Sprzątanie w domu pełnym zwierząt nie należy do najprostszych czynności. Na szczęście istnieją triki, dzięki którym z łatwością utrzymasz porządek, a Twoje problemy znikną jak ręką odjął.
Zwierzaki przynoszą radość w każdym domu – oraz, niestety, mnóstwo brudu… Pies odbijający ślady łap na świeżo umytej podłodze, kot rozrzucający karmę wokół miski, czy świnka morska wyskakująca z klatki, rozrzucając trociny i sierść po całym domu. Jeśli nie chcesz, aby te nawyki stanęły między tobą a ukochanym zwierzakiem, mamy dla Ciebie kilka prostych wskazówek. Tym bardziej, że nawet najlepszy odkurzacz może sobie nie poradzić ze wszystkim.
Spis treści
1. Kup szczotkę i czesz zwierzaka
Psy, koty, gryzonie, wszystkie łączy jedno – wszechobecna sierść. Dlatego posiadając zwierzaka tym bardziej musimy pamiętać o regularnym odkurzaniu i sprzątaniu domu. Sięganie co chwilę po odkurzacz może być nieco irytujące, dlatego warto zainwestować w szczotkę elektryczną lub kompaktowy odkurzacz. Szczotka jest lżejsza, poręczniejsza i zawsze pod ręką, dlatego dobrze nadaje się do szybkich, codziennych porządków. Ale na pierwszy miejscu jest prewencja. Nigdy nie zapobiegniemy całkowicie gubieniu sierści przez naszego zwierzaka, bo to naturalny proces. Jednak regularnie i dokładnie czesany zwierzak gubi jej zdecydowanie mniej.
2. Zainwestuj w myjkę do okien
Koty znane są z głośnego dopraszania się o wpuszczenie do domu lub wypuszczenie na zewnątrz. Często stają wtedy na dwóch łapach i przebierają łapami po drzwiach lub szybach okien, zostawiając ślady. Psy natomiast, gdy wypatrzą przez okno biegnące zwierzątko, często z zainteresowaniem przyciskają noski do szyby. W efekcie jedni i drudzy pozostawiają na nich tłuste ślady. Żeby je szybko i łatwo wyczyścić, warto skorzystać z myjki do okien. Wystarczy spryskać szybę, rozprowadzić płyn przy pomocy mikrofibry, a następnie odkurzyć myjką.
3. Wycieraczka, a później ręcznik
Jeśli chcesz, aby po spacerze lub zabawie w parku Twój pies nie wnosił tyle brudu do środka, warto zainwestować w dobrej jakości wycieraczkę, która wychwyci brud z mokrych łap czworonoga. Jednak na zabłocenie to może nie wystarczyć, dlatego ręcznik do wytarcia psa przy wejściu jest koniecznością. W najgorszych wypadkach można wykąpać same łapy w misce z ciepłą wodą, lub skorzystać z nawilżonej gąbki.
4. Za pan brat z parownicą
Czasami jednak nie da się zapobiec brudnym śladom na posadzce. Jeśli wyciąganie wiadra i mopa do umycia każdego drobnego śladu wydaje Ci się uciążliwe, skorzystaj z poręcznej parownicy. Dzięki krótkiemu czasowi nagrzewania, kompaktowym rozmiarom i możliwości zamontowania mopa parowego jednym kliknięciem, stanowi szybkie i wygodne rozwiązanie dla drobnych, codziennych wyzwań jakie dostarczają nam czworonożni przyjaciele. Co więcej, sprząta bez użycia środków chemicznych, wiec nie narażamy ich na kontakt z detergentami.
Stosując się do naszych rad masz pewność, że w Twoim domu zawsze będzie porządek, nawet jeśli Twoje zwierzaki nieźle narozrabiają. Trzymaj rękę na pulsie.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.