Warzenie własnego piwa jest coraz bardziej popularnym zajęciem wśród Polaków, ale wciąż czasochłonnym i kosztownym. LG proponuje znaczne ułatwienie i przyspieszenie tego procesu wraz z inteligentną maszyną, która samoczynnie uwarzy smacznego „browara”.
Nie da się ukryć, że w ostatnich latach branża piwowarska uległa sporym przekształceniom – w naszym kraju zaczęły pojawiać się nieznane do tej pory gatunki piwa, a na mapie Polski pojawiła się cała masa regionalnych oraz domowych browarów. Bardzo popularnym trendem jest także warzenie piwa na skalę mikro, czyli do własnych „potrzeb”. To jednak czasochłonne i mocno angażujące zadanie, a w niektórych przypadkach – także nietanie. To jednak może się zmienić wraz z nową propozycją LG – koreański koncern szykuje bowiem inteligentną, automatyczną maszynę do warzenia piwa w warunkach domowych.
Uwarz piwo za pomocą inteligentnej maszyny
LG HomeBrew będzie należeć do linii sprzętów Smart ThinQ – całość ma bazować na specjalnych kapsułkach oraz odpowiednich algorytmach stosowanych do procesu fermentacji. Rezultat działań maszyny ma być pozbawiony jakichkolwiek fusów oraz elementów ubocznych, w praktyce odpadnie więc nam proces powtórnej filtracji uzyskanego złocistego płynu. Maszyna ma posiadać także moduł samodzielnego oczyszczania poszczególnych elementów składowych (choć zapewne konieczna będzie także nasza ingerencja).
Za pomocą tego urządzenia będziemy mogli uwarzyć piwo w pięciu gatunkach: American Pale Ale, English Stout, Witbier, czeskim Pilznerze oraz – moim ulubionym – American IPA. Urządzenie ma wyprodukować około 5 litrów trunku w przeciągu dwóch tygodni, a dedykowane aplikacje na smartfony z Androidem i iOS pozwolą kontrolować proces powstawania piwa.
System LG HomeBrew ma zadebiutować już na targach CES 2019 i bez wątpienia jest bardzo ciekawą alternatywą dla wszystkich, którzy nie zamierzają spędzać czasu na mieszaniu gatunków chmielu, stosowaniu różnorodnych słodów i doglądaniu procesu fermentacji. Jasne – prawdziwy birofil zapewne powie Wam, że piwo z kapsułki to nie piwo, ale wyprodukowanie „browaru z maszyny” na własny użytek jak najbardziej może mieć sens. Z ostatecznymi ocenami warto wstrzymać się do premiery urządzenia – to bowiem od walorów smakowych wyprodukowanego piwa będzie zależeć sukces tej maszyny.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.