REKLAMA TOP.agd
, LG Lodówki Newsy

Nowe lodówki LG z płaskimi frontami już w sprzedaży!

fot. LG

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

14 odpowiedzi na “Nowe lodówki LG z płaskimi frontami już w sprzedaży!”

  1. Joanna pisze:

    Dzień dobry Panie Krzysztofie, rozważam zakup lodówki LG GBV3200CEP . Moją uwagę zwrócił też model LG GBV3200DEP . Jakie są różnice pomiędzy tymi modelami? Po zgłębieniu tematu wydaje mi się, że jest to tylko klasa energetyczna.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Klasą energetyczną i systemem oddawania ciepła – obie tyłem, ale klasa D ma za lodówką zewnętrzny radiator i głębokość całkowitą 68,2 cm, a model w klasie C ma radiator zabudowany + kratkę wentylacyjną po lewej stronie dla wentylatora kompresora i głębokość 67,5 cm.

  2. Antoni pisze:

    Dzień dobry, mierze się z zamiarem kupna lodówki LG, ale nie mam wolnych 5cm po bokach urządzenia. Wsparcie LG twierdzi, że jest to minimalna wartość jaką należy zapewnić aby urządzenie działało poprawnie. Boję się też o gwarancję jeżeli coś się stanie. Czy ma Pan jakieś doświadczenia w tym temacie?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Realnie ich lodówki oddają ciepło tyłem i nie wymagają tak dużej przestrzeni, a na pewno te w klasie E i D które mają radiator zewnętrzny z tyłu i brak kratek wentylacyjnych po bokach.

  3. Mariusz pisze:

    Dzień dobry. Czy mógłby Pan jeszcze raz odnieść się do modelu LG GBB72BM9DQ z czarnym szklanym frontem i ostatecznie potwierdzić w jaki sposób następuje odprowadzanie ciepła, czy bokiem czy tyłem? Planuję kupić lodówkę 60 cm szerokości z czarnym szklanym frontem do obudowy w zabudowie. Jeden bok przylega do ściany, drugi do płyty od zabudowy i jedynym modelem jaki znalazłem który na pewno umożliwia taki montaż to Bosch KGN39LBCF Perfect fit. Co do modelu LG GBB72BM9DQ znalazłem w internecie kilka różnych informacji co do jego głębokości i sposobu odprowadzania ciepła i sam już nie wiem czy można, czy nie można go obudować bez kilkucentymetrowego dystansu po bokach. A wolałbym model Lg ze względu na bogatsze wyposażenie i czarne boki lodówki. Wyczytałem że w obudowanym Boschu i tak częściowo widać szary bok lodówki w miejscu gdzie jest wcięcie by otwierać drzwi. Pozdrawiam.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Tyłem, LG nie robi lodówek oddających ciepło bokami na polski rynek. Pod względem konstrukcyjnym, można ten model wstawić we wnękę, dać jej choć minimum przestrzeni z tyłu i sobie poradzi.

  4. Adam pisze:

    Panie Krzysztofie,
    Jaka Lodówkę LG by Pan polecał w wysokości 186cm z tylnym odprowadzaniem ciepła?

  5. Robert pisze:

    Do oferty LG doszło trochę wersji modelu GBV7280DEV w różnych klasach energetycznych: tj. GBV7280CEV oraz GBV7280AEV . Jeżeli planuje obudować lodówkę z boków na ciasno(zachowując wentylację z tyłu) to czy według Pana warto dopłacić np. do klasy C lub nawet A, żeby lodówka mniej wydzielała ciepła i się mniej grzała czy model D, który nie ma wentylacji z boku będzie wystarczający i nawet wskazany przez brak bocznych kratek wentylacyjnych?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      D z zewnętrznym radiatorem i bez kratek po bokach spisze się w takich warunkach najlepiej, podobnie jak każdy Bosch PerfectFit.

  6. Wojciech pisze:

    Witam,
    Która lodówkę by Pan wybrał?
    Nowość GBV7280DPY czy GBB72SAVCN1 ?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Nowa ma 3 l więcej w zamrażarce, płaski, a nie zaokrąglony front i inny kolor, bardziej w macie niż połysku oraz klasa energetyczna D, więc ma z tyłu zewnętrzny radiator – poradzi sobie w każdych warunkach. Starsza w klasie C też oddaje tyłem, ale bez wystającego radiatora i ma dodatkowo 2 małe kratki wentylacyjne po bokach – warto dać im choć po 1-2 cm przestrzeni – służą do schładzania kompresora (jest tam dodatkowy wentylator).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


reklamaml