Amica wprowadza cztery nowe produkty w kategorii pralnictwa: trzy pralki o wsadach 7, 8, 9 kg i suszarkę o wsadzie 9 kg. Co już o nich wiemy?
Amica w 2024 roku wprowadziła sporo nowych modeli pralek: pralki i pralko-suszarki do zabudowy, pralki ładowne od góry, pralki ze ściąganym blatem, którego nie wolno ściągać i nowe serie pralek ładowanych od przodu.
Z początkiem października 2024 na stronie producenta pojawiły się cztery kolejne nowości: trzy pralki o wsadach 7, 8, 9 kg i suszarka o wsadzie 9 kg. Wszystkie sprzęty mają oznaczenie litery T na początku nazwy, więc najprawdopodobniej są to modele pod sklepy sieci Terg, czyli Media Expert, Avans i electro.pl.
Nowe pralki mają najwyższą klasę energetyczną A, z czego najmniejsze zużycie w programie ECO 40-60 ma pralka o wsadzie 8 kg – tylko 42 kWh na 100 cykli. Wody zużywają normalne ilości, a maksymalne obroty wirowania to 1400, przy tym pracują z głośnością 72 dB.
Silniki to konstrukcje inwerterowe, paskowe, wśród opcji mamy opóźnienie startu, kompletny wybór temperatur i wirowania, w tym temperaturę 30 stopni i wirowanie co 200 obrotów.
Nie zabrakło też dodatkowego płukania, prania wstępnego, skracania programów długich i niedawno wprowadzonej funkcji usuwania plam – StainPro – wskazujemy pralce 1 z 5 rodzajów plam, a ta dobierze parametry prania tak, aby jak najefektywniej je usunąć. Znamy to dość dobrze z pralek Boscha z funkcji AntiStain.
Wyświetlacz jest duży i czytelny, panele są w kolorze czarnym, podobnie jak drzwi, pokrętło srebrne, a obudowa biała. Programów do wyboru mamy 14: ulubiony, bawełna, syntetyki, mix, baby pro, sport, jeans, szybki 45’/15’, program parowy, eco 40-60, 20 stopni, wełna, wirowanie, czyszczenie bębna.
Pralka ma opcje wyłączenia dźwięków, zablokowania panelu dotykowego, dodania wybranych parametrów do programu ulubionego i dodawanie pranie w trakcie trwania cyklu.
Tabela programów wygląda całkiem nieźle – dla przykładu wklejam wersję dla pralki o wsadzie 7 kg:
Jak widać aż 6 programów przewiduje pełny wsad, 4 połowę, a jedynie szybki i wełna ograniczone są do 2 kg. Skracanie czasu działa w 8 z 14 programów, pranie wstępne można dobić do 7 z nich, a dodatkowe płukanie do 10.
Jakieś widoczne wady? Może jedna – mamy tylko jeden program parowy (pranie w 60 stopniach w czasie 2:28), czyli nadal brakuje popularnego odświeżania parą i straciliśmy 5-6 programów parowych względem starszych modeli, choć z drugiej strony nie jest to aż tak kluczowa funkcja pralki.
Z użytecznych dodatków mamy 4-stopniowy wskaźnik pracy: pranie wstępne -> pranie -> płukanie -> wirowanie. Wszystkie 3 pralki mają skręcane zbiorniki i wymienne łożyska – potwierdzone u producenta! W nowych modelach tego koncernu zbiorniki są już zgrzewane.
Pralka Amica TWAC714ALiSP – 7 kg wsadu przy głębokości 48 cm po blacie, z pojemnością bębna 52,4 l, zużycie 44 kWh na 100 cykli ECO i 45 l wody na 1 cykl ECO.
Pralka Amica TWAC814ALiSP – 8 kg wsadu przy głębokości 48 cm po blacie i z pojemnością bębna 52,4 l, zużycie 42 kWh na 100 cykli ECO i 48 l wody na 1 cykl ECO.
Pralka Amica TWAC914ALiSP – 9 kg wsadu przy głębokości 54 cm po blacie i z pojemnością bębna 64 l, zużycie 49 kWh na 100 cykli ECO i 50 l wody na 1 cykl ECO.
Suszarka Amica ADC93LiVDT – 9 kg wsadu przy głębokości całkowitej 67,5 cm z pojemnością bębna 125 l, klasa energetyczna A+++, zużycie 193 kWh na 160 cykli programu standardowego, głośność 65 dB i klasa kondensacji B.
Suszarka ma pompę ciepła i pewnie ma być kompletem z pralką o tym samym wsadzie 9 kg. Co ciekawe ma aż 5 poziomów intensywności suszenia do wyboru (standard to 3), osobny włącznik oświetlenia, funkcję mniej zagnieceń, suszenie czasowe, opóźnienie startu, wyłącznik dźwięku i opcję ulubione.
Design jest taki sam, jak w pralkach, a programów mamy też 14: ulubiony, bawełna, jeans, syntetyki, mix, delikatny, sport, 1 koszula, koszule, wełna, pościel, odświeżanie, suszenie czasowe, antyalergiczny.
Silnik to konstrukcja inwerterowa, nie zabrakło oświetlenia bębna i lampy UV, a filtracja jest tu podstawowa – podwójny filtr w otworze bębna i zero filtrów przed wymiennikiem ciepła, który trzeba czyścić ręcznie. Mamy też 4-stopniowy wskaźnik postępu programu wraz z czasem do końca cyklu.
Nowa seria wydaje się naprawdę ciekawa – ma wszystko, co potrzeba, jest dobrze wyspecyfikowana, nie ma znaczących braków funkcjonalnych, ale też i wodotrysków jak zdalnego sterowania, czy przebajerowanej elektroniki.
Pralki wręcz przypominają mi pod względem programowym i opcji pralnictwo Boscha serii 6, a to tylko można oceniać pozytywnie. Cen jeszcze nie znamy, ale to przecież Amica – nie może być drogo.
Jeśli szukasz sprawdzonego, polecanego modelu, zerknij na naszą listę najlepszych pralek oraz zestawienie najciekawszych suszarek do ubrań dostępnych w polskich sklepach.
Jeśli liczy się każdy grosz, z pewnością przyda Ci się nasze zestawienie pralek, które zużywają najmniej prądu.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Od kilku tygodni mamy dobre ceny na pionówki i roboty Dreame, a teraz sklep RTV…
Whirlpool W8I HT40 T Maxi Space to jedna z najbardziej opłacalnych zmywarek na naszym rynku…
Świetna płyta indukcyjna Electrolux CIV634 wylądowała na przecenie w sieci RTV EURO AGD. To najlepsza…
Szukasz dobrego robota, ale nie chcesz wydawać 3500-5000 zł na tegoroczne flagowce? W RTV Euro…
Sklep LG ma dobrą cenę na lodówkę GBV5250DSW. Nie dość, że po kombinacji promocji koszt…
Zapach pierników, błysk bombek i... szum odkurzacza? W ferworze świątecznych przygotowań często zapominamy, że technologia…
Komentarze
Wiecie może czy istnieje możliwość zmiany domyślnej temperatury danego programu?
Stare pralki Amica miały program auto 30 stopni.
Tutaj go nie ma, a program bawełna pierze w 40 stopniach.
Głównie korzystam z 30°, więc to dość istotne
Tak, te modele mają opcje zmiany temperatury w granicach logiki danego programu.
Również interesują mnie zakresy temperatur dla poszczególnych programów, jednak w instrukcji nie znalazłem takich informacji.
Pralka TWAC914ALiSP ma wymienne łożyska. Informacja potwierdzona przez Amicę.
Napisałem zapytanie do Amici, bo niestety infolinia sugeruje się dostępnością części w ich sklepie - jeśli widzą przy danym modelu opcję zakupu samych łożysk to informują, że ma wymienne, a to nie jest jednak pewne.
Niby ta seria dla ME ma wymienne łożyska, podobnie jak seria WA1, WA2, WA3 i WA5 (+ich wersje pod różne sieci), a zgrzewki to głównie WA5 i dziwoląg WAC914ALiSO .
Niby na stronie nie ma wzmianki o wymiennych łożyskach ale konstrukcyjnie ten model wygląda jak znane wcześniej serie TWA4, zabieraki struktura bębna i kołnierz bez opisu AntiBacteria jak ma to miejsce w tych nowszych konstrukcjach bez prania wstępnego itp :) Obudowa tez jest ewidentnie z poprzedniej serii a nie z tej nowszej. Więc może być że mamy do czynienia z modelem skręcanym.
Raczej pochwaliliby się wymiennymi łożyskami, a to też tendencja we wszystkich nowych liniach Midea, ale z Amica to nigdy nic nie wiadomo - w specyfikacji podają błędne głębokości, jedynie w karcie produktu znalazłem prawidłowe.
To też racja ale pytanie bo nie sprawdzałem czy przy linii od vestela jest info o wymiennych łożyskach ?
Tak, nadal informują o wymiennych łożyskach i grzałce.