Haier prezentuje nowe pralki i pralko-suszarki z serii i-Pro 7 na 2020 rok. Oferta to zdecydowany krok naprzód względem zeszłorocznej oferty.
Chińczycy coraz lepiej radzą sobie na polskim rynku. Od kiedy wykupili koncern Candy/Hoover wprowadzają coraz to nowe urządzenia. Ofertę chłodnictwa (zwłaszcza większego gabarytowo) nie raz chwaliłem – to porządny sprzęt. W kategorii pralek Haier nie miał czym konkurować – miał kilka prostym modeli 7 i 8 kg wsadu z parą i silnikami indukcyjnymi, z wyglądem pralek z ubiegłego wieku. Po przejęciu Candy Haier szybko uzupełnił swoją ofertę o pralki ładowane od góry, a teraz wprowadza sprzęt z wyższej półki.
Nowe pralki i pralko suszarki z serii i-Pro 7 mają wsad 8, 10 lub 12 kg. Wszystkie wyposażono w napędy bezpośrednie, bez paska i koła pasowego. Dokładnie takie, jakie ma LG w swoich pralkach, lecz Haier daje na silniki inwerterowe 15 lat gwarancji, a nie 10 lat, jak to zazwyczaj robią producenci AGD. W opisach producenta pojawia się mała sprzeczność – piszą, że silniki mają dożywotnią gwarancję, lecz opisy sklepów i grafiki mówią o 15 latach.
Podane zużycie wody i prądu dla pralek zakłada 220 cykli programu bawełna rocznie, a ceny to kwoty podane przez sklep RTV EURO AGD. Jak łatwo poznać po nazwach – pierwsza liczba oznacza wsad pralki.
Wszystkie modele mają 1400 obrotów wirowania, funkcję pary i 14 programów prania: Refresh, bawełna, bawełna+, syntetyk, Baby Care, Mix, wełna, Sport, pranie delikatne, puch, Express 15min, Eco, kołdry, wirowanie. Parametry nowych pralek są znakomite – każda ma klasę A+++, ale zużycie energii jest na naprawdę niskim poziomie.
Wszystkie modele pralek generują 54 dB głośności podczas prania i super niskie 69 dB na wirowaniu. O jakości sprzętu świadczy jego masa. Współczesne pralki mają masę od 50 do 65 kg. Haier ma od 72 do 80 kg.
Pralko–suszarki mają klasę A i jak przystało na sprzęt z tej kategorii, sporo większe zużycie energii od pralek. Koszt pełnego cyklu prania i suszenia to od 3 do 4,4 zł.
Wszystkie 6 modeli posiada specjalną perforację bębna w celu dbania o delikatne tkaniny. Pralki mają funkcję pary jako opcję odkażającą, odświeżającą, jak i niwelującą zagniecenia.
Ciekawostką jest zastosowanie oświetlenia wewnętrznego – to rzadko spotykana funkcja. Świetną opcją jest stosowanie samooczyszczenia pralki pod koniec każdego cyklu. Każdy sprzęt posiada pełną automatykę wagową. Pralka nie dyktuje nam czasu prania – funkcją i-Time możemy dostosować czas prania do naszych potrzeb, także już po rozpoczęciu prania.
Dotychczas wszystkie modele ładowane od frontu miały wymienne łożyska i skręcane zbiorniki – w nowej serii też tak jest, więc na szczęście i-Pro-7 nie mają nic wspólnego z produktami Candy/Hoover (ten sam koncern). Ceny niskie nie są, ale parametry w pełni je uzasadniają.
Koniecznie przeczytaj nasz poradnik, na co zwracać uwagę kupując pralkę. Jeśli szukasz sprawdzonego, polecanego modelu, zerknij na naszą listę polecanych pralek ładowanych od góry, albo na zestawienie najlepszych pralek do 1500 zł.
Mamy również bardzo konkretny artykuł dotyczący TOP-10 najlepszych pralek oraz zestawienie najciekawszych suszarek do ubrań dostępnych w polskich sklepach.
Może zainteresuje Cię również informacja: pralki wirnikowe – najważniejsze informacje
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Lidl wrzucił kolejną pulę grubych przecen na narzędzia marki Parkside. Promki są naprawdę dobre, dostawy…
W Oficjalnym sklepie Allegro szykuje się mega okazja na odkurzacz Dyson V12 Detect Slim Absolute.…
Polski Amazon ma kozacką ofertę na ekspres Philips EP2330/10 z systemem spieniania LatteGo. W takiej…
Do końca listopada masz okazję kupić prosty, lecz genialnie wykonany model pralki firmy Asko –…
W Media Expert mają świetną ofertę na flagowego robota marki Roborock, a dodatkowo zgarniasz odkurzacz…
Sprawdzamy i porównujemy dwa najnowsze odkurzacze pionowe - Dreame Z30 i Dreame Z20. Czym się…
Komentarze
Witam, Mam pytanie, mianowicie czy pralka [cena_szukaj]Haier I-Pro 7 HW80-B14979 Refresh[/cena_szukaj] ma sygnał dźwiękowy na zakończenie prania ??
Tak.
Czy wiadomo już coś więcej o modelach Haiera? Mało jest informacji o nich , a na rynku już trochę są. Ktoś używa i ma jakąś opinie?
Rozważam zakup [cena_szukaj]Haier I-Pro 7 HWD80-B14979 i-Refresh[/cena_szukaj] lub LG [cena_szukaj]F2DV5S8S0[/cena_szukaj] Ten pierwszy na papierze wygląda niby lepiej.
LG są sprawdzone - to jedne z najlepszych pralek na rynku. Haier iPro 7 jest spoko - konstrukcyjnie podobne do LG, ale mają mniej intuicyjne sterowanie.
Witam serdecznie.
Czy orientuje się Pan czy te pralki posiadają generator pary, oraz kiedy dodawana jest para? W trakcie prania czy na końcu?
Z góry dziękuje
Kupiłem tą pralkę.
Jedno co mnie w niej denerwuje przy dodaniu opcji pary w programie bawełna, to sytuacja, że nie ma możliwości wyboru temperatury prania i prasowania będzie prane w temperaturze (chyba) 40*C bo taka jest niby domyślną według instrukcji. Instrukcja tez też dość skromna ale po za tym spoko pralka, ale 2x bym się na nią nie decydował.
To zależy od programu, a co do generatora, to w kołnierzu nie ma dyszy, więc mają zwykłe rozwiązanie z korytkiem i grzałką pod bębnem - też działa. Aktualnie już żaden producent nie stosuje generatorów pary z dyszą w kołnierzy - nawet Amica sobie odpuściła, zostało jeszcze tylko to co stoi w sklepach ze starej serii DreamWash.
A ja się z Panem pozwolę nie zgodzić :) Beko korzysta z generatora pary. Numer części na north.pl 2939800400. Para jest doprowadzona bezpośrednio do miski bębna rurką gumową z boku zamiast kołnierza. Generator umieszczony jest w lewym dolnym rogu z tyłu pralki.
Oglądałem film o tej haier i na nim widac, że para wpuszczana jest z góry więc można by przypuszczać, że też jest generator pary a para wpuszczana jest od góry w miskę rurką gumową. https://youtu.be/Myh9kVyA000
Powiem tak - rozebraliśmy od góry te nowe Haiery, bo były o nich różne plotki i nie ma tam generatora pary jak na tym filmiku... jak dla mnie to ładna animacja i tyle - w pewnym momencie para jest wręcz podawane ze wszystkich kierunków ;)
Co do Beko to nie jest to rozwiązanie zbliżone do tego z LG TrueSteam, czy Amici DreamWash - para nie jest podawana pod ciśnieniem bezpośrednio na ubrania w bębnie przez specjalną dyszę w kołnierzu, a tylko do zbiornia - para musi pokonać perforację obracającego się bębna, więc w 1 kolejności nagrzewa bęben, a nie wnika w ubrania.
Dziękuję za wyjaśnienia :) Ciekawe z tym kołnierzem o którym Pan wspomina.
Interesujące, że producenci nie stosują takiego rozwiązania. A jak z Miele. Niektóre modele ich pralek mają opcję pary. Czy Miele korzysta z kołnierza i pary pod ciśnieniem jak w LG?
Zachęcam do napisania artykułu na temat aspektów technicznych pralek z programami parowymi :)
Czyli ten program parowy i para w Haier to pic na wodę fotomontaż.
A tak na marginesie....
Czy może Pan cos więcej napisać o tej pralce skoro widział Pan ją otwartą. Podobno mają one szersze bębny. Wejdzie do 10kg podwójna zimowa kołdra czy to też trochę naciągane z tym pojemnym bębnem?
Niestety tego nie wiem, tak mało się Miele sprzedaje, że tego nigdy nie sprawdzałem. Nie nazwałbym programów parowych w tych Haierach picem. Para działa tylko nie tak bezpośrednio i dobrze jak w Amice DreamWash, czy LG TrueSteam. LG na naszym rynku już nie oferuje tego rozwiązania, a Amica właśnie wycofuje tą serię - w jej miejsca weszła lepsza linia pod każdym względem, ale para nie jest realizowana w taki sposób. Co do Haiera, to tak, mają nawet w tym podstawowym modelu 8 kg (46 cm głębokości), bębny o średnicy ok. 52 cm, podobnie jak LG w modelach 46-47 cm (7-8,5 kg wsadu). W LG litraż bębnów to ok. 58 l, więc najwięcej jak na slimy. Spodziewam się, że w Haier iPro 7 będzie podobnie. 10 kg wsadu to model 53 cm głębokości, średnica bębna taka sama jak 8 kg (większa już nie będzie, bo nie ma na to miejsca), ale zwiększyła się nieco głębokość i litraż. Co do jakości wykonania, te nowe Haiery iPro 7 to poziom LG, więc super, jedynie obsługa jest dość zawiła, podświetlenie programatora mogłoby być nieco jaśniejsze - przy dobrych oświetleniu, słabo je widać.
Witam. Czy orientuje się Pan czy seria i-pro 7 posiada generator pary czy para wytwarzana jest grzałką?
Tak swoją drogą to czy pralki z generatorem pary są lepsze od tych gdzie para wytwarzana jest grzałką w bębnie czy nie ma to kompletnie znaczenia? Mi się wydaje, że chyba lepsze są te z grzałką bo krótsza droga dla pary.
Pozdrawiam.
Efekt finalny jest taki sam. Jedyna firma jeszcze stosująca generator pary i dyszę w kołnierzy to Amica w serii DreamWash - nie wiem jak jest w tych nowych, bardzo fajnych modelach, ale się dowiem.
Dziękuje za odpowiedz. Którą zatem by Pan polecił pralkę (nie patrząc na cenę) Haiera czy nową Amikę gdyby kierować programami parowymi?
Jeśli wyznacznikiem mają być programy parowe, to brałbym Amicę.
Dzień dobry, a jakie parametry przemawiałyby za pralka haier vs amica wg Pana opinii? Pozdrawiam serdecznie
Haier to lepsza jakość, napędy bezpośrednie, jedna z najniższych głośności na rynku, największe otwory załadunkowe i bajerancki design.
Amica to jedne z najlepszych programów parowych, świetnie przemyślane programy i opcje.
Przykładowo do bawełny możemy:
- ustawić dowolną temperaturę (także 90 stopni),
- ustawić dowolne obroty wirowania,
- wybrać 1 z3 poziomów zabrudzeń,
- dodać parę,
- skrócić program,
- lub ustawić go na ECO (czyli wydłużyć),
- dodać od 1 do 3 płukań,
- dobić pranie wstępne,
- włączyć sterylizację światłem UV,
- włączyć tryb nocny (ogranicza hałas, ograniczając wirowanie).
Masa funkcji, a do tego Amica ma super wskaźnik zużycia wody i prądu - na bieżąco pokazuje nam jak ECO jest nasz program. Za Amicą przemawiają też stosunkowo niskie ceny.
czy którykolwiek z użytkowników dysponuje opisem programów w pralkach Haier serii 7? W instrukcji nic nie ma, kompletnie nie wiem jakie programy ustawiać... sam opis rodzaju tkaniny nic mi nie mówi :(
https://www.euro.com.pl/product-user-manual/69147769409/UM-HW80-B14979-HW100-B14979-HW120-B14979_CZ_SK_PL.pdf
Na stronie 81 jest dokładna tabela, więc nie rozumiem w czym problem, chyba, że nie potrafi Pan/i rozszyfrować symboli?
Witam Panie Krzysztofie. Mam pytanie odnośnie pralki [cena_szukaj]Haier I-Pro 7 HW80-B14979[/cena_szukaj] Refres. Czy można ustawić w niej indywidualny czas prania bo jest w niej opcja skracania czasu ale nie wiem dokładnie o ile można skrócić a interesuje mnie to ponieważ programy są dosyć długie na przykład bawełna 40 stopni prawie 280 minut. Pozdrawiam.
To jest parametr dla pełnego wsadu, a pralka ma zaawansowaną autoamtykę wagową - sama skraca czas prania do wsadu. Skracanie działa inaczej w zależności od programu - większość nastaw długich da się skrócić do 1h, max. 1:50.
Dzien dobry, czy zbiorniki w tych modelach sa skrecane?
Zgadza się.
Opis ikonek w pralko suszarce hair i pro 7 100 nie wszystkie są jednoznaczne . No i czy da się ustawić pranie wstępne.
Pranie wstępne można ustawić, podobnie jak dodatkowe płukanie.
Jak to jest z tym bębnem? Facebook Haier'a twierdzi, że bębny w i-Pro-7 są klejone a nie skręcane.
Pisałem do nich i dostałem inną informację:
"17 paź 2020, 15:27
Dzień dobry,
uprzejmie informujemy że bęben jest rozbieralny, więc tak, mają wymienne łożyska.
Z poważaniem,
BOK Haier
--------------- Original Message ---------------
From: Krzysztof Kulikowski [kkulikowski1234@gmail.com]
Sent: 13/10/2020 11.53
To: wsparcie@haier.pl
Subject: haier i-pro 7
Dzień dobry,
Czy Państwa nowe pralki i pralko-suszarki z serii i-pro 7 nadal mają wymienne łożyska i skręcane zbiorniki?
Pozdrawiam,
Krzysztof Kulikowski"
Dzień dobry.
Panie Krzysztofie, czy pralka posiada program antyalergiczny czy dziecięcy? W instrukcji nie ma nazwy programów, a jedynie ikonki. Ma Pan może takie informacje?
Pozdrawiam