Amica kontynuuje odświeżanie oferty – najnowsze produkty to dwie pralki i pralko-suszarka do zabudowy.
Ostatnio wspominałem o cichej premierze nowych pralek wolnostojących Amica z serii WA4 i WA5, a także o nowych pralkach ładowanych od góry w klasie energetycznej A. W sprzedaży pojawiły się też nowe urządzenia pralnicze do zabudowy, produkcji tureckiego Vestela – dwie pralki i pralko-suszarka.
Nowe sprzęty mają wymiary typowe pod szafki meblowe – 81,7 cm wysokości, 59,7 cm szerokości i 54 cm głębokości. Parametrowo jest naprawdę nieźle, a pod względem funkcji mamy tu nieco bardziej rozbudowane programatory, niż w typowych modelach od tureckiego Vestela, z logo Amica, Sharp, Kernau, czy Finlux.
Spis treści
Pralka o wsadzie 7 kg z bębnem 49 l pojemności. Oferuje 1200 obrotów wirowania i głośność 72 dB, a klasa energetyczna to A – pralka zużywa 45 kWh na 100 cykli ECO, a na 1 cykl potrzebuje 45 l wody.
Silnik to konstrukcja inwerterowa, nie zabrakło opcji parowych, wskaźnika ekonomiczności cyklu, skracania programów długich i opcji dokładania prania w trakcie trwania cyklu. Zakres temperatur jest normalny: zimna/20/30/40/60/90, podobnie jak poziomów wirowania: -/400/600/800/1000/1200.
Fajnym bajerem jest opcja wskazania poziomu i rodzaj zabrudzeń, nie zabrakło też opcji parowych, czy opóźnienia startu. Programów dostajemy 15, najkrótszy trwa 15 minut, a codzienny 60 minut.
Wersja o większym wsadzie 8 kg z bębnem 51 l, więc minimalnie rośnie zużycie prądu do 47 kWh na 100 cykli ECO 40-60 i wody do 48 l na cykl. Wszystkie pozostałe parametry, funkcje i programy są identyczne.
Pralko-suszarka z opcją wyboru 1 z 3 poziomów wysuszenia i suszeniem czasowym. Ten model jest oparty konstrukcyjne na pralkach wyżej – ma 7 kg wsadu z bębnem 51 l pojemności, więc w samym praniu też ma klasę energetyczną A i zużycie 45 kWh na 100 cykli oraz zużycie 45 l wody na cykl.
W procesie prania z suszeniem wsad jest ograniczony do 5 kg, klasa energetyczna to E – 326 kWh na 100 cykli ECO 40-60, a wody na 1 taki cykl potrzebuje 80 l. Obroty wirowania są nieco wyższe – 1400, a głośność pracy jest to 75 dB.
Wszystkie trzy modele mają podane ceny sugerowane, a mimo iż są to nowości, to każda była już przeceniana o 90-140 zł. Same ceny wyjściowe nie są złe – to poziom podobnych modeli Beko, czy Whirlpoola.
Fronty meblowe można zamontować z obu stron, drzwi pralek otwierają się na lewo, a szerokości otworów załadunkowych to 30 cm. Fajnie, że Amica rozwija ofertę w mniej popularnych segmentach rynku, a nowe pralki do zabudowy mają lepsze parametry od poprzedników produkcji chińskiej Midea i nie powielają udziwnień, czy braków z nowej serii pralek wolnostojących Amica WA5.
Jeśli szukasz sprawdzonego, polecanego modelu, zerknij na naszą listę najlepszych pralek oraz zestawienie najciekawszych suszarek do ubrań dostępnych w polskich sklepach.
Jeśli liczy się każdy grosz, z pewnością przyda Ci się nasze zestawienie pralek, które zużywają najmniej prądu.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Od kilku tygodni mamy dobre ceny na pionówki i roboty Dreame, a teraz sklep RTV…
Whirlpool W8I HT40 T Maxi Space to jedna z najbardziej opłacalnych zmywarek na naszym rynku…
Świetna płyta indukcyjna Electrolux CIV634 wylądowała na przecenie w sieci RTV EURO AGD. To najlepsza…
Szukasz dobrego robota, ale nie chcesz wydawać 3500-5000 zł na tegoroczne flagowce? W RTV Euro…
Sklep LG ma dobrą cenę na lodówkę GBV5250DSW. Nie dość, że po kombinacji promocji koszt…
Zapach pierników, błysk bombek i... szum odkurzacza? W ferworze świątecznych przygotowań często zapominamy, że technologia…