Dowiedz się, które żelazko do prasowanie koszul jest najlepsze i spraw, że twój codzienny strój będzie wyglądał zachwycająco! Schludnie wyglądające ubranie to jeden z najważniejszych elementów wizerunku.
Dobre żelazko do prasowania koszul nie tylko sprawi, że codzienny strój będzie nienaganny. Sprawnie działające urządzenie przyczyni się do zaoszczędzenia wielu godzin stania nad deską do prasowania. Zaoszczędzony czas możesz z powodzeniem przeznaczyć na przyjemności, nie martwiąc się, że następnego dnia pójdziesz do pracy w pogniecionej koszuli czy wymiętej sukience.
Zakup dobrego żelazka to jednak nie lada wyzwanie. W sklepach aż roi się od reklam najlepszego sprzętu, jednak jakość wielu urządzeń pozostawia wiele do życzenia. Sprawdź, jak wybrać dobre żelazko, które ułatwi ci codzienne czynności i sprawi, że pokochasz prasowanie.
Poszczególne rodzaje żelazek spełniają określone funkcje (żelazka bezprzewodowe, suche, parowe, stacje pary z generatorem, steamery, żelazka turystyczne oraz żelazka systemowe), jednak obecnie najlepszymi urządzeniami do prasowania, m.in. koszul wydają się być sprzęty wyposażone w generator pary. Ten element sprawia bowiem, że jakość dbania o własną garderobę zmienia się nieodwracalnie.
Generator pary pozwala nie tylko na dokładne prasowanie nawet łatwo gniotących się tkanin. Dzięki niemu możliwe jest wygładzenie materiałów bez konieczności używania deski do prasowania. Generator pary doskonale sprawdza się podczas prasowania w pionie. Wiedzą o tym zarówno osoby szyjące, pracujące w sklepach odzieżowych, jak i wszyscy ci, którym zależy na nienagannym wyglądzie, ale nie mogą (lub nie chcą) tracić wielu godzin na uciążliwe prasowanie.
Dobre żelazko, poza sprawnym parownikiem, powinno mieć także odpowiednio dobraną stopę. To ona ma bezpośredni kontakt z tkaniną, dlatego musi być jednocześnie na tyle ciężka, by doprasować każde zagniecenie, i delikatna, by nie przypalić lub nie zniszczyć delikatnych materiałów. Dostępne w sklepach żelazka są wyposażone w stopy:
Najbardziej popularne są żelazka ze stopą stalową i ceramiczną. Stopy stalowe są mało odporne na uszkodzenia, dlatego często pojawiają się na nich zarysowania (nawet po kontakcie z guzikiem czy zamkiem). Mogą przypalić delikatne tkaniny. W przeciwieństwie do stóp stalowych, stopy ceramiczne są odporne na uszkodzenia i trwałe. Trudno je zarysować i nadają się do różnych rodzajów materiałów. Jednak to stopy pokryte eloxalem i szafirem są kolejno dwukrotnie i czterokrotnie twardsze od stali nierdzewnej, co gwarantuje wyjątkową odporność na zarysowania oraz perfekcyjny poślizg po tkaninie.
Kupując żelazko do prasowania koszul należy zwrócić uwagę na kształt stopy żelazka. Jej zaokrąglone końce mogą być pomocne w momencie prasowania kołnierzyków i niezbędne w przypadku koszul z guzikami. Takie rozwiązanie sprawia, że łatwiej jest też rozprostować trudne miejsca takie jak okolice zamków i guzików oraz falbany.
Dobre żelazko parowe do prasowania koszul powinno być łatwe w obsłudze i skuteczne. Wszystko wskazuje na to, że te warunki spełnia żelazko z generatorem pary.
Warto zwrócić uwagę na model Braun CareStyle Compact, którego wyróżnikiem jest:
Sprawne działanie urządzenia pozwala na efektywne i mało wymagające dbanie o garderobę.
Jak idealnie wyprasować koszulę krok po kroku przedstawiono w poniższym materiale wideo:
Maria, prowadząca bloga ubierajsieklasycznie.pl przetestowała urządzenie Braun CareStyle Compact, które pozwoliło jej sprawnie i bez większego wysiłku doprowadzić do ładu wszystkie ubrania i akcesoria wymagające prasowanie.
Koniecznie sprawdź, dlaczego żelazko z generatorem pary sprawdza się w przypadku prasowania koszul i nie tylko: https://ubierajsieklasycznie.pl/prasowanie-para-jak-prasowac-ubrania/.
W rankingu: Popularne żelazka z generatorem pary – sprawdzone modele przedstawiono propozycje żelazek ułatwiających prasowanie – zestawienie ułatwia wybranie odpowiedniego modelu w dostępnym na ten cel budżecie.
Zakup dobrego żelazka to nie lada wyzwanie. W sklepach znajdziesz wiele propozycji, jednak nie wszystkie urządzenia są warte uwagi. Bez problemu kupisz też taki sprzęt w supermarkecie, ale zanim podejmiesz decyzję o wydaniu pieniędzy zastanów się, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie odłożenie określonej sumy i kupienie porządnego urządzenia lub wzięcie dobrego żelazka na raty. Dzięki temu unikniesz podwójnych kosztów i niezadowolenia z kiepskiej jakości sprzętu. Porządne urządzenie do prasowania sprawi, że polubisz codzienne obowiązki, a przygotowywanie ubrań czy akcesoriów będzie przyjemnością, nie zaś karą.
Artykuł sponsorowany, materiał nadesłany przez partnera
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Lidl wrzucił kolejną pulę grubych przecen na narzędzia marki Parkside. Promki są naprawdę dobre, dostawy…
W Oficjalnym sklepie Allegro szykuje się mega okazja na odkurzacz Dyson V12 Detect Slim Absolute.…
Polski Amazon ma kozacką ofertę na ekspres Philips EP2330/10 z systemem spieniania LatteGo. W takiej…
Do końca listopada masz okazję kupić prosty, lecz genialnie wykonany model pralki firmy Asko –…
W Media Expert mają świetną ofertę na flagowego robota marki Roborock, a dodatkowo zgarniasz odkurzacz…
Sprawdzamy i porównujemy dwa najnowsze odkurzacze pionowe - Dreame Z30 i Dreame Z20. Czym się…
Komentarze
Cześć Robert! Dla mnie osobiście lepsze jest żelazko do prasowania w pionie, bo nie ogranicza mnie prasowanie. Wszystko mogę nim prasować, np. delikatne koszule męża. Prasowanie w pionie jest też szybsze. Ja też mam sprzęt z Brauna.
Ja nienawidzę prasowania.. Dlatego też szukam modelu, który szybko i łatwo sprawi, że chwila moment i będzie uprasowane.. Co polecicie z modeli Brauna, które spełniają to kryterium?
samo żelazko czy generator to nie do końca idealne rozwiązania. ja mam generator za tysiaka, świetnie się nim prasuje, ale przed założeniem gdy się wyjmie z szafy to trzeba przeprasować jeszcze raz więc dokupiłam do tego parownicę ręczną Ariete aby właśnie przed wyjściem się doprasować bo ubrania nawet na wieszaku się gniotą
Mam już dość prasowania koszul, więc zastanawiam się, co będzie lepsze do prasowania koszul: generator pary (Braun) czy żelazko?