Chyba nie muszę nikogo przekonywać, iż w dzisiejszym świecie coraz modniejsze są bycie „fit” i troska o zdrowie własne i rodziny. Dlatego coraz częściej zamiast potraw pieczonych, smażonych cz grillowanych, proponowane są dania przygotowane na parze. Jedni je lubią i twierdzą, iż są nie tylko zdrowe, ale też smaczne, a inni nawet boją się myśleć o częstym korzystaniu z parowaru i chowają ten sprzęt do najbardziej niedostępnej szafki (a niekiedy po prostu omijają w sklepie półki z urządzeniami tego typu). Tekst przeznaczony jest zatem dla miłośników parowania – dowiecie się z niego jaki parowar kupić.
Jeśli zadajecie sobie pytanie jaki parowar wybrać (niektórzy nazywają ten produkt parownikiem), to spróbujemy Wam pomóc i wskażemy kilka modeli, które mogą okazać się właściwą inwestycją. Dzisiaj rzucimy okiem na lepsze urządzenia (cena powyżej 250 złotych), ale w przyszłości stworzymy pewnie podobne zestawienie dla tańszych modeli. Wybierają modele do naszej listy kierowaliśmy się przede wszystkim ich popularnością oraz komentarzami użytkowników – brak tych ostatnich wyklucza sprzęt, ponieważ nie do końca wiadomo, z czym mamy do czynienia. Przejdźmy zatem do propozycji producentów.
Zaczniemy od propozycji marki Tefal i to propozycji, która kiedyś już pojawiła się na naszym blogu. Model VS 4003 jest pierwszym z oferty Tefala, jaki pojawi się w tym tekście, ale będzie ich jeszcze kilka – okazuje się, że ta firma produkuje sporo parowarów i cieszą się one dużą popularnością wśród klientów.
Największymi atutami urządzenia są jego kompaktowość oraz możliwość przygotowywanie trzech dań w jednym czasie (dzięki specjalnej konstrukcji smaki i zapachy nie mieszają się). Sprzęt o pojemności ponad 10 litrów posiada m.in. wskaźnik poziomu wody oraz funkcję opóźnionego startu. W zestawie znajdziemy 2 tacki do parowania potraw w sosach i marynacie oraz 4 kubeczki do przygotowywania wszelkiego typu deserów, sosów i musów. Według zapewnień producenta, sprzęt pozwala zachować sporą liczbę witamin w parowanych produktach (funkcja Vitamin+).
Użytkownicy chwalą parowar przede wszystkim za to, iż jest on prosty w obsłudze i nie zajmuje w kuchni dużo miejsca. Pojawiają się pewne zarzuty wobec urządzenia, ale trudno znaleźć wadę, którą wymieniałaby większa liczba użytkowników.
Parowar o mocy 2000 W został wyposażony m.in. w minutnik mechaniczny oraz wskaźnik poziomu wody (i opcję jej zewnętrznego uzupełniania). W zestawie znajdziemy trzy pojemniki do gotowania, pojemnik na ryż oraz podstawkę na jajka.
Sprzęt doczekał się wielu komentarzy, więc można sporo powiedzieć na temat jego użytkowania. Parowar jest chwalony przede wszystkim za prostą obsługę, cichą i szybką pracę oraz sporą pojemność (11 litrów). Część właścicieli produktu docenia także łatwość jego czyszczenia, ale znalazła się też grupa, która akurat na ten aspekt poważnie narzeka. Temat do rozwinięcia we własnym zakresie.
Produkt różni się od wcześniej prezentowanych – w tym przypadku twórcy zdecydowali się na jedno naczynie, które doposażono kilkoma innymi częściami (m.in. wysokim i niskim rusztem oraz szpilkami do szaszłyków). Według producenta, sprzęt umożliwia kilka opcji przygotowywania potraw (pieczenie, gotowanie, smażenie i opiekanie; dodatkowo parowar posiada funkcje rozmrażania i odgrzewania). Warto wspomnieć także o podstawie antypoślizgowej.
Ludzie cenią sprzęt za prostotę obsługi oraz czyszczenia. W komentarzach raczej nie wspomina się o wadach lub nie powtarzają się one w większej ilości. Można z tego wywnioskować, że mamy do czynienia z udanym produktem (albo bardzo dobrym marketingiem).
Podobny produkt do sprzętu opisywanego powyżej. Kombiwar o mocy 1350 W posiada funkcje pieczenia, gotowania, rozmrażania oraz smażenia. Za co urządzenie jest chwalone przez użytkowników? Przede wszystkim za łatwość obsługi i czyszczenia oraz uniwersalność.
Czas na kolejny produkt z oferty firmy Tefal. Tym razem mamy do czynienia z gadżetem o mocy 2000 W i pojemności 10 litrów. Na pokładzie znajdziemy m.in. minutnik mechaniczny oraz wskaźnik poziomu wody. Producent zastosował tu technologię Vitamin+ oraz opcję zewnętrznego uzupełniania wody. Użytkownik znajdzie w zestawie tacę do ryb pokrytą powłoką nieprzywierającą, pojemnik na ryż oraz dwa koszyki ze stali nierdzewnej.
Sprzęt cieszy się sporą popularnością wśród klientów, a ci doceniają go głównie za łatwość obsługi i brak problemów z czyszczeniem. W kwestii pojemności (wspomniane 10 litrów), zdania są podzielone – jedni uważają, że jest ok, ale są i tacy, którym to nie wystarcza. Kilka osób narzeka w Sieci na jakość wykonania produktu oraz jego wysoką cenę (ponoć jest ona nieadekwatna do wykorzystanych materiałów i funkcji sprzętu). W ogólnym rozrachunku parowar oceniono jednak dość wysoko, więc można założyć, iż warto w niego zainwestować.
Sprzęt jest bardzo podobny do produktu opisywanego chwilę wcześniej. Wymieniamy go jako alternatywę w przypadku, gdy będą problemy z kupnem modelu VS 4001. Producent umieścił w zestawie 6 szklanych pojemników do przygotowywania deserów i musów. Urządzenie jest chwalone przez użytkowników i doczekało się pozytywnych recenzji, więc zasłużyło na miejsce w naszym zestawieniu.
Czas na dość nietypowy gadżet. W tym przyapdku mamy do czynienia z czymś oryginalnym, ponieważ Philips połączył w jednym urządzeniu funkcje parowaru i blendera. Po przygotowaniu jedzenia można je natychmiast zmiksować, co z pewnością przypadnie do gustu rodzicom małych dzieci. Cały proces świetnie zaprezentowano na filmie, który umieszczamy poniżej.
Użytkownicy sprzętu (najczęściej użytkowniczki) polecają ten gadżet i zwracają uwagę na fakt, iż Philips łącząc dwa urządzenia w jednym, poważnie ułatwił sprawę rodzicom małych dzieci. Produkt nie należy do tanich, ale podobno jest wart swej ceny. W tym przypadku target firmy jest chyba dość klarowny, ale jeśli ktoś lubi zmiksowaną parowaną żywność…
Ten produkt można chyba nazwać najbardziej rozwiniętym pod względem technologicznym (oczywiście w porównaniu z innymi modelami z zestawienia). Jednocześnie odznacza się on najmniejszą pojemnością (niewiele ponad 8 litrów) i najwyższą ceną. Sprzęt posiada m.in. wyświetlacz LCD, wskaźnik poziomu wody oraz minutnik. Parowar wyposażono w trzy komory, dzięki czemu w jednym czasie można parować różne składniki i nie ma obawy, że ich smaki i zapachy się wymieszają. Warto wspomnieć także o pojemnikach na ryż, ryby i sos.
Użytkownicy nie szczędzą pochwał pod adresem tego urządzenia. Jedyny zarzut (choć nie jest on wymieniany masowo) stanowi zbyt wysoka cena. Jeśli jednak ktoś szuka parowaru dobrej jakości i przeznaczył na ten cel większe pieniądze, to powinien wziąć ten model pod uwagę, podejmując decyzję o zakupie sprzętu tego typu.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Początek grudnia to wysyp ofert na ozdoby świąteczny, zabawki dla dzieci, świąteczne ubrania i akcesoria.…
Lidl wystartował 18 listopada ze świąteczną loterią, która potrwa do 22 grudnia 2024. (więcej…)
Świetna płyta indukcyjna Electrolux CIV634 wylądowała na przecenie w sieci RTV EURO AGD. To najlepsza…
Sprawdzamy, co potrafi Low Carb Sencor SRM 2000WH – najnowszy designerski ryżowar, który ma szansę…
Szukasz taniej pralki, ale w ciemnym kolorze? To nadarza się na dobra okazja, bo 200…
Samsung wystartował 29 listopada z nową akcją promocyjną na odkurzacze Jet i Bespoke Jet. Kupując…
Komentarze
Kombiwary pojawiły się w ramach alternatywy - to ciekawe urządzenia i warto o nich pamiętać przed podjęciem decyzji o zakupie urządzenia. Uwaga na temat możliwości sprzętu Morphy jest słuszna, ale pokazano to na filmie, który dołączono do tekstu. Nie przeczę, że urządzenie nie zasługuje na uwagę, ale nie jest to produkt na kieszeń każdego użytkownika.
Dlaczego w zestawieniu dot parowarów pojawiły się kombiwary!? Przecież to dwa różne urządzenia. W kombiwarach potrawa ogrzewana jest przez lampę halogenową lub grzałkę i do tego jest ruch powietrza z wentylatora. Pieczenie, smażenie to jest to po co kombiwar został wykonany. Czy autor wogóle widział te urządzenia na żywo? Reszta porównań wyciągnięta bardzo powierzchownie gdzie istotne różnice są nieopisane.
Np. największą zaletą parowara Morphy jest to że każdą celę (pojemnik) można parować niezależnie co pozwala tak zaprogramować parowanie aby gotowa potrawa była gotowa z gotowością najdłużej parowanego składnika. Np mięso na 1h, ryż na 20min. Parowar włączamy i ustawiamy mięso na 1h to ryż włączy się dopiero po 40min żeby było gotowe razem z mięsem. I to jest też odpowiedz dlaczego Morphy jest taki drogi. W parowarach z pojemnikami jeden na drugi taka operacja nie jest możłiwa i tych czasów trzeba pilnować.