wtorek, 22 października 2024, Szymon Marcjanek
Robot Narwal Freo Z Ultra robi wszystko po swojemu. I robi to dobrze! (TEST)
0 odpowiedzi na “25. GIF 10 Zawijanie szmatkam mopa na rantach”
Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.
reklamaml
Ciekawy test – brakuje mi tylko przy testach informacji o gwarancji – czy na firme (zakup na fakture) jest gwarancja 24 m-ce czy tylko 12 m-cy?
Przyznam, że nie zgłębiam zazwyczaj warunków gwarancji każdego producenta, zwłaszcza, że zmieniły się przepisy – nawet jak gwarancji jest zero przy zakupie na firmę, to rękojmia jest teraz 2 letnia, a nie roczna prawie na wszystko. A jak wiadomo rękojmia zazwyczaj lepsza niż gwarancja.
Panie Krzysztofie. Dziękuje za dogłębny test. Czy mógłby Pan jeszcze wskazać różnice w stosunku do modelu Narwal Freo X Ultra
Freo X Ultra nie testowałem, ale z tego co widzę, to nie ma autoopróżniania kurzu z robota, po prostu robot ma 1l worek w sobie, nie przemywa szmatek gorącą wodą tylko zimną, a temp. suszenia też jest niższa. System mopowania jest taki sam, ma gorszy system rozpoznawania i omijania przeszkód, choć i po teście najtańszego modelu mogę stwierdzić, że i tak jest niezły. Do tego niższa moc ssania i parę różnic w sofcie.
Dziękuję. Czy z uwagi na małą popularność marki Narwal nie pojawi sie za kilka lat problem z zakupem akcesorów -np nakładek do mopowania. Czy zatem z uwagi na dostępność akcesorów nie lepiej kupić coś chyba porównywalnego np Dreame L10s Pro Ultra Heat , ROBOROCK Qrevo MaxV czy też Ecovacs Deebot T30 Omni ?
Roborocka Qrevo MaxV używam od lutego i jestem z niego mega zadowolony, więc mogę tylko polecić 🙂
Bardzo dziękuję. Zastanawiają mnie jedna sprawa. Na stronie
https://robo…nd.pl/faq/
Napisali
Czy do mycia podłóg mogę używać bieżącej wody z kranu?
Nie. Istnieje wiele parametrów określających jakość wody, jak poziom jej zakamienienia, ilości składników mineralnych w niej zawartych czy jej odczyn. Stosowanie wody o niewłaściwych parametrach może doprowadzać w robotach sprzątających Roborock,
w najlepszym przypadku do zakamienienia układu mopującego, a w najgorszym do jego uszkodzenia. Zalecamy stosowanie wyłącznie wody demineralizowanej.
Nic takiego nie znalazłem w podręczniku użytkownika dla Roborocka Qrevo MaxV (nota bene bardzo słabo napisanego) . Trudno sobie wyobrazić, że do eksploatacji robota na co dzień trzeba kupować 5 litrowe baniaki z wodą zdemineralizowaną. A co więcej są przecież modele robotów, których stacje bazowe można podłączyć do instalacji wodociągowej i samoczynnie pobierają wodę kranową. Skąd więc taki zapis w FAQ Roborock?
Biorąc pod uwagę jakość wody jaką mamy w wielu miejscach w PL to nie ma co się dziwić, że się tak zabezpieczają. Ja mam własne ujęcie i filtr, więc mam idealną wodę dla urządzeń domowych, ale już przykładowo poziom twardości wody w sąsiednim Poznaniu potrafi zajechać każdy sprzęt, dlatego mając złą wodę, warto ją chociaż filtrować.
Witam
Fajny test, mam jedno pytanie czy czujniki wykrywają schody w dół. Mam trzy poziomy w domu, i otwartą klatkę schodową z parteru jak również z piętra, ciekawi mnie czy robot nie spadnie po schodach.
Tak, wykrywają.