REKLAMA TP
piątek, 13 marca 2020, Szymon Marcjanek

Najlepsze płyty indukcyjne. 10 urządzeń, które warto kupić w 2024 roku

Siemens EH675FFC1E
Siemens EH675FFC1E

0 odpowiedzi na “Siemens EH675FFC1E”

  1. Grzegorz pisze:

    Witam serdecznie ,

    Nie znam się kompletnie na płytach indukcyjnych.
    Poszukuje w kwocie 4-6 tys zł
    Mógłby mi Pan pomóc w wyborze ?

  2. Anita pisze:

    Panie Krzysztofie,
    czy Pana zdaniem lepiej wybrać bosch pxy675de3e czy elektrolux eiv654 lub civ654 . Chodzi mi o możliwość używania małych i dużych garnków, jednoczesnego postawienia trzech garnków na jednej stronie (przy czym rozumiem, że staruję ogrzewaniem tylko dwóch stref) oraz korzystania z łączonych dwóch pól grzejnych. Cena elektroluxa jest dużo korzystniejsza, a ta dyskusja spowodowała, że mam duże wątpliwości co do bezawaryjności boscha (tym bardziej, że ma slider podświetlany). Dla mnie to spory wydatek i nie chcę przepłacać z perspektywą możliwości usterek i ogromnych kosztów naprawy.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Jak widać po moich komentarzach, preferuję płytę Electroluxa. Z wymienionych brałbym 654 od Electroluxa lub jego odpowiednik dla IKEA (jeszcze lepsza płyta) = HÖGKLASSIG

  3. Vitos pisze:

    Pani Krzysztofie, jaką płytę by Pan polecił. Potrzebuję płyty z możliwością zlicowania z blatem i jak największym polem łączonym lub pojedynczym dużym polem. Lepiej w standardowym rozmiarze, ale gdyby była taka potrzeba to jest miejsce na wiekszaą płytę. Lepiej Schott Ceran ale nie koniecznie.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Najdłuższe pole łączone jest w Electroluxie i AEG (to jeden pies), a do wpuszczenia w blat nadaje się KIV634I. Z płyt na Schott Ceranie trzeba celować w Boscha/Siemensa z 8-10 cewkami jak PXY675DE3E

  4. Ewe pisze:

    Dzień dobry,
    Będę wdzięczna za pomoc w wyborze płyty indukcyjnej. Mam standardową płytę ceramiczną electrolux kupioną 10 lat temu za ponad 1000 zł wiec podejrzewam, że to był jakiś lepszy model ale nie znam się na tym 😉 Chcę ją wymienić na dobrą, standardową indukcję. Ale jeszcze nie zaczęłam dobrze szukać a już mam mętlik w głowie, zupełnie nie wiem czego szukać. Na pewno potrzebuję zabezpieczenia przed wykipieniem (mam teraz i nie wyobrażam sobie jak by mi teraz zabrakło ) często zapominam ustawić timera i będę przypalała mleko 😉 Nie wyobrażam sobie tez nie mieć ustawienia czasu po którym ma się wyłączyć lub chociaż zasygnalizować że trzeba wyłączyć – zdarza mi się, że jednak ustawie to mleko aby się samo wyłączyło 😉 Nie wiem czy będę korzystała z tych łączonych pól, teraz nie mam i nie czuję potrzeby ale może to jest wygodne. Na pewno mam dużo garnków i patelni rożnej wielkości więc fajnie by było żeby dostosowywały się do wielkości garnka. Pomoże Pan wybrać coś sensownego, praktycznego i dosyć intuicyjnego? Dużo gotujemy dla 5 osobowej rodziny. Jak wytrzyma tyle co ceramiczna będzie super 🙂

  5. hg pisze:

    Panie Krzysztofie, co sądzi Pan o płycie AEG IKE74471IB ? Jakąś inną 70cm Pan poleca?

  6. PIOTR pisze:

    Szukam okapu z wyższej półki. Musi być to model wpuszczany pod szafkę w zabudowie. Cena nie gra większej roli, musi być cichy i faktycznie działać. Czy żeby takie urządzenie poprawnie działało musi być podłączone pod komin, czy wystarczy filtr węglowy? Rozglądając się wpadł mi w oko model Gorenje BHP643ORAB , ale w tym temacie jestem żółty więc liczę na Pana pomoc. Płytą i innym AGD zajmę się we wrześniu.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Wskazany Gorenje to bardzo dobrze wykończony okap – sensowny sprzęt. Okap tego typu może być podłączony pod komin, lub nie – obojętnie.

      • Piotr pisze:

        A jeszcze jakiś okap wskazałby Pan, który będzie dobrej klasy, cichy i skuteczny oprócz Gorenje, żeby mieć jakiś wybór? Czy może to najlepszy produkt?
        Czy podłączenie poprzez komin da lepszy efekt? Jak z hałasem wtedy? Brak mi doświadczeń z tego typu sprzętami, a potrzebuję taki okap do aneksu kuchennego, więc będzie miał co robić.

  7. Ewelina pisze:

    Witam Panie Krzysztofie. Dzięki Pana pomocy powoli kompletuję sprzęt do mieszkania. Potrzebuje pomocy w wyborze płyty indukcyjnej. Wstępnie zdecydowałam się na płytę Elektrolux, pytanie która? EIV644 slim-fit, EIV634 slim-fit czy EIS62443 z funkcją senseboil? Znam opinie użytkownika który zdecydowanie brałby tę funkcję? Proszę o pomoc, nie używałam indukcji ta będzie pierwsza, nie mam doświadczenia? A przy indukcji spytam o zmywarkę Beko DIN28431 ? Tu chyba drzwiczki się nie uchylają, też to takie bardzo potrzebne? Czy zwracać uwagę na coś innego? Z góry bardzo dziękuję.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Osobiście wolę rozstaw pół EIV634 niż EIV644 – dłuższe pole łączone. EIS nie ma pola łączonego, ale za ma czujnik gotowania – dla mnie zbędne, ale są fani tego rozwiązania. Beko ma inne, nowsze modele z uchylaniem drzwi, ale wskazany model jest stary i sprawdzony, w miarę dobrze suszy bez tej opcji, a i tak zawsze można samemu uchylić drzwi 😉

  8. Zbyszek pisze:

    Witam, proszę o wyjaśnienie , czy płyta Beko HDMI32400DT to płyta indukcyjna czy ceramiczna bo różnie piszą w ofertach sprzedaży.
    Niekiedy opisują , że płyta: ceramiczna. Czy to prawda ?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To jest płyta indukcyjna, a ceramiczne jest na niej szkło, choć po nazwie można pomyśleć, że do kabel 😉

  9. Zbyszek pisze:

    A ten model też jest indukcyjny z ceramicznym szkłem ?
    Beko HII64800FHT

    Czy to dobra płyta , czy wg pana lepsza jest inna?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Tak.
      Ciekawe ma sterowanie, ale bardzo małe średnice pól – w tych pieniądzach lepiej brać Electroluxa EIV634 lub pochodną.

  10. Magda pisze:

    Panie Krzysztofie szukam czarnej płyty indukcyjnej w ramce bez szlifu do 2 tys

  11. Radek pisze:

    Widzę Panie Krzyśku, że mocno Pan rekomenduje płyty Electroluxa. W cenie do ok. 1600 jest coś lepszego od EIV 634 ?
    Kusi mnie głównie Amica PIT6543PHTSU 2.0 w wersji dla ME, gdzie nie ma X tylko + i kwadraty. Ciekawe, praktyczne funkcje, o których wspomniano w artykule. Coś spoza tych dwóch jest godne uwagi?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      EIV634 jest sprawdzona, a te nowe Amici faktycznie poprawili, nie są tak tragiczne jak starsze płyty, mają lepsze chłodzenie, inne cewki i sterownik. Z tanich są całkiem sensownym wyborem, ale nadal to poziom niżej od EIV634 . Płyty Amica mają konkurencję bardziej w Beko.

  12. marek pisze:

    witam sklep jednak przyznał, że wysłał mi indukcje eiv63440bw z wystawki i odda pieniądze. Tylko co białego w zamian bo dzwoniłem po sklepach wszędzie są ostatnie sztuki czyli też z wystawki. Chyba już electrolux nie produkuje tej płyty bo nie można zamówić u producenta. Czy coś białego znajdzie sie u elektroluxa?Bodajże był model niższy eis62449w ?czy to też jest biała płyta?ale też raczej ostatnie sztuki i znacznie droższa:(

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Całe szczęście. Ten model nie jest wycofany, tylko brakuje dostępności. eis62449w to model wyższy bo dodatkowo ma sensor gotowania – SenseBoil. Równie dobra i biała płyta.

  13. Adrian pisze:

    Dzień dobry. Panie Krzysztofie, chcę kupić płytę bez frezu, do pełnej zabudowy w blacie. Czy ELECTROLUX KIV634I to będzie dobry wybór? Może inne, lepsze propozycje? Dzięki i pozdrawiam!

  14. Radek pisze:

    Panie Krzyśku, muszę wybrać spośród tych dwóch modeli Amica PIE6544PHTSU 2.0 lub Whirlpool WL S7960 NE … Na co by Pan postawił i dlaczego?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Obie niezłe, Whirlpool ma wygodniejszy sterownik i nie wymaga chłodzenia frontem, a Amica ma 2 pola łączone. Brałbym W.

  15. Alicja pisze:

    Witam,
    Panie Krzysztofie, mam pytanie odnośnie płyt indukcyjnych Whirlpool interesują mnie dwa modele WHIRLPOOL WL S8560 AL oraz WHIRLPOOL WL B5860 AL . Jak Pan sądzi czy są to modele warte uwagi czy lepiej wybrać jakiegoś innego producenta. Patrzyłem też na Amicę PID6544PHTSF 2.0 , Electrolux EIV644 SLIM-FIT lub Electrolux EIT61443B SLIM-FIT . Proszę o poradę ponieważ o płytach Whirlpool jest mało informacji.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Pierwszy Whirlpool i Electrolux EIV644 to odpowiedniki – najlepsze z tych wszystkich. Amica też ma 2 pola łączone, ale mniej praktyczne sterowanie (1 slider, zamiast 4). Drugi Whirlpool ma steronik +/- – slidery lepsze. Ostatni Electrolux to płyta bez pól łączonych, ale z wygodnym sterownikiem.

  16. Gosia pisze:

    Witam,interesuję mnie płyta indukcyjna Whirlpool 65 cm z dobrymi parametrami użytkowymi. Czy mógłby Pan coś mi doradzić, bo jest kilka modeli? Dziękuję.

  17. Michał pisze:

    Panie Krzysztofie. Wyposażam kuchnię, zmywarka lodówka i okap będzie z Ikea (przekonuje mnie 5 letnia gwarancja) ale płyta mi się wizualnie nie podoba. Co wybrać do kwoty 1200 zł (nie musi mieć łączonego pola)/ Czy Electrolux będzie dobrym wyborem? https://www….l/85005376

  18. Ewa pisze:

    Dzień dobry.
    A jaka płytę dwupalnikową może Pan polecić w cenie około 1000zł?
    Czy płyta indukcyjna GORENJE IT321SYB Simplicity będzie dobrym wyborem?

  19. Ewelina pisze:

    Dzień dobry chciałabym kupić płytę indukcyjną na 5(ok 3tys) pól oraz suszarkę (również 3 tys). Zastanawiam się nad płyta elektroluxa chociaż czytam różne komentarze np o nierownomiernym nagrzewaniu lub tym iż nie ma możliwości położenia 5 garnków chyba że małych. Natomiast suszarkę LG. Mozemoglby Pan coś doradzić. Dziękuję

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Równomierność podgrzewania wynika z kształtu cewek – gdy są okrągłe, to tak będzie to wyglądało. Co do rozstawu pól, to już kwestia wielkości płyty. Trop z Electroluxem jest bdb, podobnie jak z suszarką LG.
      Płyty: EIV835 i BLIXTSNABB dla IKEA.

  20. Damian pisze:

    Dzień dobry Panie Krzysztofie,
    Dzieki za tą studnie wiedzy na blogu.
    Poczytałem wnikliwie i zebrałem potencjalne produkty czy może Pan doradzić najlepszą konfigurację – dziękuję

    1. Electrolux Slim-fit SenseBoil EIS62441
    2. Electrolux EIV634 SLIM-FIT
    3. Electrolux EIV654 SLIM-FIT

    Piekarnik parowy (kolor inox):
    1. Amica ED87389BA+ Q-TYPE STEAM
    2. Electrolux EOB8S31Z SteamBoost
    3. Amica ED57475X STUDIO STEAM
    4. Amica ED87389BA+ X-TYPE STEAM
    5. Samsung Dual Cook BQ1VD6T131

    Okap (Kuchania otwarta z salonem ok 27m2):
    1. Toflesz OK-6 LINEA ECO 60 850 m3h
    2. Amica OMP6555BG

    Dziekuje i pozdrawiam

  21. Brygida pisze:

    Witam, czy mógłby Pan polecić płytę indukcyjną w kolorze innym niż czarnym lub białym (aby nie było tak widać kurzu i smug) z możliwością łączenia pół (chętnie po obu stronach), timerem i innymi 'bajerami' którą można podłączyć bez konieczności zakładania 'siły' w mieszkaniu (instalacja elektryczna świeżo wymieniona,ale nie mam już siły na zakładanie 'sily'). Chciałabym się zmieścić w cenie do 1500 zł, ale jeśli niewiele większy koszt wiąże się z lepszą funkcjonalnością lub komfortem, może da się coś zrobić. Poprosiłabym też o polecenie współgrającego i niezbyt głośnego wyciągu podszafkowego. Z góry dziękuję za poradę.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Pozostają modele szare i beżowe, ale wszystkie są na siłę. Mają co prawda opcję podłączenia pod 1 fazę, ale będą działać znacznie gorzej niż podpięte pod 2 fazy.

  22. Zippek pisze:

    Dzień dobry,
    Jaka płytę zintegrowana z okapem może Pan polecić?

  23. Daw pisze:

    WITAM! Czy do płyty EIV744 slim fit może być okap 60 cm ?

  24. Zekora pisze:

    Witam. Czy Electrolux EIV634 SLIM-FIT nadaje się pod 1 fazę, interesuje mnie Czy ta płyta ma osobne cewki do każdego z pół. Pozdrawiam.

  25. Zekora pisze:

    Płyta indukcyjna ELECTROLUX EIV6340X SLIM-FIT czy to to samo co 634 tylko z ramką. Dziękuję.

  26. Eweliny pisze:

    Witam chciałam zapytać co Pan mysli nt suszarki amica ad2c93kistvad miałam już zamawiać LG jednak ta ma takie same a nawet lepsze funkcję (posiada funkcję pary) i jest sporo tańsza? Dziękuję za pomoc

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Suszarki Amica produkuje chińska Midea i nie za bardzo można je porównywać z LG bo to zupełnie inna liga jakościowa. Amica za 2800 zł ma bęben galwanizowany – to trochę żałosne – LG RC90 mają ze stali kwasoodpornej, drzwi w Amice to full plastik, a w LG full szkło hartowane. Amica jest zdecydowanie głośniejsza, ma gorszą klasę kondensacji i cholera wie jak działa ten ich system samoczyszczenia skraplacza – w sieci brak schematów, w instrukcji info o czyszczeniu ręcznym, a w opisie, że niby sam czyści się skraplacz – na infolinii nic nie wiedzą.

      • Ewelina pisze:

        Bardzo dziękuję Panie Krzysztofie za pomoc już wiem która kupić. Krótko ale bardzo konkretnie i rzeczowo jeszcze raz dziękuję bardzo

  27. Ania pisze:

    JAKIE JEST PANA ZDANIE NA TEMAT PLYTY AMICA PIM 6543 PHTSK ? W MIEDIA MARKT MOZNA KUPIC ZA 1099 ZL. Planowałam kupić płytę Electrolux liv63341BK . Tetaz nie wiem czy warto zrezygnować z Electrolux na rzecz tańszej Amici.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To konkurent dla Boscha i Electroluxa w ceniach 1700 zł – Amica oferuje podobne funkcje w niższej cenie, ale nie ma co się spodziewać super kultury pracy, ani jakości jak w markach wymienionych wyżej. W cenie 1100 zł nie ma ciekawszej płyty. Wskazany Electrolux jest cichszy, ma dłuższe pole łączone, sterownik od każdego pola osobo – to też lepszy sprzęt od Amici.

  28. helka pisze:

    Dobry wieczór, jakie ma Pan zdanie na temat płyty indukcyjnej SAMSUNG NZ64N9777BK ? Pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Wygodne pole łączone z 4 cewek, ale cena kosmos jak na płytę Samsunga – za mniejsze pieniądze są lepsze – Electrolux EIV654 ( CIV654 ), lub odpowiednik dla IKEA już z 5 letnią gwarancją w cenie HÖGKLASSIG

  29. Aisog pisze:

    Panie Krzysztofie! Co poleci Pan w temacie płyt indukcyjnych wpuszczanych w blat, szer. od od 70 cm, 4-5 pół grzewczych, firma Electrolux. Czy to są płyty slim-fit?

  30. Łukasz pisze:

    Czy warto dopłacać do płyty pvs651FC5E mając już zamówioną płytę pie631? w Internecie zbyt mało opinii ma. Różni się jedynie dodatkową opcją pola łączonego, szlifem z trzech stron, a także funkcją smażenia (nie wiem czy nie wymaga dedykowanej patelni).

    Czy zna Pan ten model? Chodzi mi głównie o kwestię głośności, pulsacji, ew. awaryjności i komfortu

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Nie odpowiem Panu na to pytanie – sam Pan musi wiedzieć, czego potrzebuje 😉 Osobiście nie wymieniałbym, ale są osoby dla których pole łączone jest ważne. Obie płyty są dobre.

      • Łukasz pisze:

        Dziękuję za odpowiedź, rozumiem.
        A czy ma Pan jakąś opine nt. sensoru smażenia, który występuje w tej płycie PVS od BOSCHa? Czy działa to poprawnie czy też to kolejna wydmuszka?

  31. Dorota pisze:

    Dzień dobry! Bardzo proszę o ocenę wybranego zestawu:
    piekarnik GORENJE​ BO76SYB​ Simplicity , kuchenka mikrofalowa​ GORENJE BM235SYB
    Płyta indukcyjna Elektrolux​ EIV 654
    Lodówka Whirlpool WHC20 T352
    Zmywarka Beko DIN28431
    Okap podszafkowy w trybie pochłaniacza z filtrem węglowym:
    GLOBALO SENTURO 60.3 BLACK
    lub
    GLOBALO AGENDERO 60.2 BLACK

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Zestaw bardzo dobry – będzie się ładnie prezentować i nic mu nie brakuje funkcjonalnie. Co do okapu to bardzo podobne konstrukcje – parametry prawie identyczne, różnią się jedynie panelem sterowania i osłoną filtra metalowego. Oba dobre do ok. 20-25 m2 kuchni.

      • Dorota pisze:

        Dobry wieczór! Dziękuję za pomoc. Omawiane przez Pana zagadnienia są bardzo przydatne przy wyborze sprzętu AGD. Pozdrawiam.

  32. Konstantynopolitanczykiewicz pisze:

    Dzień dobry,
    Szukam jak najcichszej płyty indukcyjnej. Żadne inne kryterium nie jest dla mnie ważne. To prawda, że płyta Bosch PVQ651FC5E jest bezgłośna poza trybem boost, który i tak jest bardzo cichy w porównaniu z konkurencją?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To zależy od użytego naczynia, czasu gotowania i poziomu mocy – każda płyta ma system wiatraków, które je chłodzą i zasada ich działania jest taka jak w komputerze – im dłuższa praca pod większym obciążeniem, tym głośniej pracują próbując schłodzić płytę. Równie ciche są Electroluxy.

      • Konstantynopolitanczykiewicz pisze:

        Ten model jest trochę drozszy:
        PVQ651FC5E
        Ma jakąś przewagę nad pozostałymi dwoma? 🙂

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Nie – to po prostu sprzęt z 2 polami łączonymi – jak się gotuje na 2 dużych naczyniach typu brytfanna, patelnia grillowa, teppanyaki to się przydaje, a tak wystarczy jedna strefa łączona.

    • Konstantynopolitanczykiewicz pisze:

      Jeszcze podobno Siemens EH675FFC1E i Bosch PVS651FB5E są ciche.

      Polecił by Pan którąś z płyt, które wymienilem lub jakąkolwiek inną? Głośność to najważniejszy atrybut, w dalszej kolejności dowolny inny.

      Bardzo dziękuję Panu za wszelkie rady :).

      • Krzysztof Kulikowski pisze:

        Obie należą do dość prostych modeli – Siemens nie ma pola łączonego, tylko rozszerzane.

        • Konstantynopolitanczykiewicz pisze:

          Jestem uważnym czytelnikiem Pana strony i wiem, że im prostszy model, tym mniej zawodny :).

          Czym się różni pole łączone od rozszerzanego? Ktore lepsze?

          Miałem model płyty, ktora wydawała cichy, nieprzyjemny dźwięk, podobny efekt do paznokcia przejeżdżającego po tablicy. Udało się wymienić i chciałbym uniknąć powtórki, dlatego muszę wybrać dobry model. Sam odgłos wiatraków jak w komputerze jest ok, ważne, by uniknąć nieprzyjemnych dźwięków (w starej płycie ich nie bylo).

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Łączone to opcja połączenia 2 niezależnych cewek w jedną dużą strefę, a pole rozszerzane to dodana do normalnego pola okrągłego, mała cewka z boku – pierwsze rozwiązanie praktyczniejsze, a drugie już prawie nie stosowane. Płyty poza wiatrakami będą wydawać dźwięki cykania i buczenia – to cewki i naczynia – wynika to z technologii.

  33. WojDuch pisze:

    Witam,

    Czy płyta EIV744 będzie lepszym rozwiązaniem od EIV 634 ? Można ją dostać w podobnej cenie.
    Jaki by Pan polecał okap podszafkowy wpuszczany do tych płyt? Kuchnia z oknem otwarta na salon. Łączna powierzchnia 27m2.
    Z góry dziekuję

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Ma 2 pola łączone, a EIV534 ma takie 1 – czy lepsza? To już kwestia indywidualnych potrzeb, obie są super. Wsad meblowy może być standardowy 55-60 cm szerokości, brałbym coś o wydajności 650-700 m3/h z Toflesz, Globalo, VDB.

  34. PiotrekBe pisze:

    Dzień dobry, czy mógłbym prosić o opinie odnosnie płyty gorenje is645bg w porównaniu do EIV634 ? Która byłaby lepsza?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To płyta będąca bardziej odpowiednikiem modeli Boscha i Samsunga – Tylko Electrolux stosuje w połączeniu długie pola łączone i przesunięty do boku programator z 4 sliderami. W Gorenje mamy 1 długi slider jak w Boschu i krótkie pole łączone. Ogólnie płyta dobra, a do tego piękna, ale nie aż tak praktyczna jak Electrolux.

  35. Andrzej pisze:

    Witam, Panie Krystofie
    Jaka plyte wybrac?
    https://www….w-slim-fit
    lub
    https://www….gIFk_D_BwE
    kolorowo mnie sie Whirpool podoba, ale podobnie, ze Electrolux lepszy, bo ludzi pisza ze w Whirpool słabo działają suwaki. Co Pan sadzi?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Na to pytanie już sam Pan musi sobie odpowiedzieć – to dwa różne kolory. Electrolux ma najładniejsze płyty w bieli, długie pole łączone i 4 slidery po 14 poziomów mocy. Whirlpool słynie ze swojej serii w kolorze szampańskim, też ma wygodne sterowanie z 4 sliderami (aż 18 poziomów mocy), ale pole łączone jest dużo krótsze, więc ma gorzej zagospodarowaną przestrzeń. Obie płyty są godne polecenia.

  36. Płyta indukcyjna Siemens EX651FEC1E pisze:

    Dobry wieczór Pani Krzysztofie, mam pytanie o indukcję.
    Do tej pory miałam Siemensa (zbiła się) i chyba chciałabym zostać przy tym producencie. Wybrałam model Siemens EX651FEC1E . Czy to dobry wybór? Niewiele jest opinii o tym modelu, nie wiem dlaczego, czy to jakiś nowy model? Czy wart swojej ceny?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Płyta z polem łączonym z 4 cewek – dobre rozwiązanie, ale i tak w tej kategorii najlepiej wypada Electrolux EIV654 (CIV to ten sam sprzęt) i jej odpowiednik z IKEA.

    • Płyta indukcyjna Siemens EX651FEC1E pisze:

      ELECTROLUX SLIM-FIT CIV654
      Która jest lepsza? Wymieniony przeze mnie wcześniej Simens czy ta? Czy jesli wczesniej miałam Simensa to mogę zamontowac elektroluxa? Czy one mają inną grubość. po prostu boje sie , ze jesli kupię elektroluxa to nagle się okaże, że ona nie pasuje w to miejsce po Siemensie… :/
      Proszę o podpowiedź Panie Krzysztofie.

  37. Mariusz pisze:

    Panie Krzysztofie zastanawiam się nad płytą EIV634 lub KIV634l , którą z nich Pan by polecił? Jakie są zasadnicze róznice między tymi płytami, ewentualnie jakąś inną płytę? Płyty wybrałem studiując to forum i Pana wypowiedzi.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To ten sam sprzęt, jedynie model KIV nie ma szlifu szkła więc może być wpuszczony w blat na płasko.

  38. Mateusz pisze:

    Dzień dobry Panie Krzysztofie. Jestem na etapie kupna płyty, piekarnika i zmywarki. Na wszystko budżet to około 5 tysięcy. Przeglądałem dużo Pana wypowiedzi i wybrałem kilka przedmiotów. Całość będzie używana przez osoby starsze, więc prostota jest kluczowa. Rodzice lubią markę samsung – z tego względu starałem się znaleźć jakieś przykłady „z tej stajni”

    Piekarniki – raczej celuję w pokrętła, mnogość funkcji nie jest wymagana:
    1 – AMICA ED37216B X-TYPE , bądź odpowiednik z euro – boję się o sterowanie
    2 – BEKO BBIR13300XC – wydaje się prosty w obsłudze
    3 – Electrolux EOF5C50Z SurroundCook
    4 – Samsung Dual Fan NV70K2340RG

    Płyta:
    1 – AEG IKB64410FB SLIM-FIT
    2 – AEG IKE64441FB SLIM-FIT
    3 – BEKO HII64801F2HT i odpowiednik z euro
    4 – Electrolux Slim-fit EIV644
    5 – Samsung NZ64H57479K

    Zmywarka:
    1 – HOTPOINT HIC 3O33 WLEG
    2 – WHIRLPOOL WIO 3T133 PLE
    3 – Beko DIN28423
    4- Samsung DW60A6090BB

    I tu pojawia się problem, bo ciężko mi wybrać, a ciężko przebrnąć przez w sumie 10 tysięcy komentarzy pod zestawieniami na stronie :/
    Z góry dziękuję za rady.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Piekarnik z Beko najlepszy, ale jak lubią Samsunga, to ten model też będzie spoko – łatwy w obsłudze. Indukcja 2 AEG lub Electrolux – różnią się tylko szlifem (AEG ma wokół, a E. z przody). Zmywarka WIO lub z Beko.

  39. Szymon pisze:

    Witam serdecznie . Jaka Pan poleca plyte do 2200zł? Wklad standardowy

  40. Aga pisze:

    Czy ta płyta to dobry wybór?
    Płyta indukcyjna – 1949 zł
    Electrolux KIV634I
    https://www….b/kiv634i/

    Myślimy o tym aby była ona licowana z blatem. Nie wiem tylko co w przypadku uszkodzenia. Na ile te plty są wymienne. Czy nie będzie później problemu aby znaleźć coś co pasuje jesli wycofają daną serię.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To jedyna 634 z bez szlifu, więc jeśli ma być zlicowana to jedyny wybór. Modele z tej serii polecam. Nie powinno być problemów, bo takie modele ma też bliźniaczy AEG, a konkurencja w postaci Boscha, Siemensa i Amici ma nieco większy wymiar szkła – w tą stronę da się dociąć blat.

      • Aga pisze:

        Dziękuję za odpowiedź.
        Rozważam jeszcze wersję której się nie licuje. Trochę mnie nastraszyli tymi problemami z wymianą. Wszystko pewnie zależy od tego jak to będzie obrobione.
        Czy oprcz podanej firmy i modelu powinnam wziąć cos jeszcze pod uwagę?
        W tej półce cenowej chyba nie ma już niczego sensownego?

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Ten model to najlepszy wybór do zlicowania, ale są też inne – tańsze i nieco gorsze z Amici 2.0, a także równie dobre modele Boscha/Siemensa, choć osobiście wolę sterowanie z Electroluxa.

  41. Grzegorz pisze:

    Którą z tych płyt poleciłby Pan:
    -ELECTROLUX EIV644 SLIM-FIT
    ELECTROLUX EIV634 SLIM-FIT
    AEG IKE64441FB SLIM-FIT
    Lub inną z tego przedziału cenowego.
    Evi644 jest tańsze od evi634 a ma dwa pola łączone. Czym się różni wersja civ634 od eiv634 . Z góry dziekuje.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      EIV644 to płyta z 2 polami łączonymi, ale krótkimi. Moim zdaniem układ 634 wygodniejszy. Modele EIV i CIV to ten sam sprzęt tylko dla różnych sklepów. Model AEG to wariant 634 z szlifem wokół.

  42. Pawel pisze:

    Dzień dobry. Muszę zdecydować się na zakup płyty indukcyjnej. Grubość blat 3.8 cm jeśli ma to znaczenie. Mam podłączenie 3 fazowe. Robię całą kuchnie i chciałbym zmieścić się do 1100 zł za płytę indukcyjną. Znalazłem kilka modeli: Electrolux EHH6240ISK Amica PI6540PTU lub Whirlpool WSQ2760BF Zależy mi na żywotności. Nie chciałbym wymieniać sprzędu po 3 latach. Kolejną rzeczą która jest ważna to możliwość korzystania z kilku pól grzewczych jednocześnie bez znacznej straty mocy. Czy któraś z wyższych propozycji jest warta uwagi? Ewnetualnie czy może Pan polecić coś innego do 1100zł?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Płyta Electroluxa słaba – ma tylko 6,6 kW. Amica dobra, podstawowa, ale tu trwałości nie należy oczekiwać – to Amica. Whirlpool z tego wszystkiego najlepszy.

      • Pawel pisze:

        Witam,
        Kupiłem tę płytę Whirlpool i byłem zadowolony pół roku działała bez problemu. Natomiast ostatio zepsuły się dwa pola grzewcze. Wziąłem gwarancję na 5 lat..myślę naprawią. Przyszedł technik z Whirlpool powiedział że to wina przepięcia w sieci i nie obejmuje gwarancji. Co mogę zrobić w takiej systuacji? Podpytałem go mówił że to najczęstsza usterka i cena płyty nie ma znaczenia..

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Zdarza się, nie wiele może Pan zrobić, chyba, że ma Pan ubezpieczenie domu/mieszkania obejmujące przepięcia.

  43. Krzysztof pisze:

    Dzień dobry, świetną robotę robi Pan swoimi artykułami i zestawieniami top10. Jestem w trakcie generalnego remontu i wszystkie sprzęty do domu kupuje z Pana polecenia 😉

    Chciałem zapytać czy płyta indukcyjna ELECTROLUX EIT61443B to te same podzespoły jeżeli chodzi o system chłodzenia i wszystkie inne skomplikowane mechanizmy co model w top10 – EIV634 Slim fit?

    Z tego co udało mi się sprawdzić to różnią się one mocą poszczególnych pól i nie posiada ona łączonej strefy, ale czy nie można samemu „zrobić” łączonej strefy ustawiając naczynie na dwóch polach i ustawić taką samą moc grzania – pytam bardziej z ciekawości bo nie będę z tej opcji korzystał, ale zastanawia mnie różnica w cenie między EIV634 a EIT61443B.

    Pozdrawiam!

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Samemu nie zrobi się łączonej strefy – wywali błąd. System chłodzenia, szkło i sterownik są takie same, różnią się tylko tym łączeniem pól i inną elektroniką wynikającą z pierwszej różnicy. Obie dobre.

  44. Marta pisze:

    Witam. Czy mogę prosić o pomoc w wyborze płyty indukcyjnej tak do kwoty 1500zł. Bardzo ciekawa jest ta EIV634 ale już 1700zł, co by Pan powiedział na temat SAMSUNG NZ 64 H37070K tylko podobno w niej jest grzanie pulsacyjne i ma różne opinie. Proszę o poradę.

  45. Dorota pisze:

    Witam, bardzo proszę o pomoc w wyborze płyty indukcyjnej. Właśnie moja Zelmer ZPI6012UE zakończyła swój żywot po 12 latach użytkowania. Działała bez zarzutu a do tego nie ma ani jednej rysy!!! Była cicha i solidna. Chciałabym aby nowa godnie ją zastąpiła. Nie potrzebuje żadnych extra bajerów, łączenia pól itp. Jedyne co jest dla mnie ważne to funkcja booster najlepiej na wszystkich palnikach (tu było tylko na 2) i żeby nie zmniejszała mocy przy używaniu boostera na innych palnikach. Szkło miała schot ceran i może to jest zasługa braku nawet najmniejszej ryski. Kwestia ceny jest też ważna (ok 1500) – nie chcę przepłacać. Po długich poszukiwaniach padło na BOSCH PIF651FB1E PowerBoost – czy ta płyta da radę spełnić moje oczekiwania?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Każda będzie zmniejszać moc przy użyciu boostera na więcej niż 1 polu. Wybór dobry, powinna być Pani z niej zadowolona, choć co do zarysowań to nie byłbym takim optymistą, chyba, że tak bardzo Pani dba 🙂

  46. Dorota pisze:

    a i jeszcze jedno – używam też małych garnków np kawiarka – żeby nie było z tym problemu przy nowej płycie

  47. Donia pisze:

    Drogi Panie Krzysztofie
    Mam 55 lat i do tej pory gotowałam dla rodziny na gazówce z butlą gazową,był taki czas że prało się we Frani itp.Jednak dorobiliśmy się własnego mieszkania i czas wejść na salony. Potrzebujemy cały sprzęt lodówkę,indukcję,piekarnik,zmywarkę,pralkę może z suszarką. Proszę o pomoc co kupić nie za majątek a w miarę dobre,ponieważ jesteśmy zwykłymi zjadaczami chleba.Pozdrawiam cieplutko.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Jasne, tylko proszę rozpisać ten zestaw tak jak inni niżej – punkt po punkcie, podać wymagania, wymiary, kolory itp.

  48. Aneta pisze:

    Witam, proszę o poradę czym różnią się płyty
    AEG IKE74471IB , EIV734 i AEG IKE74441IB
    Proszę o podpowiedź czy warto dopłacać do AEG czy brać Electroluxa

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      2 i 3 to te same płyty, różnią się tylko szlifem – Electrolux ma szlif z frontu, a AEG nie ma żadnego, więc nadaje się do wpuszczenia w blat. Pierwszy model to bardziej zaawansowana płyta z polem łączonym z 4 cewek owalnych i tolerancją na mniejsze naczynia. 2 i 3 mają pole łączone z 2 cewek okrągłych po 21 cm. Tej 1 fajny test znajdzie Pani na kanale YT strony piekarnikiparowe.com

    • Krzysztof pisze:

      Witam
      Proszę oradę kłytę wybrać aby uzysjać bardzo dużą temperaturę tzn. piekę często placki ziemniaczane. Na płycie u siostry nie potrafię uzyskać chrupiącej skutki, podobna sytuacja z grillowaniem.
      Pozdrawiam

      • Krzysztof Kulikowski pisze:

        Nie bardzo rozumiem… Każda normalna indukcja jest wstanie osiągnąć na patelni wysokie temperatury… Siostra musi mieć jakiś wadliwy sprzęt, jeśli nie da się przysmażyć tak prostej potrawy jak placki.

  49. Tomek pisze:

    Witam, bardzo proszę o pomoc w wyborze płyty indukcyjnej.
    1. WHIRLPOOL WL S8560 AL
    2. WHIRLPOOL WF S8865 NE
    3. WHIRLPOOL WF S9365 BF/IXL
    a moze
    4. ELECTROLUX EIV654
    Ktora bedzie najlepsza. Pozawiam.

  50. Zjedz_chociaż_surówkę pisze:

    Mam pytanie o porównanie głośności płyt indukcyjnych i ceramicznych.

    Prawdą jest, że płyty ceramiczne nie wydają żadnych dźwięków, a indukcyjne skrzypią, wydają dzwieki o wysokiej częstotliwości, buczą, a na boosterze zagłuszają samochody na autostradzie ewentualnie przelatujące w pobliżu samoloty?


reklamaml