poniedziałek, 17 lipca 2017, Szymon Marcjanek
Solgaz GNC 4-AUTO – test i recenzja. Polska płyta gazowa, która sama gotuje
0 odpowiedzi na “Solgaz GNC 4 AUTO 7”
reklamaml
Widziałam ich premiere z Maklowiczem, super ta plyta!
Ciekawe czy jest w sklepach
Ładnie przepisany folder reklamowy, żadnych zdjęć z testu płyty, czy Wy ją faktycznie sprawdzaliście, czy tylko przepisaliście co marketing opłacił?
Spoko ze hejtujesz zanim zobaczysz foty czy film z redakcji, pozdro ziomku
Krytyczny komentarz to nie hejt.
Przepraszam, a co masz w tekście, jak nie zdjęcia z testu płyty? 🙂
Wiem, że to stary wpis ale sam posiadam taką plyte od 6 miesięcy. Na początku nie byłem do końca pewien zastosowanych rozwiązań, ale teraz nie potrafiłbym funkcjonować bez nich. Ustawienie temperatury to idealne rozwiązanie. Szczególnie gdy gotuje się w niskich temperaturach i wymagana jest po prostu większa precyzja temperatury gotowania. Tutaj to sama przyjemność. No i na pewno to rozwiązanie jest bezpieczniejsze. Zwykła kuchenka odetnie gaz tylko jak coś się wykipi. Tutaj odetnie też jak temperatura nagle wzrośnie. Nie pozwoli do np. samozapłonu oleju. Super.
Witam! Mam taką Gnc4 auto od 6 miesięcy płytę jest zajebista ale ,ma kilka wad gumki się zużywają przy zmywaniu.Przy wymianie trzeba uważać żeby płyty nie uszkodzić lub żeby nie pękła.Iskrownik działa głośno.Ale Jestem zadowolony! Pozdrawiam.
Mam tą płytę od 2018 r. i zastanawiam się właśnie nad zmianą. Pomysł jest super i niemal bez konkurencji (niestety) na rynku. Co do funkcji to najczęściej korzystamy z czasowego wyłącznika i to jest super. Pozostałe funkcje używamy na tyle rzadziej że można by bez nich żyć. Czasami płyta wyłącza się z błędami i trzeba ją ustawiać od nowa, ale da się z tym żyć. Natomiast wykonanie a konkretnie płyta to dramat. Wcześniej mieliśmy już gaz na szkle i nie mieliśmy problemów. W 2018 dosłownie 2 tygodnie po montażu mieliśmy pierwsze pęknięcie. Po niecałym pół roku wymieniliśmy płytę oczywiście na nasz koszt. Okazało się że teraz płyta była dodatkowo wzmocniona kątowniczniem na środku. Niestety na niewiele się to zdało. Szkło jest za cienkie i w dodatku osłabione otworkami na ruszt, od których zazwyczaj zaczyna się pękanie. Płyta przez te 4 lata powoli pękała i w tej chwili już mamy dziurę. Kontakt z serwisem nie należy do najmilszych, wymiana szkła 770 zł, podania kontaktu do najbliższego zakładu nie doczekałem się. I teraz mocno zastanawiam się czy jednak nie kupić obecnie jedynej konkurencji od Gorenje, ale ona nie ma tyle funkcji i tylko 2 palniki że sterowaniem. Podsumowanie : jak ktoś gotuje dla dużej rodziny ( większe i cięższe garnki) to niestety będzie musiał wymieniać szklaną płytę co jakiś czas. Wygoda użytkowania jest jednak spora i dopóki nie będzie konkurencji obawiam się że trzeba będzie tracić nerwy i kasę co kilka lat.
W związku z kontrowersyjnymi opiniami w internecie, zadałem pytanie mailowe i w rozmowie telefonicznej do Solgaz. Prosiłem o informację kto jest producentem szkła, palników oraz jaki jest pobór mocy zasilacza przy pracy czterech palników oraz w standby jak i czy można zakupić ochronki silikonowe na otwory montażowe podstawek żeliwnych. Usłyszałem odpowiedz że to tajemnica handlowa. Przykre, potwierdza to negatywne opinie dotyczące trwałości sprzętu, pomimo jego innowacyjnych rozwiązań. Przykre to.