Potrzebna ci dobra płyta indukcyjna do zabudowy? Przeczytaj nasz poradnik, w którym podpowiadamy, jakie parametry powinna mieć solidna płyta indukcyjna w 2021 roku i na co zwrócić uwagę w czasie zakupu, żeby później nie żałować.
W dobie nowoczesnego budownictwa odchodzi się od przyłączy gazowych. Coraz częściej rynek pierwotny mieszkań, szeregowców, bliźniaków, czy domów jednorodzinnych oferuje tylko i wyłącznie przyłącza prądowe. Jest to główny powód, dla którego płyta indukcyjna do zabudowy staje się coraz popularniejszym wyborem w Polsce.
Przy okazji polecam zerknąć na inne poradniki:
- czy warto kupić płytę ceramiczną (i czym różni się ona od indukcji?),
- na co zwracać uwagę kupując płytę gazową,
- o czym pamiętać wybierając kuchnię wolnostojącą,
- jak kupować piekarnik, żeby nie żałować.
Jeśli szukasz konkretnego, wartego polecenia modelu, zobacz mój najnowszy TOP-10 płyt indukcyjnych. Tymczasem jednak zabierzmy się za tytułowe pytanie.
Spis treści
Czym wyróżnia się płyta indukcyjna?
Zamiast tradycyjnego elementu grzejnego w postaci grzałki lub palnika gazowego, płyta indukcyjna posiada cewki elektromagnetyczne znajdujące się zaraz pod szkłem zewnętrznym. Technologia ta wymaga stosowania naczyń będących ferromagnetykami, czyli takimi, które przyciągają magnes.
Indukowanie prądów wirowych spowodowane jest zamianą energii elektrycznej na cieplną. W taki sposób „podgrzewany” jest garnek i to z falowości tego zjawiska wynika sekwencyjność podawanej temperatury – im wyższy poziom wybrany na płycie, tym częściej wysłane są fale.
Podstawową zaletą płyty indukcyjnej jest czystość i bezpieczeństwo – szkło nie jest nagrzewane, więc nie ma ryzyka oparzenia się, ani przypalenia tego, co wykipi z garnka. W stosunku do zwykłej płyty ceramicznej indukcja nagrzewa się znacznie szybciej – nawet trzykrotnie, a to oznacza mniejszy rachunek za prąd!
Sporą wadą indukcji jest wysoka cena zakupu w stosunku do płyt gazowych (500 – 800 zł), czy ceramicznych (600 – 1000 zł). Indukcje z ciekawymi funkcjami zaczynają się od 1300 zł, a średnio kosztują ok. 1700 zł.
Niestety, za ceną nie idzie trwałość – indukcja to najbardziej wadliwy rodzaj płyty grzewczej. Z uwagi na sporą ilość elektroniki i systemu chłodzenia, średnia żywotność urządzenia to od trzech do siedmiu lat.
Z uwagi na występowanie systemu chłodzenia, płyta generuje hałas porównywalny z komputerem stacjonarnym pod obciążeniem. Bardzo ważną kwestią jest też sposób montażu płyty w meblach. System chłodzenia wymaga dostępu do powietrza, więc przed zakupem warto sprawdzić czy nasze meble spełniają wymogi producenta.
Jaki rozmiar i moc przyłączeniowa?
Płyty indukcyjne występują we wszystkich możliwych rozmiarach, od jedno- czy dwupalnikowych o szerokości 30 cm, przez najpopularniejsze rozwiązanie mające 60 cm szerokości z czterema polami, po płyty szerokie (70 i 75 cm), też z czterema polami. Największe płyty mają aż pięć pól i występują w rozmiarach 77 i 90 cm szerokości. Największe mogą mieć nawet sześć pól grzewczych.
Najprostszą kwestią jest głębokość – większość płyt na rynku ma głębokość 51-52 cm i grubość 5,5-4,4 cm. Także wymiary wewnętrzne są w miarę standardowe – dla najpopularniejszego rozmiaru zewnętrznego 51,8 x 59 cm jest to 49 x 56 cm.
Oczywiście istnieją też inne rozmiary, jak modele popularne na rynkach zachodnich: 90 x 40 cm (trzy pola indukcyjne), czy nawet płyty o szerokości 120 cm.
Moc płyt indukcyjnych mieści się w zakresie 2,8 – 12kW. Najniższa moc zarezerwowana jest dla płyt podłączanych pod jedną fazę, a moc od 4,7kW do 12 kW to już typowe podłączenie dwu- lub 3-fazowe (tzw. „siła”).
W najpopularniejszych modelach siłowych moc indukcji to 7,2 kW (Gorenje, Samsung, Beko, Whirlpool) lub 7,4 kW (Electrolux, Amica i droższe modele Boscha i Siemensa). Wyjątkiem są tu płyty niemieckich producentów Boscha i Siemensa. Na naszym rynku większość modeli ma moc 6,9 kW, więc są słabsze od konkurencji. Dla porównania na rynku niemieckim praktycznie wszystkie płyty siłowe tego koncernu mają moc od 7,4 kW wzwyż.
Największe modele płyt, posiadające pięć lub sześć pól mogą osiągać moc w granicach 10-12kW, a to już wymaga podłączenia pod wszystkie trzy fazy.
Rodzaje szkła i wykończenie
W wielu poradnikach możecie spotkać informację, że stosuje się dwa rodzaje szkła – ceramiczne i zwykłe szkło hartowane. Nie do końca jest to prawdą. 99,9% płyt posiada szkło ceramiczne dwóch światowych potentatów: EuroKera (mała literka „k” w narożniku) i Schott Ceran.
Obie główne firmy pochodzą z Europy: Schott Ceran z Niemiec, a EuroKera z Francji i jedyne co je różni to wykończenie – obie wykonano w połysku, lecz w płytach EuroKera trochę mniej jest to widoczne. Istnieją jeszcze producenci chińscy produkujący szkło ceramiczne i z uwagi na dobry stosunek ceny do jakości, zdobywają coraz większą popularność.
Płyta indukcyjna może zostać wykończona na trzy sposoby: są to metalowa ramka wokół szkła, szkło frezowane na rantach, oraz brak frezu. Pierwszy rodzaj ma dwie zalety – zabezpiecza szkło przed ukruszeniem i nadaje płycie delikatnego wgłębienia (gdy coś wykipi, zostaje na płycie, a nie leci od razu poza urządzenie). Wadą płyt z ramką jest trudność w czyszczeniu metalowego elementu.
Drugie rozwiązanie ma mieć walor estetyczny przy najprostszym sposobie montażu płyty – na blacie. Trzecie opcja jest idealna gdy mamy możliwość pełnej zabudowy płyty w blacie – indukcja będzie zlicowana z blatem, a nawet lekko obniżona. Dzięki takiemu osadzeniu płyty, nie ma ryzyka zbicia narożników i zyskujemy przedłużenie blatu, bez rantów.
Osobiście polecam to ostatnie rozwiązanie – wymaga znalezienia dobrego stolarza i paru złotych więcej za montaż, ale efekt i komfort pracy jest niezastąpiony.
Rodzaje pól indukcyjnych
Istnieją trzy rodzaje pól w płytach indukcyjnych. Najczęstszym jest zwykłe pole okrągłe o rozmiarze od 14 cm do 26 cm. Następnie mamy pola prostokątne o wymiarach zbliżonych do kwadratu np.: 22 x 19 cm (czasem z zaokrąglonymi narożnikami). Pola te stosuje się w celu łączenia powierzchni grzewczej np. dla brytfan lub innych dużych garnków.
Ostatni rodzaj pól to coraz częściej spotykane pola łączone z wielu cewek w kształcie owalu lub prostokąta. Jedno pole składa się z dwóch prostokątnych cewek dających obszar podobny do kwadratu. Rozwiązania te stosowane są w drogich płytach i mają dawać jeszcze bardziej równomierne podgrzewanie naczyń, a także dowolność miejsca, w jakim postawimy naczynie.
Sterowniki płyt indukcyjnych
Producenci płyt indukcyjnych stosują dwa typy sterowników w kilku konfiguracjach. Podstawowy programator posiada sterowanie plus/minus – jeśli chcemy ustawić 9 poziom mocy, musimy 9 razy nacisnąć na „plus”, lub go dłużej przytrzymać, aż pole osiągnie pożądaną wartość.
Sterownik ten może występować w dwóch wariantach. Podstawowy posiada jeden manipulator +/- do wszystkich pól – jeśli chcemy zmienić poziom mocy na czterech polach, musimy przeklikać każde pole po kolei (wybór pola, ustawienie mocy i tak cztery razy).
Lepszym wariantem (wygodniejszym) jest posiadanie czterech manipulatorów +/- do każdego pola osobno – aby ustawić poziom mocy na czterech polach, wystarczy cztery razy przeklikać znak + na każdym manipulatorze osobno – nie ma potrzeby wcześniejszego wyboru pola, które chcemy zmienić. Rozwiązanie z czterema osobnymi sterownikami stosuje głównie Electrolux, lecz ostatnio paru innych producentów pokazało pojedyncze modele z tym wygodnym programatorem (Beko, Amica).
Drugi rodzaj programatora stosowanego w indukcjach to tzw. „slider” – kropki lub liczbowe poziomy mocy ustawione w linii lub w kształt wycinka koła. Aby wybrać poziom mocy wystarczy przesunąć palcem po skali, lub od razy wybrać liczbę/kropkę.
To rozwiązanie też występuje w wersji pojedynczej – jeden slider do wszystkich czterech pól (więc przy zmianie mocy na kilku polach trzeba najpierw wskazać pole, na którym chcemy dokonać zmiany), jak i poczwórnej – od każdego pola osobny sterownik, brak potrzeby wskazywania pola na którym działamy.
Osobiście uważam, że ostatnia opcja jest najwygodniejsza i kupując teraz płytę indukcyjną wybierałbym wśród modeli z tym właśnie rozwiązaniem. Cztery slidery posiadają wszystkie droższe płyty Electroluxa (najtańsza kosztuje 1500 zł), Amica ma w ofercie kilka płyt z tym rozwiązaniem (oznaczenie S4 w nazwie modelu), a od niedawna także Beko i Whirlpool. 4 sliderów nie znajdziemy w Samsungu, Gorenje, Boschu, ani Siemensie.
Paru producentów pokazało w ostatnich latach indukcje z programatorami obrazkowymi – małymi wyświetlaczami, lecz rozwiązanie to nie należy do zbyt wygodnych i miewa problemy z podstawowym działaniem.
Najważniejsze funkcje płyt indukcyjnych
AutoBridge – automatyczne łączenie pół. Płyta sama wykrywa większe naczynie położone na dwóch cewkach i sama łączy je w jedno pole, sterowane za pomocą jednego poziomu mocy. W tańszych płytach z polem łączonym, można połączyć pola manualnie.
Booster (Power Booster) – szybkie gotowanie. Płyta na krótki czas „odpala” maksymalną moc cewki dla przyspieszenia gotowania. Dobre płyty potrafią zagotować 2 litry wody w 3 minuty.
Timer – ustawienie czasu danego pola.
Pauza – możliwość wstrzymania pracy płyty (zatrzymuje się timer lub program gotowy). Po ponownym wciśnięciu przycisku, płyta będzie kontynuować pracę.
Hob&Go – automatyczna rozpoczęcie pracy płyty po położeniu garnka na płycie (funkcja ta różnie jest nazywana przez producentów).
Wykrywanie obecności i wielkości garnka – podstawowa cecha indukcji. Działa tylko tam, gdzie postawimy garnek, a nie na całym polu. Im droższa płyta, tym lepiej ta funkcja działa. W tańszych płytach trzeba zająć przynajmniej 60% cewki, aby garnek został wykryty, a w droższych może to być tylko 30%.
Programy gotowe – najczęściej są to zaprogramowane temperatury gotowania. W najdroższych płytach można spotkać specjalne programy do naleśników, jajek, czy potraw wymagających precyzji temperatury i czasu.
Wskaźnik ciepła resztkowego – zamiast poziomu mocy na wyświetlaczu pojawi się litera H od angielskiego heat (ciepło). Symbol ten informuje, że szkło może być nagrzane od garnka. Funkcja ta działa zazwyczaj od 45 stopni.
Blokada płyty – prosta kombinacja sensorów blokująca działanie płyty. Dobre rozwiązanie przy małych dzieciach.
Check Pot – rzadko spotykana funkcja, ostatnio obecna w płytach Amica. Płyty sprawdzi czy nasze garnki nadają się do użytku. Wynik zostanie pokazany w procentach.
Łącznie z okapem – sporo płyt Electroluxa i kilka wybranych Amiki posiada opcję współpracy z okapem. Płyta dostosuje moc okapu do poziomu mocy płyty.
Zdalne sterowanie – najwyższe modele płyt indukcyjnych wyposażone są w moduły WiFi – sterować „kuchenką”, można z dowolnego urządzenia z systemem iOS lub Android.
Czujnik gotowania/smażenia – funkcja pilnująca efektów gotowania – nie pozwoli na wykipienie wody, a w bardziej zaawansowanej formie, daje nam wybór pomiędzy kilkoma poziomami wysmażenia potrawy. Funkcja znana z płyt 2 koncernów: Bosch/Siemens i Electorlux/AEG.
Jaką płytę indukcyjną kupić?
Wybór dobrej płyty indukcyjnej wydaje się trudny z uwagi na setki dostępnych produktów. W rzeczywistości nie ma wielu różnic między poszczególnymi producentami.
Najwięcej zapłacimy za płyty Boscha, Siemensa, Electroluxa, AEG i Samsunga – dobra płyta to wydatek min. 1800 zł. W Beko, Amice, Whirlpoolu, czy Gorenje porządną indukcję kupimy już za 1200 zł.
Przy podejmowaniu decyzji zakupowej nie warto kierować się starą zasadą, że droższy produkt powinien być lepszy jakościowo. Niestety, te czasy minęły. Kupuj rozsądnie.
Jeśli zastanawiasz się, jakie modele mogę szczerze polecić, koniecznie zajrzyj do mojego TOP-10 płyt indukcyjnych, który niedawno pojawił się na agdManiaK.pl.
To również warto przeczytać!
Dla miłośników pieczenia i grillowania mamy dwa konkretne poradniki – w pierwszym radzimy, na co zwracać uwagę kupując piekarnik, a w maniaKalnym TOP-10 polecanych piekarników wskazujemy konkretne modele, którymi warto się zainteresować. Jest też coś dla miłosników pary – ranking najlepszych piekarników parowych.
Warto również zerknąć na maniaKalny poradnik, na co zwracać uwagę kupując kuchenkę mikrofalową.
Na deser mamy poradnik, w którym wskazujemy, na co zwracać uwagę kupując okap i podsuwamy sprawdzone propozycje w maniaKalnym TOP-10 najlepszych okapów na polskim rynku.
Jeśli natomiast potrzebujesz sprawdzonej lodówki, szczególnie polecamy lekturę poradnika, na co zwracać uwagę kupując lodówkę oraz zestawienia TOP-10 najlepszych lodówek na polskim rynku.
Dla tych, którzy nie lubią zmywać naczyń mamy trzy konkretne poradniki – w pierwszym radzimy, na co zwracać uwagę kupując zmywarkę, a w maniaKalnym TOP-10 polecanych zmywarek oraz TOP-10 najlepszych zmywarek 45 cm wskazujemy konkretne modele, którymi warto się zainteresować.
Lubisz gotować i potrzebny Ci porządny robot do kuchni? Mamy dla Ciebie poradnik, w którym podpowiadamy, na co zwracać uwagę kupując robota kuchennego, a w innym artykule podsuwamy TOP-10 polecanych robotów do kuchni (na każdą kieszeń).
Szukając dobrego odkurzacza koniecznie przeczytaj nasz poradnik, jak kupić odkurzacz i nie stracić. Warto również zapoznać się z wpisem o filtrach HEPA, porównaniem odkurzaczy pionowych i tradycyjnych, jak również maniaKalnym zestawieniem TOP-10 odkurzaczy na polskim rynku.
Jeśli szukasz robota sprzątającego, warto zerknąć na nasz poradnik, jaki odkurzacz automatyczny wybrać, żeby nie żałować, oraz na TOP-10 najlepszych robotów sprzątających.
Szukasz pralki? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik, na co zwracać uwagę kupując pralkę. Jeśli szukasz sprawdzonego, polecanego modelu, zerknij na nasz TOP-10 pralek. Mamy również bardzo konkretny poradnik dotyczący najciekawszych pralek ładowanych od góry, jak również zestawienie najlepszych suszarek do ubrań (na każdą kieszeń).
Nie zapomnieliśmy w końcu o fanach RTV. Jeśli szukasz dobrego telewizora koniecznie zerknij na nasz TOP-10 telewizorów lub przegląd dobrych i niedrogich telewizorów 4K UHD. Mamy również poradnik, jaki telewizor wybrać dla gracza.
To oczywiście nie wszystko. Mamy również szereg innych poradników, w których doradzamy m.in. jaki oczyszczacz powietrza warto kupić, o czym pamiętać kupując stację pary czy jak dobrze wybrać żelazko.
Wszystkie artykuły znajdziesz w sekcji polecanych wpisów na techManiaK.pl.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Dzień dobry,
Kupiliśmy płytę indukcyjna marki amica (to już druga nasza płyta tej marki), mąż chciał ją sprawdzić i położył garnek z wodą na indukcje (te same garniki mielismy przy pierwszej) i po jjakims czasie indukcja zaczęła piszczeć wyłączyła się, mąż podniósł garnek i tak jakby się zassała szyba z indukcji i się kawałek szyby „pprzykleiło ” do garnka i teram mamy dziurę, czy gwarancja uwzgledni nam naprawe? jezeli nie czy istnieje możliwość wymiany samej szyby w indukcji?
Serwis raczej uzna, że to Państwa wina. Szkło można wymienić, ale to sporu koszt – szukać można na stronie north.pl.
Dzień dobry Panie Krzysztofie,
Przglądając internet i komentarze pod tym artykułem, zawęziłem wybór płyty indukcyjnej (~7,4kW, 400V) do:
– Amica PIE6544PHTSU 2.0
– Amica PID6544PHTSF 2.0
– Amica PI6544NSTK X-TYPE
– Electrolux Slim-fit CIV634
Która z nich jest cichsza, lepsza jakościowo.
3 najsłabsza. Dwie pierwsze Amici to praktycznie to samo tylko z innym dekorem i PID ma szlif z każdej strony – obie są całkiem dobre. Electorlux ma 1 pole łączone i to stara sprawdzona płyta w wariancie SlimFit – ma mniej bajerów od Amici, ale to porządniejszy sprzęt.
Dziękuję za wyjaśnienia.
A jakby Pan porównał CIV634 do Bosch PVS611FB5E
Electrolux ma wygodniejsze sterowanie i dłuższe pole łączone.
Witam,
Co poleciłby Pan bardziej:
– BOSCH PVW851FB5E
– ELECTROLUX EIV835 SLIM-FIT
Chyba, że ma Pan coś godnego polecenia (5-pól).
Pozdrawiam
ELECTROLUX EIV835 SLIM-FIT – bez porównania.
Witam.
Mam problem z wyborem płyt, zastanawiam się nad: EIV654 , EIS62441 SenseBoil a EIS6134 SenseFry
Która płyta będzie lepiej wykrywać mniejsze garnki o średnicy 15/16 i czy funkcje Boil i Fry to nie chwyt marketingowy. Będzie to moja pierwsza indukcja.
Jeśli będą używane mniejsze naczynia to najlepiej sprawdzi się EIV654 z tolerancją na garnki od 10 cm.
Dzień dobry Panie Krzysztofie mamy problem z doborem koloru białej płyty indukcyjnej. Wcześniej mieliśmy gorenje simplycity i jej kolor odbiega od piekarnika, który jest biały a płyta jakby niebieska. Czy zna pan białe modele bez tej sino-niebieskiej poświaty? Pozdrawiamy
Żadna indukcja nie ma takiego koloru jak piekarnik. Najbardziej białe są Electroluxy.
A czy przychodzi panu na myśl jakaś płyta z AEG z tak szerokim polem łączonym? Bardzo proszę o radę
Oni stawiają na długość pola, a nie jego szerokość.
Panie Krzysztofie, sprawdzałam opinie Samsung NZ64K7757BK na którego chętnie bym się zdecydowała bo ma najszersze pole łączone 24 cm, czyli każda duża patelnia spokojnie się na nim zmieści, ale ludzie piszą że nie łapie małych naczyń. Znalazłam ze 3 takie opinie. Mój stary Samsung łapie nawet naczynia o średnicy 8 cm i nie ukrywam że mi na tym zależy. Co może być tego powodem? Na polu flex ma podobno 4 cewki, bardzo proszę o odpowiedź pozdrawiam
To jedna z niewielu sensownych płyt tej firmy. Do poziomu Electorluxa/AEG i Boscha/Siemensa jeszcze im daleko. To jakie naczynia łapie dana płyta, ma Pan napisane w instrukcji. Zazwyczaj pola łączone z 4 cewek łapią naczynia od 10 cm średnicy (naczynia muszą być wysokiej jakości).
Witam. Płyta indukcyjna 90cm szeroka ( rodzina 6 osobowa).Do wyboru :
1 – GORENJE GIT95XC
2 – Bosch PXV975DC1E
Proszę o opinię panie Krzysztofie.
Model Gorenje nie wart swojej ceny – nie ma nic co mogłoby ją uzasadnić. Bosch bdb – bardzo zaawansowana płyta. Dobre są też modele Electroluxa i AEG.
Panie Krzysztofie,
Nie moge namierzyc plyty która mialaby te wszystkie cechy/funkcje:
1. Szlif z przodu + z boków
2. 4 slidery do osobnej obsługi 4 pól grzewczych
3. Sensor smażenia + ewentualnie sensor gotowania
4. Blokada przed dziećmi
5. Szkło w połysku
6. Booster
(fajna jest też funkcja roztapiania i gotowania na wolnym „ogniu”, nie wiem czy tylko Whirpool ją ma)
7. Pola oznaczone mniej widocznie, czyli np. krzyżykiem/paskiem, kropką, itd. Nie chcę oznaczenia pól np. kołami, owalem, dużą ilością pasków, itd.
Info:
– podłączenie na siłę
– budżet najlepiej max +/- 1500 zł
Bardzo proszę o sugestie – czy jest cos takiego, godnego polecenia.
Pozdrawiam serdecznie
Sensor smażenia to specjalność Boscha/Siemensa i Electroluxa/AEG, 4 slidery ma tylko ta druga ekipa, więc wybór już mocno zawężony, ale to sprzęt za 2000-3000 zł, a nie 1500 zł. Do tej kwoty znajdzie się coś sensownego od Whirlpoola, ale nie z sensorem smażenia, czy gotowania.
Dziękuję za odp. Mam dodatkowe pytania:
1. Czy któreś z płyt tych firm mają płyty Schott Ceran? W opiniach różnych płyt Electroluxa sporo jest komentarzy o szybko rysującej się powierzchni, nawet przy uważaniu przy tym, aby tego nie robić.
2. Czy opcja H2H (której zupełnie nie potrzebuję) – podnosi cenę płyty? Większość które oglądam ma tą opcję, a z kolei nie chciałbym niepotrzebnie przepłacać.
Pozdrawiam
Z kolei czytając opisy i opinie w internecie wyciągam wnioski, że:
1. Płyty Bosch/Siemens – mają zazwyczaj tylko szlif z przodu + 1x slider lub 1x sterowanie +/-
2. Płyty Whirpool – ponoć nie zawsze wykrywają małe garnki oraz dość ciężko się nimi steruje, tzn. dotyk nie jest wystarczająco czuły i chyba szlif mają tylko z przodu (o ile mają), bez szlifu na bokach
3. Płyty Electrolux – dla mnie mają duże plusy, tj.: szlif z min 3 stron + slider x 4, ale z kolei obawiam się że będą się szybko rysować, wg opinii użytkowników.
odpuszczam sensor smażenia / gotowania – obejdziemy się bez tego, zdecydowanie wolałbym aby płyta tak szybko się nie rysowała + miała 4x slider + 3 x szlif + miała chociaż 2 pola łączone w 1
budżet może być wyższy w takim razie
1. Sterowanie się zgadza, a co do szlifu są różne wersje.
2. To zależy od modelu – najnowsze są całkiem spoko.
3. Większość Electorluxów ma szlif z przodu, slidery są ok.
No to wychodzi Electorlux/AEG.
Zarówno EuroKera (Electorlux/AEG, Samsung i Gorenje) jak i Schott Ceran (Bosch/Siemens, Beko, Amica, Whirlpool) to dobrej jakości szkło, a drobne rysy będą pojawiać się na obu. Przez to, że większość klientów kupuje szkło w kolorze czarnym to od razu widać każdą rysę. H2H to dla mnie bzdura. Ceny nie podnosi.
Witam Panie Krzysztofie:
Urządzam mieszkanie w stanie deweloperskim pod wynajem.
Zależy mi na bardzo tanim sprzęcie do kuchni pod zabudowę : płyta indukcyjna, piekarnik, pochłaniacz pod szafkowy, lodówka, piekarnik + pralka.
Czy indukcja Electrolux CIT60433 SLIM-FIT
Piekarnik Electrolux EEA4235POX
Lodówka Electrolux ENN12800AW
Będą ok.
Nie wiem jaką tanią pralkę wybrać oraz pochłaniacz
Jak pod wynajem to zestaw da radę. Tanią pralkę wybrać z promocji – czasem można wyrwać coś porządnego za 999 zł np: LG slim.
Witam, Panie Krzysztofie,
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Czytając Pana odpowiedzi na forum, które uważam za w pełni profesjonalne widziałem, że jeśli chodzi o Pralkę to : Amica DAW6103LSW, a może jakiś Bosch.
Pochłaniacz : Electrolux LFP216S.
Zależy mi na prostym sprzęcie za rozsądne pieniądze, które będzie trwałe i się nie psuło (marzenie 🙂
Ta Amica to tani i podstawowy model slim bez bajerów. Z większych i lepszych jest model DAW7123DCiBT i to są 2 dobre pralki Amici (+ wariant 8 kg bez autodozowania). Bosch ma całkiem sensowne serie WAN, WAJ i WLT + modele z autodozowaniem iDos. Dobre są LG i Gorenje.
Pomocy, potrzebuję indukcję pod siłę- 3 fazy dobrej jakości i w niewielkiej cenie (do 1500 zł). Co mógłby Pan polecić?
Bosch PIE631FB1E i Amica PIE6543PHTSU 2.0 , Electrolux Slim-fit EIT61443B
A co Pan sądzi o Electrolux LIV63431BK ? Ma łączone pole i chyba można ją podłączyć trójfazowo? Czy warta uwagi?
Mniej wygodne sterowanie +/- ale jak to nie przeszkadza to też będzie ok.
Dobry wieczór,
Po przeczytaniu powyższego poradnika zdecydowałam, że rezygnuję z wymyślnych funkcji (raczej nie zapamiętam, jak używać) i skupię się na parametrach technicznych/jakościowych. Niestety, nie idzie mi najlepiej, dlatego proszę o radę.
Szukam białej płyty indukcyjnej, standardowa wielkość, cztery pola grzewcze, trójfazowy prąd, slider – do każdego osobny.
Nie wiem tylko które płyty mają dostosowanie wielkości pola grzewczego do wielkości garnka, czy pole grzewcze grzeje pełną średnicą? Jak jest z małymi garnkami na większych polach? Tego jakoś nie mogę doczytać, może to jakaś oczywista sprawa. W poniższym modelu Electroluxa jest o tym mowa, ale nie wiem jak pozostałe.
Wstępnie wytypowałam:
Bosch PIF672FB1E
Bosch PIB672F17E
Siemens ED652FSB5E
Siemens EH652FFB1E
Electrolux EIS62449W
Z góry dziękuję za pomoc i komentarz.
Pozdrawiam
Wymóg 4 sliderów – do każdego osobno spełnia tylko Electrolux. Wszystkie wymienione płyty są ok, ale ostatnia ma czujnik gotowania, najdłuższe pole łączone i 4 slidery – znakomita płyta i na dodatek jest najbardziej biała. Prawie każda indukcja dostosowuje się do wielkości naczynia, jedynie mają limit dolny – np.: łapią garnki od 12,5 cm średnicy (dobre jakościowo naczynia). Większe działają bezproblemowo.
yhym, dziękuję 🙂
Panie Krzysztofie
bardzo proszę o radę, cały sprzęt AGD mam Samsunga, dlatego płytę też najchętniej wzięłabym z tej firmy, wzięłam pod uwagę NZ64H57479K , bo chciałam coś do dwóch tysięcy. Proszę o Pana opinie i ewentualnie radę lub sugestie. Dotychczasowa płyta też Samsunga miała około 6 kw i pracowała na jednej fazie, wytrzymała 8 lat.
Jedyny model Samsunga, który mogę polecić to Samsung NZ64K7757BK z uwagi na pole 4 cewkowe, ale i tak nie ma ta płyta startu do konkurencji (np.: Electrolux EIV654 i odpowiedniki Boscha/Siemensa)
Jeżeli do 2000 to który Bosch i Siemens, bardzo proszę o konkretne modele z góry dziękuję
Modele o których pisałem są droższe – 2-3 tysiące zł.
Witam jeszcze raz jeszcze raz proszę o podpowiedź, co pan sądzi o
AEG IKE64441FB ? nigdzie popisał płyt indukcyjnych nie mogę doszukać informacje o ilości cewek, gdzie można je ewentualnie znaleźć, pozdrawiam
To dobry model z 4 cewkami, z czego 2 łączą się w jedno długie pole.
Dziękuję panu, praktycznie nikogo nie zostawia pan bez odpowiedzi, jestem pełna podziwu dla pana pracy i wiedzy ?
Dzień dobry,
Proszę o pomoc w doborze płyty Electrolux do zlicowania z blatem 12 mm. Zależy mi bardzo na czujniku gotowania i funkcji łączenia bridge.
SenseBoil, SenseFry i SensePro nie występują w wariancie do zlicowania w blacie – wszystkie modele mają szlif, zarówno w AEG, jak i Electroluxie. W Boschu i Siemensie mają takie modele ale z sensorem smażenia, a nie gotowania.
Dziękuję bardzo, zatem niestety SenseBoil odpuszczam.
Czy poza wspomnianym przez pana w innym pytaniu modelem KIV6341 jeszcze powinienem któryś rozważyć jako nadający się do zlicowania w blacie ?
Jest kilka modeli Boscha i Siemensa z polami łączonymi z 4 cewek i sensorem smażenia, ale to droższe płyty. KIV634I jest ok.
Dziękuję ponownie !
Trzymam się tego electroluxa, bo podobno są dobre i ciche. Ale jeżeli jest taki bosch powiedzmy do tysiąca drożej, ktory nie ustępują jakością electroluxowi w prawie żaden sposób a da się zlicować z płytą i ma ten sensor smażenia to bardzo proszę o jego model. (Usiłuję technologią usprawnić swoje niskie umiejętności kucharskie).
Witam,
Panie Krzysztofie zastanawiam się nad zmianą płyty grzewczej. Rozważam zakup płyty indukcyjno – gazowej ( 2 palniki indukcja, 2 palniki na gaz) z racji tej że lubimy kuchnię indyjską, chińską a na indukcji nie bardzo sobie wyobrażam gotowanie w woku :/. Proszę o podpowiedź czy to dobry pomysł? I jaki ewentualnie wybrać model. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Nie ma za wiele takich modeli, chyba, że skompletuje się domino (2 oddzielne płyty). Z normalnym palnikiem dobre są Gorenje i Teka.
Dwóch oddzielnych płyt nie brałam pod uwagę z racji tej że zawsze będzie jakaś mikro szczelina i ciężko by było utrzymać czystość.
Znalazłam takie:
1. GORENJE GCI691BSC
2. ELECTROLUX EGD6576NOK
3. Teka JZC 64322 ABN BK
4. Mastercook IGD22 S
5. Freggia HC622VGB
Poproszę o podpowiedź.
1. Teka
2. Gorenje
Reszta tragiczna, a Mastercook nie istnieje od lat.
Dziękuję za pomoc 🙂
Panie Krzysztofie proszę o ostatnia chyba radę odnośnie płyty, tutaj mam największy problem z racji wyboru i ilości na rynku, po dużej selekcji zostało kilka płyt roszę o dwa lub mocne wskazania z tych poniżej , chyba że od siebie jeszcze Pan dołoży z góry dziękuję
1. Electrolux SenseFry EIS6134
2. Samsung NZ64N9777BK
3. Płyta AMICA PI6544LCDSTK
4. Płyta WHIRLPOOL WF S2765 NE/IXL
5. Teka IZS 66700 MSP
6. Płyta indukcyjna GRUNDIG GIEI624470HN
1 najlepsza
2 i 3 najgorsze, z czego Amica to starość – wprowadzili nowe modele, znacznie lepsze.
4. To nowość, ma świetne parametry, jak na cenę
5. Dobre parametry i sterowanie, cenowo dość drogo.
6. To Beko – szkoda kasy.
Z tej AMICI mógłby Pan podać jeden model konkretny z tych nowości godnych polecenia, dziękuję
Na jedynkę mocno opinia że się rysuje , podejrzewam że wsystkie mają ten problem
To jest szkło ceramiczne – rysuje się od naczyć i nie ma lepszego, czy gorszego. Jedynie na jasnych płytach rys nie widać.
Dowolny z polem łączonym – jednym lub dwoma – każda występuje w 4 dekorach.
dzień dobry,
Panie Krzysztofie chcę kupić płytę do zamontowania na równi z blatem kuchennym. Bardzo mi się podoba EIV 634 ale sprzedawca odradził z powodu frezu/ścięcia płyty. Proszę podać jakie płyty nadają się do takiego montażu. Gdyby to było coś podobnego parametrami i wyglądem do wspomnianej wcześniej EIV 634 to byłoby świetnie.
z góry dziękuję
Ta płyta występuje w wersji bez frezu – do pełnej zabudowy – KIV634I.
Nie mam siły w mieszkaniu…cos w podobnej cenie? Godne polecenia?
Electrolux z FlexiPower lub Whirlpool z PowerManagement.
Electrolux Slim-fit LIR60430
Electrolux Slim-fit LIT60433
Czy któraś z tych będzie ok?
LIT60433 ma FlexiPower więc może być łatwo podłączona pod 1 fazę.
A lepiej sensor przesuwny czy taki „zwykły” +/-?
Tylko że mam małe mieszkanie i nie mam tam siły, co mogłoby Pan polecić w podobnej cenie? Powiedzmy max 1200 zł?
Witam,co sądzi Pan o tej płycie?
Bosch PUE631BB2E
Lub co ewentualnie w podobnej cenie?
Prosty model pod 1 fazę, nic specjalnego. Pod siłę lepsza ta Bosch PIE631FB1E
Witam,problem jak zawsze,za dużo wszystkiego i wszystko super.W sklepie został wyceniony sprzęt jedynie samsung za co ma być rabat 700zł Zmywarka- DW60R7070BB Lodówka- SBSRS68N8320S9 Mikrofala- NQ50K3130BS Piekarnik- NV75N5641RS Płyta indukcyjna- NZ64H57479K Płyta już czytałem że słaba więc co w zamian,lodówka może być podłączona do wody.Dzięki za pomoc bo oszaleć można
Zmywarka słaba – to chińczyk, taki sam jak w ofercie Amici. Warto je kupować gdy ma się budżet 1000-1600 zł, a nie za 2200 zł… Lodówka to model bazowy z kostkarką, żółknącymi półkami i pojemnikiem na wodę (nie trzeba podłączać pod obieg), delikatną blachą zewnętrzną i miękką emalią, która łatwo się rysuje. 4000 zł za coś takiego to żart. Za tą kasę można mieć lepszą i wygodniejszą lodówkę:
HISENSE RQ689N4AC2 – multidoor z komorą zero
HISENSE RF702N4IS1 – french door
BEKO MGN162321XB – side by side ładnie wykończony
Mikrofala bdb
Piekarnik marketingowy, którego nie kupiłbym. Nie ma podstawowego wyposażenia, ale ma dual cook i łamane drzwi – marketing i nic więcej.
Płyta tragiczna. W tej cenie najlepiej brać Electroluxa EIV/CIV/KIV634 lub jedną z nowości Whirlpoola (4 osobne sterowniki).
Dzieki wielkie
za pomoc,szukam dalej
dzień dobry.
Czas na pierwszą indukcję. Pytanie do Pana jak i innych użytkowników o praktyczny wybór. Płyta 60 cm, w kolorze czarnym. Także uważam iż programator na suwak będzie praktyczniejszy. Czy jeden większy wspólny
(niże dokładniejszy) czy też osobne? Domyślam się, że w dużej mierze to jakość wykonania i czułość na dotyk ma tu kluczowe znaczenie.
Wpuszczana, czy szlifowana? Ciekawe czy więcej uszkodzeń mechanicznych to wyszczerbienia rantów, czy stłuczenia płyty.
Pole z cewką o przekroju kwadratu ma dla okrągłego naczynia ma znaczenie? Rozmieszczenie pól aby płyta była ustawna przy dużym gotowaniu. Jednym słowem co brać pod uwagę i jakie funkcje naprawdę się przydają najczęściej.
Witam bardzo proszę o pomoc przy wyborze sprzętu tworzymy na nowo kuchnię, czy ten sprzęt jest wart uwagi?
piekarnik:
amica ed 37218b
electrolux eob 3311aox
płyta:
amica pi6541su
okap:
amica in600bsc
zmywarka:
beko din28423
beko 48530
lodówka:
electrolux enn2854cow
samsung-brb260035ww
Z góry dziękuję
Piekarnik Amica
Płyta – lepiej coś z nowej serii Amici – sporo poprawili.
Okap bezsensu – to model, sterowany tylko z płyty – oznaczenie C – od ang. komunikacja.
Zmywarka DIN48530 lepsza.
Lodówka Samsung.
Witam serdecznie! proszę o pomoc bo już się gubię w tym wszystkim..
indukcja Whirpool acm808ba albo
beko bim31300bcs ,
okap firmy stenson
piekarnik Gorenje bo737e24b
Taki zestaw zaproponował nam sprzedawca. Bardzo proszę o odpowiedź i radę.
Ma Pani w zestawieniu 2 piekarniki Beko i Gorenje, z czego Gorenje dużo lepsze. Płyta Whirlpoola to staroć, lepiej kupić coś nowszego i lepszego (Whirlpool, Electrolux/AEG, Gorenje, Bosch/Siemens). Okap jak na cenę 399 zł ma dobre parametry.
Dziękuję Panu bardzo! Tego jest za dużo na rynku i ciężko się zoorientować. Ten sprzedawca polecił tą płytę ponieważ wg. niego się sprawdza i ma łączone pola. Jeszcze raz dziękuję za informację zobaczę co Pan poleca innym.
Bo to nie jest zła płyta, tylko ma już swoje lata i na rynku pojawiło się sporo lepszych modeli.
Witam, jaka Pan poleci płytę indukcyjną z ograniczeniem 3,7 kW
Amica PI6509PLU ,
Amica PI6508PLU
Bosch PUE611BF1E
Simens EU631BEF1E
Pozdrawiam
To są bardzo podobne płyty – 4 pola, sterowanie +/-, to samo szkło, moc pod 1 fazę i metalowe dno. Modele Amici mają większe pola i dwa wentylatory pod spodem. Wybrać co się bardziej wizualnie podoba.
Amica dwa wentylatory to może głośniejsza?A co z pracą pulsacyjną w tych modelach?
Wszystkie pracują pulsacyjnie i działają stosunkowo głośno.
Rozumiem.Dziękuję za informacje.
dzień dobry
szukam szerszej niż 60 cm płyty indukcyjnej z funkcja łączenia pól
znalazłem Whirlpool SMC 654 F/BF czy to praktyczny wybór
pozdrawiam
Odpowiedziałem Panu pod innym Pana postem.
Niestety nie mogę znaleźć odpowiedzi może Pan powtórzyć
Rozstaw pól jest taki jak w modelu o szerokości 60 cm – tu po prostu wystaje więcej szkła na boki, więc nic to nie daje.
Electrolux EIV744 i EIV734 (lub bliźniak AEG Slim-fit IKE74441FB )
Whirlpool WL S3377 BF
Wszystkie 4 mieszczą w otworze szafki 60 cm szerokości, a wystające boki chowają się w blacie.
Dzień Dobry
Zakup płyty indukcyjnej został zawężony do jednej z poniższych
1. BOSCH PVS651FC5E
2. ELECTROLUX EIV634
Której zakup polecacie?
2. Lepsze sterowanie, dłuższe pole łączone, lepszy system chłodzenia (cichszy).
Panie Krzysztofie, pomocy!
Którą indukcję wybrać?
AMICA PI 6543 NSKH
AMICA PI 65449 NSTK STUDIO
AMICA PIT 65419 NSU STUDIO
AMICA PIT 6541 NSU
BEKO HII 64200 FMTR
BEKO HII 64800 FHT
SAMSUNG NZ 64H57479K
KERNAU KIH 6412.2-4B
Dwie ostatnie słabe. Do modeli Studio Amici dostaje się 5 lat gwarancji, dlatego wypadają trochę drożej.
AMICA PI6543NSKH z wymienionych ta najlepsza, ale Amica pokazała nowe modele i je lepiej brać – lepszy programator i kilka usprawnień np.: Amica PIE6544PHTSU 2.0
Witam. Mam pytanie. Garnek przykleil mi się do płyty indukcyjnej(garnki przystosowane do indukcji )stopila się i płyta i spód garnka. Mam wyrwane szkło w dwóch miejscach.Co zawiodło płyta czy garnki? Czy naprawia na gwarancji ?
Zakup nowej – nikt nie uzna gwarancji. Jakieś liche garnki…
Witam chcę kupić po raz pierwszy płytę indykcyjną. Proszę o podpowiedź, jaką wybrać.
Cały ten poradnik jest podpowiedzią… ja brałbym Electroluxa/AEG od 1600 zł z 1 polem łączonym i 4 sliderami np.: EIV634
Czyli ten model jest jeden z lepszych? Czy coś innego może Pan polecić ale do 1700zl bardzo mi się podobalo w whirlpool że jest dookoła zlicowana ale gotuję na 4 osoby i czasami wykorzystuje 4 palniki i dwa duże garnki. Proszę jeszcze raz o porade
Ma szlif/frez – zlicowany to on nie jest. Whirlpool ma 4 sterowniki +/- a Electrolux slidery – znacznie wygodniejsze rozwiązanie. Electrolux ma lepiej zagospodarowaną płytę induktorami (długie pole łączone) i lepszy system chłodzenia. Z nowymi Electroluxami można porównywać nowe płyty Whirlpoola.
Ostatnie pytanie, który model lepszy ELECTROLUX EIV 634 czy Bosch PIE631FB1E bo czytałam dużo opinii że Bosch bardzo dobry i juz zglupialam?♀️ proszę o poradę czy one się czymś też różnią, dziękuje
To nie są produkty konkurencyjne… Electrolux ma pole łączone i sterowanie za pomocą 4 oddzielnych sliderów. Bosch to prosty model z 4 okrągłymi polami i jednym sliderem. Obie są dobre, ale w swojej klasie i półce cenowej.
Witam. Mam do Pana wielką prośbę o skmonowanie dla nas zestawu do kuchni. Czytając stronę widzę że jest Pan profesjonalistą . Chcemy kupić do kuchni zmywarkę, indukcję, okap, mikrofalę. Wszystko do zabudowy. Jest nas czwórka w domu ja z żoną i dwójka dzieci. Lubimy gotować. Indukcja może być na ” siłę”. Zmywarkę radzą na bosha, że domywa naczynia. Wiem że ogólnikowo napisałem ale bardzo dardzo proszę o pomoc. Dziękuję i czekam na odpowiedź. Pozdrawiam
Bardzo proszę o pomoc, która płyta lepsza ta co Pan poleca ELECTROLUX EIV 634 czy Whirlpool Acm 918/BA ta druga widziałam w sklepie i ładnie wygląda bo jest zlicowana do około, ale nie wiem jak technicznie itd, proszę o pomoc
Electrolux dużo lepszy, od sterownika po chłodzenie i wielkość pól.
Bardzo proszę o pomoc, potrzebuję płytę indukcyjną pod 1 fazę, czy Electrolux EIT 60420C czy Bosch PUE611BF1E, albo coś innego?.
Electrolux.
Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź, czy może Pan podać konkretne modele lepszych płyt dwupolowych boscha oraz elektroluxa ? Ps. Od 3 dni testuje suszarke lg rc90 i już wiem że to dobrze zainwestowane pieniądze! Pozdrawiam serdecznie 😉
BOSCH PIB375FB1E lub to samo SIEMENS EH375FBB1E
Droższy model z polem łączonym SIEMENS EX375FXB1E
Tańsze modele:
GORENJE IT321BCSC
Electrolux EHH3320NVK
Co sądzisz o płytach indukcyjnych z Ikei? To chyba modele Electroluxa? Np. Smaklig?
Smaklig to starsza wersja EIV634/CIV634 – jest ok.
Dzień dobry ja wybrałem płytę indukcyjną Candy CDI 30 ze względu na to że nie będę miał trzech faz uznałem że cztery pola nie będą potrzebne. Chciałbym zapytać czy wybrana płyta jest dobrym wyborem czy są lepsze dwupolowe i który
Zestaw garnków poleca Pan pod płytę indukcyjną czy warto dopłacić do Tefal lub Gerlach. Pozdrawiam
To słaba płyta, z tanich modeli dobra jest Amica PI3510U (i jej klony), a z lepszych Electrolux i Bosch. Lepsze szkło, kultura pracy. Co do naczyń to ważne, żeby miały grube dno feromagnetyczne, marka ma mniejsze znaczenie. Tefal jest najpopularniejszy i w promocjach da się wyrwać zestaw w dobrej cenie. Gerlach to już typowy chińczyk, ale nadal mają w ofercie dobre zestawy – mam sentyment do tej marki.
Dzień dobry, czy płyta Electrolux EIS 8134 to dobry wybór, czy poleciłby Pan coś innego w podobnej cenie? Wybrałam też piekarnik EOC8P31z, ale nie wiem jaka mikrofala do niego pasuje (zależy mi na tańszej).
Jakie jest pańskie zdanie na temat produktów TCL np TCL TI77B5S1
Drugi temat to czy warto zapłacić trzy razy więcej za płyte De Dietrich DPI7686GP. Tu przemawia do mnie wybór kolorystyczny .
U nas dystrybutorem TCL jest firma LIN. Sprzęt niżej klasy, prosty, bez bajerów. Ponoć sami produkują, choć mam co do tego wątpliwości. Nie miałem okazji pobawić się ich sprzętem, oferta jest bardzo biedna – czas pokaże co to za wynalazki, ale na razie omijałbym szerokim łukiem.
De Dietrich to francuska marka premium, u nas bardziej znana z kotłów i techniki grzewczej niż z AGD. Za napis trzeba zapłacić, choć 4000 zł za model marki premium, w pięknej kolorystyce i masą funkcji to jeszcze nie tragedia – coś takiego w Miele to koszt ponad 10k zł…
2. Miało być PI6544NSU x type
Która płyta lepsza
1.Pi6544nstk x Type,
2.PI6544NStk x Type
3.PI654s4kh
1i 2 podoba mi się bardziej wizualnie bo ma powierzchni nie ma tyłu białych oznaczeń pół i powierzchnia ma taką jakby wzorzysta strukturę.
1 i 2 to ta sama płyta. Ogólnie jest ok – sterujemy jednym sliderem wszystkimi polami i mamy więcej funkcji automatycznych. W modelu 3 ich nie ma, ale za to są 4 osobne slidery. Wybrać tą która bardziej się podoba.
Witam serdecznie, Panie Krzysiu wciąż mam problem z wybraniem płyty indukcyjnej, zastanawiam się między ELECTROLUX EIV634 SLIM-FIT a AMICA PI6544S4UD. O Amice czytałam, że ma tendencje do zawieszania się, ale jest też bardzo dużo pozytywnych opinii. Zależy mi na płycie, na której będę mogła postawić duży garnek, a nawet jednocześnie dwa duże garnki – jak to jest z tym wykrywaniem rozmiarów garnka i czy jak jest większy niż wyznaczone pole to płyta go wykryje? Dziękuję i pozdrawiam
Na 2 duże garnki, lepiej sprawdzi się Electrolux EIV634. Jak postawi się większy garnek niż pole, to jak najbardziej go wykryje np: na polu 22 cm, patelnię 30 cm.
Dziękuję uprzejmie 🙂
Witam, jaka Pan poleci plyte indukcyjna z firmy Bosch lub Electrolux. Plyta czarna o standardowych wymiarach, bez szlifow – tak zeby mozna bylo ja zlicowac z blatem. Funcje podstawowe jak „booster” i „bridge”- dwa duze pola. Najbardziej mi zalezy na tym, zeby plyte wpuscic w blat. Model ktory byl wymieniony wyzej KIV634l niestety odpada.
A dlaczego model KIV634l odpada? Tą właśnie zaproponowałbym. Z Electroluxa nic innego nie będzie, trzeba szukać w Boschu/Siemensie.
Panie Krzysztofie potrzebuje pomocy. Poszukuje płyty indukcyjnej wpuszczanej w blat 4 pola które można łączyć, mile widziany H2H i jakiś okap podszafkowy który się z tym połączy. Dziękuję za pomoc!
KIV634I – model z 1 polem łączonym, H2H i możliwością zabudowy w blacie.
IKE64441IB to samo z AEG.
Z 2 polami łączonymi i H2H nie kojarzę.
Dziękuję za odpowiedź.
Jeszcze jak oceni Pan taki zestaw:
Lodówka Samsung RB36R8837S9
Płyta indukcyjna Electrolux Slim-fit EIV744
Okap kuchenny Electrolux LFG719X
Piekarnik Electrolux EOE7P31Z SenseCook
Zmywarka Siemens SN657X03ME Zeolith
Suszarka LG RC80V9AV3Q
Pralka LG Vivace F4WN409S1
Czy sprzęt electrolux’a będzie lepszym wyborem niż Bosch.
BDB zestaw, jedynie nie brałbym tak drogiej zmywarki – jak coś się zepsuje to koszty części będą zabójcze.
Witam,
Potrzebuję pomocy, muszę kupić sprzęt AGD, wstępnie wybrałam, ale nie mogę się do końca zdecydować pomiędzy poszczególnymi modelami:
Płyta indukcyjna:
Płyta indukcyjna ELECTROLUX EIV634 SLIM-FIT
Płyta indukcyjna ELECTROLUX EIV63443, Slim-Fit, Bridge
Płyta indukcyjna Electrolux Slim-fit SenseBoil EIS62441
Płyta indukcyjna Bridge SLIM-FIT 60 cm CIV634
Płyta indukcyjna FlexiBridge SLIM-FIT 60 cm EIV654
Zmywarka:
Zmywarka BOSCH SPV46MX00E
Zmywarka BOSCH SPV 45MX02E
Zmywarka Bosch SPV46MX04E
Piekarnik:
Piekarnik ELECTROLUX EOC8P31Z SteamCrisp
Piekarnik elektryczny AMICA ED57527B X-TYPE PYRO
Okap:
Okap Electrolux LFG716X
Okap Electrolux LFG716R
Okap Amica OMP6552BG
Okap Amica OMP6555BG
Lodówka:
LODÓWKA KGN49LB30 BOSCH
Pralka:
PRALKA WW70K52108W/EO SAMSUNG
A może powinnam wybrać jeszcze coś innego? Sprzęt powinien być czarny, funkcjonalny i mało awaryjny.
Pozdrawiam,
Renata
Indukcje 1,2,4 to ten sam sprzęt, tyle, że 2 może być podłączona pod 1 fazę – bardzo dobre płyty, bez bajerów. EIV654 ma pole łączone z 4 cewek – jeśli będzie wykorzystywane to warto, a jak nie to lepiej EIS bo ma czujnik gotowania
Zmywarka: Bosch SPV46MX04E
Okap Amici – różnią się wydajnością, wybrać ten który odpowiada kubaturze (lub ją przekracza).
Lodówka nie jest zła, ale Haier A3FE742CGBJ lepszy pod każdym względem.
Pralka ok.
Dziękuję bardzo, A jeśli chodzi o piekarnik?
To są 2 różne sprzęty… Amica to zwykły piekarnik z pyrolizą, a Electrolux to 2 razy droższy piekarnik parowy i z pyrolizą. Electrolux jest bardziej zaawansowany i ma lepszą elektronikę.
Witam,
Byłam zdecydowana na zakup Electrolux Slim-fit CIV634, ale znalazłam w fajnej cenie Electrolux Slim-fit EIV644 (multiple bridge). Czy ten drugi jest w czymś gorszy od tego pierwszego czy tylko i wyłącznie lepszy bo to wyższy model? 🙂
Z góry dziękuję za objaśnienie.
Jest gorszy bo ma mniej miejsca do gotowania. w EIV/CIV634 jest jedno duże pole łączone na długości całej płyty + 2 okrągłe i programator tylko z prawej strony. W 644 pola łączone są krótkie i programator znajduje się na środku.
czy warto zapłacić za model EIS6448 3tyś, czy raczej polecany przez Pana model EIV jest porównywalny?
Kwestia potrzeb – mi wystarczy model EIV, choć czujnik gotowania to fajna sprawa (tańsze EIS), ale tabletów w płycie i programów automatycznych nie potrzebuję (choć faktura płyty jest EIS droższej jest piękna). To Pana wybór.
Elektrolux EIS czy Whirlpool S4160 ? Oferowany jako nowość.
Oczywiście, że EIS – lepsze chłodzenie, niższa głośność, lepszy programator i czujnik gotowania.
Dziękuję za informację.
Jeszcze jedno EIS6448 czy EIS 62443, czym się różnią, poza ceną?
Wszystkim… Tańszy model nie ma pola łączone, a droższy je ma, wygląd też jest inny przez nadruk i programatory są inne. Do tego model tańszy ma czujnik gotowania, a droższy programy automatyczne.
Dziękuje za odpowiedź. A z płyt electrolux eiv734, eiv744 oraz aeg IKE74441FB i IKE74441IB która najlepsza ? Czy w tej cenie może jest coś lepszego ?
eiv734, IKE74441FB, IKE74441IB to bardzo podobne modele, różnią się głównie szlifem.
EIV744 ma dwa długie pola łączone – inny układ.
Wszystkie 4 są dobre, wybierałbym między układem 3 pierwszych a 744 – co bardziej pasuje.
Witam
Pytanie o EIV744 electroluxa i pola infinite.
Jaka jest minimalna średnica naczynia jakie wykryje płyta ?
12,5 cm