Nowoczesna kuchnia to staranne połączenie kolorów, faktur oraz dekorów. Równie istotne są zabudowa meblowa, sprzęty AGD oraz detale. Całość ma być spójna, elegancka i ponadczasowa. Do takich przestrzeni doskonale pasuje okap kuchenny tuba o minimalistycznym designie i dopracowanych parametrach technicznych.
Artykuł sponsorowany
Okap tuba – najpiękniejsze aranżacje
Personalizowane wnętrza dominują nad innymi pomieszczeniami tym, że są „takie nasze”, świetnie oddają gust i zainteresowania gospodarzy. Dodatkowo, customizacja kuchni nadaje jej niepowtarzalnego klimatu i charakteru. Dlatego każdy styl i konwencja jest właściwa, o ile się w niej dobrze czujemy. Aranżacje mogą, ale nie muszą wpisywać się w aktualne wnętrzarskie trendy. Budując, remontując, urządzając kuchnię warto poeksperymentować, by znaleźć wnętrze marzeń! Niezależnie od stylu – oszczędny okap tuba Nortberg będzie idealny. Ciekawa aranżacja kuchni np. w stylu paryskim, modern classic czy japandi będzie genialną wizytówką domu.
Okap okrągły.. jaki jest każdy zobaczy
Cylindryczny wyciąg stanowi naturalne dopełnienie wyspy kuchennej. Prosta bryła pochłaniacza i uniwersalna kolorystyka sprawiają, że modele z kolekcji tub dobrze wyglądają zarówno w towarzystwie lameli, jak i naturalnego drewna, spieków kwarcowych, czy hartowanego szkła. Podobnie, jak okap okrągły przyścienny, czy sufitowy, modele wyspowe skutecznie przyciągają uwagę, zatem dobrze uczynić je punktem fokalnym „serca domu”.
Ponadczasowy styl okapów tubowych sprawia, że wszędzie pasują. Masz ochotę urządzić wyspę kuchenną w iście hollywoodzkim stylu? Dla wszechobecnego blichtru stonowana tuba będzie fenomenalnym kontrapunktem. A może kochasz minimalizm i skandynawskie poczucie estetyki? Świetnie się składa, bo prosty kształt odnajdzie się w takich przestrzeniach po mistrzowsku. Entuzjastom zasady „less is more” ascetyczna bryła z brakiem zdobień również przypadnie do gustu.
Okap tuba przyścienny – bohater drugiego planu
W mniejszych przestrzeniach, w których nie ma miejsca na wyspę lub półwysep kuchenny rekomendowanym rozwiązaniem jest okap tuba przy ścianie, który nie zabiera cennej przestrzeni. Opinie klientów sprawiają, że to właśnie te modele podbijają ranking urządzeń do pochłaniania.
Okap kominowy marki Nortberg, oprócz eleganckiego wzornictwa, wyróżnia łatwy i szybki montaż, bezproblemowa obsługa i dopracowane parametry techniczne. Tuby przyścienne są dostępne w wersji wyciąg lub pochłaniacz, jeśli nie możemy podłączyć sprzętu do przewodu kominowego. Okap tuba z filtrem węglowym to także gwarancja skutecznego pochłaniania, a więc czystego, świeżego i zdrowego powietrza w kuchni.
Okap tuba sufitowy – liczą się detale
Wiszący cylinder montowany do sufitu jest kapitalnym uzupełnieniem zabudowy meblowej. Okap sufitowy to esencja dobrego projektowania. Na uwagę zasługuje precyzja wykonania i dbałość o każdy szczegół. Najwyższej jakości materiały, starannie dobrane proporcje oraz precyzyjne wykończenie rogów czynią okap wyspowy z tej linii prawdziwym arcydziełem. Proste, zaoblone linie nadają mu niespotykanej lekkości, dzięki czemu tak dobrze prezentuje się we wnętrzach z ciemną paletą barw, „ciężkimi” artystycznymi meblami oraz w oryginalnych przestrzeniach loftowych. Industrialny klimat wnętrz z wysokimi przeszkleniami, czerwoną cegłą na ścianach, stalowymi belkami stropowymi i betonowymi posadzkami jest genialnym tłem dla okapów tubowych o surowej bryle.
Kolorystyka okapów tubowych – dla każdego
Jak wybrać okap idealny? Oczywiście, oprócz funkcjonalności liczy się jego wygląd i barwa, które powinny pasować do konwencji „serca domu”. Do pomieszczeń w jasnych tonach, urządzonych w odcieniach bieli, delikatnej szarości, subtelnych pasteli, czy grynszpanu naturalnym wyborem będą okapy w bieli oraz złocie. Do aranżacji, w których rządzą ciemne barwy zgaszonego brązu, antracytu, grafitu, czerni albo granatu architekci i projektanci wnętrz rekomendują urządzenia do pochłaniania w czarnym macie lub połysku.
Trafionym wyborem będą także sprzęty w kolorze złota, które rozjaśnią przestrzeń i nadadzą całości nietuzinkowego charakteru. A gdzie pasuje kolor inox? Barwa stali nierdzewnej sprawdzi się w otoczeniu brązów, bieli, czerni i szarości. Miłośnicy odważnych połączeń mogą zestawić nowoczesny srebrny wyciąg ze złotem. Takie połączenie intryguje i zachwyca jednocześnie.
Złoty okap tuba, czyli biżuteria w Twojej kuchni
Jubilerskie wykończenie okapu w kolorze szlachetnego kruszcu sprawia, że modele z portfolio marki Nortberg – okap Tubo Royal Gold Gesture Control i Tubo Sterling Gold Gesture Control cudownie się mienią, błyszczą, połyskują, lśnią.. tworzą prawdziwy spektakl światła w kuchni! Złoty okap naturalnie pasuje do wnętrz glamour, w których motywem przewodnim są marmury, kryształowe kandelabry, inkrustowane meble i zabytkowe dekory, ale model przyścienny sprawdzi się równie dobrze w przestrzeniach skąpanych w bieli nadając im nutę bezpretensjonalności. Warto podkreślić, że złote okapy są sterowane gestami – ich obsługa nigdy nie była łatwiejsza! Wystarczy jeden gest dłonią, by uruchomić sprzęt; kolejny, by zmienić tryb jego pracy i jeszcze jeden, by go wyłączyć.
Czarny okap tuba- daj się zaskoczyć!
Klasyk nad klasykami, czyli tuba czarny mat bije rekordy popularności. Wszystko za sprawą ponadczasowej barwy nałożonej na oszczędny kształt. Taki duet pasuje wszędzie. We wnętrzach boho, retro, vintage wprowadzi ład i porządek. W skandynawskich przestrzeniach będzie dobrą przeciwwagą, a w aranżacjach eklektycznych dopasuje się do całości. Gdy mamy do czynienia z kuchnią w stylu angielskim z antykami, drewnianą podłogą i charakterystycznymi dla stylu dekorami, warto postawić na bardziej charakterystyczny okap.
Polecamy model Hiro OR Black z finezyjnym wycięciem u dołu urządzenia. Ekstrawagancka forma fenomenalnie spersonalizuje przestrzeń. Czarny okap przyścienny idealnie łączy w sobie formę i funkcję. A gdy szukamy czegoś z efektem wow, warto wówczas wybrać okap wyspowy Tubo Cage Central Wood. Czarna tuba z klasyczną drewnianą półką i aluminiową konstrukcją nie pozwala przejść obok siebie obojętnie. Półka wykończona płytą laminowaną Kronospan dostępną aż w 12 kolorach oraz możliwość zamówienia dowolnego rozmiaru ramy sprawiają, że wachlarz możliwości aranżacyjnych jest przebogaty! Warto docenić detale: w urządzeniu nie zobaczycie zbędnych łączeń, załamań czy widocznych śladów po klejeniu.
Biały okap tuba – esencja lekkości
Rozbielony kolor ścian i posadzki, do tego drewniane meble, klasyczne oświetlenie i dodatki w postaci wełnianych tkanin, szkliwionej ceramiki i aromatycznych świec – oto skandynawska stylistyka urządzania wnętrz, do której najodpowiedniejszym wyborem będzie przyścienny biały model Tubo OR White Gesture Control. Takie okapy (www.nortberg.pl/okap-tuba-bialy-przyscienny.html) dobrze jest zestawić z białymi kaflami, włoskim terazzo czy spiekiem kwarcowym imitującym biały marmur. Z kolei oryginalny kształt okapu ma np. Viva White. Kwadratowa dwunastoboczna obudowa nawiązuje stylistyką do okapów cylindrycznych, a zarazem czworobocznych. Ten model to zdecydowanie ciekawy element dekoracyjny!
Okap tuba w kuchni to dopasowane do potrzeb wymiary, proste podłączenie, piękna bryła i efektywna funkcjonalność. Seria okapów tubowych od polskiej marki Nortberg udowadnia, że designerskie sprzęty do pochłaniania mogą być harmonijnym połączeniem tego, co piękne, z tym, co praktyczne. Nie trzeba już wybierać czy chcemy okap, który nam będzie pasował do wystroju, czy model, który spełni swoje zadanie. Dziś, okap tuba w kuchni może być pierwszoplanowym bohaterem aranżacji lub eleganckim dopełnieniem całości. To, jaką rolę mu przypiszemy zależy wyłącznie od naszych potrzeb, wyobraźni oraz indywidualnego poczucia estetyki. A wybór modeli jest ogromny!
Artykuł sponsorowany
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.