Turecki producent wprowadził do sprzedaży nowe płyty z ulepszonym polem łączonym. Zastosowano w nich cztery cewki owalne, które równomierniej rozprowadzają temperaturę.
Zazwyczaj w marce Beko mamy dwie cewki okrągłe o średnicy 18 cm, a w nowych modelach zastosowano cztery cewki owalne, które równomierniej rozprowadzają temperaturę i mają opcję łączenie po dwa, trzy lub cztery. Do wyboru są dwie wersje szerokości: 59 i 78 cm.
- Beko HII64780UFTI bPro500 – płyta o szerokości 59 cm i głębokości 52 cm z 4 strefami gotowania w cenie 2339 zł;
- Beko HII85780UFT bPro500 – płyta o szerokości 78 cm i głębokości 78 cm z 5 strefami gotowania w cenie 2499 zł.
Obie płyty mają cztery slidery z 9 poziomami mocy, timer z minutnikiem, blokadę przed dziećmi, funkcję pauzy i łączność radiową z okapami. Płyty można zlicować z blatem – nie mają żadnych szlifów ani frezów.
Szkło ceramiczne jest nieznanego pochodzenia – Beko sukcesywnie zastępuje szkło renomowanego producenta Shott Ceran rozwiązaniami z Chin, podobnie jak nasza Amica, Candy, Hoover i MPM.
Płyty mają moc 7,4 kW, najlepiej podłączyć je pod dwie fazy, ale z uwagi na obecność systemu Power Management mogą być łatwo ograniczone mocą do słabszych instalacji 1-fazowych. Wysokość płyt to 4,8 cm, więc nie należą do najgrubszych.
Cztery cewki na polu łączonym mają wymiary 9,27 na 20 cm i moc po połączeniu dwóch z nich 2400 W na 9 poziomie mocy lub aż 3600 W na Boosterze. Pola okrągłe mają średnicę 18 cm i moc 1500 W (2000 W na Boost), a w szerszej płycie dostajemy dodatkowo cewkę środkową 19 na 21 cm o mocy 2400 W (3600 Boost).
Dla szerszej płyty wymagany jest otwór w blacie 75 na 49 cm, a mniejsze 56 na 49 cm, więc standardowo ta druga zmieści się w większości otworach po płytach gazowych i innych indukcjach z wyjątkiem Whirlpoola i tych z bocznymi pokrętłami (mają o 1 cm mniejsze otwory).
Najbardziej sensowna wydaje się szersza płyta – jest stosunkowo tania jak na model 5-polowy z polem łączonym z czterech cewek, łączy się z okapem, ma cztery slidery i może być zlicowana z blatem. To tanie rozwiązanie, dobre przy ograniczonym budżecie, a potrzebie posiadania większej ilości pól.
Szukasz innej płyty?
Zerknij na nasze poradniki. Doradzamy m.in., czy warto kupić płytę indukcyjną, nie zapomnieliśmy również o konkretnych propozycjach, które zebraliśmy w naszym TOP-10 najlepszych płyt indukcyjnych.
Ceny w sklepach
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.