumiem że w przypadku Dreame L20 jest to specjalny pojemnik z którego pobierany jest detergent, a jak w przypadku Roborock S7? Czy detergent trzeba wlać bezpośrednio do wody czy jest jakieś osobne miejsce? Mam specjalny płyn do paneli który mało się pieni czy można w przypadku tych dwóch modeli go jakoś użyć?

    Jak w przypadku mycia mopa, który będzie sprawdzał się lepiej biorąc po uwagę detergent? Czy woda zmieszana z detergentem będzie dobra do mycia mopa przez stację?? W domu głównie panele podłogowe jedynie w korytarzu dywan z bardzo krótkim włosiem.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      S7 nie ma dozowania detergentu i producent zaleca stosowanie samej wody, choć jak będziemy używać środków, które się nie pienią to nic nie powinno stać się stacji (czyli każdy z przeznaczeniem do robotów). W necie jest nagranie pokazujące jak można sobie uzupełniać te wkłady z Dreame ręcznie, ale raczej to nie ma sensu ze zwykłym płynem do podłóg – te specjalne do robotów do mocne koncentraty, stacje dozują je w mikro ilościach – zazwyczaj 1:300. Realnie właściwości detergentu oryginalnego dają efekt zapachowy i lepszą dezynfekcję szmatek, ale nie mają jakiegoś dużego wpływu na samo mopowanie – woda dozowana przez stację do robota to woda czysta, bez detergentu. Lepsze efekty mopowania zapewni Dreame L20 Ultra , lepsze przemywanie szmatki w stacji Roborock…

  21. Arek pisze:

    Witam. Używam od kilku lat iRobota ale chciałbym go wymienić. Początkowo myślałem o tej samej firmie ale odnoszę wrażenie, że konkurencja odjechała iRobotowi dość mocno. Może Dreame albo Roborock byłyby dobrym wyborem. Mam jednak pewną wątpliwość. Te roboty skanują pomieszczenia za pomocą lasera Lidar. Czytałem, że ma on problem z lustrami. Tworzy przy nich „dodatkowe” pomieszczenie. Niestety u mnie w przedpokoju są dwie szafy z lustrami. Czy te nowe Lidary poradzą sobie z tym?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      I to delikatnie pisząc 😉
      Dreame ma w apce możliwość naniesienia luster sięgających ziemi – wtedy robot wie, że to nie kolejne pomieszczenie.
      Poza tym zawsze można wzdłuż szafy ustawić strefę zabronioną lub wirtualną ścianę i po problemie.

  22. GoscNiedzielny pisze:

    Czy problem z odkurzaniem znany w serii L10 występuje również w L20?
    Szczotka nie przylega do podłogi, więc wydajność odkurzania jest słaba.
    Więcej:

  23. Eb pisze:

    Skusilam sie na tego robota, niestety w domu z sierscia nie daje rady
    1. Slabo odkurza- jednak co 2 szczotki np w roombie -to nie jedna
    2. Nie wejdzie pod firanke
    3. Rozciera zebrane wlosy na dywanie, po kazdym sprzataniu zbieram z dywanu pelny pojemnik w dysonie, a sprzatam codzinnie, tyle ze w domu sa psy
    4. Nie oproznia pojemnika z wlosow ktore w nim ubil,
    5. Gubi zawartosc pojemnika na brod.
    Jesli chodzi o mycie, jest ok.
    6. Nie mozna mu kazac sie oproznic no co 25 m zeby nie dochodzilo do zaczopowania pojemnika na brod. Codzienne czyszczenie urzadzenia niestety nie pomaga, a chyba nie chodzi o to by go cosdziennie recznie oprozniac i wybierac z niego resztki brudu z roznych zakamarkow

    Aplikacja jest rozbudowana w rozne cuda ale podstawowa obsluga jest trudna i nieintuicyjna, np jak sie chce wlaczyc ponowne sprzatanie, to nigdy nie wiadomo jaki tryb sie wlasnie wybralo, nigdzie to nie jest napisane

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Jak już porównywać to co najwyżej do serii S8 Roborock, bo iRobot nie robi podobnych urządzeń. U siebie nie zauważyłem problemów z wciąganiem włosów – a miał co robić – 2 kobiety z długimi włosami, jedne za pas. Z sierścią nie testowałem. Z autoopróżnianiem też nigdy nie miałem takich problemów. Tryb domyślny można wybrać w ustawieniach i będzie zawsze go stosować w ponownym sprzątaniu.

  24. Basia pisze:

    Mam robota Dreame L20 Ultra od pół roku i początkowo był dla mnie genialnym rozwiązaniem. Niestety od niedawna zaczął zostawiać za sobą kupki brudu w różnych miejscach, tak jakby ciągnie ten brud ze sobą a jak nagle jedzie w inne miejsce to zostawia to wszystko i jedzie w inne miejsce. Bardzo brudny jest też ostatnio podjazd do robota, a wydaje mi się że początkowo tak nie było. Nie wiem czy ktoś też tak miał? Czy zawaliłam coś z konserwacją? Robię wszystko to o czym przypomina mi apka.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Podlinkuje Pani fotki spodu robota i osobno z wyjętą szczotką – najlepiej przez zapodaj.net

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Heh no ostro zawalony – w teście ma Pani zdjęcie jak moja sztuka testowa wyglądała po 2 tygodniach intensywnego działania – może 20% brudu z Pani zdjęcia. Robota trzeba czyścić ręcznie, podważyć przednie koło i usunąć zaplątane włosy, czy kurz, niszę zespołu szczotki też trzeba ręcznie czyścić – ja to robię co kilka cykli, inaczej będzie właśnie tak jak Pani opisała. To zupełnie normalne.

          • Basia pisze:

            Dziękuję, czyszczenie pomogło. Chociaż jestem trochę zdziwiona jak „wrażliwy” jest ten model bo kiedyś miałam jakiś stary roborock i nic podobnego się nie działo, a był w o wiele gorszym stanie. Tak czy siak myślę, że to był świetny zakup.

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Ogólnie roboty powinno utrzymywać się w względnej czystości, inaczej przyspieszamy zużycie szczotek i filtra.

  25. Anna pisze:

    Dzień dobry, czy można mieć aplikację na dwóch telefonach i sterować nimi zamiennie, czy jest możliwości sterowanie bez aplikacji??

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Można udostępnić robota wielu domownikom, nie ma z tym żadnego problemu. Sterowanie bez apki to tylko włączanie, sprzątanie punktowe i powrót do stacji bo to jedyne przyciski na robocie

  26. Anna pisze:

    Dzień dobry. Planuję umieścić robota ze stacją w szafce, będzie miała około 65cm wysokości. Czy wyciąganie sprzętu do wymiany wody jest możliwe/będzie bardzo uciążliwe?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Nie mam tego modelu pod ręką, ale zbiorniki wyciąga się od góry i może się okazać, że 65 cm wysokości to znacząco za mało. Mam pod ręką robota z równie wysoką stacją – Roborocka Qrevo MaxV i potrzeba min. 75 cm do wyjęcia zbiornika, a wygodnie to te 80-85 cm.

    • Anna pisze:

      Oczywiście szafka będzie bez podłogi, robot będzie stał na ziemi. Chciałabym żeby mógł swobodnie wyjeżdżać/wjeżdżać, a jednocześnie być ukrytym za frontem szafki.

  27. Bartekk pisze:

    Witam!
    Od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad zakupem robota. Najbardziej interesuje mnie Dreame L20 ultra i Ecovacs Deebot T20 Omni . W tej chwili oby dwa są w tej samej, myślę, że bardzo dobrej cenie, ale czy mógłby mi Pan coś doradzić, być może wskazać jakieś znaczące różnice? Pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Dreame L20 Ultra to jednak półka wyżej, a w aktualnej promocji cenowej tylko brać 🙂
      Różnice to choćby zdejmowane mopy w stacji, wysuwanie prawego mopa o boku, lepsza szczotka główna i jeszcze kilka różnicy by się znalazło.

  28. Aga pisze:

    Dzień dobry, proszę o informację czy odkurzacz po zakończonym sprzątaniu może bez problemu stać w stacji opróżniania czy lepiej jak będzie stał poza nią jak nie pracuje?

  29. Janusz pisze:

    Witam, czy spotkał się Pan z problemem braku ładowania w nowym sprzęcie, sprawa tyczy się Dream L20, rozpakowany, uruchomiony, stacja dokująca nie ładuje, styki czyste, etc wszystko sprawdzone i podłączone, reset wykonany dwa razy nie pomógł, w efekcie testów bateria wyczerpana nadal nie ładowana. Temat dzisiejszy, jeszcze nie ruszyłem kontaktu z Dream Store.

    pozdrawiam serdecznie

  30. dmn pisze:

    Cześć, pytanie typu krótka piłka:
    L10s pro ultra heat za x zł czy L20 ultra complete za 500zł wiecej niż L10?
    warto dopłacić?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Dla mnie ważniejszą funkcją są zdejmowane automatycznie mopy w stacji niż podgrzewanie wody do ich przemywania, więc wybrałbym L20.

  31. ralfi pisze:

    Dzień dobry.
    Nie znalazłem nigdzie informacji jak zachowuje się robot przy przejeżdżaniu z pokoju do pokoju – chodzi o drzwi. Rozumiem że muszą być otwarte bo sam ich nie otworzy, ale co jeśli przy pierwszym skanowaniu będą otwarte na oścież, a potem zostawię je otwarte do połowy lub w 1/3 ? Będzie traktował drzwi jako przeszkodę, spróbuje ominąć czy otworzyć ?
    Drugie pytanie : meble kuchenne mam z niskim (9cm) ale głębokim podcięciem – 7cm. Na ile robot będzie w stanie tam posprzątać ?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      W teorii powinien je objechać i wyminąć, ale czasem może się samemu zamknąć w pomieszczeniu z którego chciałby wyjechać, choć zazwyczaj nie ma z tym problemu.
      W te 9 cm robot nie wjedzie, uzna to jako przeszkodę.

  32. Gość pisze:

    Czy robot posiada filtr wstępny? (Chociażby w postaci jakiejś siateczki), wiem, że lepsze wersje, jak chociażby x40 ultra takowego nie posiada.

    Który robót będzie NAJLEPSZYM wyborem:
    Dreame x40 ultra (dla mmnie najlepszy pod każdym względem jednak boje się o brak filtra wstępnego)
    Dreame L20 ultra (mniejsza moc ssąca w porównaniu z x40 ultra, czy da radę z piaskiem)
    Dreame L40 ultra
    Roborock S8 maxv ultra

    Który ma najłatwiejsza aplikacje pod względem obslugi?

  33. Sebastian pisze:

    Czy Dreame L20 Ultra można sterować z 2 różnych smartfonów? Czy można udostępnić na inny telefon sterowanie robotem? Lub jak inaczej to ugryźć.
    Ktoś starszy z rodziny nie zawsze ogarnia aplikację, byłoby to ułatwienie, gdybym tylko czasami musiał coś włączyć.

  34. Katarina145 pisze:

    Nie znalazłam nigdzie informacji jaką wodę powinno się wlewać do stacji? Mam w kranie dość mocno zakamienioną wodę i zastanawiam czy nie zaszkodzi ona z czasem robotowi. Może woda demineralizowana? Proszę o podpowiedź 🙂

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Woda filtrowana jest najlepszą opcją, miękka, nie twarda. Przykładowo poznańska woda ma sporo kamienia i łatwo załatwia roboty, ekspresy, czy inne sprzęty.

  35. luki pisze:

    Witam, jestem posiadaczem robota dreame l20 ultra od tygodnia czasu, zmagam się z problemem terkotania, stukotu podczas odkurzania, mechanizm szczotki centralnej jakby stukał ocierał się o te gumy. Ogólnie odkurzacz pracuje jak mały odrzutowiec, stad moje pytanie czy tak ma być, czy jest to wada ? czy jest sens wysyłać na reklamacje, czy lepiej podmienić wpierw na inna szczotkę. Dodam ze wszystko odpowiednio założone i spasowane, robot całkiem nowy i poza tym wszystko śmiga.


reklamaml