Amica wprowadza nowe płyty indukcyjne. Do modeli z serii 2.0 z 2020 roku dołączyły premierowe modele z linii Amica 2.1.
Polski producent z Wronek wprowadził nowe płyty indukcyjne – aż dziewięć modeli, z czego pięć należy do linii 2.0, a pozostałe cztery to najnowsza linia 2.1. Premiera pierwszych modeli z linii 2.0 to połowa 2020 roku.
Nowe indukcje mają jedną, znaczącą zmianę – wyświetlacze w kolorze białym, a nie czerwonym, co zapowiada pojawienie całej linii sprzętów do zabudowy z taką kolorystyką – poza indukcjami, dostępne są już kuchenki mikrofalowe do zabudowy, a już niedługo pojawią się piekarniki.
Drugą znaczącą zmianą jest brak oznaczeń producenta szkła ceramicznego. Dotychczas Amica korzystała ze szkła niemieckiej firmy Schott Ceran, więc możemy domyślać się, że nowe indukcje mają zastosowane szkło innej produkcji.
Cztery płyty z dwoma polami okrągłymi 16 i 20 cm oraz polem łączonym z 2 cewek po 18 cm średnicy. Płyty mają standardową moc 7,4 kW, sterowanie pojedynczym sliderem, trzy programy gotowe, rozpoznawanie naczyń, blokadę przed dziećmi, szybki nagrzew i wskaźniki ciepła resztkowego, a różnią się tylko designem, więc mamy cztery warianty do wyboru. Ostatnią zmianą jest mniejsza wysokość 4,7 cm, więc zmieszczą się w naprawdę niskich blatach. Średnia cena tych modeli to 1499 zł.
Płyty z systemem PowerChoice – mogą być podłączone pod instalacje 1-fazowe i zostały wyposażone w programatory sliderowe z modeli mających premierę w połowie 2022 roku, ale z białymi ledami. Indukcje różnią się tylko designem, mają 5 cm wysokości i kosztują bazowo 1799 zł.
- PID6544PHTS4UN 2.0 – 1749 zł
- PI6544PHTS4UN 2.0 STUDIO – 1899 zł
Nowe płyty z czterema osobnymi sliderami – model z dopiskiem Studio będzie dostępny tylko w studiach kuchennych i obejmuje go promocja z 5-letnią gwarancją po rejestracji. Oba modele mają dwa pola łączone z cewek kwadratowych 21×19 cm (rozmiar pola łączonego to 21×38,5 cm). Wysokość 5,4 cm.
Wszystkie nowe modele wymagają niszy 49×56 cm w blacie, czyli standard dla płyt do zabudowy. Każda z nich ma 52,2 cm głębokości i 59,2 cm szerokości.
Czerwona kolorystyka wyświetlaczy w sprzętach AGD nie wygląda najlepiej – biel jest najbardziej uniwersalną opcję, więc bardzo dobrze, że Amica zmienia swoje podejście do tej kwestii, choć szkoda, że jako ostatnia na polskim rynku.
Szukasz innej płyty?
Zerknij na nasze poradniki. Doradzamy m.in., czy warto kupić płytę indukcyjną, nie zapomnieliśmy również o konkretnych propozycjach, które zebraliśmy w naszym TOP-10 najlepszych płyt indukcyjnych.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Dzień dobry Panie Krzysztofie czy może Pan już powiedzieć coś na temat płyt linii 2.1?
Miałem okazję poklikać PIE6543TSUN 2.1 i przyznam, że jednak sterownik z 2.0 bardziej mi odpowiada. Co do głośności jest nieźle – nie jest to może poziom dobrych modeli Electroluxa/AEG, czy Boscha/Siemensa, ale Beko, Samsunga, czy Whirlpoola już tak.
Jasne, rozumiem i dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry,
Panie Krzysztofie, czy wie Pan co oznaczają poszczególne symbole w podanych płytach? (PIE, PIA, PIG, itp.). Dziękuję za odpowiedź.
P – płyta, I – indukcyjna, E/A/G nie mają dla kupującego żadnego znaczenia 🙂
Szukam płyty Amica około 80cm z 5 polami i białym podświetleniem. Czy coś takiego już się pojawiło?
Niestety, na 5 pół jest PI7553PHTSU 2.0 z czerwonym podświetleniem i stara PI 8600 TF – 87 cm szerokości i też czerwono.