Na polskim rynku właśnie pojawił się nowy, flagowy robot Ecovacs Deebot X8 Pro Omni i jego nieco prostsza wersja Ecovacs Deebot X8 Omni.
Spis treści
Bez wielkich zapowiedzi na polskim rynku zadebiutowały dwa nowe roboty sprzątające marki Ecovacs – Deebot X8 Pro Omni i jego prostsza wersja Deebot X8 Omni.
Ile kosztują nowe roboty Ecovacs?
Ecovacs Deebot X8 Pro Omni dostępny jest w cenie 6299 zł. Tańszy Ecovacs Deebot X8 Omni kosztuje natomiast 4899 zł.
Na razie dostępność obu modeli jest mocno ograniczona, ale to zapewne szybko się zmieni.
Co nowego w serii Deebot X8 Pro?
Oba roboty oferują nowy system mopowania Ozmo Roller Constant Pressure Water Renewal – długo zapowiadany przez producenta i pokazywany na targach.
Zamiast dwóch mopów obrotowych, obracających się 180-200 razy na minutę, czyszczących się jedynie w stacji, mamy 17,5 cm wałek obrotowy (200 obrotów na minutę), który nasącza się czystą wodą od góry z 16 dysz (50 poziomów wilgotności do wyboru w apce) i oczyszczacza z brudnej przy każdym obrocie, więc w trakcie pracy pozostaje czysty.
W skrócie jest to zbliżony system mopowania do tego z pionowych odkurzaczy myjących aktywnie, jak Dreame H13 Pro, Hizero, Roborock Flexi Pro, Mova M10, czy Jimmy PW11.
System ma docisk do podłoża wywierając ciśnienie 4000 Pa (inne roboty generują 1000-2000 Pa), a wałek dzięki technologii TrueEdge 2.0 może wysuwać się do krawędzi, zostawiając tylko kilka milimetrów martwej strefy. Wałek mopa jest podnoszony na wysokość 10 mm w głąb obudowy, gdy robot wykryje dywan, więc nie ma ryzyka moczenia dywanów. Robot ma zdolność pokonywania progów do 20 mm.
Nowy system mopowania ma mniejszą powierzchnię styku z podłogą, ale oferuje 2-4-krotnie większy docisk do podłoża, generując większą siłę tarcia, przez co jest jeszcze skuteczniejszy, a sama stacja nie służy już do częstego, co 5-15 m2 przemywania szmatek, a głównie do odbioru brudnej wody i uzupełniania czystej ze swoich osobnych, 4 litrowych zbiorników.
Stacja dokująca ma funkcję opróżniania zbiornika kurzu (220 ml) do 3 l worka, a dodatkowo potrafi prać wałek mopa w gorącej wodzie 75 stopni C, suszyć go gorącym powietrzem w 63 stopniach przez 2-4 h.
Moc ssania to 18 000 Pa, wysokość robota to 9,8 cm, średnica to 35,3 cm, radar laserowy przeniesiono na front robota, tuż pod system rozpoznawania przeszkód AIVI 3D 3.0 Omni-Approach Technology – robot nawiguje dzięki zespołowi czujników LiDAR dToF o zasięgu pomiaru do 12 metrów i zdolności do rozpoznawania przeszkód większych niż 10 mm.
Szczotka główna składa się z pasków włosia i gumy, a dzięki projektowi ZeroTangle 2.0 ma nie plątać wokół siebie włosów. Szczotka boczna jest wysuwana do boku w celu lepszego sprzątania narożników. Dzięki ulepszonemu czujnikowi krawędzi robot dobiera właściwe strategie sprzątania przy ścianach, meblach, nogach krzeseł i stołów, wysuwając wałek i/lub szczotkę boczną.
Czym się różnią Deebot X8 Pro Omni i X8 Omni?
Co do różnic między wersjami X8 Pro Omni, a X8 Omni to wersja Pro ma większą baterię 6400 mAh vs 5200 mAh, a stacja ma zbiornik na detergent, który jest automatycznie dozowany do wody. Innych różnic nie znalazłem.
Nie zabrakło wbudowanego asystenta głosowego Yiko-GPT w pełni obsługiwanego w języku polskim. Soft robota jest bardzo rozbudowany, mamy większość funkcji znanych z flagowych Dreame i Roborock, a także kilka autorskich rozwiązań.
Osobiście mam lekkie obawy o dopracowanie softu, gdyż z chińskich dużych producentów, to zawsze Ecovacs dawał ciała z jakością oprogramowania, generując błąd za błędem.
Więcej info o nowych robotach znajdziesz na stronie amerykańskiej firmy Ecovacs i w polskim sklepie roboexpert.pl.
Szukasz innego robota?
Jeśli szukasz robota sprzątającego, warto zerknąć na nasz TOP-10 najlepszych robotów sprzątających.
Ceny Ecovacs Deebot X8 Omni
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
O kurde a już się przymierzałem, czyli zostaje Saros 10R 😪lub dreame x50 ultra
Dlaczego negatywne komentarze są usuwane?
Nic nie zostało usunięte – jedyny komentarz jaki był do tego tekstu jest na stronie.
Nie kupuj tego szajsu. Mam X2 Omni i jakość sprzątania jest beznadziejna, a soft to nawet nie wczesna beta. Robot gubi się, głupieje co drugie sprzątanie, jest chaotyczny i choć posiada kamerę i teoretyczny system rozpoznawania przeszkód to zachowuje się jak ślepiec w lesie. Co rusz w coś przywala i próbuje to przepchnąć, a nie ominąć. Nie trać kasy, szukaj czegoś bardziej dopracowanego.
No niestety, dlatego przy każdym newsie o Ecovacs dodaję info, że u nich zazwyczaj z softem jest klapa.