Electrolux wjechał w nowy rok z dwiema premierami w kategorii płyt gazowych – modele KGG643753K i KGG753753K są podobne, lecz druga jest szersza i ma 5 palników.
Do RTV EURO AGD trafiły modele KGG643753K i KGG753753K – to te same płyty, lecz druga jest szersza i ma 5 palników. Największą nowością jest zupełnie odświeżony design – ruszty oddzielne są grubsza i stabilniejsze (żeliwne), a płaskie palniki ze skośnymi ściankami palników pomalowano na czarno.
Starsze płyty mają problem z mocnym brudzeniem się palników w szarym kolorze – w tym przypadku nie powinno być takich problemów!
Każdy panik ma swoją wnękę, więc jak coś wykipi w niedużej ilości, powinno zostać w „fosie” wokół palnika, a nie polecieć po szkle płyty na blat lub do samego palnika. Świetnie rozwiązano sterowanie – w płycie 60 cm znajduje się przy małym palniku, a duży jest wysunięty do przodu. W modelu 74 cm szerokości pokrętła są na środku.
Każde pokrętło ma skalę od 1 do 9 z podświetleniem LED – pokazuje się, dopiero gdy zapalimy palnik. Ledowe podświetlenie gaśnie, dopiero gdy dany palnik ostudzi się – wraz ze spadkiem temperatury, podświetlenie się przygasza. Nie zabrakło elektronicznego timera i łączności z okapem H2H – płyta sama dyktuje okapowi, z jaką prędkością ma działać.
- Electrolux KGG643753K to płyta o szerokości 59 cm i głębokości 52 cm. Wyceniono ją na 1999 zł, a największy palnik ma sporą moc 3800 W.
- Electrolux KGG753753K to płyta o szerokości 74 cm i 51 cm głębokości, ma 5 palników, a wycenioną ją na 2499 zł.
Oba modele korzystają ze szkła hartowanego ze szlifem z przodu – są estetyczne i znacznie usprawnione względem starszych wersji.
Warto wspomnieć też o płycie gazowej bez pokręteł, a ze sterowaniem sliderowym jak z indukcji – to Electrolux KGV7539IK . Cena zwala z nóg, ale trzeba przyznać, że to jedna z najbardziej zaawansowanych płyt na rynku, z bardzo designerskim rusztem.
Szukasz innej płyty gazowej?
Zobacz nasz poradnik, na co zwracać uwagę kupując płytę gazową oraz TOP-10 płyt gazowych, w którym wybraliśmy najciekawsze modele na polskim rynku.
Ceny w sklepach
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Czy oddzielne ruszty są stabilniejsze? Są ładniejsze ale chyba jest więcej możliwości przekrzywienia postawionego niedokładnie naczynia na takim ruszcie.
Podświetlenie LED jest ok ale mogłoby podświetlać aktualną wartość mocy palnika, a nie być stałe. Sensory przycisków dotykowych w poprzedniej wersji są bardzo wrażliwe na czyszczenie na mokro (ciekawe czy to poprawili). Dobrym pomysłem jest ten czarny kolor ścianek palników.
Zazwyczaj każdy ruszt oferuje tylko 4 punkty podparcia, więc stabilność jest taka sama, kwestia jedynie precyzji postawienia naczynia – na pełnym ruszcie nic się nie stanie, a na dzielonym garnek może się przechylić i spaść na szkło, ale to trzeba być prawdziwą fajtłapą 😉