Często się słyszy, że oczyszczacz powietrza jest przeznaczony wyłącznie dla alergików. Tymczasem w rzeczywistości, urządzenie tego typu jest również bardzo pomocne w walce ze smogiem i zanieczyszczeniami powietrza.
Dobry oczyszczacz powietrza to zakup niezbędny w wypadku osób podatnych na uczulenia. Ale nie tylko alergicy sięgnąć powinni po taki sprzęt. Z uwagi na stale rosnące zagrożenie smogiem, skuteczne urządzenie służące do filtracji zanieczyszczeń z powietrza przyda się również przysłowiowemu Kowalskiemu, nieuskarżającemu się jak dotąd na kłopoty zdrowotne. Powód jest oczywisty: zawsze lepiej jest przeciwdziałać, niż leczyć.
- Zobacz też: TOP-10 polecanych oczyszczaczy powietrza
Spis treści
Po co oczyszczacz powietrza w domu?
Smog jest na zewnątrz, ale w domu powietrze jest czyste – ten popularny pogląd ma niestety niewiele wspólnego z rzeczywistością. Pył, szkodliwe substancje chemiczne, różnego rodzaju bakterie, roztocza… To jeszcze nie koniec długiej listy rzeczy, które mogą sprawić, że poczujesz się gorzej także w domowych pieleszach.
Co ważne, nawet często sprzątając i dbając o właściwą wentylację pomieszczeń, nie jesteś w stanie w pełni wyeliminować zagrożenia. Możesz natomiast przypadkiem pogorszyć swoją sytuację – na przykład intensywnie wietrząc pokoje w sytuacji, gdy stężenie niebezpiecznych pyłów w powietrzu przekracza dopuszczalne normy.
Rozwiązaniem tego problemu jest zakup oczyszczacza powietrza. Tyle, że nie każdy sprzęt jest faktycznie tak dobry, jak zachwalają go sprzedawcy. O czym więc pamiętać idąc na zakupy?
Jak działa oczyszczacz powietrza?
Nie wchodząc w techniczne szczegóły, sam proces oczyszczania powietrza jest stosunkowo prosty. Potrzebny Ci dobry filtr, który wyłapie zanieczyszczenia oraz wentylator, który zagwarantuje skuteczny przepływ powietrza. Tylko tyle. Inne cechy są wyłącznie uzupełnieniem dla tego duetu i należy traktować je drugorzędnie.
Bazując na tych założeniach nietrudno wysnuć wniosek, że najważniejsze parametry każdego oczyszczacza powietrza to skuteczność założonych filtrów oraz wydajność filtracji, czyli ilość powietrza wyrzucanego przez urządzenie w ciągu godziny. Uzbrojeni w tę wiedzę możemy powoli ruszać na zakupy.
Co musi mieć dobry oczyszczacz powietrza?
Filtr HEPA cieszący się sławą najskuteczniejszego narzędzia do walki z alergenami i pyłem. Na rynku nie brakuje innych rozwiązań (jak na przykład filtry elektrostatyczne, wodne czy fotokatalityczne), ale zdaniem agdManiaKa to właśnie porządny filtr HEPA gwarantuje Ci optymalny poziom bezpieczeństwa. Porównywalny ze skutecznością HEPA jest tylko system kilkukrotnej filtracji wykorzystywany w zaawansowanych oczyszczaczach marki Daikin.
Skuteczny system wymiany powietrza to podstawa wydajnego oczyszczacza. Na nic w końcu nie przyda Ci się najlepszy nawet filtr HEPA, jeśli nie dasz rady przepuścić przez niego wystarczającej ilości zanieczyszczonego powietrza. Wydajność filtracji często wyrażana jest wartością podawaną w metrach sześciennych na godzinę.
Regulację przepływu powietrza – kluczowa rzecz, aby dopasować wydajność urządzenia do warunków panujących w domu czy mieszkaniu. To o tyle istotne, że pracujący na maksymalnych obrotach oczyszczacz jest z reguły hałaśliwy, warto więc go „skręcić” w sytuacji, gdy poziom zanieczyszczeń w powietrzu jest niski lub w nocy.
Trzy punkty powyżej to podstawa każdego dobrego oczyszczacza powietrza. Warto jednak również zwrócić uwagę na trzy inne cechy.
Poziom hałasu wyrażany w dB – im niższy, tym lepiej. Jako punkt odniesienia przyjmij wartości 25 dB (niemal niesłyszalny w warunkach domowych), 35 dB (szum pracującego laptopa) oraz 55 dB (cicha pralka). Jeśli zakładasz, że oczyszczacz ma pracować w nocy, koniecznie wybierz sprzęt cichy (maksymalnie 30 dB) lub oferujący tryb nocny (pod tym pojęciem kryje się redukcja wydajności oczyszczania przy jednoczesnym obniżeniu poziomu hałasu).
Czujniki – im więcej, tym lepiej. W droższych urządzeniach znajdziesz sensory, które mierzą poziom zanieczyszczeń w powietrzu, automatycznie dopasowując tryb pracy oczyszczacza, jak również czujniki stanu filtra, które poinformują Cię o konieczności wymiany wkładu.
Dostępność części zamiennych – eksploatacja oczyszczacza kosztuje, warto więc zawczasu się zorientować, czy możesz liczyć na dobry serwis dla kupowanego urządzenia (szczególnie, jeśli produkt ściągasz z Chin).
Jak ocenić wydajność oczyszczacza?
Patrząc na kartę produktu, szukaj wartości wyrażonej w metrach sześciennych na godzinę (m3/h) – to parametr określający maksymalną wydajność oczyszczacza, czyli ilość powietrza, które urządzenie jest w stanie skutecznie oczyścić w przeciągu jednej godziny, pracując na maksymalnych obrotach.
Jak ustalić, która wartość będzie optymalna dla Ciebie? To proste – wystarczy, że znasz wielkość swojego pokoju lub biura. Uwaga: mierząc powierzchnię nie pomyl metrów kwadratowych z metrami sześciennymi – pomieszczenie 15-metrowe z wysokim sufitem będzie wymagało innego systemu oczyszczania, niż ten sam lokal ale z niskim sufitem lub skosami.
Przykład: bierzemy na maniaKalny celownik salon o powierzchni 20 m2 oraz standardowej wysokości 2,5 m. Mnożymy jedną wartość przez drugą i wychodzi nam 50 m3 (20 x 2,5)
Dobry oczyszczacz powinien wymienić powietrze przynajmniej 5 razy w ciągu jednej godziny. Oznacza to, że skuteczność przepływu powietrza musi być przynajmniej 5-krotnie wyższa niż objętość pokoju w m3. Szukając więc sprzętu do powyższego, przykładowego salonu, potrzebny będzie oczyszczacz o wydajności minimum 250 m3/h (50 x 5).
Uważaj na…
Każdy oczyszczacz jest dobry dla osoby chorej – błąd. Cierpiąc na alergie lub astmę, szukaj wyłącznie produktów, których skuteczność jest potwierdzona właściwymi certyfikatami. Nie każdy sprzęt jest bowiem tak samo skuteczny w eliminowaniu patogenów.
Oczyszczacz kupujesz raz i masz „temat z głowy” – błąd. Podobnie, jak wiele innych produktów na rynku, tak i ten rodzaj sprzętu wymaga regularnego odkurzania, czyszczenia i – przede wszystkim – wymiany filtrów. Brudny oczyszczacz ze starym, niesprawnym filtrem na pewno nie pomoże a może nawet zaszkodzić.
Dobry oczyszczacz musi posiadać jonizator, ozonator i nawilżacz powietrza – błąd. Urządzenia 2w1, 3w1 czy 4w1 fajnie wyglądają na papierze, co nie znaczy, że dodatkowych opcji faktycznie potrzebujesz. Co więcej, jeśli decydujesz się na zakup takiego kombajnu, koniecznie wybierz urządzenie pozwalające wyłączyć każdy z ekstra trybów. Pamiętaj, że źle użyty kombajn może negatywnie wpłynąć na poziom wilgotności w mieszkaniu, może również doprowadzić do pogorszenia samopoczucia domowników. Nie daj się zwieść marketingowym obietnicom i kupuj wyłącznie sprzęt pod kątem swoich potrzeb.
I na koniec ostatni, bardzo popularny mit: nie ważne jaki jest rozkład mieszkania, oczyszczacz sobie poradzi. Błąd. Oczyszczacz ma swoje ograniczenia – najważniejszym jest uzależnienie od naturalnego (niewymuszonego) przepływu powietrza w pomieszczeniach. Dlatego też to samo urządzenie może być bardzo skuteczne przy rozkładzie 2-pokojowym, gdzie wszystkie pomieszczenia są blisko siebie, a jednocześnie przegrać walkę z pyłem w wypadku dwóch oddalonych od siebie pokoi, przedzielonych ciasnym i krętym korytarzem. Dlatego też zawsze kieruj się zdrowym rozsądkiem – czasami lepiej jest zainwestować w dwa tańsze oczyszczacze o mniejszej wydajności (po jednym na pokój) niż jeden kosztowniejszy i wydajniejszy.
Jaki oczyszczacz kupić? TOP-10 polecanych modeli w 2022 roku
To również warto przeczytać!
Mam nadzieję, że pomogłem wybrać dobry oczyszczacz powietrza. Zachęcam również do lektury innych wpisów na serwisach grupy techManiaK.pl.
Szukając dobrego odkurzacza koniecznie przeczytaj nasz wpis, jak kupić odkurzacz i nie stracić. Warto również zapoznać się z poradnikiem, jaki odkurzacz dla alergika warto teraz wybrać.
Zachęcam również do zerknięcia na listę najlepszych pionowych odkurzaczy bezprzewodowych, jak również maniaKalny TOP-10 najlepszych odkurzaczy na polskim rynku oraz zestawienie najlepszych odkurzaczy piorących.
Jeśli szukasz robota sprzątajacego, warto zerknąć na nasz poradnik, jaki odkurzacz automatyczny wybrać, żeby nie żałować, oraz na TOP-10 najlepszych robotów sprzątających.
Szukasz pralki? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik, na co zwracać uwagę kupując pralkę. Jeśli szukasz sprawdzonego, polecanego modelu, zerknij na nasz TOP-10 pralek, albo na zestawienie najlepszych pralek do 1500 zł.
Mamy również bardzo konkretny poradnik dotyczący polecanych pralek parowych oraz najlepszych suszarek do ubrań (na każdą kieszeń).
Dla tych, którzy nie lubią zmywać naczyń mamy trzy konkretne poradniki – w pierwszym radzimy, na co zwracać uwagę kupując zmywarkę, a w maniaKalnym TOP-10 polecanych zmywarek oraz TOP-10 najlepszych zmywarek 45 cm wskazujemy konkretne modele, którymi warto się zainteresować.
Dla miłośników pieczenia i grillowania mamy dwa konkretne poradniki – w pierwszym radzimy, na co zwracać uwagę kupując piekarnik, a w maniaKalnym TOP-10 polecanych piekarników wskazujemy konkretne modele, którymi warto się zainteresować.
Warto również zerknąć na maniaKalny poradnik, na co zwracać uwagę kupując kuchenkę mikrofalową oraz maniaKalny ranking kuchenek mikrofalowych.
Przygotowaliśmy również przydatne poradniki dla tych, którzy właśnie urządzają kuchnię i kupują płytę, kuchenkę lub okap. Doradzamy m.in., czy warto kupić płytę indukcyjną, jaka powinna być dobra płyta ceramiczna i na co zwrócić uwagę kupując płytę gazową, a także czy warto dzisiaj kupić kuchenkę wolnostojącą.
Jeśli natomiast potrzebujesz sprawdzonej lodówki, szczególnie polecamy lekturę poradnika, na co zwracać uwagę kupując lodówkę oraz zestawienia TOP-10 najlepszych lodówek na polskim rynku.
Lubisz gotować i potrzebny Ci porządny robot do kuchni? Mamy dla Ciebie poradnik, w którym podpowiadamy, na co zwracać uwagę kupując robota kuchennego, a w innym artykule podsuwamy TOP-10 polecanych robotów do kuchni (na każdą kieszeń).
Szukasz dobrego ekspresu? Sprawdź nasz poradnik poradnik o tym, jaki ekspres do kawy kupić – przelewowy, na kapsułki, automat, czy ekspres z kolbą. Zdradziliśmy w nim m.in. na co trzeba zwrócić uwagę wybierając ekspres, aby później nie żałować zakupu. W naszym TOP-10 ekspresów do kawy znajdziesz natomiast najciekawsze modele na polskim rynku.
Jeśli natomiast potrzebujesz solidnego czajnika, zerknij na nasz TOP-10 czajników elektrycznych.
Nie zapomnieliśmy w końcu o fanach RTV. Jeśli szukasz dobrego telewizora koniecznie zerknij na nasz TOP-10 telewizorów lub przegląd dobrych i niedrogich telewizorów 4K UHD. Mamy również poradnik, jaki telewizor wybrać dla gracza.
To oczywiście nie wszystko. Mamy również szereg innych poradników, w których doradzamy m.in. o czym pamiętać kupując stację pary czy jak dobrze wybrać żelazko.
Wszystkie artykuły znajdziesz w sekcji polecanych wpisów na techManiaK.pl.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Ja mam Truelife P5 . Kupiony przez to, ze jest stosunkowo niedrogi, ale też filtry wymienne nie wychodzą tak źle bez promocji.
u mnie bardzo dobrze sprawdza się oczyszczacz z stadler form, mam mniejszą wersię oczyszczacza roger, do mieszkania jest w sam raz.
Wszystko jedno jaka marka byle była duża wydajność ja używam oczyszczacza z lepszej półki ale żałuje że nie kupiłem tańszego bo ma hepa 13 filtr węglowy i jonizację to mamy prawie w każdym oczyszczaczu jonizacji nie używam bo to mit…a filtry wymieniam 3 razy od września do kwietnia bo wtedy używam oczyszczacza,co prawda nie sygnalizuje mi że mam je tak często wymieniać ale po 2 miesiącach filtry są czarne więc naturalnie wywalam ten syf,bo działanie już jest kiepskie.
Skusiłam się na HAUS & LUFT HL-OP-20 u nas. Jestem bardzo zadowolona.
Warto pomyśleć o takim oczyszczaczu, który nie tylko będzie miał dobre parametry, ale też będzie miał tanie filtry. Czasem warto też pomyśleć o zamiennikach, bo są tańsze o 50 procent a mają takie same właściwości jak oryginały.
Mam oczyszczacz firmy MPM i jestem bardzo zadowolona, jest elegancki, bardzo dokładnie oczyszcza powietrze a w moim mieście jest ciężko z wietrzeniem mieszkań więc oczyszczacz jest niezbędny żeby móc oddychać w domu
Ja mam oczyszczacz marki MesMed model Ilma. Cicho pracuje, ma 3 filtry, funkcję jonizacji i całkiem ładnie się prezentuje. Polecam bo za nieduże pieniądze można mieć naprawdę dobry sprzęt.
Tylko elektrostatyczne – efekt niesamowity, a jak sie pogada z dostawcą to może zrobi pomiary
Ja niedawno przeniosłem się z małej miejscowości do Łodzi, bo dostałem tam bardzo dobrą pracę – różnica jakości powietrza to niebo a ziemia. W Media Expert na ulicy Przybyszewskiego kupiłem oczyszczacz z jonizatorem po konsultacji z doradcą. Cała alejka z oczyszczaczami – no nie do ogarnięcia jak popularne to jest teraz. Profesjonalnej obsługi i poinformowania nie można odmówić, a teraz czuję się lepiej niż jakbym był u siebie w miasteczku uzdrowiskowym 🙂
No tak naprawdę robisz sobie Inowrocław/Ciechocinek w mieszkaniu, no ale nic nie zastąpi tak naprawdę tych minerałów z tężni. Też kupowałem w Media Expert i jestem zadowolony z wyboru i ceny promocyjnej
Witam 🙂
Planuje zakup oczyszczacza powietrza wstępnie wybrałem Airclinic Home & Office. Nie upieram się przy tym konkretnym modelu i marce pi prostu chce oczyścić powietrze głównie w okresach, gdy jakość powietrza na zewnątrz jest do D… np smog, pylenie roślin. Mam w rodzinie alergika. Zastanawiam się nad możliwością opcją nawilżenia powietrza. Zależy mi na dobrej jakości, nie awaryjnym i tanim w utrzymaniu urządzeniu.
Ja właśnie zdecydowałam się na Sharpa ale nieco inny model bo UA-HG60E-L i bardzo mnie zadowala. Posiada czujnik kurzu więc sam dostosowuje tryb pracy
Ja mam w domu warmteca ale stoi caly czas w duzym pokoju. Mam tez mniejsze pomieszczenie – sypialnie do ktorej przechodzi sie wlasnie przez waski korytarz no i tak jak mi polecono i jak pisze wyzej w tekscie tam niestety nie dociera ten „glowny” ocxyszczacz, wiec mam jeszcze taki malutki oczyszczacz ktory stoi na szafce
Proponuje elektrostatyczny – neutralizuje bakterie, wirusy, grzyby, alergeny, jonizuje powietrze jak po burzy, obniża pm do min wartości i nie trzeba wymieniać filtrów!!!
Jest to nowe urządzenie na Polskim rynku, wprowadzone po dwóch latach testów. Przy tym oczyszczaczu ludzie praktycznie nie chorują, astmatycy zmniejszają leki o połowę, mijają migreny itp. Ceny takich urządzeń zaczynają się od 5000 zł, jednak biorąc pod uwagę fakt, że nie trzeba wymieniać filtrów wartych 1000zł jak w innych urządzeniach to koszt się zwróci.
ja sobie zamówiłam taki https://www….zacji/6931 i super spełnia swoje zadanie
A ja szukam urządzenia, które ściągnie i oczyści powietrze z rozpuszczalnikiem powstające przy malowaniu obrazów olejnych. Głównie terpentyna. Wielogodzinne wysiadywanie przy mokrym płótnie powoduje bóle głowy, kłopoty z widzeniem i ogólnie ze zdrowiem. Potrzebne coś, co delikatnie ściągnie powietrze z tego rejonu i po oczyszczeniu wyrzuci je na pomieszczenie. Ktoś się zetknął z takim urządzeniem?
Dla mnie rewelacyjny jest Air Purfier Philipiaka. Bardzo dobrze się sprawdza jako oczyszczacz powietrza przy tym jest niewielki a robi dobrą robotę. Dużym ułatwieniem w obsłudze tego urządzenia jest pilot.
super tekst, warto go zaktualizować o oczyszczacz roger little od stadler form, całkiem niedawno kupiłam, a jest od niedawna na rynku. fajnie się sprawdza. 🙂
Dla osób jarających szlugi Xiaomi jest bardzo dobrym wyborem – mam od kilku dni i to urządzenie i w miarę czystą atmosferę 😉
Ja mam milla home i jest o tyle dobry, że ma 6 stopni oczyszczania i tryb automatyczny więc nie trzeba w nim ciągle grzebać
Warto wspomnieć o marce ROTENSO i ich oczyszczaczu Piura, bo:
– ma filtr HEPA klasy H12
– filtry w zależności od częstości stosowania wymienia się do roku. Optymalnie między 6 a 12 m-cy
– filtry są dość tanie. Komplet – 3 filtry już do kupienia za ok. 270 zł
Sam oczyszczacz do wydatek rzędu ok. 850 zł w promocji.
Witam,
My zdecydowaliśmy się na Sharpa z nowej klasy D 50kę niby nie duże różnice z „A” jednak dla nas na plus.
Za to dokładam się do pytania Pana
Bogusław Wąsik pisze:
12 listopada 2017 o 20:46
„…Ciekaw byłbym opinii Pana na temat oczyszczaczy marki Zelmer, czy jakość rzeczywiście jest tak dobra, że warto zapłacić wysoką cenę zakupu?”
Koleżanka od dziesiątek lat męczy się z alergiami krzyżowymi i od kiedy ma zelmera ponoć za ok.3,5tys z prawie 5ciu z uwagi na stełego klienta to po 1 roku używania mogła wyjść z domu na wiosnę bez żadnych problemów a wcześniej w domu umierała..
Niestety nie mogę doszukać się konkretnych specyfikacji/informacji, tak jak z sharpami, ale może to dlatego że jest
1.dużo droższy
i
2.mniej znany bo i nie dostępny w sklepach, marketach
Witam!
Kupiliśmy oczyszczacz Sharp KC-A50 i od paru dni działa – jak wchodzi się do domu z pola to czuć, że jest lżejsze powietrze. Mam jednak pytanie – na jakim trybie powinien pracować za dnia i w nocy w sypialni, żeby najefektywniej pomagał mi (astma i alergia)? Najczęściej rano budzę się z katarem i zatkanym nosem. Wiem, że efekt nie przyjdzie po 1-2 dniach, ale może ktoś mi doradzi z już korzystających? 🙂
Nowa seria KC-D z Sharpa to nie tylko timer, hamulce przy kółkach… to przede wszystkim suchy filtr węglowy z wysoką pojemnością węgla aktywnego. Nie trzeba go myć i suszyć jak w serii KC-A i kilka godzin czekać aż wyschnie. Bo jak wsadza się wilgotny to później śmierdzi z oczysczacza. Także jest to dość duży postęp. Filtry oczywiście nie wystarczą w polskich warunkach na 10 lat, ale na ok 5 w Warszawie czy 3-4 lata na południu Polski wystarczą. Nawilżacz jeśli ktoś używa to warto czyścić odkamieniaczem ok raz w miesiącu. Warto też dołożyć sobie tam pasek/kostkę z jonami srebra, żeby nie rozwijały się tam glony i bakterie (jest to w sprzęcie Boneco i Daikin Ururu fabryczne i pomaga). PS. Przydało by się zaktualizować zestawienie oczyszczaczy bo w tym roku oferta jest dużo ciekawsza. Oprócz nowych modeli, zmiany cen, tańsze filtry itp itd.
Szukam oczyszczacza dla syna alergika, jego pokój jest niewielki ok. 15 m2, nie wiem jaki wybrać. Proszę o pomoc.
Jeśli chodzi o najlepszy oczyszczacz powietrza na rynku to jest to Sharp. W zależności od wielkości pomieszczenia, które chcą Państwo oczyścić, należy wybrać odpowiedni model. Posiadamy oczyszczacze z funkcją nawilżania oraz bez niej. Ponadto oczyszczacze powietrza Sharp posiadają najtrwalsze filtry, dzięki czemu są one najtańsze na rynku, jeśli chodzi o długofalowe użytkowanie.
Zapraszamy serdecznie na naszą stronę http://www….airshop.pl oraz do kontaktu pod numerem telefonu: 739 001 729, gdzie uzyskają Państwo kompleksową poradę, który oczyszczacz powietrza będzie dla Państwa odpowiedni.
Pozdrawiamy,
obsługa sklepu FreshAirShop (oficjalnego dystrybutora marki Sharp)
Słuchajcie, z tym sharpem to nie do końca należy liczyć na 10 lat z tym filtrem.
U nas powietrze jest 3-4 razy bardziej zanieczyszczone niż w Japonii lub Europie Zach. dla której są te normy więc filtr będzie działał średnio 3-4 razy krócej.
Dodatkowo, ja nie chciałabym pomyśleć o tym jaki syf się rozwijał w tym filtrze 10 lat.
Dlaczego inni producenci mają filtry na maks rok/dwa? Dla mnie to zastanawiające.
A czy w przypadku Philipiaka istnieje możliwość czyścić filtr HEPA samemu czy tylko w grę wchodzi wymiana na nowy?
Łukaszu, zaleca się wymieniać filtr na nowy, gdy tylko stary ulegnie znacznemu zanieczyszczeniu.
Pozdrawiam, Marta Kowalewska
Online Ekspert marki PHILIPIAK
Ciekawe jak to jest z tymi filtrami w sharpach. Modele w USA mają już „tylko” na 5 lat. Wydajność, wydajnością ale przecież tego syfu nie da się w 100% usunąć przy czyszczeniu filtrów. I stoi taki śmietnik przez 10 lat…
Czemu nie ma w zestawieniu oczyszczaczy Ideal ? Albo „polskich” Opusów ?
Ideal to półka sharpa a nawet lepszy, a cenowo podobnie a nawet trochę mniej.
A Opus jest w całości zaprojektowany w Polsce jedynie sama produkcja w Chinach ale nadzorowana przez nich, filtry najwyższej klasy koreańskie. Pozdrawiam
No szkoda, że nie ma ideala No ale trudno. Co do filtrów można kupić zamienniki i to wychodzi taniej.
Ja natomiast chciałabym spytać o oczyszczacz Camry CR 7960. Ma bardzo dobrą cenę, parametry też wydają się w porządku. Może ktoś miał okazję przetestować? W większych miastach, gdzie jest problem smogu, to oczyszczacz wydaje mi się koniecznością…
Ja właśnie zastanawiam się nad tym urządzeniem ze względu na cichy tryb nocny i wbudowany jonizator. Jak już oczyszczamy powietrze to chyba warto zadbać, żeby kolejne paskudztwa się w nim nie mnożyły 🙂
Czy nazwa Air Purifier zarezerwowana jest tylko dla Philipiaka czy jest nazwą ogólną urządzenia?
Kajetanie, Air Purifier to ogólna nazwa urządzenia oczyszczającego powietrze. Pełna nazwa urządzenia z naszej oferty to Air Purifier 9009I.
Pozdrawiam, Marta Kowalewska
Online Ekspert marki PHILIPIAK
Co sądzi Pan na temat Oczyszczacza powietrza WINIX P300???