Potrzebna ci dobra płyta indukcyjna do zabudowy? Przeczytaj nasz poradnik, w którym podpowiadamy, jakie parametry powinna mieć solidna płyta indukcyjna w 2021 roku i na co zwrócić uwagę w czasie zakupu, żeby później nie żałować.
W dobie nowoczesnego budownictwa odchodzi się od przyłączy gazowych. Coraz częściej rynek pierwotny mieszkań, szeregowców, bliźniaków, czy domów jednorodzinnych oferuje tylko i wyłącznie przyłącza prądowe. Jest to główny powód, dla którego płyta indukcyjna do zabudowy staje się coraz popularniejszym wyborem w Polsce.
Przy okazji polecam zerknąć na inne poradniki:
- czy warto kupić płytę ceramiczną (i czym różni się ona od indukcji?),
- na co zwracać uwagę kupując płytę gazową,
- o czym pamiętać wybierając kuchnię wolnostojącą,
- jak kupować piekarnik, żeby nie żałować.
Jeśli szukasz konkretnego, wartego polecenia modelu, zobacz mój najnowszy TOP-10 płyt indukcyjnych. Tymczasem jednak zabierzmy się za tytułowe pytanie.
Czym wyróżnia się płyta indukcyjna?
Zamiast tradycyjnego elementu grzejnego w postaci grzałki lub palnika gazowego, płyta indukcyjna posiada cewki elektromagnetyczne znajdujące się zaraz pod szkłem zewnętrznym. Technologia ta wymaga stosowania naczyń będących ferromagnetykami, czyli takimi, które przyciągają magnes.
Indukowanie prądów wirowych spowodowane jest zamianą energii elektrycznej na cieplną. W taki sposób „podgrzewany” jest garnek i to z falowości tego zjawiska wynika sekwencyjność podawanej temperatury – im wyższy poziom wybrany na płycie, tym częściej wysłane są fale.
Podstawową zaletą płyty indukcyjnej jest czystość i bezpieczeństwo – szkło nie jest nagrzewane, więc nie ma ryzyka oparzenia się, ani przypalenia tego, co wykipi z garnka. W stosunku do zwykłej płyty ceramicznej indukcja nagrzewa się znacznie szybciej – nawet trzykrotnie, a to oznacza mniejszy rachunek za prąd!
Sporą wadą indukcji jest wysoka cena zakupu w stosunku do płyt gazowych (500 – 800 zł), czy ceramicznych (600 – 1000 zł). Indukcje z ciekawymi funkcjami zaczynają się od 1300 zł, a średnio kosztują ok. 1700 zł.
Niestety, za ceną nie idzie trwałość – indukcja to najbardziej wadliwy rodzaj płyty grzewczej. Z uwagi na sporą ilość elektroniki i systemu chłodzenia, średnia żywotność urządzenia to od trzech do siedmiu lat.
Z uwagi na występowanie systemu chłodzenia, płyta generuje hałas porównywalny z komputerem stacjonarnym pod obciążeniem. Bardzo ważną kwestią jest też sposób montażu płyty w meblach. System chłodzenia wymaga dostępu do powietrza, więc przed zakupem warto sprawdzić czy nasze meble spełniają wymogi producenta.
Jaki rozmiar i moc przyłączeniowa?
Płyty indukcyjne występują we wszystkich możliwych rozmiarach, od jedno- czy dwupalnikowych o szerokości 30 cm, przez najpopularniejsze rozwiązanie mające 60 cm szerokości z czterema polami, po płyty szerokie (70 i 75 cm), też z czterema polami. Największe płyty mają aż pięć pól i występują w rozmiarach 77 i 90 cm szerokości. Największe mogą mieć nawet sześć pól grzewczych.
Najprostszą kwestią jest głębokość – większość płyt na rynku ma głębokość 51-52 cm i grubość 5,5-4,4 cm. Także wymiary wewnętrzne są w miarę standardowe – dla najpopularniejszego rozmiaru zewnętrznego 51,8 x 59 cm jest to 49 x 56 cm.
Oczywiście istnieją też inne rozmiary, jak modele popularne na rynkach zachodnich: 90 x 40 cm (trzy pola indukcyjne), czy nawet płyty o szerokości 120 cm.
Moc płyt indukcyjnych mieści się w zakresie 2,8 – 12kW. Najniższa moc zarezerwowana jest dla płyt podłączanych pod jedną fazę, a moc od 4,7kW do 12 kW to już typowe podłączenie dwu- lub 3-fazowe (tzw. „siła”).
W najpopularniejszych modelach siłowych moc indukcji to 7,2 kW (Gorenje, Samsung, Beko, Whirlpool) lub 7,4 kW (Electrolux, Amica i droższe modele Boscha i Siemensa). Wyjątkiem są tu płyty niemieckich producentów Boscha i Siemensa. Na naszym rynku większość modeli ma moc 6,9 kW, więc są słabsze od konkurencji. Dla porównania na rynku niemieckim praktycznie wszystkie płyty siłowe tego koncernu mają moc od 7,4 kW wzwyż.
Największe modele płyt, posiadające pięć lub sześć pól mogą osiągać moc w granicach 10-12kW, a to już wymaga podłączenia pod wszystkie trzy fazy.
Rodzaje szkła i wykończenie
W wielu poradnikach możecie spotkać informację, że stosuje się dwa rodzaje szkła – ceramiczne i zwykłe szkło hartowane. Nie do końca jest to prawdą. 99,9% płyt posiada szkło ceramiczne dwóch światowych potentatów: EuroKera (mała literka „k” w narożniku) i Schott Ceran.
Obie główne firmy pochodzą z Europy: Schott Ceran z Niemiec, a EuroKera z Francji i jedyne co je różni to wykończenie – obie wykonano w połysku, lecz w płytach EuroKera trochę mniej jest to widoczne. Istnieją jeszcze producenci chińscy produkujący szkło ceramiczne i z uwagi na dobry stosunek ceny do jakości, zdobywają coraz większą popularność.
Płyta indukcyjna może zostać wykończona na trzy sposoby: są to metalowa ramka wokół szkła, szkło frezowane na rantach, oraz brak frezu. Pierwszy rodzaj ma dwie zalety – zabezpiecza szkło przed ukruszeniem i nadaje płycie delikatnego wgłębienia (gdy coś wykipi, zostaje na płycie, a nie leci od razu poza urządzenie). Wadą płyt z ramką jest trudność w czyszczeniu metalowego elementu.
Drugie rozwiązanie ma mieć walor estetyczny przy najprostszym sposobie montażu płyty – na blacie. Trzecie opcja jest idealna gdy mamy możliwość pełnej zabudowy płyty w blacie – indukcja będzie zlicowana z blatem, a nawet lekko obniżona. Dzięki takiemu osadzeniu płyty, nie ma ryzyka zbicia narożników i zyskujemy przedłużenie blatu, bez rantów.
Osobiście polecam to ostatnie rozwiązanie – wymaga znalezienia dobrego stolarza i paru złotych więcej za montaż, ale efekt i komfort pracy jest niezastąpiony.
Rodzaje pól indukcyjnych
Istnieją trzy rodzaje pól w płytach indukcyjnych. Najczęstszym jest zwykłe pole okrągłe o rozmiarze od 14 cm do 26 cm. Następnie mamy pola prostokątne o wymiarach zbliżonych do kwadratu np.: 22 x 19 cm (czasem z zaokrąglonymi narożnikami). Pola te stosuje się w celu łączenia powierzchni grzewczej np. dla brytfan lub innych dużych garnków.
Ostatni rodzaj pól to coraz częściej spotykane pola łączone z wielu cewek w kształcie owalu lub prostokąta. Jedno pole składa się z dwóch prostokątnych cewek dających obszar podobny do kwadratu. Rozwiązania te stosowane są w drogich płytach i mają dawać jeszcze bardziej równomierne podgrzewanie naczyń, a także dowolność miejsca, w jakim postawimy naczynie.
Sterowniki płyt indukcyjnych
Producenci płyt indukcyjnych stosują dwa typy sterowników w kilku konfiguracjach. Podstawowy programator posiada sterowanie plus/minus – jeśli chcemy ustawić 9 poziom mocy, musimy 9 razy nacisnąć na „plus”, lub go dłużej przytrzymać, aż pole osiągnie pożądaną wartość.
Sterownik ten może występować w dwóch wariantach. Podstawowy posiada jeden manipulator +/- do wszystkich pól – jeśli chcemy zmienić poziom mocy na czterech polach, musimy przeklikać każde pole po kolei (wybór pola, ustawienie mocy i tak cztery razy).
Lepszym wariantem (wygodniejszym) jest posiadanie czterech manipulatorów +/- do każdego pola osobno – aby ustawić poziom mocy na czterech polach, wystarczy cztery razy przeklikać znak + na każdym manipulatorze osobno – nie ma potrzeby wcześniejszego wyboru pola, które chcemy zmienić. Rozwiązanie z czterema osobnymi sterownikami stosuje głównie Electrolux, lecz ostatnio paru innych producentów pokazało pojedyncze modele z tym wygodnym programatorem (Beko, Amica).
Drugi rodzaj programatora stosowanego w indukcjach to tzw. „slider” – kropki lub liczbowe poziomy mocy ustawione w linii lub w kształt wycinka koła. Aby wybrać poziom mocy wystarczy przesunąć palcem po skali, lub od razy wybrać liczbę/kropkę.
To rozwiązanie też występuje w wersji pojedynczej – jeden slider do wszystkich czterech pól (więc przy zmianie mocy na kilku polach trzeba najpierw wskazać pole, na którym chcemy dokonać zmiany), jak i poczwórnej – od każdego pola osobny sterownik, brak potrzeby wskazywania pola na którym działamy.
Osobiście uważam, że ostatnia opcja jest najwygodniejsza i kupując teraz płytę indukcyjną wybierałbym wśród modeli z tym właśnie rozwiązaniem. Cztery slidery posiadają wszystkie droższe płyty Electroluxa (najtańsza kosztuje 1500 zł), Amica ma w ofercie kilka płyt z tym rozwiązaniem (oznaczenie S4 w nazwie modelu), a od niedawna także Beko i Whirlpool. 4 sliderów nie znajdziemy w Samsungu, Gorenje, Boschu, ani Siemensie.
Paru producentów pokazało w ostatnich latach indukcje z programatorami obrazkowymi – małymi wyświetlaczami, lecz rozwiązanie to nie należy do zbyt wygodnych i miewa problemy z podstawowym działaniem.
Najważniejsze funkcje płyt indukcyjnych
AutoBridge – automatyczne łączenie pół. Płyta sama wykrywa większe naczynie położone na dwóch cewkach i sama łączy je w jedno pole, sterowane za pomocą jednego poziomu mocy. W tańszych płytach z polem łączonym, można połączyć pola manualnie.
Booster (Power Booster) – szybkie gotowanie. Płyta na krótki czas „odpala” maksymalną moc cewki dla przyspieszenia gotowania. Dobre płyty potrafią zagotować 2 litry wody w 3 minuty.
Timer – ustawienie czasu danego pola.
Pauza – możliwość wstrzymania pracy płyty (zatrzymuje się timer lub program gotowy). Po ponownym wciśnięciu przycisku, płyta będzie kontynuować pracę.
Hob&Go – automatyczna rozpoczęcie pracy płyty po położeniu garnka na płycie (funkcja ta różnie jest nazywana przez producentów).
Wykrywanie obecności i wielkości garnka – podstawowa cecha indukcji. Działa tylko tam, gdzie postawimy garnek, a nie na całym polu. Im droższa płyta, tym lepiej ta funkcja działa. W tańszych płytach trzeba zająć przynajmniej 60% cewki, aby garnek został wykryty, a w droższych może to być tylko 30%.
Programy gotowe – najczęściej są to zaprogramowane temperatury gotowania. W najdroższych płytach można spotkać specjalne programy do naleśników, jajek, czy potraw wymagających precyzji temperatury i czasu.
Wskaźnik ciepła resztkowego – zamiast poziomu mocy na wyświetlaczu pojawi się litera H od angielskiego heat (ciepło). Symbol ten informuje, że szkło może być nagrzane od garnka. Funkcja ta działa zazwyczaj od 45 stopni.
Blokada płyty – prosta kombinacja sensorów blokująca działanie płyty. Dobre rozwiązanie przy małych dzieciach.
Check Pot – rzadko spotykana funkcja, ostatnio obecna w płytach Amica. Płyty sprawdzi czy nasze garnki nadają się do użytku. Wynik zostanie pokazany w procentach.
Łącznie z okapem – sporo płyt Electroluxa i kilka wybranych Amiki posiada opcję współpracy z okapem. Płyta dostosuje moc okapu do poziomu mocy płyty.
Zdalne sterowanie – najwyższe modele płyt indukcyjnych wyposażone są w moduły WiFi – sterować „kuchenką”, można z dowolnego urządzenia z systemem iOS lub Android.
Czujnik gotowania/smażenia – funkcja pilnująca efektów gotowania – nie pozwoli na wykipienie wody, a w bardziej zaawansowanej formie, daje nam wybór pomiędzy kilkoma poziomami wysmażenia potrawy. Funkcja znana z płyt 2 koncernów: Bosch/Siemens i Electorlux/AEG.
Jaką płytę indukcyjną kupić?
Wybór dobrej płyty indukcyjnej wydaje się trudny z uwagi na setki dostępnych produktów. W rzeczywistości nie ma wielu różnic między poszczególnymi producentami.
Najwięcej zapłacimy za płyty Boscha, Siemensa, Electroluxa, AEG i Samsunga – dobra płyta to wydatek min. 1800 zł. W Beko, Amice, Whirlpoolu, czy Gorenje porządną indukcję kupimy już za 1200 zł.
Przy podejmowaniu decyzji zakupowej nie warto kierować się starą zasadą, że droższy produkt powinien być lepszy jakościowo. Niestety, te czasy minęły. Kupuj rozsądnie.
Jeśli zastanawiasz się, jakie modele mogę szczerze polecić, koniecznie zajrzyj do mojego TOP-10 płyt indukcyjnych, który niedawno pojawił się na agdManiaK.pl.
To również warto przeczytać!
Dla miłośników pieczenia i grillowania mamy dwa konkretne poradniki – w pierwszym radzimy, na co zwracać uwagę kupując piekarnik, a w maniaKalnym TOP-10 polecanych piekarników wskazujemy konkretne modele, którymi warto się zainteresować. Jest też coś dla miłosników pary – ranking najlepszych piekarników parowych.
Warto również zerknąć na maniaKalny poradnik, na co zwracać uwagę kupując kuchenkę mikrofalową.
Na deser mamy poradnik, w którym wskazujemy, na co zwracać uwagę kupując okap i podsuwamy sprawdzone propozycje w maniaKalnym TOP-10 najlepszych okapów na polskim rynku.
Jeśli natomiast potrzebujesz sprawdzonej lodówki, szczególnie polecamy lekturę poradnika, na co zwracać uwagę kupując lodówkę oraz zestawienia TOP-10 najlepszych lodówek na polskim rynku.
Dla tych, którzy nie lubią zmywać naczyń mamy trzy konkretne poradniki – w pierwszym radzimy, na co zwracać uwagę kupując zmywarkę, a w maniaKalnym TOP-10 polecanych zmywarek oraz TOP-10 najlepszych zmywarek 45 cm wskazujemy konkretne modele, którymi warto się zainteresować.
Lubisz gotować i potrzebny Ci porządny robot do kuchni? Mamy dla Ciebie poradnik, w którym podpowiadamy, na co zwracać uwagę kupując robota kuchennego, a w innym artykule podsuwamy TOP-10 polecanych robotów do kuchni (na każdą kieszeń).
Szukając dobrego odkurzacza koniecznie przeczytaj nasz poradnik, jak kupić odkurzacz i nie stracić. Warto również zapoznać się z wpisem o filtrach HEPA, porównaniem odkurzaczy pionowych i tradycyjnych, jak również maniaKalnym zestawieniem TOP-10 odkurzaczy na polskim rynku.
Jeśli szukasz robota sprzątającego, warto zerknąć na nasz poradnik, jaki odkurzacz automatyczny wybrać, żeby nie żałować, oraz na TOP-10 najlepszych robotów sprzątających.
Szukasz pralki? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik, na co zwracać uwagę kupując pralkę. Jeśli szukasz sprawdzonego, polecanego modelu, zerknij na nasz TOP-10 pralek. Mamy również bardzo konkretny poradnik dotyczący najciekawszych pralek ładowanych od góry, jak również zestawienie najlepszych suszarek do ubrań (na każdą kieszeń).
Nie zapomnieliśmy w końcu o fanach RTV. Jeśli szukasz dobrego telewizora koniecznie zerknij na nasz TOP-10 telewizorów lub przegląd dobrych i niedrogich telewizorów 4K UHD. Mamy również poradnik, jaki telewizor wybrać dla gracza.
To oczywiście nie wszystko. Mamy również szereg innych poradników, w których doradzamy m.in. jaki oczyszczacz powietrza warto kupić, o czym pamiętać kupując stację pary czy jak dobrze wybrać żelazko.
Wszystkie artykuły znajdziesz w sekcji polecanych wpisów na techManiaK.pl.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Panie Krzysztofie, bardzo proszę o pomoc co do wyboru sprzętu.
Płyta:
1. Amica PIE6541NSU
2. Amica PI6541SU
3. Beko HII64201F2HT
4. Whirlpool ACM 816BA
zależy mi na łączeniu pól, mała głośność i sterowaniu dla każdego pola osobno
Okap:
5. Faber Tweet EV8/ED BK 80
6. Faber VRT BK 90
7. Franke Vertis FVT 905 BK A
Zmywarka:
8. Electrolux EEM48321L
9. BEKO DIN 48530
10. Samsung DW60M6070IB
na pewno bym chciała 3 szufladę i zawiasy ślizgowe żeby nie było widać szpary w meblach. czy jak zmywarka otwiera się samoczynnie to czy jest to jakieś duże ryzyko że meble się uszkodzą od pary, czy tej pary nie ma tak dużo? będzie to moja pierwsza zmywarka
Suszarka:
11. Whirlpool FTM 228X2B EU teraz jest w dobrej cenie
12. Whirlpool STU 92EEU
13. Electrolux EW8H458BP
Dziękuję za pomoc!
Dzień dobry, od długiego czasu wczytuję się w komentarze, ale nie znalazłam odpowiedzi- poszukuję płyty o szer. ok. 70 cm (taki zostanie otwór w blacie, którego nie chcę wymieniać) i z możliwością podłączenia do instalacji 1 fazowej. Budżet niezbyt duży- do ok. 2500zł. Podoba mi się Electrolux EIV744, ale on chyba tylko pod „siłę” ? Będę wdzięczna za podpowiedź, bo jestem indukcyjnym laikiem. Pozdrawiam serdecznie
Płyty szersze niż 60 cm zazwyczaj wymagają podłączenia siłowego, zwłaszcza gdy mają więcej niż 4 pola. Jeśli chce podłączyć Pani taką płytę pod 1 fazę to jak najbardziej da się – wystarczy zmostkować płytę i będzie działać – gorzej niż pod siłą, ale chodzić będzie. EIV744 to świetna płyta. Opcja 2 to zakup płyty z elektronicznym ograniczeniem mocy – Power Management – najszerszą czarną płytą z tym systemem jest Whirlpool SMO 658C/NE W Collection o szerokości 65 cm. Opcja 3 to trochę szersza płyta SAMSUNG NZ84J9770EK Chef Collection – płyta ma zasilanie 1 fazowe i osobiście nie polecam.
Witam panie Krzysztofie
potrzebuję
1.płyty indukcyjnej 400v że szlifem 3 strojnym kwota ok 2000-2300
2.zmywarka najlepiej z metalowym wnętrzem
Preferuje firmę Bosch
Płyta ewentualnie innej firmy
Co pan poleca?
Płyta ewentualnie innej firmy np Elektrolux
Co pan poleca?
Mało firm ma płyty ze szlifem 3-4 stronnym…
1. Głównie Bosch/Siemens
2. Bosch i Siemens to ta sama firma/fabryki. Najsensowniejszym modelem jest Siemens SN636X03NE i modele pokrewne (droższe).
Panie Krzysztofie, czy modele Electroluxa EIV634 i EIV644 różnią się tylko tym, że ten drugi nie ma funkcji połączenia z okapem? Tak mi wychodzi ze specyfikacji, a jest droższy…gdzie tu logika?
Wystarczy spojrzeć na zdjęcie… 634 ma jedno długie pole łączone a 644 2 krótkie pola łączone.
Czyli 634 praktyczniejsze, a który by Pan model polecił, 634 czy 654?
EIV634 to najlepsza płyta w cenie ok. 1700 zł. EIV654 ma już pole 4 cewkowe, które łapie małe garnki od 10 cm średnicy – wyższa półka to i wyższa cena.
No właśnie, i aż 500 zł różnicy, na pierwszą w życiu płytę indukcyjną wystarczy mi tańszy model, dziękuję
Witam serdecznie,
poszukuję płyty i okapu downdraft, Co by pan polecił?
Jeśli chodzi o okap to patrzyłem na Franke fdw 908 czarny. Jendak wizualną wadą jest ramka, czy są takie okapy dobre, które można zamontować równo z blatem?
Do takego okapu także poszukuję płyty indukcyjnej, oczywiście większej niż standardowa najlepiej jakby też można ją zamontować na równo z blatem.
Tutaj mam też pytanie, trochę mnie niepokoi jak wygląda montaż na równi z blatem, czym się wykańcza łączenie i czy dobrze to wygląda. Czy przy np wykipieniu płyny nie będą przeciekać przy łączeniu?
Pozdrawiam serdecznie,
Kamil
Na czymś musi się okap opierać – dlatego praktycznie wszystkie modele mają ramkę. Jedynie tanie modele mają szerszą górę, która zakrywa ramkę np: https://www….lsrc=aw.ds
Rozumiem, szkoda, że w droższych modelach nie ma przykrycia ramki. Będzie trzeba zostać przy ramce bo podejrzewam, że te tańsze modele nie są warte zakupu?
Łączenie uszczelnia się silikonem odpornym na wysokie temperatury – praktycznie tego nie widać i nic nie przecieka – dobry stolarz wie jak to zrobić. Dobra płyta do pełnej zabudowy to Electrolux KIV634I
A czy są szersze dobre płyty do pełnej zabudowy? Powiedzmy 70/80cm+ ?
Siemens EH801LVC1E, kilka modeli od Miele, Franke i Smega.
Cudowna strona ! Przy okazji proszę polecić płytę indukcyjną na 2 palniki , 1-siła i mały piekarnik.
Oczywiści dobre w średniej cenie.Pozdrawiam Emerytka Polska
Electrolux EHH3320NVK. Mały piekarnik – ma Pani na myśli kompaktowy o wysokości 46 cm, czy normalny 60×60?
Piekarnik elektryczny, raczej kompaktowy , tak żebym mogla np.. tylko 1-dn,a blachę ciasta ci upiec.
Z góry za rady bardzo dziękuję .i pozdrawiam. Janina.
Piekarniki kompaktowe są stosunkowo drogie – wydać trzeba przynajmniej 2000 zł, a w przypadku normalnych modeli, dobry piekarnik kupi się już za 1200 zł.
Ta płyta El3ektrolux EHH3320NVK jest dla mnie za droga. Czy moze polecic mi pan dwupalnikową do 800zł ?
To tylko Amica PI3510U zostaje.
Witam
Mam pytanie dotyczące płyty indukcyjnej 60 cm cena +/- 2000 zł ( na siłe)
Chciala bym tak która jest cicha i można postawić większy garnek.
Płyty 4 polowe o szerokości 60 cm mają zazwyczaj największe pole okrągłe o rozmiarze 21 lub 22 cm średnicy, lub pole kwadratowe 22×19. To na nim stawia się np: patelnię 32 cm średnicy. Najlepsze indukcje ma electrolux/AEG. Złe też nie są Gorenje i Bosch/Siemens, ale i tak poniżej Electroluxa.
Witam Panie Krzysztofie.
Poszukuję większej płyty niż 60 cm.
Od 8 lat użytkuję 60 cm płytę indukcyjną i mimo, iż wszystko z nią ok pod względem technicznym to 60 cm to dla mnie stanowczo za mało. Zmieniam miejsce zamieszkania i obiecałem sobie większą płytę ale znaleźć opinie, rankingi na temat płyt 80 – 90 cm to ciężka sprawa. Zależy mi na dobrym rozplanowaniu pól indukcyjnych, obecnie postawienie dużej patelni i większego garnka na płycie 60 cm kończy praktycznie możliwość dołożenia czegokolwiek na płycie aby trafić dobrze w pole. Szukam płyty na której mogę użyć dwóch większych garnków i czegoś jeszcze w miarę swobodnie.
Miejsca mam pod dostatkiem budżet to około 3500 (jeżeli będzie warto mogę przekroczyć ) .
Rozważam :
Electrolux EIS8134
Electrolux Slim-fit EIP8146
Electrolux Slim-fit EIV835
SMEG SI7844B
Najbardziej mi pasuje układ ostatniej płyty SMEG – 4 duże pola równej wielkości, ale niewiele jest opinii na temat płyt smega.
Może jakieś inne propozycje ?
Smeg ma kiepskie płyty. Model EIP8146 jest drogi tylko z uwagi na design. EIV835 to świetna płyta 5 polowa bez bajerów, a EIS8134 ma czujniki gotowania, które pomagają w osiągnięciu zamierzonego celu.
Dziękuję za szybką odpowiedź.
A co Pan sądzi o opinii, że Electrolux to taki Volkswagen a AEG to audi ?
Jeżeli faktycznie tak jest to wolałbym Audi 😉 I co wtedy by Pan polecił w tym budżecie i większym rozmiarze .
Co pan sądzi o płycie WHIRLPOOL WF S4160 BF?
Parametry ma dobre, ale to nowość, więc nic o niej na razie nie wiem.
Witam serdecznie,
Idąc za Pana doradztwem planujemy zakup piekarnika Gorenje B076SYB oraz płyty indukcyjnej EIV634 lub CIV634. Teraz pozostaje zapytanie o Pana radę w kwestii pochłaniacza chowanego w szafce.
Z góry dziękujemy,
Anna Majdak
|Niedrogie a dobre okapy meblowe ma Amica z wydajnością do 500 m3/h – dobre do średniej wielkości kuchni. Jeśli coś z lepszą wydajnością to 3 razy drożej Falmec lub Faber.
Witam Panie Krzysztofie potrzebuję zakupić płytę indukcyjną typu slim-fit (3 fazy) nie skomplikowany model znalazłem poniższy model:
Electrolux Slim-fit EIT60428C, czy podobnej cenie można wybrać jakąś inną czy zostać przy tej:)
Pozdrawiam
Kiepski sterownik i mała moc jak na siłę. LIR60430 lepsza, podobnie jak Bosch PIE631FB1E
Panie Krzysztofie,
To i ja dołoże zapytanie o wybór najlepszej płyty indukcyjnej w budżecie 1500 zł:
1. Amica PI6544S4UD
2. Bosch PIE631FB1E
3. Samsung NZ64H37070K
Która i dlaczego? A może coś innego w tym budżecie?
1. Jedna z najańszych płyt ze wszystkimi polami łączonymi i 4 sterownikami mającymi po 12 poziomów mocy. Ostatnio Amica wymieniła system chłodzenia – nie jest już tak głośny
2. Najlepsza zwykła płyta na rynku.
3. Totalny szrot – małe pola, najwęższy rozstaw pól na rynku.
To zapytam inaczej – Pana najlepszy typ(y) w tym budżecie, to?
Ze zwykłych płyt, brałbym 2.
Panie Krzysztofie, strona jest rewelacyjna, to prawdziwa skarbnica wiedzy. Co pan sądzi o płycie Electrolux Slim-fit EIV63440BS ? Bardzo zależy mi na szarej płycie i widzę, że ogólnie jest problem z dostępnością kolorów innych niż białe i czarne.
Znakomita płyta.
zapomniałam dodać lub lodówka GORENJE NRM8181MX ?
Haier>Gorenje/Hisense>Kernau
Dziękuję za odpowiedź i poproszę jeszcze o zdanie na temat:
Chłodziarko-zamrażarka wolnostojąca
KFRM 18191 NF EX czy
HAIER A3FE742CMJ ?
jaka mikrofalówka do zabudowy do piekarnia gorenje GORENJE BO76SYB?
Dziękuję za poświęcony czas 🙂
Lodówka Kernau jest dużo większa od Haiera ale to najgłośniejszy sprzęt na rynku – 45 dB – Haier lepszy. Konkurentem dla modelu Kernau jest ten model HAIER HB18FGSAAA.
Do BO76SYB jest BM235SYB
Dzień dobry,
co sądzi Pan o płycie teka IG 940 2G AI AL CI ?
pozdrawiam
Płyta jedyna w swoim rodzaju. Jak na cenę jest ok, choć sterownik działa bardzo topornie – trzeba mieć sporo cierpliwości… Żeby mieć coś lepszego to trzeba zestawić sobie płytę indukcyjną 60 cm z płytą gazową 30 cm – takie zestawy ma Bosch
Dzien Dobry,
Planowalem zakup EIV634 (CIV634).
Ale widze, ze moge duzo taniej (promocja wynikajaca z zakupu kilku urzadzen w jednym sklepie) kupic EIV63443.
Czy EIV634 i EIV63443 czymkolwiek w ogole sie roznia? Czy smialo brac EIV63443?
Dziekuje, Przemek.
Model EIV63443 ma FlexiPower – możliwość łatwego podłączenia pod 1 fazę. Oczywiście pod siłę też można i tylko taką opcję polecam.
Dobry wieczór,
do tej pory miałam gaz pod szkłem czyli solgaz teraz zakładamy teraz panele i chcemy zmienić kuchnię na elektryczną/ indukcyjną.
Nie mam pojęcia co wybrać, mieszkamy w domku jednorodzinnym gotujemy sporo. Piekarnik mamy electroluxa ale czy tym się sugerować nie wiem…
Proszę o podpowiedź.
Witam,
Indukcja do Solgazu to niebo a ziemia. Jak Pani wytrzymała z Solgazem? Wybór indukcji do kompletu z firmy Electrolux to dobra opcja. Polecam model EIV634 i każdy wyższy.
Witam a co Pan sądzi o tych płytach Whirlpool SMC774FBTIXL FLEXISIDE oraz AEG SLIM-FIT IKE74441IB pozdrawiam
Bardzo podobne płyty. AEG to stary model, bdb płyta. Jest cichsza od Whirlpoola, lepiej łapią sensory. Za to Whirlpool to nowość, więc opinii mało. Z zalet Whirlpoola to łapanie mniejszych garnków na polu łączonym i nic więcej. Brałbym AEG
Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
Mam pytanie odnośnie płyty indukcyjnej dwu palnikowej dla osoby słabowidzącej-jaką by Pan polecił?
To może płyta z tradycyjnymi pokrętłami? Będzie najłatwiejsza w obsłudze… ELECTROLUX EHH3920BVK
Witam, artykuł super – dziękuję. Niedługo przeprowadzamy się do nowego domu, gdzie jest zamontowana rekuperacja (mechaniczna wentylacja). Szukam płyty indukcyjnej. Myślałam, że kupimy najtańszą i będzie ok, ale po przeczytaniu zarówno artykułu jak i kilku opinii na internecie już nie jestem tego taka pewna. budżet ograniczony jak to przy budowie systemem gospodarczym ;-)…
2 pytania:
biała czy czarna płyta? tylko walory estetyczne i kwestia gustu czy coś więcej?
W domu 2 małych dzieci, troszkę czytałam o różnych funkcjach (szybkie gotowanie i łączenie pół), pewnie się przydadzą. na coś konkretnego powinnam zwrócić uwagę przy zakupie? może coś poleci mi Pan Krzyś?
Pozdrawiam i serdecznie dziękuję
Biała ma tą zaletę, że mniej na niej widać zarysowań i kurzu – wady to mniejszy wybór i zazwyczaj wyższa cena. Najlepsza biała indukcja to Electrolux EIB63440BW. Odpowiednik czarny to EIV634, dobra będzie też każda droższa z tej firmy, byle miała 4 slidery i ok. 7,4 kW mocy pod siłę.
Witam, aktualnie mam płytę Amica w białym kolorze. Nie jestem z niej zadowolona. Z powodu zabezpieczenia przed przegrzaniem, ogranicza działanie, a ostatnio wyłączyła się przy smażeniu naleśników. Zaczęłam się zastanawiać nad montażem płyty gazowej. Tu oczywiście dochodzi przeróbka instalacji. W rezultacie wychodzi koszt około 2000 zł. Teraz zagwozdka, dla mnie, czy ładować się przeróbki i wrócić do tradycyjnego gazu czy znaleźć coś w indukcji. Kwota do wydania, to na indukcję +- 2000 zł a na gaz 800 zł. Pozdrawiam Ewa
To już kwestia Pani preferencji… Osobiście jestem zwolennikiem gazu – wygodniejszy, tańszy w eksploatacji, dający większe możliwości (gotowanie na wolnym ogniu, WOK). Indukcja to łatwiejsze czyszczenie i szybsze zagotowanie wody.
Co do płyty Amici – jeśli płyta ogranicza poziomy mocy z uwagi na przegrzewanie się, najprawdopodobniej ma Pani źle zaprojektowaną szafkę. W instrukcji do każdej płyty jest dokładnie narysowane jak ma wyglądać wentylacja pod płytą – indukcja potrzebuje dostępu do powietrza i musi mieć gdzie je oddawać. W przeciwnym razie będzie się przegrzewać. Proszę spojrzeć na stronę 32 instrukcji obsługi z linku poniżej:
https://data…B_0402.pdf
Dziękuję, za szybka odpowiedź. Tak, szafki mam do wymiany, szczególnie pod płytą ale to na przyszły rok musi poczekać.Moja Amica niestety też nie działa równo. Na największym polu grzejnym patelnia jest nierównomiernie nagrzana. Górna część przypala jedzenie a dolna, w tym czasie, ma surowe. Czy płyty Whirlpool z Pana TOP 10 działają lepiej? Bo Amica boję się zaryzykować. Interesują mnie te o jasnych kolorach do ceny 2000 zł.
Jeszcze raz dziękuję.
Najlepsza biała to Electrolux EIV63440BW
Dzien dobry. Za kilka miesiecy odbieram mieszkanie w stanie deweloperskim.Potrzebuje wiec rozne sprzety AGD. Postanowilam zaczac od plyty indukcyjnej i okapu. Im wiecej czytam tym jestem bardziej zdezorientowana. Bardzo prosze o pomoc , wybralam
– ELECTROLUX EIV634 SLIM-FIT……sa jeszcze inne z tej seri ale inne oznakowania
– ELECTROLUX EIV644 SLIM-FIT
– AEG SLIM-FIT IKE74471IB a moze troszke wieksza bo 70cm
– ktora z nich bedzie najcichsza i najlepsza, a moze inny model wedlug Pana. Budzet na to do 3000zl
Jaki okap:
– Okap do zabudowy GLOBALO Amadio 60.1 White
– ELECTROLUX LFG716X
– FALMEC BUILT-IN 50 | 70 600m3/h Stalowy Biały
– ktory z nich bedzie najcichszy,najbardziej wydajny i najlepszy, a moze inny model wedlug Pana
Z gory dziekuje za odpowiedz
Wersje 70 cm bardzo wygodne – jest też EIV744.
Okapy wszystkie 3 dobre, wybrać cichszy
Jaka płyte Indukcyjną do bloku z wielkiej płyty instalacja wymieniona na nowa 1Faza plyta do 2000zl prosze o porade
Electrolux z opcją FlexiPower, Bosch Bosch PUF631FC5E też fajna.
Electrolux Slim-fit EIV644 czy ten model sie nadaje
To jest model siłowy, odpowiednikiem na 1 fazę z FlexiPower jest EIV63443
a jkais konkretny model elektroluxa
EIS62449 i EIV63443
a jak jest z grzaniem czy bedziemy mogli korzystac z wszystkich pol i innych rzeczy w domu czy sa jakies ograniczenia
Moc płyty ogranicza się elektronicznie do możliwości instalacji – zazwyczaj znaczenie mają poziomy mocy i ilość włączonych pól.
jestem laikiem w tych sprawach
czyli rozumiem ze wlaczam 3 pola ale nie moga grzac na maxsimum
a czy w tym czasie moge tez używać na pralki.
Elektryk który będzie podłączać płytę, powinien wszystko panu wytłumaczyć. Nie wiem ile ma pan w umowie z energetyką, nie wiem jaką moc przyłączeniową mają inne urządzenia.
ok rozumiem elektryk pewnie wszystko ogarnie
Ostatnie pytanie z tych 2 modeli electrolux który lepiej wybrać.
EIV to normalny model a EIS ma czujnik gotowania – fajny bajer
Witam , szukam płyty indukcyjnej (230V) do około 1700 zł czy Electrolux Slim-fit EIT61443B będzie płytą odpowiednią.
Jaki model poleciłby Pan granicach tej kwoty ?
Dobra płyta z FlexiPower – możliwością podłączenia pod 1 fazę. 100 zł drożej jest model z polem łączonym EIV634 (CIV634).
Tak tylko myślałem o dobrej współpracy okapu z podanymi płytami
EIS6448 i EIV654
Byle miał dobrą wydajność i nie był specjalnie głośny. Firmy: Falmec, Faber, Elica, Globalo.
Na koniec jaki okap dobrać do tych płyt EIS6448 EIV654
Okap to prosta sprawa – wybrać odpowiednią wydajność pod powierzchnię kuchni. W poradniku wszystko jest opisane https://www….-poradnik/
Panie Krzysztofie jeszcze jedno pytanie chodzi o wykonanie płyty EIV654 Ceramiczne-Szlif bez ramki
EIS6448 wykonanie szklane taką info znalazłem w necie jedna ceramiczna druga szklana
Płyty Electroluxa wykonane są ze szkła ceramicznego firmy EuroKera – oba opisy są niedopowiedzeniami…
1. Prośba o poradę w sprawie płyty indukcyjnej. Rozważam modele:
– SMAKLIG – taniej i 5 lat gwarancji, nie jest slimfit i chyba nie łączy się z okapem (?)
– EIV634 Slimfit – z tego co Pan pisał to model ikeowy jest jego odpowiednikiem. Za co dopłacę (poza kwestią wysokości)?
– AEG IKB64410FB Slimfit – wizualnie trochę bardziej pasuje, czy to gorszy wybór od dwóch powyżej?
– a może jeszcze coś innego?
2. Jeśli wybór padłby na EIV634 to czy warto okap Underverk zmienić na LFG716x? Czy z Pana wiedzy współpraca z okapem rzeczywiście dobrze działa i się sprawdza? Smaklig + Underverk to 2300 za komplet, EIV634 + LFG716x to ok 3100, więc różnica jest spora.
3. Dodatkowe pytanie – czy model AEG może sterować okapem electroluxa?
EIV634 poza grubością i sterowaniem okapem, różni się programatorem – ma 14 poziomów mocy a IKEA ma 9. Model AEG ma inaczej rozwiązane pole pod brytfanne – też ciekawa płyta. Wszystkie 3 są ok. Nie opłaca się brać okapu sterowanego z płyty. Rozwiązanie denerwujące i niepraktyczne.
Serdeczne dzięki, sporo mi Pan rozjaśnił. Chyba postawie na komplet z IKEI. Te 14 poziomów w EIV634 brzmi trochę przytłaczająco 🙂 5 lat gwarancji bardziej do mnie przemawia.
Witam Panie Krzysztofie, czy mógłby mi Pan doradzić w kwestii wyboru płyty indukcyjnej? Interesuje mnie płyta o szerokości ok. 70-80 cm. Cena max 3000zł. Gdyby mógł Pan polecić 2-3 opcje, byłabym wdzięczna. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Electrolux EIV744 – najlepszy stosunek ceny do jakości
Electrolux Slim-fit SenseBoil EIS82441 – płyta z czujnikiem gotowania
Panie Krzysztofie, czy mógłby Pan polecić jakąś dobrą płytę indukcyjno-gazową? Natknęłam się w internecie zaledwie na kilka modeli takich mieszanych płyt, a zależy mi na takim rozwiązaniu, gdyż dużo gotuję w woku, gdzie nic nie zastąpi prawdziwego ognia, a równocześnie do innych rzeczy wolałabym indukcję. Drugą ewentualnością jest zamontowanie dwóch dwupalnikowych płyt, ale takich by stanowiły wizualnie całość. Będę wdzięczna za sugestie jakiś modeli.
To może coś takiego? Teka IG 940 1G AI AL DR – WOK i 4 pola indukcyjne. Jest też wersja zwykła Teka IG 620 2G AI AL CI
Z płyt domino (2 palniki) dobre są modele Boscha/Siemensa np: BOSCH PIB375FB1E + BOSCH PRB3A6D70 – jest kilka wariantów. Modele Teka też ok.
Serdecznie dziękuję za odpowiedź, ta pierwsza Teka byłaby super, bo jest wręcz stworzona do woka, ale niestety szerokość będzie tu barierą. Będzie trzeba wybrać spośród 2 pozostałych opcji.
A taką płytę MPM 60-IM-04 warto kupić? Ładna i tania. Ktoś ma doświadczenie z płytami indukcyjnymi MPM? Wytrzyma 5 lat?
Jak to mój mechanik mówi: „wróżką nie jestem” 😉 ale wątpię, żeby to coś mogło wytrzymać 5 lat. Produkcja 100% Chiny, szkło też jakiś no name. Niby 2 pola łączone i sterownik okrągły, za 800 zł, więc nie można narzekać. Najtańsza płyta z takimi parametrami to Amica za 1400 zł. Jak kiedyś pytałem znajomych pracowników w sieciach handlowych, czy ktoś to kupuje, to powiedzieli, że tylko pod wynajem – nawet Ukraińcy tego nie chcieli – kupują Boscha…
Dziękuje za błyskawiczną odpowiedź 🙂 A to może znajomi powiedzieli ile tego wraca w okresie gwarancji? 😉
A może tak jeszcze spytam. Czy jakiś producent daje dłuższą gwarancję niż 2 lata na płyty indukcyjne?
Największy powierzchniowo sklep w Poznaniu, sprzedał 8 sztuk w 2019 roku, z czego wróciła 1 – mała skala 😉 Dla porównania taka Amica PI6540PTK za 999 zł sprzedała się w ilości 120 sztuk, a wróciły 4 sztuki.
5 lat gwarancji daje Candy na wybrane modele (nie polecam) i Amica na 2 modele z serii Studio. Do tego wszystkie płyty w IKEA mają 5 lat gwarancji i mają 1 bdb płytę Electroluxa 1300-1500 zł. A tak standardem jest 5 lat gwarancji w salonach meblowych.
No to oferta Ikea MATMÄSSIG (999PLN) 5 lat gwarancji jest bardzo interesują. Piotr, a może wiesz jeszcze kto produkuje to cudo? I czy warto dopłacać do SMAKLIG?
Krzysztof – nie Piotr. Warto dopłacić – lepszy programator i pole łączone. To jest odpowiednik polecanego tu modelu EIV634.
Jasne. Dzięki Krzysztof. 🙂
Które okapy współpracują z płytami elektrolux bezprzewodowo? czy są to tylko okayp firmy elektrolux czy są też inne działające w tym standardzie (jakieś przykłady ciekawe)?
Proszę o polecenie jakiegoś modelu który mógłbym schować pod szafką o głębokości 60 cm. (najlepiej jakby front mebli ukrywał obecność okapu tj. niewidoczny na froncie)
Tylko Electroluxa. Są 2 takie modele i różnią się wydajnością: EFG60563OX i LFG716X
A czy może mi Pan polecić dobra zmywarkę dla 4 osobowej rodziny, 60cm?
Panie Krzysztofie, a poleciłby nam Pan dobra zmywarkę dla rodziny 4 osobowej, ale 60cm? Bo ta co wysłałam jest 45:(
Potrzebuje okap wyspowy pozostałe (skośne, przyścienne) odpadają. Z artykułu z tego portalu dowiedziałam się jakie powinny być biegi, z obliczeń mi wyszło:
1 bieg: 333,216 m. sześć
2 bieg: 499,824 m. sześć
3 bieg: 666,432 m. sześć
Czy należy trzymać się dokładnie ww, czy mogą być od nie odstępstwa? Znalazłam poniższe modele. Czy wg Pana są one odpowiednie?
Okap wyspowy FALMEC ALTAIR TOP ISOLA 60
Okap wyspowy FALMEC ALTAIR 60 Isola
Okap wyspowy FALMEC LAGUNA ISOLA PANEL 60 czy tutaj konieczne jest zrobienie paneli we własnym zakresie czy producent je dołącza?
Co sądzi Pan o okapach Toflesz i Nortberg?
Dziękuję za pomoc.
Falmec ma jedne z najlepszych okapów na rynku – nic tylko brać, jeśli podoba się design.
Czy wskazane modele pod kątem parametrów będą dobre? Pisał Pan że mają mieć 600-700 m3. Wskazane wyżej mają od 230-670 w zależności od biegu.
Podaje się wydajność z ostatniego biegu. Mają 600-700 m3 na ostatnim? To będą ok.
Dziękuję bardzo za informację Pozdrawiam
Panie Krzysztofie ok Electrolux
EIV654 jest tańszy od EIS6448 ale czy według Pana będzie lepszy stawia go Pan jako nr1 proszę o jakieś wyjaśnienie
EIV ma pole łączone z 4 cewek i większą tolerancję na małe garnki. EIS ma kolorowy wyświetlacz i asystenta gotowania. Obie dobre, kwestia potrzeb. Sam brałbym EIV654 lub jeśli nie potrzebne jest pole łączone z 4 cewek, tylko wystarczy z 2 to jeszcze EIV634.
Dzień dobry, proszę o pomoc w wyborze płyty indukcyjnej oraz piekarnika. Zastanawiam się nad płyta: Amica PI65449NSTK STUDIO, a Bosch PVQ611BB5E. Piekarnik AMICA ED37615B STUDIO OPENUP, a Bosch HBA5370B0. A może pan zaproponuje coś innego lepszego. Co oznaczają dopiski studio w produktach Amica czy produkty są lepsze czy gorsze ? Z góry dziękuje za pomoc.
Seria Amica Studio jest dedykowana dla studiów kuchennych i różni się głównie wyższą ceną, oraz gwarancją 5 lat. Piekarnik Amici znacznie lepiej wykonany. Płyta Amici ma sterowanie na sliderze, a Boscha +/-. W tym przedziale cenowym Amica zawsze wypada lepiej od Boscha. Bosch ma dobry sprzęt ale tylko w serii 8 (w kwestii piekarników), a płyty to typowe średniaki – dobre systemy chłodzenia, szkło takie jak wszędzie, tylko 1 sterownik.
dziękuję bardzo.
Przepraszam miało być jednofazowa
Przepraszam za pomyłkę miało być jednofazowa
7,4kW – to jest płyta na siłę (wykorzystuje 2 fazy)
a dokładniej to 2 razy 1 faza.
Dziękuję za informację Pozdrawiam
A co byłoby dobre według Pana zasilanie siła cenowo do 4000
1. Electrolux Slim-fit EIV654 – największe pole łączone z 4 cewek
2. Electrolux Slim-fit EIS6448 – asysten gotowania
3. BOSCH PXY675DE3E – płyta 9 cewkowa, ale z 1 sterownikiem
A ta Boscha nie jest jednorazowa panie Krzysztofie
W jakim sensie? Zbudowana jest tak samo jak Electrolux, tylko posiada 1 slider zamiast 4 i ma 1 wiatrak zamiast 2. Jakość podobna, trwałość też. Osobiście preferuję płyty Electroluxa. Bosch/Siemens ma drogi sprzęt i w niczym nie jest lepszy od konkurencji.
Panie Krzysztofie Płyta indukcyjna Electrolux KIV64463 co Pan sądzi
Jak dla mnie mało wygodny sterownik – zwykłe slidery są znacznie lepsze. Na dodatek pola są małe bo długość pola łączonego to tylko 36 cm – najmniej na rynku.
nieodłącznym elementem kuchni jest okap. Czy prawdą jest, że można zastosować okapy węższe (40 – 55 cm) niż płyta indukcyjna (standardowa „60” cm) i ich skuteczność będzie taka jakby był to okap na szerokość płyty?
Większość sprzedawców poleca mi albo okapy mniejsze do 40 -50 albo „80 – 90” jako te co mają i lepsze moce a ze względu na wielkość. Te drugie w moim przypadku odpadają. Będę wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź.
Obecnie szukam okapu wyspowego do salonu z aneksem o kubaturze 55,536 m sześć. Czy może Pan zaproponować 2-3 modele które można brać pod uwagę? Mogę przeznaczyć na niego do 3000 zł. Dziękuję za pomoc
To bardziej kwestia rodzaju okapu… Okapy meblowe do szafki 60 cm mają wymiar 55 cm szerokości, okapy wyspowe i przyścienne w kształcie tuby to zazwyczaj 40 cm średnicy, okapy skośne odpowiadają rozmiarem płytom (zazwyczaj 60 cm i większe). Potrzebuje Pani okap o wydajności 600-700 m3 i najwięcej modeli znajdzie Pani w firmach specjalizujących się w tej kategorii: Falmec, Faber, Globalo, Elica.
Potrzebuje okap wyspowy pozostałe (skośne, przyścienne) odpadają. Z artykułu z tego portalu dowiedziałam się jakie powinny być biegi, z obliczeń mi wyszło:
1 bieg: 333,216 m. sześć
2 bieg: 499,824 m. sześć
3 bieg: 666,432 m. sześć
Czy należy trzymać się dokładnie ww, czy mogą być od nie odstępstwa? Znalazłam poniższe modele. Czy wg Pana są one odpowiednie?
Okap wyspowy FALMEC ALTAIR TOP ISOLA 60
Okap wyspowy FALMEC ALTAIR 60 Isola
Okap wyspowy FALMEC LAGUNA ISOLA PANEL 60 czy tutaj konieczne jest zrobienie paneli we własnym zakresie czy producent je dołącza?
Co sądzi Pan o okapach Toflesz i Nortberg?
Dziękuję za pomoc.
Genialny artykuł!! Wszytko co potrzebne zebrane rzeczowo i konkretnie 🙂
Dziękuję 🙂
Dzien dobry,
„TOP-10 płyt indukcyjnych, który już niebawem pojawi się na agdManiaK.pl.”
Mozna wiedziec, kiedy to nastapi? Wlasnie przymierzam sie do zakupu plyty (oraz piekarnika, zmywarki i lodowki), wiec z checia zapoznalbym sie z aktualnym poradnikiem
Przyłączam się do pytania 🙂
Kwestia kilku dni.
A jakas wczesniejsza podpowiedz co by Pan polecil w przedziale 1500-2000? Ewentualnie jesli mialoby jakies super funkcje i wieksza liczbe pol, do 2500.
Electrolux EIV634, Amica PI6544S4UD i inne Electroluxa od 1600 zł w górę.
Dziekuje.
Jaki piekarnik z kategorii płytkie tj. max 55 cm głębokości?
Wielkiego wyboru nie ma, Bosch ma chyba najwięcej modeli.
Co warto wybrać?
Piekarniki mają 57.5 cm wraz z frontem, a ten wystaje o 2 cm, więc do wnęki wchodzi ok. 55,5 cm. Faktycznie starsze modele Boscha mają małą głębokość.
Witam Pana moze mi Pan poleci jakis sprzet do zabudowy w kuchni potrzebuje Indukcja piekarnik lodowka mikrofalowka . Czytam wszystko od jakiegos czasu i juz sam nie wiem w co uderzyc w jaka firme . Byłbym Bardzo wdzieczny
Piekarnik Amica z linii X-Type i Q-Type
Płyta indukcyjna Electrolux od modelu EIV634 w górę
Lodówka do zabudowy Samsung
Mikrofalówka do kompletu z tej samej serii co piekarnik.
Dzień dobry, szukam płyty indukcyjnej do domu, szerokość ok 69cm, wstępnie wybraliśmy – electrolux slim fit EIV744, czy poleca Pan ten model? Czy na rynku pojawiło się coś lepszego w tym zakresie cenowym?
Ponadto wybraliśmy piekarnik Amica ED77589BA Qtype pro i zmywarkę Siemens SR656X01Te . Czy to dobry wybór? Dziękuje za pomoc.
Wszystkie sprzęty ok. Płyta bardzo wygodna, piekarnik z masą funkcji i z fajnym designem. Jedynym minusem tego piekarnika jest kwestia programatora. Czułość sensorów wymaga pozostawienia palca przez pół sekundy – wtedy działa bezproblemowo. Zmywarka też ok.
Panie Krzysztofie, super dziękuję. Czy ewentualnie poleciłby nam Pan inny piekarnik w podobnym zakresie? Czy płyty indukcyjne amici są warte uwagi?
Wszystkie modele w serii Q-Type są bdb. Amica nie ma indykcji o rozmiarze 70 cm – ten model Electroluxa jest świetny.