>
Kategorie: KuchniaPoradniki

Tanie AGD – jak kupować i czego unikać?

Za oknami mamy już prawdziwą wiosnę – na poprawę pogody, więcej słońca i wyższe temperatury czekała chyba zdecydowana większość z nas. Niektórzy nie tylko mieli już dość zimy, ale planowali wraz z nadejściem cieplejszych dni zabrać się za odświeżanie swoich mieszkań lub domów. Jedni myślą o totalnych remontach i zamierzają całkowicie odmienić wygląd swoich domostw, inni stawiają jedynie na kosmetyczne zmiany. Obie grupy zapewne wezmą pod lupę kuchnie – wszak to jedno z kluczowych miejsc w większości domów. Co zrobić, by wyposażyć kuchnie w nowe AGD i nie wydać na ten cel majątku? Przedstawiamy krótki poradnik i zestawienie, które mogą Wam ułatwić zakupy. Tanie zakupy.

fot. Dmitriy Melnikov, Fotolia.com

Tekst nie jest skierowany tylko do osób remontujących mieszkania czy domy – równie dobrze mogą z niego skorzystać ludzie odprowadzający się do nowego budownictwa. Tę grupę także czekają długie godziny spędzone na poszukiwaniu atrakcyjnych ofert, ich porównywaniu, sprawdzaniu najlepszych rozwiązań, a w ostateczności kupowaniu urządzeń. Choć każdy chciałby mieć ten proces jak najszybciej za sobą, by w ciszy i spokoju delektować się nowym wystrojem mieszkania, to niestety zadanie może się okazać bardzo praco i czasochłonne. Lepiej jednak solidnie się do niego przyłożyć, by w maksymalnym stopniu wyeliminować wszelkie wpadki i niedociągnięcia, z które potem trzeba będzie płacić.

Remont kuchni w wersji ekonomicznej, którą zamierzamy przeanalizować obejmuje kilka zagadnień. Można tu wymienić m.in. adaptację/odświeżenie wyglądu samego pomieszczenia, zakup mebli, zakup AGD oraz inwestycję w różnego typu akcesoria. Poszczególnym tematom warto przyjrzeć się osobno, by poświęcić im odpowiednio dużo uwagi. Ten odcinek będzie obejmował zakup AGD – niektórzy klienci nie chcą remontować całej kuchni i planują jedynie wymienić starszy sprzęt na nowsze modele. Na co zwracać uwagę w takim przypadku? Czego się wystrzegać i na które produkty rzucić okiem? Za chwilę poznacie odpowiedzi na te pytania.

Jak kupić nowy zestaw AGD i nie splajtować? / Fot. Jakub Krechowicz, Fotolia

Już na samym początku chcemy Was odwieść od pomysłu kupowania AGD przed większym remontem. Jeżeli w perspektywie kilku miesięcy, kwartałów, a nawet lat planujecie przeprowadzić generalny remont kuchni, to lepiej wstrzymajcie się z zakupem nowych urządzeń – w trakcie późniejszych prac mogą one ulec uszkodzeniu albo zniszczeniu. Nawet jeśli tak się nie stanie, to lepiej nie martwić się o ich stan w trakcie prowadzenia konkretnych prac. Kupując większą liczbę nowych urządzeń do kuchni, trzeba być pewnym, że w bliższej perspektywie nie podejmie się decyzji o generalnym remoncie (czasem za sprawą zdarzeń losowych nie ma się na to wpływu, ale to zupełnie inna sprawa).

Kupuj to, czego faktycznie potrzebujesz

Swoje poszukiwania sprzętu należy rozpocząć od zadania sobie bardzo ważnego pytania: czego potrzebuję w kuchni? Często zdarza się tak, iż ludzie kupują urządzenia, z których później nie korzystają w ogóle lub robią to sporadycznie. Takie podejście uszczupla środki zgromadzone na koncie oraz przestrzeń w kuchni – niepotrzebne AGD zalega na blatach, w szafkach lub zajmuje powierzchnię na podłodze i ogranicza zdolność do swobodnego poruszania się w tym newralgicznym pomieszczeniu. Nad zakupem lodówki zapewne nikt nie będzie się zastanawiał, ponieważ bez tego urządzenia trudno wyobrazić sobie dzisiaj funkcjonowanie. Ale czy to samo można napisać o innych produktach?

Wydawanie pieniędzy na zbędne urządzenia szybko uszczupli portfel / Fot. mipan, Fotolia

Jeżeli ktoś rzadko gotuje i woli stołować się poza domem lub zamawia/kupuje gotowe produkty, to nie powinien inwestować w zmywarkę. Ten sprzęt raczej nie będzie potrzebny komuś, kto używa jednego talerza, kubka i szklanki. Zmywarka (więcej na temat tego produktu pisaliśmy w innym naszym tekście) to spore udogodnienie, w dłuższej perspektywie zapewniające użytkownikowi oszczędności, ale nie dotyczy to osób, które mieszkają same, mało gotują i praktycznie nie używają większej ilości naczyń. W ich przypadku będzie to zbędny wydatek. A szukamy przecież oszczędności.

Kolejna sprawa to kuchnia, piekarnik, płyta grzewcza oraz kuchenka mikrofalowa. W tym przypadku działa ten sam mechanizm, co przy zmywarce – jeśli ktoś gotuje rzadko, to z pewnością powinien ograniczyć wspomnianą listę do minimum. Zapewne i tak nikt nie zainwestuje w piekarnik i kuchnię, ale mogą się już pojawić klienci zainteresowani kuchnią albo piekarnikiem i kuchenka mikrofalową. Na pierwszy rzut oka piekarnik i mikrofalówka to urządzenia, które sporo różni, ale warto mieć na uwadze, że w sprzedaży są dostępne ciekawe hybrydy (wystarczy wspomnieć o testowanym przez nas modelu Samsunga). Przed zakupami należy się dobrze zastanowić, czy produkty z naszej listy faktycznie będą używane. Jeśli nie, to trzeba je z niej po prostu usunąć.

Zakupy mogą doprowadzić do bólu głowy / Fot. J.Sommer, Fotolia

Pojawiła się lista zakupowa i warto na chwilę zatrzymać się przy tym zagadnieniu. Każdy, kto nosi się z zamiarem kupna nowych produktów gospodarstwa domowego, powinien stworzyć spis produktów, które zamierza kupić, a następnie rozeznać się na rynku i poznać ceny konkretnych urządzeń. Dzięki temu powstanie szkic wydatków i pozna się koszt całej inwestycji. Można go wówczas porównać ze swoim budżetem i dokonać odpowiednich korekt. Trzeba np. zdecydować, na których produktach nie będzie się oszczędzać, a które zamieni się tańszymi modelami lub całkowicie wyruguje z zestawienia.

Przepłacanie i kupowanie najtańszych urządzeń

Pisaliśmy już o problemie inwestowania w produkty, które mogą się okazać niepotrzebne w danej kuchni (oprócz piekarnika dotyczy to całej masy mniejszych urządzeń – parowarów, tosterów, opiekaczy oraz jajowarów, maszyn do produkcji popcornu czy smażenia naleśników). Trzeba jednak pamiętać, że niejednokrotnie ludzie kupują potrzebne im urządzenia z nieprzydatnymi funkcjami. Dodatkowe opcje oczywiście kosztują. Czy jest sens płacić za bonusy, z których nigdy się nie skorzysta? Zdecydowanie nie – lodówka lub kuchnia bez pakietu opcji dodatkowych może być znacznie tańsza od rozwiniętego modelu. Jak rozwiązać ten problem?

Należy dokładnie zapoznać się z opisem produktu, który nas zainteresował i prześledzić wszystkie funkcje wymienione przez producenta. W przypadku tańszych urządzeń, pakiety te z pewnością nie będą zbyt bogate, ale i tak zawsze można zaoszczędzić atrakcyjną sumę stawiając na prostotę (zwłaszcza, gdy taki zabieg zastosuje się w przypadku kilku różnych urządzeń). Uwagę trzeba także zwracać na rozmiary i pojemność kupowanych urządzeń – nie ma sensu inwestować w dużą lodówkę albo bardzo pojemny piekarnik, jeśli nie będzie się w pełni wykorzystywać tej pojemności. To po prostu zbędne wydawanie dodatkowych pieniędzy i ograniczanie przestrzeni w kuchni.

Im lepsza klasa sprzętu, tym wyższa cena konkretnego produktu, ale w dłuższej perspektywie większy wydatek powinien się zwrócić, ponieważ obniżeniu ulegną rachunki za energię elektryczną.

Przed zakupami dobrze jest zastanowić się poważnie nad źródłami zasilania kuchni albo piekarnika i płyty. Jeżeli do dyspozycji jest tylko energia elektryczna, to problem rozwiązuje się sam. Jeżeli jednak można skorzystać z gazu, to warto przeanalizować tę kwestię, dokonać odpowiednich obliczeń (nie jest to tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka – sporo wartościowych informacji można znaleźć w Internecie) i podjąć właściwe decyzje zakupowe. Niektórzy dojdą zapewne do wniosku, iż opisywane przez nas zagadnienie staje się dość zawiłe i wystarczy po prostu nabyć najtańszy produkt i problem zostanie rozwiązany. Nie trzeba będzie poświęcać czasu na lekturę specyfikacji urządzeń oraz ich porównywanie. Odradzamy takie podejście – czasem można na nim stracić.

Jednym z powodów ewentualnych strat może być oczywiście jakość najtańszych produktów. Podzespoły w takich produktach mogą ulegać awariom, źle spasowane elementy obudowy będą wywoływać irytację użytkowników, a ewentualne serwisowanie urządzenia oznacza konieczność zastąpienia go innym lub utrudnione życie bez lodówki czy kuchni. Na jakości jednak sprawa się nie kończy – szukając nowego AGD, warto zwracać uwagę na jego klasę energetyczną. Im lepsza klasa sprzętu, tym wyższa cena konkretnego produktu, ale w dłuższej perspektywie większy wydatek powinien się zwrócić, ponieważ obniżeniu ulegną rachunki za energię elektryczną.

Warto zwracać uwagę na klasę energetyczną kupowanego urządzenia / Fot. Photo-K, Fotolia

Decydując się na produkt należący do lepszej klasy energetycznej trzeba dokonać kilku ważnych obliczeń. Do ich wykonania będą potrzebne ceny energii elektrycznej oraz wskaźniki zużycia prądu przez konkretny produkt – wszystkie dane można w łatwy sposób zdobyć i potem pozostanie już tylko kwestia liczenia. Jaki jest cel tych zabiegów? Warto sprawdzić, czy kupowanie danego modelu piekarnika albo zmywarki w lepszej klasie energetycznej i wydawane dodatkowych pieniędzy na tej podstawie, faktycznie ma sens. Być może okaże się, że ktoś korzysta z piekarnika relatywnie rzadko i nie potrzebuje sprzętu w klasie A++, ponieważ i tak nie zwrócą mu się koszty poniesione na zakup takiego modelu. Pisząc krótko: im rzadziej korzystacie z danego urządzenia, tym mniej powinno Wam zależeć na tym, by sprzęt należał do dobrej klasy energetycznej.

Sklepy stacjonarne/internetowe i porównywarki

Zakupy w sklepach internetowych zyskują na popularności, a Polska nie jest w tym przypadku wyjątkiem. To zjawisko wynika z kilku powodów, wśród których wymienić można m.in. wygodę, oszczędność czasu i przede wszystkim niższe ceny. Ludzie wyszukują w Sieci urządzenia, które najbardziej ich interesują, w razie wątpliwości udają się do sklepu stacjonarnego, by dokładnie przyjrzeć się lodówce albo zmywarce, a następnie wracają do domu i dokonują zakupów w sklepie internetowym. Dobry plan? Tak, ale zawsze należy pamiętać, by dokładnie sprawdzić oferty dostępne w Internecie – nierzadko nie są one tak atrakcyjne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Kupując AGD w Sieci trzeba zwrócić uwagę na wiele kwestii / Fot. Aleksey Kozin, Fotolia

Warto oczywiście korzystać z porównywarek cen (np. CENEO), które pomagają ustalić najatrakcyjniejszą ofertę. Jednocześnie nierzadko dostarczają informacji na temat produktu i umożliwiają zapoznanie się z opiniami użytkowników dotyczącymi konkretnego AGD. To całkiem przydatne narzędzie, dzięki któremu można tanio skompletować wyposażenie swojej kuchni (a także każdego innego pomieszczenia w domu). Myli się jednak ten, kto myśli, że najlepszym rozwiązaniem jest po prostu wybranie najtańszych ofert – czasem można się na tym „przejechać” i świetne okazje rozsypią się niczym domek z kart.

Zawsze należy sprawdzać wiarygodność danego sklepu internetowego (np. przez liczbę opinii na jego temat) i dokładnie czytać warunki umowy. Trzeba zwracać uwagę m.in. na kwestię dowozu produktu – co z tego, że kupicie go kilkadziesiąt złotych taniej niż w innym sklepie skoro tam dowóz był darmowy, a tu trzeba za niego zapłacić. I to słono. Zawsze w takich przypadkach należy patrzeć na ostateczny koszt całej inwestycji i na jego podstawie podejmować decyzje zakupowe. Dobrym pomysłem jest przeglądanie promocji producentów (część z nich zebraliśmy w tym tekście) oraz sklepów i szukanie w nich odpowiedniej propozycji dla siebie. Zawsze należy oczywiście czytać regulaminy i porównywać ceny sprzętu w promocji z cenami tych samych produktów w porównywarkach cenowych – może się okazać, że zachwalane przez producenta czy sklep gratisy i zniżki wcale nie są tak atrakcyjne.

Planując zakup większej liczby urządzeń, warto rozważyć opcję kupienia ich w jednym sklepie. Po pierwsze, można w ten sposób ograniczyć koszty dostawy i sporo na tym zaoszczędzić, a po drugie, trzeba w takim przypadku zapytać o rabat – jeżeli w grę wchodzą większa zakupy, to sklep powinien rozważyć pytanie klienta i zaproponować sensowny upust. Taki manewr wypada zastosować w przypadku kilku sklepów i sprawdzić, która oferta okaże się najatrakcyjniejsza. Czasami w ten sposób udaje się uzyskać bardzo atrakcyjne ceny.

Przed zakupami warto wszystko dokładnie policzyć / Fot. Christopher-Meder, Fotolia

Z powyższego tekstu wynika, że podstawową czynnością przy podejmowaniu decyzji o zakupie AGD są obliczenia i sporo w tym prawdy. Przed inwestycją należy poświecić trochę czasu na zebranie wszystkich zalet i wad konkretnych produktów, porównanie ich cen oraz przeanalizowanie kilku dostępnych opcji. Już na początku całego procesu warto się zastanowić, w jakim stylu chce się urządzać kuchnię (prezentowaliśmy już sprzęt do kuchni w bieli), czy motywem przewodnim w zakupach będzie cena, producent, kolor urządzeń albo sklep, w którym jest szansa na uzyskanie najlepszych cen. Pytań jest całkiem sporo i warto sobie na nie odpowiedzieć, nim podejmie się decyzje o nabyciu konkretnej lodówki czy piekarnika. A skoro już o tych ostatnich mowa, to zapraszamy do przyjrzenia się kilku wybranym przez nas urządzeniom, które odznaczają się atrakcyjną ceną oraz sensownymi parametrami i dobrymi opiniami użytkowników.

Amica FK326.3

Prostota w klasie energetycznej A+.

Amica FK326.3X / Fot. Producent

Amica FK326.3

od: 1.009 zł »

Specyfikacja: Klasa energetyczna A+, pojemność chłodziarki i zamrażarki (netto) wynosi odpowiednio 205 i 87 l, poziom hałasu 42 dB, wymiary – 185×59,5×60 cm (kolejno wysokość, szerokość, głębokość).

Chłodziarko-zamrażarka firmy Amica została wyposażona m.in. w sterowanie mechaniczne, opcję obustronnego montażu drzwi oraz system Anti-Becteria (powłoka antybakteryjna pokrywająca wnętrze lodówki – dzięki niej produkty powinny dłużej zachować świeżość). Producent zapewnił lodówce opcję automatycznego odszraniania, cztery półki z hartowanego szkła (można regulować ich wysokość), a także cztery balkoniki w chłodziarce i trzy szuflady w zamrażarce. Pisząc krótko: to bardzo prosty model, w którym nie znajdziemy nowoczesnych technologii. Jednych to zniechęca, innych nęci niższą ceną.

Marka Amica posiada w swej ofercie sporo urządzeń w atrakcyjnej cenie i znajdziemy wśród nich również lodówki. Klienci zazwyczaj chwalą sobie ten sprzęt i doceniają fakt, iż jest on dostępny na (prawie) każdą kieszeń. Także i w tym przypadku użytkownicy wystawiają pozytywne oceny prezentowanej przez nas lodówce – jeżeli ktoś szuka taniego modelu spełniające podstawowe wymagania chłodziarko-zamrażarki, to prawdopodobnie trafił na właściwy sprzęt.

Mastercook MB-8EPR X

Przydatne funkcje w atrakcyjnej cenie.

Mastercook MB-8EPR X / Fot. Producent

Mastercook MB-8EPR X

od: 753 zł »

Specyfikacja: Klasa energetyczna A, sterowanie elektroniczne (dotykowe), 9 funkcji, pojemność 51 l.

Tym razem czas na produkt marki Mastercook wyposażony m.in. we front ze szkła i stali nierdzewnej, chowane pokrętła oraz pakiet funkcji, wśród których znajdziemy m.in. rozmrażanie, funkcję Celeris (szybkie nagrzewanie piekarnika) oraz rożne kombinacje z wykorzystaniem grzałek górnej i dolnej, wentylatora i grilla. Producent zapewnił urządzeniu system chłodzenia obudowy piekarnika, a także blokadę, która przyda się użytkownikom z małymi dziećmi. Warto wspomnieć jeszcze o emalii Top Slide (zapewnia łatwiejsze czyszczenie wnętrza urządzenia).

Sprzęt zaprezentowany powyżej odznacza się bardzo atrakcyjną ceną, a przy okazji powinien świetnie sprawdzić się w kuchni. Model jest chwalony przede wszystkim za opcję szybkiego nagrzewania oraz łatwość czyszczenia – te elementy z pewnością zainteresują wiele osób, którym zależy na oszczędności czasu. Choć piekarnik nie jest naszpikowany nowoczesnymi technologiami czyszczenia (np. pyrolizą, o której niedawno pisaliśmy), nie posiada asystenta podpowiadającego użytkownikom, jak piec konkretne potrawy oraz innych intrygujących bonusów, to i tak powinien się sprawdzić w kuchniach osób, które raz na jakiś czas chcą upiec ciasto albo kurczaka.

Teka IR 641

Popularny i polecany model.

Teka IR 641 / Fot. Producent

Teka IR 641

od: 4.985 zł »

Specyfikacja: Sterowanie dotykowe, pola grzejne: Ø 145 mm, Ø 180 mm, Ø 180 mm, Ø 210 mm, moc 6400 W, wymiary 51×60 cm (kolejno: głębokość, szerokość).

Mamy już piekarnik – warto uzupełnić go płytą. Wybraliśmy płytę indukcyjną marki Teka. Producent być może nie jest jeszcze zbyt popularny w naszym kraju, ale uwagę zwraca liczba pozytywnych opinii na temat tego produktu. Płyta chwalona jest przede wszystkim za dobry stosunek ceny do jakości i możliwości, łatwość czyszczenia, a także funkcje dodatkowe zaproponowane przez producenta (np. Power umożliwiającą szybkie podgrzewanie). Użytkownicy mogą liczyć na opcję utrzymywania ciepła oraz wskaźnik ciepła resztkowego (bezpieczeństwo zapewniają również inne blokady i zabezpieczenia).

Prezentowany sprzęt doczekał się m.in. systemu rozpoznawania naczyń oraz timera z sygnałem akustycznym – opcje te powinny ułatwić użytkowanie płyty, a nawet zachęcić niektóre osoby do częstszych odwiedzin w kuchni. Skoro wydało się już pieniądze na dobre urządzenie, to warto z niego korzystać. Przy okazji tego modelu trzeba zwrócić uwagę na fakt istnienia dobrych sprzętów gospodarstwa domowego mniej znanych firm – czasem dobrze jest lepiej zaznajomić się z rynkową ofertą i nie wybierać urządzeń jedynie na podstawie rozpoznawalności marki producenta.

Amica 51GG4.23OFP(W) Eco

Prosty sprzęt na każdą kieszeń.

Amica 51GG4.23OFP(W) Eco / Fot. Producent

Indesit DSG 573

od: 880 zł »

Specyfikacja: Pojemność piekarnika 60 l, wymiary – 85x50x60 cm (kolejno: wysokość, szerokość, głębokość), cztery palniki (4 cm, 2×6,5 cm, 9 cm).

Zaproponowaliśmy piekarnik i płytę indukcyjną, czas na produkt wolnostojacy – kuchnię marki Amica. I to kuchnię gazową. Urządzenie wyposażono w kilka zabezpieczeń, więc potencjalni klienci nie powinni się obawiać ewentualnego wycieku gazu. We wnętrzu piekarnika zastosowano specjalną emalię, która powinna ułatwiać czyszczenie i skracać czas tego procesu. Producent wspomina na swojej stronie internetowej jeszcze o kilku innych funkcjach oraz innowacjach ułatwiających pracę, ale nie są to rozwiązania na miarę rewolucji, lecz zwykłe usprawnienia – lekturę polecamy osobom zainteresowanym produktem.

Cena jednoznacznie wskazuje na to, iż mamy do czynienia ze sprzętem mało skomplikowanym. To z pewnością bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które powinno przypaść do gustu osobom poszukującym taniego sprzętu. Właśnie za to jest chwalone przez użytkowników: atrakcyjna (!) cena oraz całkowity brak skomplikowanych funkcji i dodatkowych opcji przyciągają wielu klientów. Nie przepadają za nowoczesnymi udogodnieniami lub zwyczajnie nie chcą za nie płacić.

Electrolux ESF43020

Kompaktowe rozmiary i cicha praca.

Electrolux ESF43020 / Fot. Producent

Electrolux ESF43020

od: 971 zł »




Specyfikacja:
Klasa energetyczna A, liczba kompletów 9, poziom hałasu 49 dB, wymiary – 85 x 45 x 62 cm (kolejno: wysokość, szerokość, głębokość).

Do zestawienia trafia sprzęt firmy Electrolux. Zmywarkę wyposażono w 5 programów oraz 4 temperatury zmywania, funkcję opóźnionego startu, a także funkcję sensorcontrol, która dobiera zużycie wody i energii do wielkości załadunku. Użytkownicy sterują urządzeniem za pośrednictwem zewnętrznego panelu wyposażonego we wskaźniki informujące m.in. o konieczności uzupełnienie soli i płynu nabłyszczającego. Producent przekonuje, iż jest to sprzęt łatwy w obsłudze, a na podstawie opisów zmywarki trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem.

Prezentowany model zbiera dobre recenzje w Sieci. Użytkownicy chwalą go przede wszystkim za kompaktowe rozmiary (wskazane w przypadku kuchni o małej powierzchni), cichą pracę oraz skuteczne zmywanie naczyń. Jest zatem wszystko to, czego można się spodziewać po produkcie tego typu. Zwłaszcza za sumę, którą należy zapłacić za sprzęt marki Electrolux.

Zelmer 29z021

Tani sprzęt bez fajerwerków.

Zelmer 29z021 / Fot. Producent

Specyfikacja: Pojemność 20 l, moc mikrofal 800 W, moc grilla kwarcowego 1000 W, talerz obrotowy o średnicy 24,5cm, sterowanie mechaniczne.

Na koniec proponujemy jeszcze kuchenkę mikrofalową marki Zelmer. Producent chwali produkt za kompaktowe rozmiary oraz obecność grilla kwarcowego. Zagwarantowano możliwość korzystania z 3 programów, które powinny w zupełności wystarczyć do podstawowych czynności kojarzonych z urządzeniami tego typu.

Produkt cieszy się sporym zainteresowaniem klientów i doczekał się wielu opinii w Internecie. Użytkownicy chwalą go przede wszystkim za bardzo dobry stosunek ceny do jakości, prostotę obsługi i funkcjonalność. Wiele osób docenia design sprzętu, ale to już kwestia indywidualnego podejścia. Jeżeli ktoś szuka taniej mikrofalówki i nie wymaga od tego urządzenia bogatego pakietu opcji dodatkowych, to powinien zastanowić się nad propozycją marki Zelmer.

Ceny w sklepach

Amica 51GG4.23OFP(W) Eco

od: 628 zł »

Amica FK326.3

od: 1.009 zł »

Electrolux ESF43020

od: 971 zł »

Mastercook MB-8EPR X

od: 753 zł »

Teka IR 641

od: 4.985 zł »

Maciej

Komentarze

  • jak dla mnie wybierając agd powinniśmy patrzeć na parametry, funkcje ktore sa nam potrzebne dla przykładu w mikrofali np funkcja grilla, ale oprocz tego ja przy takim wyborze patrze na funkcjonalość i wygląd, ostatnio wybrałam mikrofale panasonica, ktora w uzytkowaniu jest swietna, a wygląd ma naprawde korzystny

Najnowsze artykuły

Genialna pralka Asko za mniej niż 3400 zł? Sprzęt premium w super ofercie Media Expert

Do końca listopada masz okazję kupić prosty, lecz genialnie wykonany model pralki firmy Asko –…

7 godzin temu

Roborock S8 MaxV Ultra w super cenie i z mopem Flexi Lite gratis

W Media Expert mają świetną ofertę na flagowego robota marki Roborock, a dodatkowo zgarniasz  odkurzacz…

9 godzin temu

Dreame Z30 i Dreame Z20 to dwa mocne odkurzacze, ale… który wybrać?

Sprawdzamy i porównujemy dwa najnowsze odkurzacze pionowe - Dreame Z30 i Dreame Z20. Czym się…

10 godzin temu

Na jakich promocjach najlepiej się skupić podczas Black Friday?

Black Friday to szał zakupowy, który swoją genezę ma w Stanach Zjednoczonych. Od wielu lat…

10 godzin temu

Kup odkurzacz Beko i zgarnij drugi akumulator za 1 zł!

Turecki producent ma nową promocję na nowe odkurzacze pionowe. Do wybranych modeli ze stacją możesz…

1 dzień temu

Roborock Qrevo MaxV w rekordowo niskiej cenie w sklepie Allegro!

Roborock Qrevo MaxV będzie dzisiaj dostępny w rekordowo niskiej cenie. Trzeba się jednak spieszyć, bo…

1 dzień temu