REKLAMA TOP.agd
poniedziałek, 13 grudnia 2021, Szymon Marcjanek

Polecana zmywarka Electrolux EEM48321L taniej w Media Expert!

1

0 odpowiedzi na “1”

  1. Esss pisze:

    No, projektor tak pokazuje czas na podłodze, że jak założy się cokół do mebli w kuchni to już nie widać projekcji. Pięknie zrabany projekt.

    • Magentowy pisze:

      Potwierdzam, bardziej miał bym tu pretensje do sposobu wykonania mebli. Widziałem to rozwiązanie electroluxa i robi kapitalne wrażenie. A szkoda że innych modelach z tej półki tego nie ma;/

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Jak ma się cokół prawie w linii frontów to się nie dziwię, że zasłania projektor – gdzieś musi się zmieścić – nie jedną taką zmywarkę widziałem w meblach od IKEA przez WMF, po tańsze BRW, Agata Meble i Abra – nie było żadnych problemów z widocznością czasu na podłodze.

  2. Bruno pisze:

    witam.chcę kupić nowy sprzęt do kuchni,wybrałam płytę gazową Beko HIAW64225SX , piekarnik Beko BIM26301XC nie wiem czy dobrze,proszę o poradę, sprzęt 60 cm mam problem ze zmywarką nie wiem którą wybrać żeby była oszczędna i sama się otwierała.Dziękuję

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Płyta tania i z dobrymi palnikami, ale rozstaw palników mógłby być lepszy. Piekarnik to podstawowy model w niskiej cenie – nie ma co się po nim spodziewać cudów. A ile chce Pani wydać na zmywarkę? Też tani model do 1200 zł?

  3. Paweł pisze:

    Dzień dobry,

    Jesteśmy przed wyborem sprzętu do naszego nowego domu. Doradca z firmy EURO zaproponował nam poniższy zestaw. Chciałbym usłyszeć Pana komentarz, bo z tego co widziałem nie wymienia Pan firmy Sharp w swoich poleceniach, czy wynika to z tego że produktów tej firmy jest mało na rynku czy po prostu są słabe? Doradca faktycznie wskazał na wiele rozwiązań, które są stosowane w droższych modelach innych producentów. Czy mógłby się Pan podpisać pod takim zestawem, czy raczej odradzałby Pan?

    Piekarnik – SHARP KA-70T50BHH-EU
    Pralka – SHARP ES-HFH914AWC-PL
    Suszarka – SHARP KD-HHH8S8GW3-PL
    Lodówka – LG GBB62PZFFN
    Zmywarka – SHARP QW-NI54I44DX-DE

    Pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Radzę poczytać negatywne opinie na temat Sharpa… pracownicy w EURO dostają za ich sprzedaż sporo punktów, dlatego polecają…

      • Paweł pisze:

        Dziękuję za informację. Mam jeszcze pytanie odnośnie programów w pralkach. Czy jest sens zwracać na nie uwagę podczas zakupu pralki? Obecnie posiadam w mieszkaniu pralkę automatyczną i mimo różnych programów pranie robimy jedynie stosując opcje bawełna. Wrzucamy wszystko co mamy do wyprania, dzieląc jasne od ciemnych i pierzemy. Widzę że są pralki z programami koszule, koce, jeansy, bielizna, syntetyki, wełna itp. itd. Jakby człowiek chciał z nich wszystkich skorzystać musiałbym by robić pranie za praniem żeby wszystko wybrać w odpowiednim dla niego programie. Widzę trend, ze obecnie pralki mają coraz większą pojemność, to jak to się ma do takiej ilości programów? Przecież jak mam pralkę 8-9kg i chce wyprać wszystko zgodnie ze sztuką czyli jeansy w jeansach, swetry w swetrach, bielizna w bieliznie itp to mimo że jest pranie ważone przez pralkę, to nie ubieram nigdy np. 5-6kg jeansów żeby zrobić pranie tylko jeansów w pralce np 9kg bo mimo że zużyje mniej wody to przecież prądu podobnie a dodatkowo musiałbym robić pranie za praniem.

        Podobnie nie rozumiem jak się ma kwestia tych ultra krótkich programów rzędu 15 minut czy 30. Czy to jest wyścig o mniejszą ilość minut czy faktycznie program użytkowy? My pierzemy kapsułkami, w takim programie rozumiem musielibyśmy używać proszku albo płynu, bo kapsułka się nie rozpuści przecież. Kiedy takie programy mają zastosowanie? Żeby wrzucić np. 2-3 tshirty i zrobić szybkie pranie?

        Proszę o wyjaśnienie, bo obecnie w mieszkaniu ta pralka i tak już zostanie, a do domu kupimy następną nową. Tylko zastanawiam się czy to ja popełniam błąd i czegoś nie rozumiem, czy po prostu te programy to marketing bo praktycznie i tak cały czas korzysta się z jednego, dwóch.

        Pytałem o to jeszcze doradcę w EURO, dostałem informacje że dla danego programu pralka ogranicza możliwość wyboru temperatury prania czy wirowania. Na przykład wybiorę program wełna, to wtedy mam z automatu ograniczoną wysoką temp. czy wysokie wirowanie. Ale na moje pytanie, czy efekt będzie taki sam jak wybiorę program bawełna i sam ograniczę temp. do takiej jaką bym miał w programie wełna i podobnie w przypadku wirowania to czy uzyskam taki sam efekt – odpowiedź padła że tak.

        Czyli mając jeden program i sam dobierając temperatury, załadunek (delikatne rzeczy to mniejszy załadunek) i prędkość wirowania uzyskam efekt jakbym miał pralkę z wieloma programami?

        Pozdrawiam

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Większość kupujących zwraca uwagę na programy. Pralki nie mają wsadu np: 8 kg, a 1-8 kg i automatykę wagową dobierającą ilość wody do wsadu.
          https://www….-poradnik/ – tu ma Pan poradnik z wytłumaczonymi paroma kwestiami. Programy 10-20 minut to typowe nastawy do odświeżania prania, na dodatek nie wirują. W niektórych firmach 30 min to już normalne pranie mniej zabrudzonych rzeczy. Osobiście korzystam w swoim rocznym Hotpoincie z ponad połowy programów i praktycznie wszystkich opcji.
          Co do pytania zadanego doradcy to nie jest to takie proste. Pralki są coraz bardziej zaawansowane i potrafią dobierać inne ruchy bębna do danego programu, mają inaczej ustawione parametry prania (ilość płukań, interwały, itp). Wszystko zależy od konkretnego modelu.

          • Paweł pisze:

            Mimo wszystko mam kilka pytań, Pana poradnik przeczytałem kilka razy jeszcze przed napisaniem tamtej odpowiedzi i nadal mam kilka dylematów:
            1. Mimo, że tak jak Pan piszę, pralka ma wsad np. 1-8kg to zamiast robić jednego prania 8kg w jednym programie bawełna, jak podzielę to samo pranie na np. 2kg jeansów, 2kg koszul, 2kg bielizny i 2kg bawełny i zrobię 4 prania zamiast jednego to mimo wszystko zużyję sporo więcej wody?
            2. Odnosząc się do punktu 1 pralka pobierze pewnie również z 4 razy więcej prądu bo czas prania z 1 programu wydłuży się na 4 programy, mimo że może będą trochę krótsze bo mniejszy wkład, to prać będzie sporo dłużej.
            3. Mając zabrudzone pranie – wybierać opcję pranie wstępne + zasadnicze, czy wybierać opcje prania zasadniczego z opcją intensywne?
            4. Jaki jest realny i praktyczny sens wstawiania prania na takie odświeżenie? Ok, program trwa krótko, ale przecież jak mi nie wywiruje, to muszę mimo wszystko i tak ustawić wirowanie żeby mi nie kapało z tego prania żeby wywiesić. To czy to jest aż takie ważne żeby zwracać uwagę na pojedyncze minuty i patrzeć czy program między dwiema pralkami trwa 5 minut mniej czy więcej?

            Przeczytałem Pana poradniki jak również nawet kilka instrukcji do pralek różnych producentów i cały czas nie jest dla mnie jasne, jak według takiego producenta powinno się robić. Szczególnie odnosząc się do punktów 1 i 2 opisanych przeze mnie wyżej.
            Rozumiem Pana podejście, że realnie nie ma sensu sprawdzać czy pralka jedna z druga pobierają mniej lub więcej wody czy prądu, bo faktycznie różnice roczne wychodzą śmieszne, ale jeśli idziemy właśnie w kierunku coraz większej ilości programów, to jednocześnie chcąc się do tego stosować robimy coraz więcej prań w różnych dedykowanych programach zamiast jednego w programie zbiorczym co realnie wydłuża czas prania całości, zwiększa w tym przypadku realnie zużycie prądu czy wody, bo mimo że jest wsad mniejszy i pralka weźmie mniej wody, to jednak żeby wypełnić odpowiednio większy bęben z mniejszym wkładem musi tej wody wziąć więcej żeby osiągnąć jakiś realny poziom wody w pralce do np. płukania.
            Pozdrawiam

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            1. Raczej tak.
            2. Też się zgadza.
            3. Obie opcje można łączyć w wielu pralkach – pranie intensywne + pranie wstępne. To już zależy od stopnia zabrudzenia i radzenia sobie z nim danego modelu.
            4. Ludzie naprawdę zwracają uwagę na długość programów – taki program 30 minut odświeżania + kilka minut wirowania to nadal krócej niż programy codzienne (ok. 1h). Kwestia nawyków.
            To może inaczej… https://www….pl-opinia/ – tu ma Pan moją recenzję pralki, którą kupiłem na początku 2020 roku – może Pan podpatrzeć czym sam się sugerowałem przy wyborze pralki. Najczęściej korzystamy z programów: Mieszane i bawełna. Często pierzemy pościel, koce i ręczniki (mam małą agroturystykę na 8 osób), więc świetnie sprawdza się program Pościel i ręczniki w temperaturze 60 stopni i z dodatkiem pary jako odkażanie. Do tego białe ubrania pierzemy w programie Białe i osobno koszule w programie Koszule. Znacznie rzadziej używamy programu syntetyki (nie wiele takich materiałów mamy), a reszty programów prawie wcale (czasem antyalergiczny, ale to może 4-5 razy od zakupu). Jak widać połowy nastaw i tak nie używamy.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Sharp to marka tureckiego Vestela, dlatego nie polecam zazwyczaj ich sprzętów.
      Piekarnik z bajeranckim wyświetlaczem, ale działanie pozostawia wiele do życzenia – cena kosmicznie niska, więc to już powinno Pana zastanowić…
      Pralka bieda straszna. Prać pierze, łożyska ma wymienne, ale to tyle jeśli chodzi o zalety.
      Suszarki mają całkiem niezłe, ale nie w cenie 2400 zł – to budżet na dobre Gorenje, lub innego Turka – Beko, a po dołożeniu paru stów są już LG z autoczyszczeniem kondensatora.
      Lodówka bdb choć osobiście nie przepadam za białym wykończeniem półek – szybko żółknie (lepiej brać ze srebrnym wykończeniem GBB72).
      Zmywarka parametrowo dobra, ale to tak jak z chińskimi zmywarkami – nigdy nie wiadomo w jaką sztukę się trafi, dlatego w tych pieniądzach lepiej brać Beko BDIN38531D i Electroluxa EEM48321L

  4. Karol pisze:

    Panie Krzysztofie niestety promocja sie skonczyla.
    Co Pan mysli chyba o podobnym modelu ELECTROLUX EEM48221L ?

  5. Marcin pisze:

    Witam…panie Krzysztofie, szybkie pytanie…ten electrolux eem48321l w tej promocji, czy Hygenisk z Ikei ??

  6. Chełek pisze:

    Witam, Panie Krzysztofie zastanawiamy się nad tymi sprzętami do nowego domu. Sprawdzam wszystko dokładnie i weryfikuje ale chciałbym usłyszeć Pana opinie:
    1.Płyta indukcyjna ELECTROLUX EIV644 SLIM-FIT
    2.Pralka LG F4WV308S6TE
    3.Suszarka LG RC90V9AV4Q
    4.Zwywarka Electrolux KECB7310L
    5.Piekarnik Amica ED87389BA+ Q-Type Steam
    6.Lodówka Samsung RB38T776CB1
    7.Ekspres PHILIPS LatteGo 5400 EP5446/70
    8.Okap kuchenny Nomina 80.4 Sensor

    Pozdrawiam,
    Łukasz

    • Chełek pisze:

      Dzięki bardzo za pomoc! 🙂

      Pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Ogólnie zestaw spoko, choć o lodówce trzeba wiedzieć, że jest nieco plastikowa w środku – dziś jest promocja na lepszą z czarnego szkła w RTV EURO AGD – https://www….=Wyprzedaz
      Co do piekarnika to funkcjonalnie super, tylko nie wiem, czy Amica rozwiązała problem czujnika wody w systemie parowym – było z nim sporo problemów od początku sprzedaży tej serii.

  7. peterson pisze:

    Witam Panie Krzysztofie, z tych dwóch zmywarek którą by Pan wybrał przy założeniu że cena jest taka sama:

    Zmywarka Electrolux EEM48321L
    Zmywarka Electrolux EES48401L

    Czy poza klasą energetyczną czymś się od siebie różnią?

  8. Ewel pisze:

    Panie Krzysztofie, mamy ogromny dylemat. Kuchnia z ikei. Zmywarka wcześniej spoza z dokupionym ślizgiem do zmywarki Samsung. Ślizg z ikei słaby i popękał. Chcemy znów kupić zmywarkę i teraz pytanie, czy faktycznie te fronty z ikea pasują i dźwigną front bodbyn z ikei? One są dość ciężkie ..

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Najlepiej po prostu kupić zmywarkę z IKEA – wtedy wszystko pasuje. Jeśli zmywarkę Electroluxa ze sklepu to one mają max. wysokość frontu 77,6 cm, czyli będzie trzeba obniżyć zmywarkę. Bezproblemu pasją modele Whirlpoola ze ślizgami wbudowanymi – tolerują fronty 80 cm wysokości.

  9. grwg pisze:

    Jestem zainteresowany kupnem tego modelu.
    Martwi mnie jednak, ze na elektrodzie jest troche tematow nt. wyciekow w tym modelu… Czy problem jest Panu znany? Statycznie u innych producentow jest tak samo?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Nie jest to jakaś typowa wada tych modeli, rzadko się zdarza, a trzeba brać też pod uwagę skalę – to piekielnie popularna zmywarka, więc sprzedaje się ich bardzo dużo.

  10. Franki pisze:

    Napisał Pan, że ta zmywarka pasuje do mebli IKEA. Zasugerowałem się tym. Niestety, ale nie jest to prawdą. Front zmywarkowy występujący w IKEA jest niestety za długi do tej zmywarki. Teraz muszę szukać niestety jakichś rozwiązań, aby spasować front ze zmywarką. Co by Pan zasugerował? Pozdrawiam.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Bezpośrednio różnica to 2,4 cm, wystarczy front zamontować o tyle wyżej – sami monterzy IKEA tak robią. Montowałem model niżej – bez problemu da się spasować

  11. Franki pisze:

    Dziękuję za informacje. Napisał Pan: Bezpośrednio różnica to 2,4 cm, wystarczy front zamontować o tyle wyżej – sami monterzy IKEA tak robią. Montowałem model niżej – bez problemu da się spasować.
    Tylko, że w tym przypadku pozostawia się szczelinę między zmywarką i blatem, którą czymś należy chyba zaślepić, aby para się nie dostawała (ta zmywarka sama się otwiera po myciu). W przeciwnym razie blat może puchnąć i pojawiać się pleśń. Jak Pan to rozwiązywał?
    Poza tym, przy podniesieniu blatu o 2,4 cm tracimy podstawową funkcję, time beam, ponieważ projektor jest pod kątem i przy dłuższym blacie na dole obraz pada na wnętrze frontu, a nie na podłogę.
    Ma Pan jakiś patent na to, aby ta funkcja działała przy blacie 80 cm z ikei? W instrukcji jest informacja, że blat powinien wynosić 70 cm, aby ta funkcja poprawnie działała.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Front montuje się 2,4 cm wyżej niż linia zmywarki, zasłania wtedy tą szparę i nie blokuje się na dole.

  12. Dratwa pisze:

    Na stronie Electroluxa można znaleźć info, że aby dopasować zmywarkę do kuchni Ikea konieczne jest kupienie listwy dystansującej (źródło: https://www….ctrolux-2/)

    Co pan sądzi o takim rozwiązaniu?


reklamaml