REKLAMA TOP.agd
piątek, 13 marca 2020, Szymon Marcjanek

Najlepsze płyty indukcyjne. 10 urządzeń, które warto kupić w 2024 roku

Whirlpool ACM 808 BAS
Whirlpool ACM 808 BAS

0 odpowiedzi na “Whirlpool ACM 808 BAS”

  1. Kasia pisze:

    Dzien dobry, moglabym prosić o opinie na temat plyty Whirlpool SMO 658c/ne ? Szukamy czegos do nowego domu, nigdy nie korzystaliśmy z indukcji. Czy da sie ją podłączyc pod siłę czy tylko 230v?
    Zastanawiałam sie jeszcze nad Gorenje IS645BSC .

    • Ewelina pisze:

      Serwis whirpoola to katastrofa. Odradzam.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To typowa płyta 2 fazowa, a nie 1 fazowa, więc wymaga przyłącza siłowego – 1 faza to tylko opcja i to zła. Sama płyta niezła, choć nie zawsze elektronika ogarnia automatyczne łączenie pól – wymagane są garnki z grubym dnem. Gorenje designerska, prostsza pod każdym względem, ale też nie jest zła.

  2. Ewelina pisze:

    Polecana płyta Whirpool, zepsuła się nam po 4 miesiącach. Serwis Whirpoola to katastrofa. Przez dwa tygodnie nikt do nas nie przyjechał pd zgłoszenia. Jak się w końcu my dodzwoniliśmy do serwisu to otrzymaliśmy informację, że jak przyjedzie serwisant to istnieje duża szansa, że nie będzie miał odpowiednich części do naprawy. Nigdy więcej nie kupię ich sprzętu.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Pech i tyle, teraz wszystko może się zepsuć dość szybko, a serwisowo żadna marka nie jest specjalnie dobra…

  3. Krzys pisze:

    Panie Krzysztofie,

    jaką płytę indukcyjną, czarną, 60cm polecałby Pan w opcji zlicowania z blatem kamiennym?
    Znalazłem jedynie electrolux KIV634I . czy jest jakaś alternatywa albo coś lepszego?

  4. Przmeek pisze:

    Czy płytę Whirlpool Wl S8560 Al można podłączyć pod puszkę 400v skoro jest dedykowana pod 230v i czy wpłynie to na jej użytkowanie i wydajność?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Nie jest dedykowana pod 230V, a pod 2 fazy czyli wymagane przyłącze siłowe. Podłączenie pod 1 fazę to tylko opcja i to nie najlepsza – sklepy i producent wypisują głupoty w tej kwestii.

  5. Arleta pisze:

    Witam, mam prośbę czy mógłby Pan doradzić, która płyta będzie „lepsza” Electrolux EIV634 czy EIV644 czy EIV645 , z tego co widze 644 ma wieksza ilosc W na polach 1,3 – ma to znaczenie? Czy jest tez jakas roznicza w wielkosci pól, bo nigdzie nie widze tej informacji poza tym ze 644 i 645 maja 2 łączenia. Jakie sa jeszcze roznice? Czesto uzywam duzych garnkow i duza patelnie, wiec zastanawiam sie, ktora bedzie najlepsza? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To kwestia potrzeb…
      EIV634 ma długie pole łączone z 2 okrągłych cewek 21 cm średnicy.
      EIV654 ma długie pole łączone z 4 cewek owalnych 21×10 cm – równomierniej grzeje większe naczynia, mniej martwych stref.
      EIV644 ma 2 pola krótsze pola łączone z 4 takich samych cewek „kwadratowych” (octa) 21×19 cm – gorzej zagospodarowana przestrzeń.

      • Arleta pisze:

        Ok dziekuje za odpowiedz, czy dobrze rozumiem, że najlepsza jest EIV654 zwłaszcza do gotowania na kilku garnkach jednocześnie? Tylko nie do końca rozumiem dlaczego EIV654 na polu 1 ma tylko 1400/2500 W, a na polu 3- 1800/2800 W podczas gdy EIV644 ma wszędzie 2300/3200 jakie to ma znaczenie i na co wpływa? Pytanie, kora będzie lepsza dla gotowania jednocześnie kilku potraw i na większych garnkach/patelni, a zarazem tak aby czas gotowania nie był za długi. Chyba, że poleca Pan jeszcze jakas inna plyte w budzecie ok 3000zl zakładając częste uzycie patelni 32 i czeste używanie garnkow ok 5/6 l. Bardzo dziękuję za pomoc.

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          EIV654 ma inne cewki dlatego moc wypada inna… W EIV644 wszystkie są równe, nie ma cewki małej, ani średniej.

          • Arleta pisze:

            Ok czy to ma duze znaczenie w uzytkowaniu? Wzgledem potrzeb, ktorych pisalam powyzej 654 bedzie mialo wieksza powierzchnie grzewcza ale mniejsza moc tak?

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Jak mniejszą moc? Skoro jedna płyta składa się z cewki dużej, cewki małej i pola łączonego z 4 cewek owalnych, a druga z 4 cewek równych 21×19 to logiczne, że będą różnić się mocą, skoro druga nie ma cewki małej, ani średniej, a także nie ma pola łączonego z 4 cewek owalnych, a 2 prostokątnych. Nie ma tu lepszych, czy gorszych, a po prostu to inne rozwiązania – EIV644 to płyta dla osób, które chcą gotować w 2 brytfannach na raz, czy 2 innych naczyniach wykorzystujących 2 pola łączone na raz, a EIV634 i EIV654 to płyty dla osób gotujących jednocześnie w 1 brytfannie i 1-2 garnach okrągłych (mały+duży).

  6. Sebastian pisze:

    Witam serdecznie. Pisze w sprawie indukcji , który model Pana zdaniem byłby najlepszy BOSCH PVS63KBB5E PerfectLine seria 4 czy może
    Płyta indukcyjna SIEMENS ED651FSB5E ?

  7. Sylwia pisze:

    Witam,
    ja ponownie ws płyty która ma funkcję połaczonych pół ale jednocześnie ma mniejsze pola w tym o cewce 14,5. Kiedyś napisał mi Pan , że: Model Whirlpool na cewce 14,5 cm łapie naczynia do 10 cm średnicy, na 18 cm łapie 12 cm, a na dużej 21 cm od 15 cm (pole łączone min 20 cm średnicy naczynia). Czy mógłby mi Pan podać model, bo jak wchodzę na dane w instrukcji np. tego modeklu WHIRLPOOL WL B5860 AL , to nie widzę podanych takich info o cewce i średnicy naczyn. Juz mi wszystko jedno czy biala , szara czy czarna byleby choć na 1 polu łapała małe naczynia a najlepiej na 2. Pozdrawiam sylwia

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Każda płyta na polu łączonym, wielocewkowym łapie naczynia od 10 cm średnicy, obojętnie czy będzie to Electrolux EIV654, Bosch PXE601DC1E czy Whirlpool WF S7560 NE .

      • Sylwia pisze:

        Dziękuję, z instrukcji electroluxa owszem to wynika (jednak dla mnie za drogi), ale z whirpoola nie, część dot wymaganych średnic jest zupełnie niejasna, bo jest identyczna dla modelu przywołanego przez Pana WF S7560 NE, jak i np tego WL S2760 BF/S (szary), jest tam rysunek z opcją na 10 cm, z kolei taki model zupełnie biały beko (jest w rankingu) – HII64200FMTW b300 dla najmniejszej strefy gotowania tj. 14,5 podaje opcję z grankiem o srednicy od 10 do 14,5 cm, i taki garnek od 10 cm podaje także dla sterfy o 18 cm średnicy. Ale czy to jest możliwe? Czy wszystkie te 3 modele są ok? Dlaczego beko używa 2 faz w instalacji 3 fazowej? Czy to gorzej? Whirpoole też mają dwufazwe (2N) a ja w starej mam na 3 fazy i tak miało być lepiej. Bardzo proszę o pomoc.

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Wszystkie współczesne indukcje 4 polowe o mocy 6,9-7,4 kW standardowo używają 2 faz , po 1 na każdą stronę, 3 fazy potrafią wykorzystać płyty z 5-6 polami o mocy 10-12 kW.
          Realnie można założyć, że pola 14,5 cm w większości markach łapią naczynia o średnicy od 10 cm, cewki 18 cm od 12,5 cm, a te duże 20-22 cm od 15 cm średnicy. Pola łączone wielocewkowe ogarniają naczynia 10 cm, a z cewkami okrągłymi od 12,5 cm i to niezależnie co podaje producent. Takie Gorenje podaje, że ich płyty łapią od 9 cm średnicy, a na przykładowej płycie Simplicity nie udało mi się postawić 10 cm kawiarki z dnem feromagnetycznym – płyta jej nie wykrywała.

  8. Tomasz pisze:

    Po około 10 latach moja indukcja (Bosch PIE675T01E) wyzionęła ducha. Teraz chciałbym wymienić na coś trochę większego, koniecznie z polem do szerokich patelni. Wśród polecanych tu przewija się AEG IKE74471IB , ale skoro mam i tak pruć blat, to ciekawie wygląda również Bosch PVW851FB5E . Niepokoi trochę fakt, że większy Bosch jest tańszy. A może poleca Pan coś Siemensa?
    Niestety nie mam gdzie w okolicy obejrzeć tych płyt na własne oczy.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Bosch i Siemens to ten sam sprzęt. AEG ma lepsze pole łączone, a model Boscha jest szerszy, oferuje 5 pól – kwestia potrzeb, obie płyty są godne polecenia.

      • Tomasz pisze:

        Dziękuję za porady.
        Wybór w końcu padł na płytę 80 cm SIEMENS ED851FWB5E – za 2489 zł. Poza Siemensem wahalilśmy się pomiędzy płytami AEG IKE74471IB i Bosch PVW851FB5E . Siemens jednak był i tańszy i większy od AEG, i najwyraźniej wolimy kółka od krzyżyków (symbole pół grzewczych). 🙂
        Montaż przebiegł bezproblemowo – dłużej wyjmowałem naczynia i sprzęty z szafek niż docinałem blat po starej płycie 60 cm i wkładałem nową. Jest też znacznie prostszy – poprzednia płyta opierała się na prowadnicach przykręcanych do boku otworu, więc musiał być bardzo równy. Siemens ma klamry sprężynujące i uszczelkę antypoślizgową z pianki, i siedzi sztywno bez prowadnicy.
        Siemens ED851FWB5E jest wygodny w obsłudze, slider jest fajnym rozwiązaniem. Szeroka cewka 24 cm jest świetna – w końcu mam równomiernie podgrzane patelnie ze stali węglowej czy żeliwa. Pola łączonego jeszcze nie używałem.
        Ciekawą zaletą płyty 80 cm, którą zauważyliśmy podczas przygotowania niedzielnego śniadania, jest to, że mogą przy niej gotować dwie osoby równocześnie. Ja robiłem jajecznicę, żona mieszała owsiankę i nawet nie stukaliśmy się łokciami.
        Po dwóch dniach polecam!

  9. T pisze:

    Dzień dobry, zaciekawiła mnie funkcja gotowania makaronu/ryżu, czy w praktyce działa ona poprawnie i będzie przydatna? Może da się w ten sposób równiez ziemniaki gotować? 🙂 Wyobrażam sobie, że woda najpierw szybko dochodzi do żądanej temperatury, a potem jest utrzymywana dzięki czemu nie będzie nam skakać przykrywka i nie trzeba będzie pilnować mocy pola grzewczego. Czy się jednak mylę i nie ma tak dobrze? Zastanawiam się, czy warto iść w ten bajer. Z drugiej strony rozważam model Electroluxa bez tych bajerów (np. EIV63443 ), tym bardziej o ile H2B będzie przydatne w praktyce w okapem Electroluxa (czyli znów, że będzie to wykorzystywane na co dzień a nie okaże się niedopracowanym bajerem). Pozdrawiam, liczę na pomoc 😀

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Funkcja ta w większości markach działa średnio i nie zawsze ogarnia temat, więc nie przejmowałbym się nią zbytnio…

  10. Dawid pisze:

    Witam

    Szukam płyty 70cm. Mój wybór sprowadził się do 2 modeli: EIV734 lub AEG IKE74441FB . Praktycznie to samo. Jedyne ułatwienie to AEG jest dostępne w Euro i skorzystam z promocji 5 produkt za 1zł. Sprawdzałem ceny wszędzie i akurat mi to się bardzo opłaca.

    Jeszcze pytanie odnośnie zmywarki czy warta uwagi EES4840L czy EEG48300L

  11. Aga pisze:

    Jaka będzie najlepsza indukcja pod 1faze i 230v

  12. Joanna pisze:

    Czy są dostępne energooszczędne płyty czy to raczej fikcja. Na stronach sklepów nie mogę znaleźć takich informacji a moją płytę powoli chciała bym zastąpić jakąś nową. Jedyna którą znalazłam A++ była na stronie IKEA.

  13. Jasiek pisze:

    Dzień dobry Panie Krzysztofie, czy mogę prosić Pana o opinię płyty indukcyjnej Hisense I6456CB ? Kupuję indukcję po raz pierwszy (wcześniej jedynie kuchenka gazowa), nie za bardzo się więc orientuję w temacie, nie mam porównania. Ewentualnie zastanawiam się nad płytą ELECTROLUX EIV634 SLIM-FIT ??? Pozdrawiam serdecznie.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To wyrób Gorenje, całkiem fajny model z dużym sliderem i ładnym designem, oraz 4 równymi polami – bardziej odpowiednik Electroluxa EIV644 , choć każdy Electrolux w tej półce cenowej ma już 4 slidery od każdego pola osobno – kto co woli.

  14. Ema pisze:

    Jaką by Pan polecił płytę indukcyjną dla milośników naleśników 😀
    żeby smażyły się równo, płyta nie wyłączała sie przy podniesieniu patelni do przekrecania/nalania ciasta…
    czy jest plyta umozliwiajaca smażenie na raz na 2 patelniach ok 25cm?

    do tego zależy mi na możliwości smazenia jednoczesnie na patelni 32cm plus do tego ze dwa garnki min20cm, fajnie jakby jeszcze w tym samym czasie mozna było zagotowac wodę na herbatę,

    to tak na codzień, a od święta, żeby też płyta była w stanie ogarnąć duże garnki przy imprezach na 20-30os.

    przeglądam szerokie płyty ale zwykle mają jedno większe pole 22/24/28 średnicy i do tego te strefy łączone max szerokość 21cm wiec za duże naczynie tam nie wejdzie, brytfanny za bardzo mnie nie przekonują…

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Gdy podniesiemy patelnię, płyta wstrzyma grzanie – to normalne dla każdej znanej mi płyty, więc trudno coś polecić.

      • Ema pisze:

        Racja, może źle się określiłam, bardziej chodzi o resetowanie się ustawień.
        Chociaż teraz tak myślę że jeśli i tak chce na 2 patelniach na raz smażyć to się nie wyłączy 😅

        Wpadły mi w oko płyty Teka izf 88700 i izf 99700 ale praktycznie brak opinii.

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Bo to mało popularna marka, ale te droższe płyty są całkiem fajne i też zdarza mi się je polecać – druga to jedna z najbardziej praktycznych indukcji do 5000 zł na naszym rynku.

  15. Krystyna pisze:

    Witam
    Po 12 latach bezawaryjnego użytkowania płyty indukcyjnej Amika PI6508TK jestem zmuszona kupić nową, ta przestała działać.
    Proszę o pomoc w wyborze nowej, nie mam wymagań, rozmiar standardowy, cena do 1500zl
    Z góry dziękuję
    Pozdrawiam

  16. do 230 V pisze:

    Nie mam tzw.siły, więc chcę kupić płytę indukcyjną na 230V – czy może Pan coś doradzić ?
    Robert

  17. zuzanna pisze:

    Panie Krzysztofie,
    rozglądam się za płytą indukcyjną o szerokości 70-80 cm. Co może Pan napisać o poniższych? Ze sklepowych opisów trudno wyłapać różnice.

    EIP8146 – wizualnie dla mnie najładniejsza, ale cena jak na płytę tylko ze standardowymi polami jest wysoka. Płaci się tylko za design czy za co?

    EIS82441
    EIV835
    Amica PI7511SF
    Amica PI7543NSTK X-TYPE – w tej producent zachwala kwadratowe cewki zamiast okrągłych.

    Czy wyższa cena Electroluxa przekłada się na jakość? Zależy mi, aby płyta dobrze pracowała – np. nie brzęczała itp.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Trochę spory rozstrzał cenowy… W pierwszej płaci się za design i podświetlenie, druga nadal ma tylko 4 pola, trzecia to najlepsza opcja 5 polowa w dobrej cenie, wraz z podobnymi Boscha/Siemensa. Amica to znacznie tańsze płyty – cena współmierna do jakości.

  18. Jakub pisze:

    Dzien dobry,

    chcialbym sie spytac co Pan poleca w nieco wyzszym przedziale cenowym, powiedzmy 3000-4000, bez wbudowanego wyciagu. Szerokosc 70-80cm. Bosch/Siemens czy z tej polki jest jeszcze cos ciekawego?

    Pozdrawiam

  19. Radi pisze:

    Dzień dobry,
    rozglądam się za indukcją standardową 60×50 z czterema polami.
    Nie szukam niczego super, 4 okrągłe cewki, nawet nie muszą być łączone.
    Ale chciałbym aby jedna cewka była możliwie wielka aby możliwie równomiernie grzała patelnię. Czy jest cokolwiek o cewce większej niż 22cm?

  20. Łukasz pisze:

    Dzień DObry,
    Panie Krzysztofie po Pana poradzie zakupiłem pralkę Amica i teraz muszę wymienić swoją płytę indukcyjną bo serwis stwierdził naprawę starej Amicy (8lat) za nie ekonomiczną. W związku z tym proszę o opinię co kupić w cenie powiedzmy do 1800 zł czy iść w electroluxy czy bosch czy może coś z amicy godnego polecenia? Wymagań odnośnie pół łączących nie mam bo nie używam brytfany do smażenia. Raczej wszystko w tradycyjnych garnkach.

  21. Jakub pisze:

    Ja się podzielę moją opinią o Whirlpool WL S3160 BF , którą kupiłem pod koniec 2022. W połowie grudnia zamontowana, po 30 dniach płyta zrobiła „bzzzz” wywaliła korki w domu i na słupie i tyle jej było. Zgłoszona na gwarancję, jakieś moduły do wymiany, których oczywiście w Polsce brak. Po miesiąca oczekiwania na naprawę EURO RTV AGD uznało, że mogę ją zwrócić.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Niestety Whirlpool główny magazyn części ma we Włoszech – z pralką też zawsze musiałem czekać… Chociaż tyle, że na koniec pozwolili zrobić zwrot.

  22. zuzanna pisze:

    Panie Krzysztofie,
    czym się różnią AEG IKE74471IB i AEG IKE74441FB ?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Szlifem wokół płyty w tańszym modelu i polem łączonym z 4 cewek owalnych w droższej – równomierniej podgrzewa. Tańsza ma na polu łączonym dwie okrągłe cewki 21 cm średnicy. Obie dobre, ale droższe lepsza.

      • zuzanna pisze:

        a czy droższą wersję można osadzić w blacie laminowanym Eger, czy musi to być blat z konglomeratu albo kamienia?

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Jeśli to płyta melaminowana to raczej nie, ale nie jestem stolarzem, ani producentem blatów, więc warto ich o to pytać 😉

  23. Kacper pisze:

    Jaka płytę by Pan polecał w przedziale cenowym 2500 – 3000 PLN? Bez większych preferencji co do marki, chyba, że warto dopłacić za coś ekstra teraz…

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Jaka szerokość i kolor?

      • Kacper pisze:

        Panie Krzysztofie coś by Pan podpowiedział?

        W sumie zastanawiałem się nad dwoma modelami 70 cm, ale nie jest to konieczne albo ten AEG za 3k lub Electrolux SLIM-FIT EIV744 .

        Płyta natomiast na spokojnie może mieć spokojnie 60 cm, bez preferencji co do producenta.

        Raczej średnia półka koło 3000 PLN jak pisałem.

        Dzisiaj niestety muszę już kupić 😉

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Model od AEG ma pole łączone z 4 cewek owalnych – świetne rozwiązanie i 2 cewki okrągłe z dobrym układem. EIV744 to dwa pola łączone z okrągłych cewek po 21 cm – mniej lubi się z małymi naczyniami poniżej 15 cm średnicy. Obie są świetne, ale dla osób o różnych preferencjach.

      • Kacper pisze:

        Szerokość 60 lub 70 cm, kolor czarny.

  24. Zbyszek pisze:

    Panie Krzysztofie, nie widzę w rankingach żadnych płyt indukcyjnych od Samsunga czy to oznacza że nie są one polecane?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Niczym pozytywnym się nie wyróżniają, kosztują nie mało, a od Electorluxa/AEG, Boscha/Siemensa.

  25. Kamila pisze:

    Panie Krzysztofie,
    Po pierwsze dziękuję za wszystkie poprzednie polecenia (odkurzacz Jimmy i okap 😊). Teraz nie mogę zdecydować się na płytę?
    Electrolux EIV835 – generalnie nigdy 5 pól niepotrzebowakam i trochę cena wysoka (w promce 2800).
    Ale może warto samsung NZ84F7NC6AB EO? Cena już do przyjęcia i układ pól mi pasuje. 2400 zł.
    Czy może Amica PI7543NSTK X-TYPE – nie miałam nigdy nic z tej firmy i nie wiem czy warto? Cena ok 1800.

  26. Paulina pisze:

    Witam serdecznie, lodówkę i piekarnim z Panem już wybrałam 😉 Teraz pora na płytę. pierwotnie zakładałam płytę 90 cm i wahałam się między płytami TEKA IZS 97630 MST BK a IZF 99700 MST , dość dużo gotuje i czasem piąte pole by się przydało. Jednak miejsce na blacie zaczęło się kurczyć i zastanawiam się czy nie lepszym, ale też bardziej praktycznym rozwiazaniem okazała by się płyta aeg IKE74471IB H2H?
    Zależy mi na dużym polu, więc elektroluxy odpadają. Bosch combi zone, ma dość krótkie pole łączone w porównaniu z płytą aeg, w której mięści się ono na całej głębokości płyty. Teki natomiast mają 5-6 pól, ale też nie tak głębokich, panel sterowania je trochę ogranicza. No i czy dla tych kilku razy w roku warto „zabierać” 20 cm blatu. Bardzo proszę o podpowiedz, która z płyt jest bardziej praktyczna, w sensie ustawienia garnków, podziału cewek, czy na 90 cm płycie faktycznie można gotować na wszystkich palnikach na raz, czy moc płyty spadnie i nie będzie już tak wydajna?
    Plus czy w płytach teka cewki są okrągłe czy owalne na polach lączonych? w aeg wiem, że są owalne, przez co na pewno bardziej równomiernie grzeją.
    pozdrawiam:)

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Szersza=lepsza, więcej miejsca do gotowania w dużych naczyniach, ale wiadomo – blat też jest potrzebny, więc tu już sama musi Pani wiedzieć co jest bardziej potrzebne.
      AEG to Electrolux 😉 Cewki są różne w zalezności od płyty – pola 4 cewkowe zawsze mają cewki owalne.

      • Paulina pisze:

        Jeżeli zostac przy szerszych płytach, to które z tych dwóch firmy teka bardziej Pan poleca? czy teka na polach łączonych ma 2 cewki okrągłe czy 4 owalne? Niestety nie moge takiej informacji znaleźć, a jednak ma to wpływ na komfort użytkowania płyty. Może jest jeszcze jakaś ciekawa szersza płyta do 4tyś?

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Mają cewki owalne, lub na tych szerszych łączonych cewki prostokątne. Osobiście kupiłbym teka izs 97630 mst bk bo ma dużą cewkę okrągłą na środku, dobre pole łączone i 2 mniejsze cewki okrągłe (większość gotowań to naczynia okrągłe).

          • Paulina pisze:

            Dziękuje serdecznie, już chyba cały osprzęt dzieki Panu skompletowałam:)
            Pozdrawiam:)

  27. Małgosia pisze:

    Dzień dobry, Piekarnik wybrany dzięki Panu, teraz czas na płytę 😉 Waham się między BLIXTSNABB a niżej wymienioną AEG IKE74471IB . Bardzo proszę o poradę 🙂

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Różnica w szerokości – IKEA ma 8 cm więcej, a w przypadku płyt więcej=lepiej. Pole łączone równie dobre z 4 cewek, ale IKEA ma drugie pole jeszcze szersze. Jedyna przewaga modelu AEG to 14 poziomów mocy vs 9 z IKEA.

  28. Karolina pisze:

    Dzień dobry! Im więcej czytam, tym chyba mniej wiem :)) Rozglądamy się z mężem za płytą do naszego nowego mieszkania. Z początku zastanawialiśmy się nad czymś prostym, ale finalnie sami nie wiemy co wybrać…
    Zależy nam żeby można było zablokować kuchnię i żeby była wykonana z dobrego szkła – mamy kota, który chodzi po kuchni, więc coś antypazurowego 🙂
    Zbyt dużo nie gotujemy, ale zdarza się, że chodzą 3 palniki na raz.
    Budżet najlepiej tak do 2000zł.
    Pozdrawiam serdecznie

  29. Lukaszc82 pisze:

    HISENSE I6456CB a co Pan sądzi o tej płycie bo bardzo mi ją polecają

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Typowe Gorenje z innym znaczkiem, całkiem spoko model, choć w porównaniu do BSH i Electroluxa/AEG są głośniejsze.

  30. Rafał pisze:

    Panie Krzysztofie,
    przymierzam się do zakupu sprzętu AGD do nowego mieszkanie, który będzie mi potrzebny za jakieś 5-6 miesięcy.
    Przygotowałem sobie dwa zestawy:
    – Amica: piekarnik ED37618B X-TYPE STEAM , płyta indukcyjna PIT6543TSUN 2.1 , okap OMP6568BG STUDIO (suma około 3950 zł).
    -Elektrolux: piekanik EOD6C77Z , płyta LIV63431BK , okap LFG716R , KFG726R (suma około 4850 zł).

    Który z tych zestawów będzie lepszym wyborem? Różnica w cenie to około 1100 zł.
    Piekarnik oraz okap Amica wyglądają lepiej, niż te Elektroluxa.
    Elektrolux ma sterownie okapem z płyty, za to Amica sterowanie gestem.
    Czy w podobnej kwocie są jakieś lepsze urządzenia? Może innych producentów, Bosch, Beko? Czy mógłby Pan coś zaproponować?
    Jeżeli chodzi o zmywarki to wybrałem takie modele:
    SMV46KX55E , SMV4HVX31E , SMV4HVX37E .
    Który z tych modeli wybrać?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Zestaw Electroluxa dużo praktyczniejszy – piekarnik z elektronicznym termostatem, szerszym zakresem temp (w Amice odpowiednikiem są ED47, a nie ED37), indukcja ma 4 sterowniki, a nie 1, szerszy rozstaw pól, okapy dobre w obu zestawach. Bosch będzie dużo droższy, fajne piekarniki robi Gorenje, ale nieco gorzej u nich z indukcjami.
      Zmywarki – pierwsza to jakaś dziwna staroć reanimowana do oferty Boscha na wyłączność Euro, pozostałe też mają plastikowe dno, więc lepiej iść w te z metalem z naszego TOP10 (Bosch/Siemens).

      • Rafał pisze:

        Czy zmywarka Electrolux EES48200L – który ma ciekawe rozwiązanie w postaci QuickSelect ,będzie lepszym wyborem, niż powyższe modele Boscha, z plastikowym dnem?
        Bosch z metalowym dnem jest znacznie droższy.

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Nie powiedziałbym, że lepsza, osobiście wolę bezpośredni wybór programu, a nie samej funkcji czasowej, Bosch ma lepsze plastiki, prowadnice, zawiasy, kosze i wygłuszenie, a do tego lepiej suszy (ma wymiennik ciepła, E już nie).

          • Rafał pisze:

            W takim razie wybrać ELEKTROLUX LFG716R , czy Amicę OMP6555BG ?

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Oba fajne, Electrolux bardziej tradycyjny, w panelu sterowania mniej do zepsucia.

          • Rafał pisze:

            Dziękuję, za wszystkie rady.

            Pozostanie mi do wybrania pralka oraz lodówka.

          • Rafał pisze:

            Kupiłem właśnie zmywarkę Boscha SMV4HVX37E oraz płytę ELEKTROLUX LIR60433B – nie będzie mi potrzebne łączone pole.
            Piekarnik będzie to ELEKTROLUX EOD6C77Z .

            Zastanawiam się nad kwestią okapu
            LFG716R , KFG726R lub CFG516R .
            Czy w przypadku CFG516R wydajność 400m3/h będzie wystarczająca do pomieszczenia o kubaturze 50 m3?
            Zastanawiam się, czy funkcja sterowania okapem z płyty indukcyjnej jest w rzeczywistości taka użyteczna, czy może z tego zrezygnować i zakupić np. Amicę OMP6555BG , która ma sterowanie gestem i jest tańsza.

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            400 m3/h będzie na styk, a zawsze warto sobie to przewymiarować.

  31. Maja pisze:

    Dzień dobry,

    poszukuję najlepszej płyty indukcyjnej w rozmiarze 70cm w budżecie w okolicach 2500zł (+/-500zł). Na które modele warto zwrócić uwagę?

    Rozważałam ten model: https://www….l/65567390 ale może są jeszcze jakieś, które powinnam rozważyć?

    Ważne aspekty to łatwość sterowania, możliwość łączenia pól, opcja booster i fajnie jakby była funkcja sense boil.

  32. Piotrek pisze:

    poszukuję płyty indukcyjnej ale nie pod siłę tylko pod gniazdo 230 v + piekarnik elektryczny.
    Przeglądając płyty zastanawiałem się nad GORENJE IT641BSC (system powermanagment pozwala zmniejszyć moc) lub ELECTROLUX EIT61443B (z funkcją flexi power)

  33. Marcin pisze:

    Witam
    Potrzebuję sprzętu AGD
    Piekarnik do zabudowy najlepiej wielkość kompaktowa, kolor czarny, jeśli nie ma nic fajnego to niech będzie standardowy, samoczyszczenie, termoobieg, może być sonda, co jeszcze jest pomocne w pieczeniu?
    Plyta indukcyjna pod siłę, czarna, jak największą powierzchnia grzania np pod brytfankę, odpornosc na zarysowania. Funkcja boost etc.
    Do tego pochłaniacz, nienwiem czym się kierować przy wyborze.
    Zmywarka
    Chyba chciałbym Boscha z metalowym dnem,60cm pod zabudowę, nie musi być zeolith. Szuflada na sztućce, sygnalizacja na podłogę.
    Lodówka side by side, no Frost.
    Pralka
    8kg, nie musi mieć dużo bajerów, bęben rozkręcany i wymienne łożyska
    Do tego suszarkę tez 8kg, ktora mozna postawić na pralkę.

    Co do firm to mkze być Bosch, simens, chyba że jeszcze jest coś godnego uwagi i w miarę bezawaryjnego badz nie drogiego w naprawie.
    Budżet
    Od 15000 do 20000
    Bez różnicy jaki sklep. Fajnie jakby były długie gwarancję producenta.
    Czy czekać do świąt Wielkanocnych jeśli chodzi o promocje?
    Dziękuję i pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Z kompaktów najlepiej iść w Electroluxa, Samsunga, lub Boscha.
      Płyty z największą pow. grzania to modele wielocewkowe (8-9 cewek) jak Bosch PXY675DC1E , lub szersza i wygodniejsza Bosch PXY875DC1E .
      Okap jakiego typu? Jaki kształt?
      Zmywarka model z naszego TOP10 – SMV4ECX14E – najsensowniejsza.
      Najlepsze sbsy ma LG, ale wybór dość słaby aktualnie – cos tam znajdzie się w Euro.
      Zestaw pralka suszarka to na 1 miejscu LG RC80 (suszarka) + dowolna pralka z serii V700 (9-10 kg, ale są najlepsze w tej marce). Z innych to Bosch AutoClean (suszarka) + pralka serii 6 i 8 (nie mają łatwo wymiennych łożysk, ale poza tym to spoko pralki).
      Każdy producent daje 2 lata gwarancji i nic więcej. Promocje cenowe w sklepach są coraz gorsze, więc brać jak coś się fajnego pojawi – nie czekać.

      • Marcin pisze:

        Co do LG to pralka skakała, była kupiona 4 lata temu, suszarkę LG Rc80 mam też 4 lata i rzeczywiście jestem zadowlony. Co do okapu to wolnowiszacy, ale nie wiem czym się kierować. Czyli z lodówek side by side słaby mamy wybór?

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Sbs jaki kolor?
          Okap skośny, t-line, tuba, „domek”, czy jeszcze coś innego?

          • Marcin pisze:

            Sbs najlepiej czarny badz ciemny kolor. Opla a się kupiwa piekarnik kompaktowy czy lepiej isc w zwykly?

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Jeśli przejdzie grafit to LG dowolny model, jak musi być czarny czarny to zostaje Samsung.
            Zawsze lepszy piekarnik to ten pełnowymiarowy.

      • Marcin pisze:

        Dziękuję za pomoc, co do okapu to że tak określe wolno wiszący, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Co do pralek to miałem LG 8kg w 2019 kupiwalem, strasznie skakała podczas wirowania, więc jakoś srsdnio chce pójść w LG. Co do suszarki to mam LG RC8U2AV3W, też kupiona 4 lata temu i rzeczywiście to bul dobry wybór. Ale teraz chce nowy sprzęt jeśli chodzi o pralkę i suszarkę więc niebwiem czy nie pójść w Boscha. A jaka lodowke side by side by Pan polecił?

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Jeśli zestaw pralka+suszarka ma być nie gorszy od tego LG to iść w suszarki Bosch AutoClean i pasujące wizualnie do nich pralki, a będzie git.

          • Marcin pisze:

            Czym się rozni SelfCleaning Condenser od autoclean?

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Suszarki z AutoClean też mają w sobie SelfCleaning – grawitacyjne opłukiwanie skraplcza poprzez zrzut wody na front wymiennika ciepła, a AutoClean to dodatkowe opłukiwanie filtra przed skraplaczem, bez filtrów wstępnych w otworze bębna – w teorii mniej do czyszczenia po każdym cyklu, tylko kaseta pod skraplaczem do opróżniania co kilka cykli i filtr w zbiorniku do czyszczenia.

  34. Paulina pisze:

    Witam Panie Krzysztofie, nazadawałam się tu Panu pytań i niecierpliwie czytałam wszystkie Pana odpowiedzi, za które jeszcze raz bardzo dziękuję.
    Ze wszystkich sugesti i podpowiedzi zzebrałam taki zestaw:
    lodówka HAIER HCW7819EHMP
    zmywarka bosch serie 4 smv4ecx14e
    płyta Teka IZS 97630 MST (choć z tyłu głowy jeszcze cały czas gdzieś siedzi aeg IKE74471IB H2H) – jednak chyba teka będzie bardziej funkcjonalan?
    piekarnik gorenje BCS798S24X
    szuflada aeg KDE911422M
    okap Nortberg Micra Plus Inox

    Czy Pana fachowym okiem zebrane produkty razem sa w porządku? Bo co innego pytać o pojedyńcze elementy, a co innego, gdy juz mają tworzyc jakąś całość:)

    Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszystkie odpowiedzi:)

    PS: mam jeszcze jedno pytanie: czy piekarniki gorenje BCS798S24X i BCS747S34X – różnią się tylko sterowaniem, termososndą a w gruncie rzeczy to ten sam pekarnik, czy mają jeszcze jakieś kluczowe różnice?
    Czy warto dopłacić do lepszej opcji sterowania?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Lodówka i zmywarka bdb, okap także, co do płyt to kwestia potrzeb – chce mieć Pani więcej miejsca na garnki to brać Tekę. Piekarnik parowy Gorenje znakomity, a szuflada nie będzie zbytnio poasować pod piekarnik – inny kolor stali. Większość różnic między tymi modelami wynika właśnie z elektroniki – warto dopłacić.

      • Paulina pisze:

        Dziekuje bardzo Panie Krzysztofie i za odpowiedzi i ogólnie za maniakalny całokształt 🙂
        Cześć sprzętów już zakupiona. Mam jeszcze pytanie co do szuflady. Czy każda girenje będzie pasować? Czy mógłby mi Pan ewentualnie polecić jakiś pasujący model?

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Niestety Gorenje nie ma aktualnie w ofercie szuflad, a te które da się znaleźć w necie to ze starych serii – najlepiej zadzwonić do salonu pokazowego Gorenje w Wawie – oni pomogą, w przeciwieństwie do ich infolinii, która nawet nie wie co sprzedaje.

          • Paulina pisze:

            Witam Panie Krysztofie. Sprzęt niemal skompletowany, problem okazał się tylko z szufladą, nie pasuje żadna od gorenje, poza chyba czarną. Także pewnie finalnie stanie na jakimś czarnym modelu. pewnie firmy samsung, bo nie ma żadnego rzucającego się w oczy logo. Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie odpowiedzi:)

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Super, proszę dać znać jak się sprzęty sprawują 🙂

  35. Grzegorz pisze:

    Witam Panie Krzysztofie.
    Czytam Pana rankingi i przyznam, że im więcej przeczytam tym mniej wiem.
    Potrzebuję pomocy w wyborze dobrego sprzętu do kuchni.
    Budżet 20-25tys.ewentualnie trochę więcej.
    Lodówka side by side czarna lub grafitowa.
    Płyta indukcyjna szer. 80-90 cm.
    Okap chyba Nortberg 120 cm czarny sufitowy.
    Zmywarka ,teraz mamy Boscha i jest Ok.
    Piekarnik i mikrofalówka.
    Bardzo proszę chociaż o sugestie i pomoc w wyborze.
    Pozdrawiam Grzegorz.

  36. Karol pisze:

    Panie Krzysztofie,
    Kierując sie Państwa top 10 wybrałem płytę indukcyjną Electrolux KIV634I i znalazłem ją w zestawie z piekarnikiem Electrolux KOEBP39X za niecałe 5k. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć recenzji/opinii na temat tego piekarnika – pomoże Pan?

    Pozdrawiam,
    Karol

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Dobry piekarnik z pyrolizą, termosondą, małym wyświetlaczem dotykowym i z masą funkcji. Cena za zestaw całkiem spoko.

  37. Kika pisze:

    Witam
    Szukam dobrej płyty indukcyjne na moc o wymiarach 900mm×510mm tak do 10 tyś

  38. Kamil S pisze:

    Witam szukam płyty indukcyjnej za około 1000zl Coś prostego w obsłudze dla rodziców żeby przekonać ich że to lepsze rozwiązanie dla nich niż gazowa .

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Hmm tylko, że indukcja za 1000 zł to wcale nie jest lepsze rozwiązanie od porządnej płyty gazowej w tej samej cenie 🙂 Dobra indukcja to przynajmniej 1500-1700 zł jak Electrolux EIV634 i Bosch PIE631FB1E . Tania indukcja będzie denerwować głośną pracą, pulsacyjnym podgrzewaniem w całej skali mocy i zazwyczaj kiepską elektroniką.

  39. Malgorzata pisze:

    Dzień dobry,
    co Pan sądzi o płytach indukcyjnych combo (zintegrowane z okapem) z elektroluxa ? Czy lepiej Elica lub Bora ?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To martwa kategoria, sprzedaż idąca w pojedyncze sztuki wręcz, więc ciężko porównywać pod względem opinii, czy doświadczeń – sam miałem okazję jedynie pobawić się modelami Elica i ich wersją dla Beko/Grundig – same indukcje szału nie robią jak na swoje ceny, ale okapy faktycznie działają.

      • Malgorzata pisze:

        Jeśli nie zintegrowany to ew. jaki okap przyścienny by Pan polecił: kuchnia otwarta na salon, kubatura kuchni 32m3+ salon około 200m3 (dom typu stodoła więc wysoko). Mamy kominek „koza” + rekuperacja. Podobno nie powinno się montować wyciągu ( koza i rekuperacja), ale co w takim razie?

  40. Joanna pisze:

    Dzień dobry, serdeczna prośba o opinię na temat płyty: Płyta indukcyjna Samsung NZ64N9777GK . Czym różni się od płyty NZ64N9777BK ?
    Pozdrawiam
    Joanna

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      GK ma WiFi to jedyne różnice. Pole łączone dobre i szerokie pojedynczy slider gorszy niż cztery osobne, lub precyzjny z Boscha/Siemensa, podświetlenie niebieskie mało spójne z innymi sprzętami – większość urządzeń Samsunga ma już podświetlenie białe, podobnie jak konkurencja, lub czasem jeszcze stare czerwone. Ogólnie nie jest to sprzęt wart 3000 zł. Za te pieniądze są lepsze płyty Electroluxa/AEG i Boscha/Siemensa z tym samym rozwiązaniem jeśli chodzi pole łączone z 4 cewek owalnych.

      • Renata pisze:

        Dzień dobry. Panie Krzysztofie, proszę o polecenie płyty 60-tka czarna najchętniej z białym oświetleniem, ewentualnie niebieskim w granicach 3 tyś. Pozdrawiam

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Niebieskie to specjalność Samsunga, białe to też Samsung i Amica, a czerwone cała reszta wstawki, choć jest też Electrolux/AEG z kolorowym wyświetlaczem w flagowych modelach. Płyt z białym podświetleniem będzie coraz więcej, w niebieski raczej nikt więcej nie pójdzie, no może poza Hisense.

          • Renata pisze:

            Dziekuje bardzo. A czy podałby mi Pan konkretny model? Białe światło, 60 cm, Ok 3tys+\-500. Mam teraz taki czas, ze nie mam czasu szukać, a muszę kupić. Z Pana polecenia już zakupiliśmy kulka sprzętów i jesteśmy bardzo zadowoleni. Z góry dziekuje.

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Czarna płyta z białym podświetleniem i z pokrętłem: Samsung NZ64B7799GK
            Płyty Bespoke z białym szkłem i różnymi dekorami do wyboru, oraz sterowaniem 4x slider i białym podświetleniem – link
            65 cm czarna płyta mieszcząca się w otworze zwykłej 60 cm z białymi wyświetlaczami: Whirlpool SMP 658C/BT/IXL W Collection
            Czarn płyta z dekorem w paski z kolorowym wyświetlaczem gdzie główny motyw to biała czcionka – Electrolux Slim-fit EIS6448

          • Renata pisze:

            Dziekuje serdecznie!

      • Joanna pisze:

        Dziekuje serdecznie za odpowiedz. Właśnie u nas w kuchni sa sprzęty z niebieskim światłem. A czy właśnie z niebieskimi wyświetlaczami mógłby Pan coś dobrego polecić? Ewentualnie z białym światłem. Pozdrawiam Joanna

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Niezbyt – zostaje Samsung, reszta ma czerwień, lub biel.

          • Joanna pisze:

            Dzien dobry, dziekuje, a czy z białym światłem do Ok 3.500,00 max mógłby Pan polecić cos konkretnego.
            Pozdrawiam serdecznie

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Z białym są jeszcze modele Amica i Gorenje.

          • Joanna pisze:

            Dzien dobry, dziekuje. A który konkretnie model poleciłby Pan z białym światłem- budżet 3000, max3.500.
            Pozdrawiam

  41. MAŁGORZATA pisze:

    Biała, duża płyta indukcyjna, poproszę o polecenie 🙂

  42. artur pisze:

    Witam,
    Panie Krzysztofie, Mam prośbę o doradztwo. Jaką indukcję by Pan polecił – mam na myśli płytę?
    1, Whirlpool – SMP 9010 C/NE/IXL
    2. SAMSUNG NZ84T9747VK UR
    3. ELECTROLUX EIS8648 z termosondą (czy w ogóle warto tą termo-sondą sobie zawracać głowę)
    4. ELECTROLUX EIV835 SLIM-FIT
    5. ELECTROLUX EIV87675

    Piekarnik wybrałem SAMSUNG NV75T8979RK E O Dual Cook Elektryczny parowy. Chyba, że jest Pan wstanie polecić coś innego o porównywalnych lub lepszych funkcjach.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      W takim razie najbardziej uniwersalna jest płyta Electrolux EIV87675 – stawiamy garnki gdzie i jak chcemy – coś genialnego. Co do piekarnika to ciężko polecić coś innego, bo tylko Samsung robi takie dziwadła jak połączenie Dual Cook z gotowaniem parowym tylko w specjalnym naczyniu, a nie normalnie w komorze (w samej komorze jest tylko wspomaganie pieczenia parą), a do tego z pyrolizą, WiFi (działa całkiem nieźle), dużym 4,3 calowym ekranem, który nie nalezy do zbyt responsywnych, mimo wielkości przekazuje na raz mało informacji i projekt menu wygląda jakby miał 10 lat… W innych firmach mamy normalne piekarniki, nie Dual Cook i wybór między gotowaniem parowym w całej komorze z czyszczeniem parowym (Electrolux SteamBoost i SteamPro), lub wspomaganie pieczenia parą z pyrolizą (SteamCrisp) – liderem w piekarnikach parowych jest Electrolux/AEG. Pod względem napchania funkcjami jednego urządzenia, Samsung nie ma sobie równych, ale jak to w tej firmie bywa, ich działanie, czy możliwość realnego wykorzystania jest ograniczona.

    • artur pisze:

      Dodam jeszcze, ze jeśli idzie o płytę to najbardziej zależy nam na uniwersalności odnośnie ustawiania garnków oraz przyda się funkcja grilla.

  43. Kewin pisze:

    Witam Panie Krzysztofie. Przymierzam się do zakupu sprzętu do nowego domu. Czy mógłby Pan doradzić czy to dobry wybór?
    Electrolux Slim-fit Eiv/Civ- płyta indukcyjna
    Electrolux EOB7S31Z StramBoost- piekarnik
    Electrolux EES48401L – zmywarka
    Electrolux LFV616K -Hob2hood – okap
    Samsung BRB30705EWW – lodówka

  44. artur pisze:

    Dziękuje za odpowiedź i pomoc. Czyli jeśli Pana dobrze zrozumiałem to w piekarnik dual cook nie warto się pchać – bo nie do końca się ta funkcja sprawdza, zaś inne piekarniki mają lepsze rozwiązanie gotowania na parze niż wymieniony wcześniej samsung i łatwiejsze w obsłudze menu/ekran. To jaki model konkretnie by Pan polecił?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Można brać Dual Cook, raczej odradzam Dual Cook Flex z łamanymi drzwiami z uwagi na awaryjność zamka drzwi i samego mechanizmu ich łamania, choć pewnie i to z czasem poprawią. Zwykłe modele Dual Cook dają jakieś tam dodatkowe funkcjonalności, ale nie jest to tak jak przestawia to Samsung w swoich opisach marketingowych, nie dostajemy 2 pełnoprawnych komór pieczenia, a po prostu podzielony na dwie części piekarnik, gdzie na górze jest termoobieg i grill, nie ma grzałki dolnej, a w dolnej części jest termoobieg i grzałka dolna, nie ma grilla/grzałki górnej, czyli automatycznie daje to węższe zastosowanie niż 2 pełnoprawne komory z kompletem grzałek.

  45. artur pisze:

    Jeszcze mam prośbę o pomoc doborze zmywarki. Rozważałem poniższe zmywarki. Podstawowym kryterium było, aby była ona stalowa, a nie plastikowa w środku (wydaje mi się, ze co metal to metal :). Rozważałem takie modele:

    1 WHIRPOOL WIO3P33PL (chyba inny symbol tej samej zmywarki to WIC3P33PL (tu jest fajna funkcja dodatkowych dysz myjących po ciśnieniem np. garnki oraz możliwość złozenia tacy na sztućce, że można włożyć wysokie rzeczy)
    2. SIEMENS SN63HX60AE
    3. BOSH SMV8YCX03E (tu zaś fajną funkcją jest wyświetlanie czasu do końca mycia na podłodze)
    4, SAMSUNG DW60A8071BB
    no i oczywiście wszystkie mają automatyczne otwieranie. Jakie ma Pan zdanie odnośnie powyższych modeli? Co z tego warto wybrać? Czy może Pan coś ciekawszego poleci?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Trochę gruby rozstrzał cenowy poszukiwanej zmywarki… 1700-4700 zł 😀 Modele Boscha polecam, byle nie miały Zeolithu jak ta wskazana (Perfect Dry), czyli spokojnie można zejść z serii 8 na 6 z EfficentDry – też znajdzie się model z projektorem czasu TimeLight. Samsungowy model to chińska Midea jak Amica, choć z mega fajną 3 szufladą na sztućce z opcją wyjęcia plastikowych foremek i wykorzystania jej jako kosz na płaskie rzeczy jak filiżanki itp – jakościowo nie jest to poziom BSH, ale funkcjonalnie fajne zmywarki. Wskazany Siemens to najtańszy model niemiecki od BSH na naszym rynku – porządna, lecz prosta zmywarka.

  46. artur pisze:

    Witam ponownie,

    Panie Krzysztofie jeszcze raz dzięki, ale jak tak ciągniemy temat zmywarek to którą BSH z serii 6 w takim razie wybrać? – bo jak ja popatrzyłem to i ceny podobne i funkcje tez. Jedynym wyróżnikiem jest ta jedna psedu-eko, co używa wody z płukania do mycia – a tak to dla mnie one niby wszystkie takie same. Co by Pan dobie kupił?

  47. artur pisze:

    Witam, Panie Krzysztofie chciałbym jeszcze podpytać o okapy. Miałem chrapke na zakup okapu zintegrowanego Hob2Hood® 700 80 cm – LFG719R . Współpracowałby z płyta Electrolux EIV87675 , Jednak mimo, że jest mocnym wyciągiem co jest in plus, ale ponoć zdaniem użytkowników niemiłosiernie głośnym. Może Pan polecić coś najlepiej pod szafkowego, ale cichszego o podobnej mocy?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To i tak dobry okap pod względem realnej głośności, ale jak ktoś myśli, że przy dużej wydajności okap będzie cichy to potem pisze takie bzdurne opinie – jak okap ma być cichy to silnik powinien być w kominie zewnętrzny, a nie w okapie. Realnie prawdziwie ciche okapy są kosmicznie drogie mające silnik w sobie. System H2H to uciążliwość, a nie zaleta…

  48. artur pisze:

    Mam jeszcze jedną prośbę, o doradztwo odnośnie mikrofal. Szukam mikrofali do zabudowy montowanej na wysokości górnych szafek kuchennych czyli węższych w zakresie głębokości niż dolne. Zastanawiam się nad Electrolux LMS4253TMK lub Samsung MG23A7318CK . Zastanawiam się czy tylko te modele kolorystycznie/odcieniem pasują do poniższego kompletu:

    Płyta indukcyjna ELECTROLUX EIV87675
    KUCHNIA Samsung Dual Cook Steam Infinite NV75T8979RK
    Zmywarka Bosch Seria 6 SMV6EDX57E
    LODÓWKA Samsung RF65A977FSG EF

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Nie bardzo pasują, ale nie ma do kompletu idealnej do szafek podwieszanych – jak już to też iść w szajsunga. Zmywarka i indukcja świetne, piekarnik jak to w szajsungu – milion funkcji i każda nie do końca przemyślana, czy dopracowana – z parowych to Electrolux/AEG są najlepsi. Lodówka ładna, ale i nieco irytująca – emalia frontu bardzo delikatna, podobnie jak blacha, a działanie tabletu przypomina pierwszą generacje tabletów jak Samsung Galaxy Tab – responsywność na poziomie najtańszych Chińczyków.

  49. EweG pisze:

    Witam. Proszę o doradzenie jaką płytę indukcyjną do 3 tys. wybrać oraz zmywarkę do 2 tys. Jaki piekarnik według Pana jest najlepszy Samsung czy Beko? Na modelach się nie znam, patrzę żeby dany model był dostępny w sklepie 😉

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Najlepszy piekarnik do 3000 zł to na pewno nie Samsung lub Beko, a Gorenje Advanced/Superior (+odpowiedniki Hisense) i parowe SteamCrisp Electroluxy/AEG. Beko ma niezłą serię bPro500 w cenach 1400-2500 zł. Samsung do 3000 zł ma sporo modeli bez funkcji parowych, ale z ładnym designem i masą mniej użytecznych wymysłów jak Dual Cook, łamane drzwi itp…

  50. bartosz pisze:

    Dzień dobry,

    Mam możliwość zamiany płyty Electrolux EIV734 SLIM-FIT na płytę Electrolux EIV734 SLIM-FIT bez kosztowo. Czy jest to opłacalna wymiana? Indukcja została osadzona nie w osi okapu przez co jedyna opcja poprawy wizualnej to szersza płyta lub przesunięcie okapu (dosyć problematycze)

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Jasne – nie widzę problemu w wymianie tej samej płyty na tą samą płytę 😉

      • bartosz pisze:

        Ohh nie zauważyłem pomyłki… 🙂 Zamiana EIV634 na EIV734 .

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          To płyta która wymaga poszerzenia do 68 cm otworu w blacie, ale same bebechy mieszczą się w standardowej szafce 60 cm – na boku wystaje bardzo cienki element płyty, więc tak, będzie to dobrym rozwiązaniem, a sama płyta prawie taka sama – po prostu więcej szkła po bokach i szerszy rozstaw cewki dużej z małą.

          • Bartosz pisze:

            Jest to EIV744 jesli się nie mylę 🙂

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Tak różnica układu pół i faktu, że EIV744 ma 4 takie same pola okrągłe średnicy 21 cm z opcją połączenia ich w 2 strefy łączone.

          • Bartosz pisze:

            Mam jeszcze opcje zamiany na taką płytę: MultipleBridge 600 SLIM-FIT 68 cm
            Czy jest tak samo dobra jak 2 powyżej?


reklamaml