Amica niedawno zaprezentowała piekarniki parowe Full Steam z generatorami pary. Teraz premierowe modele wchodzą do sklepów, a co za tym idzie, znamy ich finalne ceny.
Wraz z premierą dwóch linii piekarników X-Type i Q-Type, Amica wprowadziła pierwsze modele z generatorami pary, które potrafiły piec wspomagane parą, gotować na parze, a nawet radziły sobie z sous vide i slow cooking.
Najtańszy wariant Amica ED57369BA+ X-Type Steam ma już sporo funkcji i cenowo spada do okolic 2200 zł, co czyni go najtańszym piekarnikiem parowym 3w1, z gotowaniem na parze.
Dotychczas mieliśmy w obu liniach dwa flagowce: Amica ED87389BA+ Q-Type Steam i Amica ED87389BA+ X-Type Steam. Model w serii Q-Type wykonany jest w czarnym macie i ma grubą, metalową rączkę z ledowym podświetleniem, a wersja X-Type to piekarnik w czarnym połysku.
W połowie 2022 roku informowaliśmy o wprowadzeniu serii ED9 z zupełnie nową elektroniką i białym podświetleniem, a pod koniec września o pojawieniu się nowych Full Steam z generatorami pary. Wtedy myślałem, że wprowadzenie ich do sprzedaży to kwestia kilku dni, a jak się okazało, musieliśmy czekać aż do początku grudnia!
Nowości są już w sklepach – tak prezentują się ich ceny:
Amica nie najlepiej rozróżnia swoje modele parowe w samych nazwach i dopisek Steam na końcu nazwy mają zarówno modele prawdziwie parowe z systemem Full Steam, jak i tańsze Soft Steam, w których wylewa się wodę na dno komory.
Nowe modele są świetnie wyposażone, mają po jednej prowadnicy teleskopowej, a model z linii studio dwa poziomy. Wszystkie trzy piekarniki wyposażono w programowalną termosondę, 19 programów automatycznych, 10 programów parowych + 1 manualny i 11 zwykłych nastaw pieczenia.
Jak na piekarniki parowe mają szeroki zakres temperatur 30-280 stopni, rozgrzewają się do 150 stopni w 3 minuty, fronty są porządnie wentylowane, a drzwi domykają się delikatnie (w przypadku modelu Studio także otwieranie jest delikatne). Model z końcówką „O” wyposażono zamiast w delikatny domyk, w samootwierające się drzwi, gdy tylko dotkniemy lekko uchwytu (osobiście wolę modele bez tego bajeru).
Model w linii Studio nie ma czyszczenia katalitycznego – jest samo parowe, ale jest za to objęty 5-letnią gwarancją po rejestracji na stronie Amica, a frontowa szyba jest przyciemniana (nie widać wnętrza).
Wszystkie nowe modele korzystają z dużej komory 77 litrów z 6 poziomami pieczenia na drabinkach i 3 opcjonalnymi poziomami przepinanych prowadnic.
Moc przyłączeniowa to typowe 3,6 kW, a piekarniki są wyposażone w 130 cm kabel z wtyczką. Wymiary też są typowe: 57 cm głębokości z frontem, 59,5 cm szerokości i tyle samo wysokości, więc wymagana nisza to 56 cm głębokości i szerokości, oraz 59,5 cm wysokości.
Dla miłośników pieczenia i grillowania mamy dwa konkretne poradniki – w pierwszym radzimy, na co zwracać uwagę kupując piekarnik, a w maniaKalnym TOP-10 polecanych piekarników wskazujemy konkretne modele, którymi warto się zainteresować.
Mamy też coś dla miłosników pary – ranking najlepszych piekarników parowych.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
W oficjalnym sklepie marki Karcher znajdziesz przecenę na flagową linię odkurzaczy pionowych Karcher VC 7.…
Z okazji dnia singla na AliExpress mamy sporo przecen – jedne lepsze, drugie gorsze. Wśród…
W RTV EURO AGD mają teraz Miesiąc Małego AGD, więc cała masa sprzętów jest dobrze…
Zakup ubezpieczenia mieszkania to decyzja, która wymaga dokładnego przemyślenia i porównania wielu ofert. Chociaż ochrona…
W oficjalnym sklepie marki LG mają aktualnie fajną promocją dla kupujących AGD tej marki. Wydając…
Dziś do Media Markt powrócił z akcją promocyjną na odkurzacz pionowy Tefal X-Force Flex 14.60…
Komentarze
Zastanawiam się jak z trwałością piekarników Amica? Czy może lepiej pójść w parowy od Electrolux?
Tu nie bardzo o trwałość chodzi, a raczej o samo doświadczenie - Electrolux to pionier i główny popularyzator piekarników z generatorami pary w 3 osobnych seriach (SteamCrisp, SteamBoost, SteamPro). Amica po nieudanych piekarnikach pseudoparowych w serii IN i Integra, w serii X-Type i Q-Type pokazała swoje pierwsze modele z prawdziwymi generatorami pary, na początku było z nimi sporo problemów, a sam projekt programów i elektroniki to była kaszanka. Zespół generatora pary został usprawniony, a elektronika w ED9 jest dużo lepsza niż w starszych ED5 i ED7, więc to są modele, które można rozważyć przy nieco mniejszym budżecie - modele Electroluxa 3w1 to koszt przynajmniej 1000 zł większy.