Coraz więcej osób decyduje się na zakup wypiekacza do chleba. Powody są różne i można wśród nich wymienić chęć eksperymentowania oraz uzyskania pewności, że finalny produkt nie będzie zawierał sztucznych konserwantów i szkodliwych substancji, a także problemy zdrowotne, eliminujące z diety tradycyjne pieczywo. Pojawia się jednak pytanie: jaki wypiekacz wybrać? Stworzyliśmy dla Was ranking, który powinien pomóc w dokonaniu wyboru. Powstał w oparciu o subiektywny wybór redaKtorów agdManiaK.pl przy uwzględnieniu ocen dostępnych w porównywarce Ceneo. Zapraszamy do lektury.
Specyfikacja: Moc 850 W, 12 programów pieczenia, wyświetlacz LCD, dwa mieszadła, powłoka antyadhezyjna (zapobiega przywieraniu), obudowa termoizolująca, timer, funkcja podtrzymywania temperatury (1 h).
First Austria FA-5152 nadaje się nie tylko do pieczenia chleba i ciast, ale też ugniatania ciasta (np. na makaron) oraz gotowania marmolady. Sprzęt został wyposażony w opcje ustawienia wielkości bochenka (750 – 1250g), a także doboru koloru skórki. Obsługę urządzenia ułatwiają czytelny wyświetlacz, panel kontrolny oraz okienko znajdujące się na pokrywce. Sensowny pakiet programów sprawi, że zdecydowana większość klientów powinna znaleźć coś dla siebie. Użytkownicy chwalą ten produkt przede wszystkim za kompaktowe rozmiary oraz atrakcyjny stosunek ceny do jakości i możliwości wypiekacza.
Specyfikacja: Moc 450 W, 12 programów pieczenia, powłoka formy odporna na przywieranie, timer, sygnalizacja dźwiękowa, metalowa obudowa (nie nagrzewa się), opcja podtrzymywania ciepła (1h).
Zelmer 43Z010 został wyposażony m.in. w funkcje automatycznego miksowania i zagniatania ciasta oraz opcję ustawienia stopnia jego przyrumienienia (lekko/średnio/ciemny). Skoro już o ustawieniach mowa, to warto wspomnieć, że urządzenie umożliwia pieczenie chleba w trzech rozmiarach (500/750/1000 g). Misę i mieszadło wypiekacza można wyjmować, na wyposażeniu znajduje się łyżeczka oraz miarka. Sprzęt został oceniony przez użytkowników dobrze (choć nie brakuje krytycznych uwag). Doceniono przede wszystkim niezłą cenę oraz łatwość czyszczenia.
Specyfikacja: Moc 670 W, 12 programów pieczenia, waga 6,9 kg, duży wyświetlacz LCD, timer, podtrzymywanie ciepła, możliwość mycia formy w zmywarce, hak do wygniatania ciasta (hak i formę pokryto nieprzywierającą powłoką).
Sencor SBR 950SS to kolejny model umożliwiający robienie marmolady i dżemów. Podstawowym przeznaczeniem jest jednak pieczenie chleba i producent wyposażył sprzęt w wiele przydatnych programów ułatwiających tę czynność (wystarczy wspomnieć o programie do wyrabiania ciasta czy programie szybkiego wypiekania oraz możliwości wypiekania chleba bezglutenowego). Do wyboru są 3 rozmiary gotowego bochenka (500/750/1000g) oraz 3 ustawienia koloru skórki (jasna/średnia/ciemna). Warto napisać jeszcze o automatycznym dozowniku dodatkowych składników (np. bakalii) oraz miarce kuchennej i łyżce do odmierzania. Wspomniane opcje i dodatki zostały pozytywnie ocenione przez klientów, którzy zdecydowali się na ten produkt, a zatem można śmiało polecić wypiekacz marki Sencor.
Specyfikacja: Moc 1650 W, 19 programów pieczenia, obudowa ze stali nierdzewnej, timer, duże okienko i wyświetlacz LCD do kontrolowania całego procesu, automatyczne miksowanie i zagniatanie ciasta.
Moulinex OW6000 umożliwia pieczenie chleba, ciast, bułek oraz wyrób dżemów. Niewątpliwym atutem sprzętu jest bardzo pojemna, wyjmowana misa (1,5) kg. Choć możliwe staje się upieczenie produktu o masie nawet 1500 g, to użytkownik będzie się mógł zdecydować na mniejszą wagę (750 oraz 1000 g). Do wyboru jest jeden z trzech poziomów opiekania skórki, a wśród aż 19 programów znalazła się opcja pieczenia bagietek oraz pieczywa dietetycznego. Warto wspomnieć o bogatym wyposażeniu (CD z przepisami, dwie foremki na 4 bagietki, dwie płaskie foremki na bułeczki i rogaliki, ruszt na foremki, nożyk i pędzelek piekarski). Produkt jest dobrze oceniany przez klientów, którzy zdecydowali się na jego zakup. Być może byłby to sprzęt prawie idealny, gdyby nie stosunkowo wysoka cena.
Specyfikacja: Moc 780 W, 15 programów wypiekania (możliwość tworzenia własnych programów), waga 9,5 kg, funkcja podtrzymywania ciepła, timer, automatyczny dozownik dodatkowych składników.
Kenwood BM 450 także posiada funkcję robienia dżemu, co może się okazać niezwykle przydatne latem. Obsługę urządzenia ułatwiają sensorowe sterowanie, wyświetlacz oraz okienko umożliwiające podgląd (warto wspomnieć o wewnętrznym światełku). Użytkownik może wybrać zarówno wielkość bochenka (500/750/1000g), jak i stopień zrumienienia skórki (3 poziomy). Część osób zapewne zainteresuje możliwość pieczenia pieczywa bezglutenowego. Sprzęt prezentuje się nieźle i z pewnością będzie pasował do wielu kuchni (zwłaszcza tych w nowoczesnym stylu), ale warto mieć na uwadze, iż nie jest to wypiekacz na każdą kieszeń.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Do końca listopada masz okazję kupić prosty, lecz genialnie wykonany model pralki firmy Asko –…
W Media Expert mają świetną ofertę na flagowego robota marki Roborock, a dodatkowo zgarniasz odkurzacz…
Sprawdzamy i porównujemy dwa najnowsze odkurzacze pionowe - Dreame Z30 i Dreame Z20. Czym się…
Black Friday to szał zakupowy, który swoją genezę ma w Stanach Zjednoczonych. Od wielu lat…
Turecki producent ma nową promocję na nowe odkurzacze pionowe. Do wybranych modeli ze stacją możesz…
Roborock Qrevo MaxV będzie dzisiaj dostępny w rekordowo niskiej cenie. Trzeba się jednak spieszyć, bo…
Komentarze
ja nie wiem, kto was zatrudnia i kto wam placi za pisanie takich "artykulow", ale marnuje pieniadze. kopiuj wklej widze dziala, powtarzanie cech kazdej maszynki, ktore ma KAZDA maszynka raczej nie pomaga dokonac wyboru. moze by tak naprawde je przetestowac samodzielnei albo chociaz napisac jakie maja niestandardowe programy?