sobota, 4 czerwca 2022, Szymon Marcjanek
Najlepsze płyty indukcyjne. 10 urządzeń, które warto kupić w 2024 roku
0 odpowiedzi na “1. Whirlpool”
reklamaml
![]() |
Copyright © agdManiaK wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści. |
Największa sieć blogów Nowych Technologii techManiaK.PL CATALIST s.c., ul. Krowoderskich Zuchów 17/12, 31-271 Kraków 3585 queries. 1,524, 1.523 (1,524) (78636338, D3dgg6hDh43) |
Dzień Dobry. Co Pan sądzi o płycie EIV835 Electroluxa? Czy to nowy model a rozwiązania techniczne są energooszczędne?
To stary model jak wszystkie ze sliderem z nadrukowaną skalą 1-14 – nowe mają 1-9 lub tablecik mniej więcej kwadratowy.
Ogólnie to dobra płyta jeśli nie potrzebuje się bardzo dużej cewki na środki.
Dziękuję za odpowiedź.A gdyby to Pan miał mi polecić w miarę nową 5 cewkową czarną indukcję przy budżecie 3.5 do max 4 tys.to co by to było?
Siemens iQ500 ED851HWB1E jak i odpowiednik Boscha.
Dziękuję. Ta nowość od Boscha PVW83HC1E mieści się w tym gronie? Coś więcej o tej płycie może Pan proszę powiedzieć?
Tak, to praktycznie odpowiedniki z Siemensem.
Dzień dobry panie Krzysztofie.
Jaka płyta indukcyjna Siemens’a nadała by się, aby zachować spójność wizualną z piekarnikiem Siemens HB676G0S1 ?
Oczywiście jeśli chodzi o stopień zaawansowania sprzętu, zależy mi mniej więcej na tej samej półce co wyżej wymieniony piekarnik.
Dodam, że układ w kuchni mam taki, że piekarnik będzie umiejscowiony pod płytą indukcyjną.
Pozdrawiam serdecznie
W ramach tego samego producenta praktycznie każda Siemensa – producenci nie łączą tego jakoś designersko zazwyczaj – indukcja to czarne szkło z nadrukami. Co najwyżej Siemens ma parę płyt ze stalowymi dekorami po bokach, wtedy jakoś to nawiązuje do stali w piekarnikach serii iQ700.
Witam ponownie p. Krzysztofie, była lodówka i zmywarka to czas na indukcję 🙂
W oko wpadły mi modele Electroluxa:
CIS62450FW
MIS62453FW
CIS62449W
Jeśli nie te to co w budżecie do max 3000 zł (inna marka)?
C to modele pod RTV Euro AGD, M to Media Expert. Ostatnia to stary model, pierwsza i druga najnowsze, więc mają inne nadruki bardziej precyzyjne sterowanie. Wszystkie dobre, szkło jedno z najbardziej białych.
Dziękuję. To jeszcze pytanie. Płyty te oferują rzekomy czujnik wrzenia. To faktycznie działa czy jest tylko bajerem, który podnosi cenę sprzętu?
SenseBoil w miarę działa, ale nie jest to coś super potrzebnego, osobiście wolę czujniki smażenia.
Panie KRzysztofie, pomógł już nam Pan z piekarnikiem, teraz pora na płytę. Szukam szerszej na 80cm i 5 pól. U nas w domu dużo się gotuje, garnki we wszystkich rozmiarach, bardzo często kilka palników w użyciu. Na żywo widziałam dwie – Electrolux EIV84550 i Amica PI7553phtsu 2.0 . Różnica w cenie znaczna. Na połączeniu z okapem mi nie zależy. Czy warto dopłacać do Electrolixa, głównie pod kątem jakości? A może Pan poleci jeszcze coś innego? Płyta montowana na blat. Pozdrawiam!
E ma 2 duże pola łączone z cewek octa, lepszy sterownik z precyzyjnymi 4 sliderami. Amica to starsza generacja 2.0 – w aktualnej 3.0 nie ma płyt szerokich, choć akurat te szerokie płyty wychodzą Amice najlepiej, dlatego też ten model ma tak dużo dobrych opinii. Podsumowując jakościowo wskazałbym Electroluxa, ale ten model Amici też nie jest zły, po prostu inne pola i inny sterownik.
Witam, Panie Krzysztofie mam pytanie ponieważ pierwszy raz będę używać płyty indukcyjnej i zastanawiam się nad dwoma z firmy Electrolux LIV63431BK a EIV634 slim-fit. Nie ukrywam że bardziej wolałabym tańszą płytę ale czy traci ona wtedy na jakości?
Drugie pytanie czy miał Pan styczność z okapami firmy Toflesz? Chciałabym kupić model Toflesz OK-6 linea eco 60 700 m3h inox czarny. Wydaje się z opisu że ma dość mocy a nie generuje dużo hałasu.
Panie Krzysztofie – Takie nietuzinkowe pytanie. Co Pan sądzi o płytach indukcyjnych firm AKPO i MAAN. Jak wygląda jakość – samie je produkują czy to produkcja z Chin?
Dziękuję!
Nie mam z nimi żadnych doświadczeń, nie sprawdzałem to tam w środku piszczy. Maan to bardzo tanie płyty, szkło bez oznaczeń, więc pewnie Chiny, sterownik nietypowy cylindryczny, za tanie żeby to był wyrób PL, ale mogę się mylić. Apko częściowo ma swoje płyty, w tym nowe modele będą z wbudowanymi okapami pod Leroy Merlin – pisałem o nich kilka dni temu, ale skąd mają części i jak z jakością – tego nie wiem.
Panie Krzysztofie czym się różnią płyty slim electroluxa MIS62453FW od EIV6344OBW ? Oprócz znacznej różnicy cenowej nie widzę istotnych różnic. Proszę o informacje czy warto dopłacać. 🙂
MIS to wyłącznościówka dla ME z nowszą wersją programatora – precyzyjne 4 slidery z 9 poziomami mocy i SenseBoil – czujnik wrzenia. Druga to stary model z 14 poziomami, ale bez precyzyjnej skali. Obie dobre.
Dzień dobry,
czy mógłby Pan doradzić wybór płyty indukcyjnej o takich kryteriach:
– szerokość ~80cm
– zlicowanie z blatem
– integracja z okapem
– timery
– slidery do sterowania
Widziałem w newsie odnośnie targów, że są płyty ze zmatowionym szkłem – czy mógłby Pan coś zaproponować?
Mało jest płyt o takiej szerokości, które da się zlicować z blatem, ale patrzyliśmy w sumie tylko na Electroluxa, jako sprawdzoną firme.
Budżet to raczej 4000-4500 max, ewentualnie jeśli to poza budżetem to jaka kwota byłaby potrzebna?
W zasadzie to czy jest Pan w stanie polecić jakąś płyte indukcyjną o takich kryteriach? Niestety w electroluxie chyba takiej nie ma.
– Szerokość ~80cm
– Zlicowana z blatem
– Łączenie pól grzejnych
– Integracja z okapem
– Indywidualne Timery
Nie ma płyty spełniającej te wszystkie wymagania, coś trzeba poświęcić. Przykładowo Siemens iQ700 EX801LVC1E ma opcję zlicowania z blatem, łączenie pól, możliwość ustawienia czasu na każde pole osobno i wygodne 2 slidery
Właśnie miałem pisać jeszcze aktualizacje, ale widzę, że zdążył się Pan już odnieść.
Zawęziliśmy trochę wybór i wybieramy między:
– Electrolux EIS82441
– Samsung NZ84C6057FK
Co może Pan powiedzieć o Samsungu – paradoksalnie wygląda na to, że wszystkie wymagania jakie wymieniłem spełnia. Do tego cena jest bardzo atrakcyjna – 3000zł
Mam natomiast jeszcze kilka innych pytań:
1. Będziemy chcieli dobrać okap do kuchni,salonu, jadalni i holu o kubaturze 114m3. Pierwotnie chcieliśmy okap zintegrowany z płytą, ale nie wiem czy warto w to iść – czy nie jest tak, że te okapy oferowane do integracji z płytą oferują przeciętne możliwości w pułapie cenowym? Dla przykładu jeśli wybierzemy płyte Samsunga to planowaliśmy wziąć okap Samsung NK36C7070WB – może ma Pan jakiś lepszy okap kominowy skośny w cenie która nie zabija zwykłego człowieka?
2. Pisze Pan o kwestii wytrzymałości płyt indukcyjnych jako niezbyt trwałych sprzętów. Co w sytuacji zepsucia płyty i konieczności wymiany? Czy płyta zlicowana z blatem będzie wymagała również wymiany blatu? Czy płyta która zlicowana z blatem nie będzie, będize łatwiejsza w wymianie bez konieczności wymiany blatu?
Samsung ma większe pole duże i pole łączone z 4 cewek, a nie 2, sterowanie podobne, więc wygrywa Samsung. Płyta zlicowana z blatem, przy wymianie wymaga zakupu czegoś o takim samym wymiarze szkła, a te na blatowe mają zbliżony rozmiar otworu.
Wskazany okap Samsunga jest świetny, a jeśli coś tańszego to wiele dobrych modeli ok.90 cm szerokości ma Amica.
Panie Krzysztofie, w cenie do 2000zł wybrać EH631HFC1M , PVS631HB1E czy może całkiem co innego? 🙂
W Boschu lepsze pole łączone i precyzyjny slider, ale tak to obie płyty są dobre.
Dzień dobry.. Mam jedną zagwozdkę. Płyty indukcyjne elektroluxa slim fit można zabudować w wąskim blacie, czyli np blat HPL 12 mm. Jeżeli jednak pod płytą chcę zabudować piekarnik, to i tak muszę postawić na blat o grubości minimum 28 mm. Dobrze czytam instrukcję? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Dobrze lub po prostu obniżyć piekarnik i dodać maskownicę między blatem i górną listwą piekarnika.
Chyba nie mogę dać odpowiedzi na Pana komentarz ze względu na dozwoloną liczbe zagnieżdzeń – https://www….ent-193738
Chciałem zapytać jak działa integracja płyty Samsunga z okapem Samsunga – widziałem, że narzeka Pan na analogiczne rozwiązanie Electroluxa Hob2Hood jako włączające się w niechcianych momentach.
Czy tutaj działa to lepiej?
To kwestia indywidualna, mi przeszkadza samoodpalający się okap przy prawie każdym działaniu na płycie – przy podłączeniu kominowym, jakiś tam wyciąg przy wyłączonym okapie zawsze jest, więc okap odpalam, tylko gdy gotuje się coś smrodliwego lub przy smażeniu.
Dzień Dobry Panie Krzysztofie, jest Pan najlepszym fachowcem w sieci – Pana opinie są bardzo obiektywne. Mamy już 3 sprzęty dzięki Panu i jesteśmy zadowoleni. Ostatnio po roku pękło nam szkło w płycie Electrolux EiS62441 po upadku pokrywki, zastanawiamy się czy naprawiać, czy zamienić na Bosch: PVQ631HC1E (4×2,5(3,7)kW). Z Electrolux SenseBoil praktycznie nie korzystaliśmy – 5-10 razy w ciągu całego roku. Ciągle używaliśmy PowerBoost bo mamy duże garnki i patelnie – wtedy płyta Electrolux strasznie wyje (Cewki). Dlaczego Bosch- wyższe moce pól indukcyjnych bez PowerBoost i z PowerBoost. Czujnik smażenia – chyba użyjemy częściej niż SenseBoil. Podobno Bosch jest głośniejszy od Electrolux – z tego co od Pana się nauczyłem, to chodzi o to, że Bosch ma jeden wiatrak a Elecrtrolux 2 – więc chodzi o chłodzenie. Dodatkowo napisał Pan w jednym z komentarzy, że cewki Bosch/Siemens są najcichsze.
Czyli czy naprawiać Electrolux EiS62441 , czy ten Bosch PVQ631HC1E też jest wart uwagi?
Nigdzie w sieci nie ma informacji ile kosztuje wymiana szkła w płycie, płyta jest wciąż na gwarancji.
System wentylacji Boscha jest faktycznie nieco głośniejszy od Electroluxa, ale to i tak bardzo dobry poziom w porównaniu do innych firm, za to w tych nowych modelach Boscha cewki będą pracować nieco stabilniej, ciszej, więc ostatecznie powinno być na plus biorąc pod uwagę gotowanie na maksymalnej mocy i PowerBoost.
Szyba do tej płyty Electroluxa to koszt od 800 do 1000 zł + koszt jej wymiany, więc może wyjść mniej więcej 50% wartości nowego modelu Boscha – czy warto? To już musi sam Pan sobie odpowiedzieć na to pytanie – osobiście raczej wolałbym sprzedać płytę Electroluxa bez szkła na części – spokojnie odzyska się mniej więcej 800 zł i kupiłbym nowego Boscha.
Dziękuję za Pana komentarz. Kupiona i zainstalowana płyta: Bosch PVQ631HC1E , w porównaniu do Electroluxa na co dzień jej prawie nie słychać, to tak jakby w skali 1-10 (1 to najciszej) Electroluxowi dać 10, to Bosch ma 3-5. Jeśli płyta się bardzo nagrzeje to faktycznie wiatrak jest głośniejszy, ale na co dzień przy codziennym gotowaniu/smażeniu się nie załącza lub go nie słyszymy. Ustawianie temperatury na jednym polu bardzo przydatne, będziemy korzystać dużo częściej niż z SenseBoil Electroluxa – (Steki w końcu wychodzą idealne na Bosch). Nagrzewanie bardzo szybkie, do tej pory codziennie musieliśmy korzystać z boost na Electroluxie, to w Boschu nie skorzystaliśmy ani razu jeszcze (5 dni użytkujemy już) – czyli w ogólnym rozrachunku pomimo mocniejszych pól, to wyjdzie taniej za prąd (mniejsze zużycie bo nie potrzeba boosta).
Super, dzięki za opinię 🙂
Dzień dobry Panie Krzysztofie,
myślałam o zakupie płyty Bosha PIX631HC1E , którą polecał Pan już parokrotnie, ale zastanawiam się, czy jest jeszcze jakaś inna ciekawa płyta na rynku do 3200 zł. Najbardziej zależy mi na:
– timerze
– łączeniem pól tylko po jednej stronie – żeby nie było problemu z podgrzewaniem w dużych garnkach albo takich o niestandardowym rozmiarze
– łatwym w użyciu sliderze, który nie wyprowadzi mnie z równowagi 😉
– możliwości złapania małych średnic jak kawiarka (wiem, że z tym może być ciężko)
Nie zależy mi na połączeniu z aplikacją czy okapem.
PIX od Boscha będzie najlepszą taką płytą, spełniającą wszystkie 4 wymagania 🙂
Dziękuję 🙂 czy ta płyta PIX61RHC1E to jest to samo, tylko dedykowane dla ME?
Poprzednia płytę miałam firmy Samsung – 8 lat, zmieniając kupiłam w/w licząc, że będzie to coś lepszego. Płyta użytkowana od 7 dni, w porównaniu do Samsunga, używając tych samych garnków, płyta szybko się rysuje. Pola grzeją prawidlowo. Duży plus to są półstopnie. Co do wydajności, szybko „gotuje wodę”. Mam nadzieję że posłuży dłużej niż 5 lat. W innym wypadku nie różni się niczym niż płyta za 1500 zł . Czyszczenie tej płyty to jest dramat.
Co Pan na taki komentarz do tej płyty ? Byłem na nią zdecydowany ale teraz nie wiem czy nie lepiej wziąć Electroluxa EIV644 lub EIV634 .
Bosch PIX631HC1E, ELECTROLUX EIV644 czyli rozumiem że w tym przypadku brać Boscha ?
Samsung ma szkło EuroKera, Bosch Schott Ceran, oba wykonane w tej samej technologii, więc nie ma różnic pod względem twardości, czy rysowania, wręcz raczej to częściej to lekko matowe wykończenie w EuroKera Samsunga i Electroluxa jest uznawane a bardziej się rysujące. Każdy może mieć własne, inne odczucia, ale moim zdaniem to lekko przesadzona opinia.
Prawie, ta nie ma szlifu, więc nadaje się do zlicowania z blatem i nieco inne zaznaczenie pola łączonego.
Poszukuję płyty do 3 tys. z dobrą kulturą pracy. Przebrnąłem przez kilkadziesiąt komentarzy i wynika z tego, że obecnie najlepszym wyborem będzie model Boscha PIX631HC1E a zaraz po nim Electrolux EIV654 / CIV654 ? Czy Bosch będzie miał również bardziej precyzyjne sterowanie, pomimo tego, że ma tylko 1 slider?
Co najbardziej będzie zbliżone do Bora X Pure? Chcę indukcję z okapem min. 80 cm szerokości, zlicowana z blatem. Szkło matowe, z polami łączonymi – chociaż rzadko z tego korzystam – i bez względu gdzie postawie naczynia.
Patrzyłem się na Electrolux/AEG i Bosch/Siemens ale tam nic nie ma podobnego.
Dzień dobry Panie Krzysztofie,
czy Pana zdaniem plyta indukcyjna TEKA IBF 64-G1 MSP BM jest warta zakupu? Wizualnie jest świetna. Pytanie tylko jak z jakością. Będę wdzięczny za pomoc 🙂
To sprzęt designerski i za to się płaci. Cewki są – 2 pola łączone z cewek okta, sterowanie 4 sliderami też, jedynie system chłodzenia nie należy do najcichszych. Poza tym to ciekawa płyta.
Panie Krzysztofie, późno trafiłam na Pana stronę, a potrzebuję porady na cito. Chcę kupić płytę indukcyjną węższą niż 60 cm, najchętniej taką ok. 30 cm ewentualnie 45 cm. Proszę o pomoc, jaką kupić, by była cicha i dobra. Chciałabym by dostosowywała się do wielkości garnków. Sterowanie mogłoby być bezstresowe. Proszę o szybką pomoc w wyborze. Pozdrawiam
Nie ma na naszym rynku dużego wyboru takich płyt: 45 cm 3 polowe to głównie 2 płyty MPM z 2 typami sterowania: MPM-45-IM-07 i MPM-45-IM-14 , ewenutalnie nieco lepsza jakościowo płyta 45 cm z 2 polami: TEKA IZC 42400 MSP
W 2 polowych jest parę lepszych modeli typu domino jak:
z polami łączonymi z 4 cewek jak SIEMENS EX375FXB1E i IZS 34700 MST .
zwykłe 2 polowe ze sterowaniem sliderowym – BOSCH PIB375FB1E
Panie Krzysztofie, czy LIR60433B różni się od EIV634 kulturą pracy (głośność wentylatorów, pulsacyjność cewki itp.)? Nie zależy mi na sliderach ani na polu łączonym
LIR nie ma pola łączonego i sterowanie jest +/-, a nie sliderowe. Reszta to samo.
Witam Pana, planuję zakup płyty indukcyjnej 60 cm (do 2000 zł ).
Zastanawiam się nad modelem Electrolux Slim-fit EIT614 – czy jest to dobry wybór czy moze istnieje jakiś inna lepsza propozycja?
Zależy mi na prostym użytkowaniu i kilku kluczowych funkcjach, takich jak:
– Pole łączone do większych garnków
– Timer, aby nie przypalić potraw
– Funkcja Booster do szybkiego gotowania
– Dobra odporność na zachlapania, żeby łatwo ją było utrzymać w czystości
– Jako opcja super jak by była odporna na kontakt z wodą (zachalapania). Chodzi mi o sytuacje, w której po kontakcie z wodą plyrta nie reeaguje lub wyświetla błędy.
Z tego, co czytałem, Electrolux ma dobrą opinię. Jednak jestem otwarty na inne propozycje w podobnej cenie.
Ten model nie ma pola łączonego, a 4 oddzielne cewki, więc nie spełnia już pierwszego założenia. Resztę już tak, ale to trzeba przejść do modelu EIV634 lub jego klonów ( YIV634 , CIV634 itp).
Witam, czy płyta Electrolux EIV634 ma swój odpowiednik w płytach z Ikei ? Zawsze to lepiej mieć więc gwarancji w cenie a nie dopłacać do wszystkiego.
Dzień dobry,
Proszę o pomoc w wyborze płyt indukcyjnych.
1. Potrzebuję płyty w cenie około 1500-1700 zł, w tej cenie jako, że można już kupić płyty z jednym polem łączonym oraz z niezależnym sterowaniem dla każdego pola – więc to są moje wymagania funkcjonalne.
Biorę pod uwagę płyty: Electrolux EIV634 , EIS62443 , Whirlpool WF S7560NE albo Beko HII64700UFT bPro500?
Którą z tych płyt wybrałby Pan ze względu na solidność, jakość itp.?
Do tej płyty potrzebuję piekarnika, który będzie montowany pod płytą oraz okapu „tuba”. Ze względu na lodówkę ( LGGBV7180CPY ) piekarnik mógłby być z elementami stalowymi i okap również „stalowy”, ale jeśli nie będzie nic sensownego, to mogą być czarne.
Piekarnik myślę o kwocie do 2000 zł. Chciałabym, żeby miał prowadnice teleskopowe oraz podstawowe funkcje jak pieczenie góra-dół, łatwe czyszczenie i wybrałam wstępnie:
HISENSE BSA65334ABDG (czarny), BOSCH HBA554EBO albo jakiś GORENJE – który z serii Advanced byłby godny polecenia i żeby też ładnie wyglądał?
Okap ma być przede wszystkim cichy i wydajny (bo będzie w kuchni połączonej z salonem o pow. łącznie do 25 m2)
2. Potrzebuję również płyty tańszej, do sporadycznego korzystania „jak najtańszej” w zakupie, ale też w eksploatacji-jeśli można w przypadku płyt mówić o takim kryterium i takiej dość solidnej mimo ceny. Myślę o Amice PIE6540PTU3.0 lub wersji z połączeniem radiowym z okapem – czy warto kupić płytę w połączeniu z okapem? Jeśli tak to proszę o propozycję okapu, kuchnia ma około 12 m2.
1. Wskazana płyta EIS nie ma pola łączonego, najlepiej brać pierwszą EIV634 .
2. Piekarnik Hisense świetny, to właśnie odpowiednik linii Advanced w Gorenje, Bosch prostszy, nieco gorzej wykonany, ale też funkcjonalny i nieźle pieczący, choć z mniejszą komorą i nieco bardziej tandetnym designem (chromowane wstawki na panelu). Z 2 strony gdy piekarnik montujemy nisko pod płytą – 2 tradycyjne pokrętła są wygodniejsze niż panele dotykowe.
3. Co do okapu polecam sprawdzić katalog na okapykuchenne.pl – mają największy wybór, choć nie zawsze dobre ceny.
4. Nowe modele Amica z serii 3.0 to dobre płyty, sporo poprawili, a jak na 980 zł to tylko brać.
Potrzebuje pomocy, szukam dobrej płyty z łączeniem pół, z możliwością zlicowania blatu który ma 12mm a pod indukcja jest piekarnik czy da się tak zrobić? Budżetowo 2,5k? Oraz jaki rodzaj najszybciej się nagrzewa? Ekonomicznie żeby się zgadzało w przyszłości. Pozdrawiam
Witam serdecznie.
Czy płyta indukcyjna Hisense to dobry wybór?. Niestety mój samsung po 8 latach już nie domaga i trzeba coś kupić.
To produkcja Gorenje i tak jak mogę polecić z czystym sumieniem ich piekarniki, droższe pralki, czy lodówki, to jednak indukcje mają przeciętne, ładne ale przeciętne – widać po opiniach problemy z elektroniką.
Dzień dobry, jaki model do 2,5k? Nadaje się do zlicowania z blatem.
Znalazłam taki czy to na równi z blatem i czy się nadaje?
Płyta indukcyjna SAMSUNG NZ64B5066FK U2 SLIM-FIT .
Proszę o pomoc. Dziękuję
Tak nadaje się do zlicowania z blatem. Niezła płyta z 4 takimi samymi cewkami i 1 sliderem.
Panie Krzysztofie,
Potrzebuje pomocy na cito … padla mi stara płyta ceramiczna w wynajmowanym mieszakniu – rozmiar otworu w blacie głębokość 49cm, szerokość 56cm – podprowadzona instalacja 3 fazowa.
Chciałbym w to miejsc wstawić tanią i dobrą indukcję 🙂 Amica, Electrolux ma modele do 1200-1300zł, łączone pole fajnie, ale to nie jest konieczność, raczej niezawodność działania, wygoda i nie rysujące się szkło…
bo brać, żeby nie żałować ? i posłużyło parę lat…
Pozdr,
Krzysztof
kupiłem właśnie Electrolux Slim-fit CIR60430
dobry / zły wybór ? jak coś to mogę oddać i kupić coś innego….
Prosta i podstawowa indukcja – jest spoko dla osób z podstawowymi wymaganiami.
no i gra gitara, miało być prosto, niezawodnie i chyba się udało …
Bardzo bym wtopił w Amice w tej cenie ?
W koszyku miałem miałem obydwie
Jeśli była to Amica z serii 3.0 to nie byłoby tragedii – sporo poprawili.
Witam, szukam płyty 60 cm którą można zlicować z blatem.
Niestety płyta, którą wybrałam jest tylko w kolorze białym i szarym w sklepie w którym chcę dokonać zakupu – potrzebuję czarnej.
Bardzo proszę o polecenie czegoś z podobnej półki cenowej:
https://www….40bs.bhtml
Pozdrawiam
Martyna
KIV634I – to czarny odpowiednik bez szlifu do zlicowania z blatem.
Dzień dobry, polecił by Pan jakąś płyte indukcyjną w macie którą da sie zlicować z blatem, 60cm?
chwilowo znalazłem 3 propozycje ale w każdej mam coś:D
– Electrolux EIS62453IZ – słaba dostępność i jakoś nie lubie electroluxa
– TEKA – nie wiem jak z serwisem, w komentarzach czytałem że pisał Pan że głosne jest chłodzenie
– Smeg Sim3644Mb – droga, kiepskie sterowanie, kiepska dostepnosc
Ten szafirowy mat w Electroluxie pięknie się prezentuje, pola duże, sterownie wygodne – to najlepsza z wymienionych płyt.
Modele Teka są też niezłe, ale faktycznie mają nieco głośniejsze chłodzenie. Wskazanego Smega na oczy nie widziałem, więc nie pomogę.
Matowe płyty ma też Asko, ale dużo drożej, jak to w marce premium.
Problem z ASKO jest to że mają ramkę więc nie da się zlicować.
Czyli uważa Pan że te electroluxy są lepsze od TEKI?
Mam obecnie electroluxa i w porownaniu do np Amici co mają moi rodzice jest niesamowicie głośna i mówie tu o tym dźwięku co wydają poszczególne pola indukcji
Hmm z tego co widzę to większość modeli Asko nie ma ramki i nadają się do zlicowania, tylko cenowo są drogie.
Electrolux ma lepsze płyty od Teki pod względem właśnie kultury pracy.
Tak, tak chodziło mi o matową werjse ASKO bo szukam matowej płyty
Dzień dobry. Szukam płyty która mogę zamontowac na równi z blatem hpl 12mm. Chciałam wybrać electroluxa którego Pan ujął w zestawieniu KIV634I ale wydaje mi się że Whirlpool oferuje więcej opcji,. Wstępnie stawiałam na model WL B5860AL , czy ten model ma odpowiednik dla Rtv euro agd? Biorąc pod uwagę jeszcze Whirlpool WL S3160BF , który z tych 3 modeli by Pan wybrał?
Drugi WH ma wygodniejszy sterownik sliderowy niż plus/minus, a tak to różnica jest jeszcze w polach – druga ma 4 cewki po 18 cm, które łączą się w 2 większe strefy, a pierwsza ma 2 cewki 18 cm łączące się w 1 dużą strefę, kolejną cewkę dużą 21 cm i ostatnią małą 14,5 cm. Druga nie nadaje się do zlicowania z blatem bo ma z przodu szlif, pierwsza też nie bo to płyta z ramką metalową.
Płyta zlicowana z blatem czy z ramką czy nie ma to żadnego znaczenia ? ELECTROLUX EIV634 lub EIV6340X . Zastanawiam się nad takimi płytami bądź Bosch Serie 6 PIX631HC1E tylko nie wiem czy jest sens tyle dopłacać. Od razu mówię że nigdy nie korzystałem z indukcji
Żeby zlicować płytę na równo z blatem, nie można ona mieć frezów, a EIV634 i Bosch takowe mają. Oba Electroluxy to odpowiedniki, różniące się tylko ramką. Niby ramka dodatkowo chroni szkło na rantach, ale z drugiej utrudnia gotowanie w większych naczyniach. Płyta Boscha do zlicowania z blatem to przykładowo PXE601DC1E , a w Electroluxie KIV634I .
Panie Krzysztofie, ostatnia prosta: potrzebuję czarnej płyty czteropalnikowej, 60 cm (tyle ma okap), niestety jednofazowej.
Co najlepszego i najsolidniejszego przy takim ograniczeniu by Pan polecił?
Nie przeszkadza mi jeden manipulator do wszystkich palników.
Ew. jeśli w ogóle mogę liczyć na jakieś fajne funkcje, to podoba mi się booster, timer, wskaźnik ciepła resztkowego i żeby palniki łapały małe średnice.
Jak prosta to Bosch Serie 4 PUE611BB5D , a jak coś tańszego to Amica PID6540PHTULN 3.0 . Obie płyty łapią naczynia od ok. 12 cm średnicy dna.
Bardzo dziękuję! Amica kusi mnie funkcjami, ale czy dobrze zakładam, że Bosch jest mniej awaryjny? Ceną się tu nie kieruję zupełnie, bo ta 1 faza mi wystarczająco ograniczyła możliwości…
Te nowe Amici są naprawdę dobre, więc nie powinno być tak źle jak w starszych generacjach, a indukcje ogólnie mają żywotność 5-7 lat gdy nic wcześniej się nie zepsuje i mamy zapewnioną prawidłową wentylację w meblach dla płyty.
Dzięki za odpowiedź!
Panie Krzysztofie, wybrałam z Pana pomocą całe AGD 🙂
Pana zakres wiedzy i gotowość do dzielenia się nią są niezastapione. Jeszcze raz ogromnie dziękuję, będę tego bloga polecać każdemu!
Płyta EIV634 potaniała do 1649zł, model wyższy EIV644 mam okazję za 1799zł i ponoć ma dodatkowo możliwość łączenia pól po obu stronach a brak funkcji łączenia z okapem mi niepotrzebny. Płyta Bosch Serie 6 PIX631HC1E też już można kupić za 2349zł więc jestem w kropce.
To 3 zupełnie inne płyty, więc trzeba przemyśleć jakich naczyń używa się najczęściej. Bosch to bardziej odpowiednik Electroluxa EIV654 .
Naczynia od najmniejszych średnica typu jak kawiarka po większe patelnie 28cm, rzadziej coś większego.
Bosch ma pole łączone z 4 cewek owalnych, najlepiej będzie łapać małe naczynia (tak jak EIV654), najgorszej z tym tematem poradzi sobie EIV634 z cewkami okrągłymi, nie wiele lepiej EIV644 z cewkami octa.
Przepraszam że tak zawracam głowę ale jeszcze mnie tylko nurtuje kwestia płyt 80cm. Znajomi mają ELECTROLUX EIV835 i bardzo zadowoleni. Widziałem polecany jeszcze EIV84550 .
Różnica pól łączonych (1 vs 2) i programatora – druga ma nowszy z 9 poziomami precyzyjnymi, a 835 starsze slidery mniej precyzyjne, ale z 14 poziomami mocy. Obie super.
Ok dzięki czyli mamy jasność w temacie.
Mam pytanie odnośnie płyt indukcyjnych w przedziale cenowym ok 1500 zł . Podłączenie trójfazowe . Który model wybrać : SAMSUNG NZ64T3707A1 czy ELECTROLUX LIR60433 czy Bosch Serie 4 PUE63RBB5E , Bosch Serie 6 PIE631HB1E ?
Zawsze to jaka jest minimalna średnica garnka rozpoznawanego na danym polu, jest opisana w instrukcji obsługi danego modelu, ale zazwyczaj jest to min. 12 cm.
Indukcja Samsunga ma zbyt blisko siebie pola, Electrolux spoko, ostatni Bosch najlepszy z uwagi na strowanie sliderowe, a pierwszy to płyta z mniejszą mocą pod 1 fazę, więc bez sensu.
Pytanie drugie , czy wyżej wymienione płyty rozpoznają mniejszy garnek na większym palniku ?
Dzień dobry:)
Serdecznie proszę o poradę 🙂 szukam płyty indukcyjnej 60siatki na blat o głębokości 57cm. Ze względu na ten wymiar blatu zależy mi dużych polach grzewczych które pomieszczą spore garnki jeden za drugim lub cztery na raz. I małym panelu sterowania którego wielkość nie będzie kosztem powierzchni.
Płyta Siemens EX675LYC1E nie spełniła moich oczekiwań (właśnie robię zwrot do sklepu pierwszy raz w życiu)ze względu na małe pola i duży panel (chciałabym odwrotnie) i głośność (syczy i wyje)
Podsumowując :
-duże pola
-cicha praca
-szybkie nagrzewanie i duża moc
-może byc system zapobiegający wykipieniu potraw😅
Patrzę na Electroluxa ale będę wdzięczna za typy. Cena nie jest głównym decydentem. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję 🙏🙏
Ewa
W takim razie polecam celować w Electroluxy CIV64453 i EIV64453 – mają mocno zagospodarowaną powierzchnię cewkami i wygodny sterownik. Opisywałem je tutaj.
Dzień dobry. Czy może Pan polecić płytę indukcyjną czarną? szerokość standardowa 60 cm, ważne żeby miała możliwość łączenia pól. Kuchnia otwarta na salon dlatego warto żeby nie była za głośna. Budżet do 2.700 zł. Czy znajdzie się coś sensownego w Samsungu za tą cenę (mąż fan samsunga 😉 A jeżeli nie to jestem otwarta na każdą inną firmę 🙂
Potrzebuję jeszcze czarny podszawkowy okap jeszcze (nie musi się łączyć z płytą). Jakie firmy Pan poleca? Ważne żeby nie był za głośny. Tak do 1.500-2000 zł.
Przykładowo: Samsung NZ64B6056GK – niezła płyta z 4 cewkowym polem łączonym, pojedynczym sliderem i paroma bajerami o mniejszym znaczeniu.
Poszukuję płyty o szerokości 60 cm , czarnej w cenie w granicach 2500zł. Ważna cicha praca, pole łączone, wygodne sterowanie. Blat w kuchni ma grubość 13mm. Mój pierwszy typ to Bosch PIX631HC1E , ale czy dobrze widzę w instrukcji że blat musi mieć min 16 mm grubości? Inna opcja to Electrolux CIV64453 . Może jakiś inny model? Z góry dziękuję za pomoc
W teorii tak, to chodzi głównie o mocowanie w blacie, da się to ogarnąć i zainstalować płytę w blacie 13 mm. Model Electroluxa ma większe cewki po prawej stronie i dłuższe pole łączone, więc to płyta z mocniej zagospodarowaną powierzchnią cewkami.
Szukam płyty indukcyjnej, piekarnika i okapu do zabudowy.
Wstępnie wytypowałem sobie zestaw Bosch:
Płyta – PIX631HC1E
Piekarnik – HBG675BB1
Okap – i tu pytanie, gdyż totalnie nie mogę znaleźć okapu z Boscha, który będzie do zabudowy pełnej (przykład Electrolux CFG516R ). Chodzi mi tak naprawdę o to, aby ten okap był możliwy do sterowania z płyty jeśli już ta druga ma z tym być kompatybilna.
Ewentualnie mam w głowie alternatywny zestaw Electroluxa:
Płyta – CIV654
Piekarnik – i tu pytanie, gdyż totalnie nie orientowałem się w temacie i nie wiem który piekarnik będzie porównywalny do wybranego wyżej Boscha.
Okap – CFG516R
Nie ukrywam, że cenowo fajnie się Bosch by układał przy promocji zwrotów za opinię. Jednakże jeśli okap kompatybilny miałby kosztować ponad 2000 zł to chyba trzeba się 2 razy zastanowić.
Będę wdzięczny za udzielenie jakiejś wskazówki w temacie 🙂
Płyta i piekarnik spoko. Najlepszy model Boscha to DBB67AM60 , ale nie mają w ofercie nic z komunikacją.
Powiedzmy, że odpowiednikiem piekarników serii 8 Boscha są piekarniki Electroluxa o pojemności 70-71 l – to produkcja niemiecka: EOE7P31Z , COE7P31X lub z bardziej rozbudowaną elektroniką: KOEAP31WT , KOEBP39Z itp.
Czyli tak jak myślałem, współpraca płyty z okapem w Boschu jest czysto wirtualna jeśli nie ma odpowiedniego współpracującego modelu w ofercie. A może w takim razie jakiś piekarnik z Eletroluxa zatem mógłby Pan polecić zbliżony do tego Boschowskiego, który podałem? Widzę, że Szwedzi mają dużo modeli „parowych” cokolwiek to znaczy.
Odpowiedniki tego Boscha z pyrolizą podałem wyżej. Jeśli ma to być coś wspomaganego parowo i nadal z pyrolizą to mają sporo takich modeli w serii SteamCrisp jak EOC8P39WZ i jemu podobne.
Panie Krzysztofie, czy ranking będzie w najbliższych dniach aktualizowany? Interesuje mnie Bosch PIE631FB1E lub PIF651FB1E (najlepiej frez z 3 stron) ale obydwie płyty nie są juz dostępne z zakupem online w rtv euro agd i w większości sklepów 🙁
Pierwsza ma następcę PIE631HB1E – z nowym sliderem, druga z polem poszerzanym i czujnikiem smażenia – obie dobre ale jednak mocno różne.
Biorąc pod uwagę wielkość pól grzewczych która płyta lepsza EIV84550 czy CIV/ EIV64453 . Szukam płyty do dużej rodziny, pod duże garnki. Zastanawiałem się długo nad Electrolux 600 Slim-fit EIV835, ale mało opinii o użytkowaniu tej płyty, a jak już są to opisują problemy z równomiernym grzaniem i małymi polami grzewczymi. Jaki w miarę cichy i wydajny okap ?
Szersza dla dużej rodziny zawsze lepsza i EIV8455 lepsza od EIV835 pod względem wielkości pól łączonych – bdb płyta.
Okap dobiera się parametrami do wielkości pomieszczenia.
Dzień dobry Panie Krzysztofie,
Poszukuję płyty indukcyjnej do naszego nowego domu. Chcielibyśmy żeby była ona szersza niż standardowe 60 cm oraz fajnie gdyby miała 5 pól. Przede wszystkim jednak zależy mi na tym aby w jak najmniejszym stopniu pojawiał się efekt pulsowania mocy palnika gdy poziom grzania ustawiony jest na połowę mocy. Może Pan polecić jakieś modele? Nasz budżet to ok. 3000-3500 złotych.
Dziękuję!
Przy połowie skali pulsacja będzie już lekko wyczuwalna w większości płyt, ale jak coś polecić do 3500 zł to nowe modele Boscha/Siemensa, Electroluxa, Samsunga.
Bosch PVW831HC1E
Samsung NZ85C6057GK
Electrolux EIV84550
Witam Panie Krzysztofie.
Jaką płytę indukcyjną marki Siemens, o szerokości ok. 60cm, z możliwością zamontowania jej na równo z blatem, poleciłby Pan do zestawu z piekarnikiem Siemens HB676G0S1 ? Piekarnik będzie umiejscowiony pod płytą indykcją.
Pozdrawiam
Na równo z blatem to Electrolux KIV634I lub Siemens iQ300 EH601HFB1E – niestety mało jest takich płyt.
Witam Panie Krzysztofie.
Proszę o radę jaką płytę indukcyjną o szerokości ok. 60cm zakupić?
Zależy mi na dobrej jakościowo płycie z wygodną obsługą.
Będą na niej często używane większe garnki.
Pozdrawiam
Kwestia co uważa się za wygodniejsze – pojedynczy, ale precyzyjny slider, czy może 4 osobne slidery, ale bez wypisanych wszystkich poziomów…
Na duże garnki polecam ELECTROLUX EIV64453 – najlepiej zagospodarowana płyta cewkami.
Potem płyty z polami łączonymi z 4 cewek owalnych jak EIV654 lub płyty z polami wolnymi, ale to drogie modele i zazwyczaj szersze niż 60 cm.
A jak ma się do podanych płyt np. Samsung NZ64B7799GK/U2 ?
Czy warto kupić tą płytę ?
To niezła płyta z 8 cewkami owalnymi, 2 dużymi polami łączonymi, jedynie sterowanie pokrętłem dość nietypowe, ale jeśli odpowiada to czemu nie.
Panie Krzysztofie, proszę o poradę. Mamy dużą kuchnię z dużymi blatami. Dużo gotujemy. Zapewnione podłączenie dla płyty trójfazowe 12 kW. Skłaniamy się do zestawu:
– płyta Electrolux Multiple Bridge 600 SLIM-FIT EIV9467 ,
– okap Electrolux LFV619K ,
bo mają Hob2Hood.
Co Pan sądzi o takim zestawie w przypadku promocyjnych cen?
Może zaproponuje Pan inny zestaw o podobnych parametrach i tej samej klasy.
Myślałem ewentualnie o Boschu PXV975DCE1E lub Siemensie IQ 700 EX975LVV1E , okapy to późniejsza decyzja.
Dodatkowo chciałem zapytać, czym różni się okap LVF619K od LFV619R (co oznaczają te końcowe litery K i R
W uzupełnieniu mojego pytania. Wskazane Bosch i Siemens odpadają, bo właśnie ustaliłem, ze mają listwy po bokach. Zamiast nich ewentualnie Siemens EX801HVC1E iQ700 ?
To bardzo dobra płyta, nowy model z ulepszonym sliderem i polem łączonym z 4 cewek – będzie ok, tylko dostępność jest taka sobie. Electrolux za to ma 3 pola łączone z 2 cewek każde, to też szerszy model, czyli mający więcej miejsca na spore naczynia, osobne slidery – jeszcze lepsza, choć droższa płyta.
Budżet do 4000, widziałem wcześniejszy komentarz gdzie ktoś pytał o 60+cm z budżetem 3.5k, więc zastanawiam się między dwiema płytami:
1) EIV84550 – wychodzi ok. 3.7k
2) PVW831HC1E – po cashbacku wychodzi ok. 2.2k
Nie chcę wychodzić powyżej 82 cm.
Różnica w cenie to prawie 70%. Ale może to nie są wcale odpowiedniki między sobą i w Boshu powinienem wybrać coś innego? Z tego co rozumiem, to:
– e ma inne sterowanie (nie jest precyzyjne do połówek, ale nie trzeba przeklikiwać się między palnikami)
– e ma 2 miejsca (bosch 1), gdzie można łączyć pola
– bosch jest szerszy o 2.5cm i potrzebuje grubszego blatu
Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę przy wyborze? Jest szansa, że blat będzie 12mm.
Obie płyty są świetne, ale tak jak Pan zauważył, różnią się sterowaniem, łączeniem pól, ale E jest też lepiej zagospodarowana cewkami – 4 zewnętrzne cewki mają po 21 cm średnicy.
Dzień dobry,
Panie Krzysztofie, czy do montażu w cienkich blatach (np HPL 12 mm) bezpieczniej iść w producentów, którzy jasno dopuszczają taką grubość w swoich dokumentach (np. Electrolux Slim-Fit)?
Czy np. w takim Boschu, który deklaruje minimalną grubość blatu na 16 mm, również nie będzie żadnych problemów?
Pod względem gwarancyjnym tak, lepiej iść w tych co deklarują taką opcję montażu, ale poza tym nie ma to żadnego większego znaczenia – jedynie może to świadczyć o wysokości klipsów szybkiego montażu – w niektórych płytach nie załapią blatu 12 mm, ale wtedy montuje się po prostu inaczej.
Panie Krysztofie czy warto kierować się w stronę
Bosch Serie 4 PVS63KBB5E czy ocś innego w takim budżecie?
Ma mało wygodny sterownik +/- zamiast slidera, a tak to dobra płyta. W tych pieniądzach można dostać Electroluxy rodziny 634 jak EIV634, CIV634 i wiele innych wersji, a z samego Boscha polecam celować w modele ze sliderem, ale to parę zł więcej.
Witam
W podobnej kwocie jak EIV634 mogę zakupić samsunga NZ64R3747BK , jest jakaś przewga tego samsunga nad elektroluxem?
E ma dłuższe pole łączone, 4 slidery zamiast 1 w S, większą cewkę prawą, tylną i ogólnie E wypada w porównaniu do tej S ciszej.
Panie Krzysztofie, jestem w trakcie generalnego remontu kuchni i wymieniam cale agd. Waham się miedzy dwoma firmami, beko i elektrolux
Jeśli chodzi o beko wybrałem:
Piekarnik elektryczny Beko BBIMA17410BMPW bPro500 Termoobieg AirFry Termosonda, Pyroliza za 1889 zl;
Okap Beko bPro500 BHCA66741BBHF czarny za 990 zl;
Płyta indukcyjna Beko bPro500 HII64700UFT 1599 zl slider dla każdego pola, łączone pole, można zlicować z blatem
Co daje łącznie 4 479 zl.
W przypadku marki elektrolux:
Piekarnik elektryczny Electrolux 600 SurroundCook EOF6P76BX Termoobieg Czarno-stalowy 2200 zl
Płyta indukcyjna Electrolux KIV634I 1 829,00 zl łączone pola, slidery, można zlicować z blatem
Okap ELECTROLUX LFV436K Czarny 465m3/h 62dB klasa C 1 499 zl
Co daje łącznie 5 528 zl
W przypadku marki beko oszczędzam ponad 1000 złotych tracąc tak na prawdę co? Zależy mi na tym by indukcja miała slider, łączone pole, możliwość zlicowania z blatem a piekarnik miał pyrolize i pokrętła/pokrętło oraz wyświetlacz temperatury, termosonda jest dodatkowym atutem. Funkcje parowania są mi zbędne.
Beko ma lepszy piekarnik pod każdym względem, dużo gorszą indukcję (głośność pracy, sensory i ogólnie kultura pracy ich płyt jest przeciętna), a okapy oba są spoko.
Dzień dobry,
Proszę o pomoc w wyborze płyty. Zastanawiam się między Boschem a Samsungiem.
Wymagania: slider (wystarczy jeden), pola łączone (przynajmniej po jednej stronie), dobre wykrywanie wielkości garnka, dobra praca nawet przy 4 uruchomionych polach jednocześnie
Budżet: najlepiej 2-2.5k
Z Boschów zwróciły moją uwagę modele PVQ631HC1E i PIX631HC1E . Czy warto dopłacać prawie 800 zł do PIXa? Jakie są między nimi największe różnice, bo nie za bardzo widzę.
Z samsungów NZ64B6056FK / NZ64B5046FK lub podobne ( NZ64B5046GK , NZ64B5046KK ). Wszystkie wyglądają dla mnie podobnie, jakieś różnice?
Która z wymienionych będzie najlepsza? Może coś spoza mojej listy?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Brałbym drugiego Boscha – wygodniejszy, precyzyjny slider, pole łączone z 4 cewek, sensowny sensor smażenia. Najbardziej zbliżony Samsung to NZ64B6056FK, ale nadal poziom niżej moim zdaniem.
witam. Poszukuję płyty indukcyjnej o szer 45cm /3 pola/. Jaką by pan polecił.
Bez znaczenia – same chińskie i tureckie płyty sygnowane logotypami wielu dystrybutorów, więc wybrać co się bardziej podobna, może jedynie zwracać uwagę na wielkość pól i ewentualnie rodzaj sterowania, ale i tak większość ma +/-, a nie wygodny slider.
1. Zmywarki z dolnym, podnoszonym koszem to tylko Electrolux ComfortLift i odpowiedniki AEG. Trzeba pamiętać, że ten zawias ma udźwig ok. 12 kg i nieco zwęża dolny kosz, więc nie każde talerze obiadowe zmieszczą się obok siebie, a to z uwagi na układ dolnego kosza. Electrolux EEC67310L .
2. Lodówki do zabudowy wysokie to głównie Samsung i Whirlpool, z czego WH ma najpraktyczniejsze wnętrza lub potem segment premium – Liebherr. Samsung BRB30715DWW i Whirlpool WHC20 T573 P
3. Dobry wsad meblowy z dużą wydajnością i niską głośnością to Toflesz Linea Glass i jego klony Nortberg.
4. Aktualnie sporo piekarników nagrzewa się do 300 stopni – polecam Gorenje Advanced i odpowiedniki Hisense, Electroluxy te o pojemności 70-71 l, czy serię 8 Boscha (odpowiednik Siemens iQ700). Powyżej 300 stopni nagrzewają się 2 serie marki Teka – Pizza Maestro i Steak Master, a z tańszych Beko Pizza Pro. HISENSE BSA66346PBGWIFI , GORENJE BSA6747A04BG .
5. Mikro dobiera się na koniec pod piekarnik.
6. Płyta indukcyjna ok. 80 cm: Electrolux EIV835 , Bosch PVW831HC1E , Samsung NZ85C6057GK .
Witam,
Jesteśmy na kupnie płyty indukcyjnej bez wbudowanego pochlaniacza do szafki 80cm, oraz całego sprzętu do kuchni lodówka do zabudowy chcieli byśmy wyższy wariant ale nie szerszy niż standard, do tego piekarnik (który nagrzewa się do minimum 300 stopni) mikro najprostsze i małe, zmywarkę do zabudowy z funkcją podnoszenia dolnego kosza oraz okam wbudowany nie otwierany (wszystko najlepiej w czerni bez srebrnych dodatków) czy mógł by nam Pan pomuc dobrać sprzęty, z góry dziękuję i pozdrawiam.
Whirlpool ma pełno modeli z 3 szufladą, także w serii WIO.
Nie wiem jak Pani szuka, ale w ME są obie płyty – wystarczy użyć wyszukiwarki:
https://www….4-slim-fit
https://www….4-slim-fit
A W EURO są odpowiedniki CIV654 i CIV634 – to te same płyty tylko na wyłączność dla tej sieci. EIV654 też mają:
https://www….rch-eiv654||||product
https://www….rch-civ654|plyty-do-zabudowy||P%C5%82yty%20do%20zabudowy|product
https://www….rch-civ634|plyty-do-zabudowy||P%C5%82yty%20do%20zabudowy|product
Dziękuję,
w takim razie już wiem, piekarnik z pokrętłem wybiorę,
co do zmywarki to teraz widzę że Whirpool nie ma szuflady na sztućce 🙁 a chciałabym ją mieć, czy jest inny model godny polecenia whirpoola ale z szufladą porównując go do tego poprzedniego ( SMO658CNE), a co do płyty to proszę powiedzieć bo szykuję się na wielorabaty aby wszystko kupić razem albo w Mediaexpert albo w EuroRTV, i w żadnym z tych sklepów nie ma płyty indukcyjnej Electroluxa EIV634 czy EIV654 . Czy występują one pod inną nazwą tam czy jak?
Marzena