REKLAMA TOP.agd
, Czystość Pralki i suszarki TOP, rankingi

Szukasz dobrej pralki ładowanej od góry? Oto 10 pralek, które TERAZ warto kupić

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

350 odpowiedzi na “Szukasz dobrej pralki ładowanej od góry? Oto 10 pralek, które TERAZ warto kupić”

  1. Izabela pisze:

    Kochani! Jestem nieskomplikowana i w pralce potrzebuję tylko dwóch programów: do prania w 40 i 60 stopniach 🙂 Jedyny wymóg, żeby pralka była ładowana od góry. Co poradzicie? Początkowo mierzyłam w trochę wyższą półkę, ale nie ze względu na bajery tylko wytrzymałość (tydzień temu padł mój 18-letni Polar). Tylko, że poczytałam opinie przy droższych modelach i widzę, że wytrzymałość nie zależy od ceny, to bardziej jak los na loterii. Brać jakąś najtańszą i trzymać kciuki za wytrzymałość?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Dokładnie, cena idzie teraz jedynie w parze z funkcjami i parametrami energetycznymi. Od siebie polecam wybrać coś z Electroluxa, jeśli ma mieć sensowne programy parowe to serie PerfectCare 700 i 800 jak EW8TN3362P , czy EW7T3562P .

  2. Rafał pisze:

    Dzień dobry, proszę o poradę. Czym różni się pralka Electroluxa EW8T3372P z najwyższej klasy 800 od AEG LTR7E373AP i którą Pan poleca? Chciałbym kupić cokolwiek jednej z tych marek bo jako jedyne nie mają dozownika na klapie. Poprzednia WHirlpoola skorodowała całkowicie w ciągu 4 lat. Chciałbym wierzyć, że tu będziej lepiej.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To ta sama produkcja i koncern, seria też ta sama, elektronika też, tylko inny design panelu sterowania, więc brałbym tańszą.

  3. RafałŻ pisze:

    Właśnie po 2-ch latach i 1dnym miesiącu użytkowania AEG LTN8C373P , pralka mi się psuje (nie jest i nigdy nie była wybitnie cicha). Serwis jest hiper drogi – prawie 1200 zł pogwarancyjny – zgodnie z tym co mówili dostanę tylko 1 rok gwarancji na oryginalne części i 2 lata gwarancji na samą usługę. Dodatkowo jakość plastików też nie powala – pojemnik na proszki/płyny zaczął się rozjeżdżać pojawiły się przerwy między skręconymi elementami plastikowymi, jakby się ten plastik powykrzywiał.
    Straciłem zaufanie do tej marki – poprzednia pralka AEG wytrzymała ponad 5 lat. „Marka Premium” to tylko w kwestii ceny (2900 zł).

  4. Piotr pisze:

    Dzień dobry
    Zastanawiam się nad wyborem pralki, wstępnie wybrałem między ELECTROLUX EW6TN4261P a Whirlpool MTDLR65241BS .
    Proszę o poradę.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Każda ma jakieś wady i zalety. WH szybciej rdzewieją, a w E szybko padają łożyska. Dozownik wygodniejszy w E, programowo obie są ok.

  5. Anonim pisze:

    Dzień dobry,
    Chciałabym zaczerpnąć informacji na temat kupna pralki. Pierwsza wytrzymała ponad 10 lat. Niespełna trzy lata temu kupiliśmy Candy którą musieliśmy naprawiać dwa razy a i tak nie chodzi jak powinna. Chcemy zakupić nową i mamy na uwadze Whirlpool TDLRB 6252BS EU/N , czy to dobry wybór? W razie wymiany łożyska można otworzyć pokrywę od bocznej strony? Czy podczas prania w 60stopniach można załadować cały bęben czy tylko do połowy? Przy wirowaniu jest bardzo głośna? Proszę o poradę.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      To praktycznie najlepszy model tej firmy, łożyska ma wymienne, ale trzeba demontować więcej elementów niż w Candy. Wsad zależy od programu – są na pełny wsad jak i na jego część. Przy wirowania na maksymalnych 1200 obrotach ma 74 dB, czyli nie jest to głośny top.

      • Anonim pisze:

        Dziękuję za odpowiedź. Według Pana jaki model pralki ładowanej od góry jest najlepszy?

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Electrolux ma wygodniejszy dozownik, obie firmy mają dobre programatory pod względem tabeli programów do wyboru, przypisanych wsadów, czy opcji. WH szybciej rdzewieje, Electroluxowi szybciej padają łożyska – w topach nie ma pralek bez znaczących wad 😀

  6. Ola pisze:

    Dzień dobry, czy taka pralka Electrolux EW7TE3272IP to dobry wybór? Zastanawiam się czy ta funkcja pary cokolwiek daje i warto do niej dopłacać, czy po prostu wziąć tańszy model beż tej funkcji?
    Z góry dziękuję

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Sensowna pralka jak na coś ładowanego od góry. W tej serii para już coś daje, zwłaszcza w programie odświeżania.

  7. michalek pisze:

    Witam.
    Co powie Pan o modelu EW7T3562P ? Czy brać EW7T3372P lub EW7T4372P ?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Wszystkie 3 z tej samej serii, pierwsze dwie mają wyższą wersję programatora, różnica jeszcze wsadu i obrotów wirowania, a do tego ta pierwsza będzie cichsza przy 1300 obrotach. Wszystkie 3 dobre.

  8. nynio pisze:

    Po lodówce, odkurzaczu pionowym, pralce przyszedł czas na zakup pralki TOP (taka potrzeba). Po przeczytaniu „rankingu” oraz komentarzy, na placu boju pozostał Electrolux modele EW5TN507FP , EW5TN5261FP , EW6TN4061P , EW6TN4261P , EW6TN14262P . Jeżeli można, to poproszę o „konstruktywną” ocenę w co warto załadować kesz. Z góry dziękuję.

  9. artman pisze:

    Witam.
    Jaką pralkę obecnie poleciłby Pan w kwocie około 1500zl? Warto dopłacać do silnika inwerter owego? Taki miałem obecnie w Elektrolux EWT1367VDW ale ułamał się jeden wał od bębna i chyba nie opłaca się tego robić a szkoda bo zadowolony byłem z niej. Prawie 10 lat a wygląda jak nowa. Wracając do pytania. Zaletą silnika inwerterowego jest to że jest cichszy i trwalszy. Na trwałości mi jakoś mega nie zależy ale już na tym by był cichszy to tak.wsad najlepiej 7kg. Pozdrawiam

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Do 1500 zł można kupić najtańsze modele Electroluxa serii 500 czasem 600 i sporo modeli Whirlpoola – pierwsi mają wygodniejszy dozownik. W topach szybciej pada łożysko, silnik przeżyje ich kilka.

  10. Drabu pisze:

    Panie Krzysztofie, jak wyglądają sprawy serwisowe w parkach ładowanych od góry? Czy są jakieś modele, które mają nie klejone bębny, wymienialne łożyska?

  11. Rad pisze:

    Czy są pralki ładowane od góry produkowane w Europie.

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Wszystkie Electrolux/AEG i Whirlpool/Indesit są z Europy. Tylko Candy/Haier i Amica/Midea to Chiny.

  12. Dorix pisze:

    Czy pralka ELECTROLUX EW8TN3372P także ma regulację temperatury co 10 stopni? Bardzo mi zależy na tej informacji, może ktoś się orientuje?

    • Krzysztof Kulikowski pisze:

      Też powinna mieć, tak jak każda Electroluxa z elektronicznym przedstawieniem temperatury, ale dla pewności warto zadzwonić na infolinię.

      • Dorix pisze:

        No właśnie na infolinii tego nie wiedzą. Wiedzą tylko to, co jest w instrukcji, a tam nic o tym nie wspominają. Jeden konsultant twierdził że ma, inny że nie ma. Dzwoniłam w końcu do serwisu i tam z kolei powiedzieli, że tylko co 20 stopni, ale panel z wyświetlaczem wygląda tak samo jak w opisanym tutaj modelu. Niektórzy ludzie na facebooku twierdzą, że mają takie opcje w swoich pralkach tej marki, ale że to dopiero widać przy ustawianiu, a nigdzie nie jest to oficjalnie opisane. A mi właśnie bardzo zależy na możliwości ustawienia temperatury prania na 50’C

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          To jedyną opcją jest podłączenie takiej pralki w sklepie i sprawdzenie ręczne – niestety dziś nie mam takiej możliwości. 90% będzie to miała, ale dobrze byłoby to zweryfikować.

          • Dorix pisze:

            No nic, chyba i tak ją zakupię, bo nie mam miejsca na szerokość, a z ładowanych od góry, ta wydaje się najlepsza w założonym budżecie (nawet go nieznacznie przekracza). Chyba, że pan proponuje coś innego jeszcze?

          • Dorix pisze:

            Ach, zapomniałam dodać, że szukam takiej najlepiej do 6kg wsadu, 7 to już max. Do tej pory miałam taką do 5kg i była dla mnie za duża, a spokojnie mieściła się kołdra czy długa kurtka zimowa, więc nie wiem, na co mi więcej, nawet nie miałabym gdzie tyle prania powiesić.
            W sumie to kompletnie nie rozumiem, dlaczego na rynku jest tak mały wybór pralek do 5kg i jestem zmuszona kupić większą 🙁

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Wsad kg nie ma znaczenia – one wszystkie i tak mają bębny między 38, a 42 l pojemności, czyli stosunkowo małe. Nie ma czegoś takiego jak za duży wsad – pralki mają automatykę wagową i pralka 10 kg przy praniu 2 kg zużyje podobną ilość wody, czy prądu co pralka 7 kg z tym samym wsadem i tym samym systemem automatyki. Pani 5 kg mogło być pojemniejsze niż dzisiejsze 7 kg – o wielkości bębna nie świadczą kg, a litry. Kompletnie błędne założenie.

          • Dorix pisze:

            Być może, ale chodzi też o wymiary całej pralki. Gdyby pralka miała mniejszy bęben, taki na max. 5kg wsadu, to chyba też cała by była mniejsza? Bo mi właśnie chodzi o taką, która ma możliwie najmniejsze wymiary.
            Możliwe, że w tych nowych mniejszy wsad w dużym bębnie nie stanowi problemu, nie wiem, ale w mojej starej pralce był wtedy duży problem z wirowaniem. Bardzo długo mieliła to pranie bez wody aby równomiernie rozłożyć ciężar, a po drugie pranie było słabo odwirowane. No ale teraz pewnie już takich problemów nie ma? Pozostają jednak te duże rozmiary urządzenia…

          • Krzysztof Kulikowski pisze:

            Wszystkie pralki ładowane od góry mają ten sam wymiar na szerokość 40 cm i głębokość 60 cm, różnią się jedynie wysokością 86-90 cm. Wsad nie ma na to wpływu.

      • Dorix pisze:

        W przypadku ładowanych od góry rzeczywiście tak jest i trochę nie ma to dla mnie sensu. Dlaczego pralka o max. wsadzie 5-6 kg nie jest mniejsza od pralki o max. wsadzie 9kg? To co tam w tej pralce o mniejszej ładowności zajmuje tyle miejsca?
        Próbuję zrozumieć, czy np. pralka o pojemności 9 kg będzie mniej awaryjna od tej o małej pojemności, bo nie wiem, jest w stanie udźwignąć większy ciężar i jak będę prała po 3-4 kg wsadu, to tak małe obciążenie nie będzie jej tak szybko zużywać, jak pralki od mniejszej ładowności? Już się prawie zdecydowałam na tą o ładowności 7kg, ale teraz zaczynam się wahać…

        • Krzysztof Kulikowski pisze:

          Bo tak jak pisałem wcześniej, wsad nie determinuje wielkości bębna. W starych pralkach ładowanych od frontu mieliśmy 5 kg modele zarówno pełnowymiarowe, jak i slim. Dziś też tak jest lecz wsady urosły mniej więcej o 2 kg w górę, bębny też mają większe pojemności. Kiedyś pralka pełnowymiarowa miała bęben 48-55 l, dziś 63-70 l, slimy osiągają dziś nawet 58 l pojemności przy 47,5 cm, mogą mieć nawet 9 kg wsady w takiej konfiguracji. Wsad nie ma za wiele do powiedzenia w kwestia awaryjności.

  13. Morelas pisze:

    Witam
    Czy poleciłby pan może jakieś krajalnice w kwocie 500-600 zł.
    Dobrze jakby miały dwa noże.
    Zastanawiam się nad Graef g52 , Ritter E16 moze Smapp ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


reklamaml